Pozycjonowanie lokalne
pozycjonowanie stron lublin

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne (local SEO), ma na celu zwiększenie widoczności strony www w bezpłatnych wynikach wyszukiwania na frazy lokalne. Frazy lokalne to wyrażenia zawierające informacje o usłudze bądź produkcie, ale także nazwę miejscowości, dzielnicy, na których terenie dana firma świadczy usługi. Pozycjonowanie lokalne stanowi rozwiązanie dla firm koncentrujących się na konkretnym obszarze, na przykład dla restauracji, szkół, hoteli, warsztatów samochodowych.

Lokalne SEO pozwala zwiększyć rozpoznawalność na rynku lokalnym i dotrzeć do klientów przebywających na terenie, na którym działa firma, a więc do klientów, którzy mogą realnie skorzystać z usług.

Pozycjonowanie lokalne, tak samo, jak pozycjonowanie ogólnopolskie, obejmuje działania on-site (optymalizacja techniczna, unikalne treści, linkowanie wewnętrzne), jak i off-site (linkowanie zewnętrzne).

W przypadku pozycjonowania lokalnego duże znaczenie ma także optymalizacja Profilu Firmy w Google, dawniej wizytówki Google Moja Firma.

Jak Ci się podoba artykuł? Oceń

Zwiększymy widoczność Twojej strony w wyszukiwarce!

paweł kapłan ekspert z zakresu seo i pozycjonowania

Blog 1stplace

znaczniki schema

Znaczniki schema

Rich snippets ‒ zwróć uwagę użytkownika już z poziomu wyników wyszukiwania i spraw, że zamiast strony konkurencji otworzy Twoją. W jaki sposób? Jedną z możliwości

Czytaj więcej »

Chcesz odkryć potencjał swojej strony?