Grudzień 02, 2015

Google Moja Firma – Strona firmowa (administracja i nadawanie uprawnień menedżera)

Google Moja Firma – Strona firmowa Google Plus (administracja i nadawanie uprawnień menedżera)

Poniższy poradnik ma na celu pokazanie jak w kilku krokach nadać pracownikowi lub osobie przez nas powołanej uprawnienia do zarządzania stroną firmową w Google Plus.

1. Logujemy się na konto administratora strony firmowej Google+ do której chcemy przyznać dostęp.

2. Po zalogowaniu przechodzimy do naszej strony firmowej Google+. W tym celu w pasek przeglądarki wpisujemy lub wklejamy adres URL naszej strony w Google Plus w moim przypadku – https://plus.google.com/+1stplacepl lub po prostu https://plus.google.com.

3. Następnie w prawym górnym rogu ekranu klikamy na miniaturkę naszego profilu i przełączamy się na stronę firmową:

strona google plus instrukcja przełączania konta

 

4. Po przełączeniu profilu Google plus na stronę firmową ponownie w prawym górnym rogu ekranu klikamy na miniaturę i wybieramy “ustawienia”:

ustawienia strony google plus 1stplace.pl

 

5. W następnym widoku wybieramy zakładkę “Menedżerzy”:

zakładka google plus menadżerzy 1stplace.pl

6. Na ekranie pojawią się wszyscy obecni menedżerowie strony firmowej Google plus oraz nasze konto jako konto właściciela. Aby dodać kolejnego menedżera lub menedżerów ds. komunikacji klikamy w przycisk “Dodaj menedżerów”:

dodanie nowego managera dla strony firmowej google plus 1stplace.pl

 

7. W widoku do którego przeszliśmy możemy już wpisać adres e-mail konta, które ma otrzymać uprawnienia menedżera lub menedżera ds. komunikacji.

nadawanie uprawnień do strony firmowej Google plus 1stplace.pl

8. Po wysłaniu zaproszenia do zarządzania stroną firmową Google+, osoba która otrzymała zaproszenie powinna otrzymać powiadomienie na swoją skrzynkę e-mail. Po zatwierdzeniu zaproszenia może już w pełni zarządzać stroną firmową Google plus.