Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych www (SEO)

Pozycjonowanie stron internetowych www (SEO) jest złożonym procesem mającym na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wyszukiwarkach internetowych (np. Google). Poprzez odpowiednio przeprowadzoną optymalizację witryny pod wymogi wyszukiwarek (działania on site) oraz proces budowania linków (Link Building – działania off site) możemy uzyskać satysfakcjonujący wynik pozycjonowania strony internetowej. Prawidłowy przebieg pozycjonowania strony skutkuje wysoką widocznością w bezpłatnych wynikach wyszukiwania (wyniki organiczne), a co za tym idzie szeregiem dodatkowych korzyści w postaci zwiększenia wyników sprzedażowych czy rozpoznawalności marki.

MENU

Pozycjonowanie stron - co to jest?

proces pozycjonowania stron internetowych

Pozycjonowanie i optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO – Search Engine Optimization), to proces poprawy widoczności i pozycji witryny lub strony internetowej na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Pozycjonowanie stron jest ważną częścią marketingu internetowego od ponad dwóch dekad, a jego znaczenie wciąż rośnie. Historia SEO sięga początków Internetu, kiedy to webmasterzy stosowali proste techniki, aby poprawić widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania. Od tego czasu pozycjonowanie stron znacznie się rozwinęło, cały czas powstają nowe technologie i strategie. Obecnie pozycjonowanie jest złożoną i ciągle zmieniającą się dziedziną, która wymaga głębokiego zrozumienia zarówno sposobu działania wyszukiwarek, jak i tego, jak ludzie z nich korzystają. Wraz z rozwojem Internetu, ewoluuje również proces pozycjonowania stron internetowych.

Warto nadmienić że określenie Search Engine Optimization ma swój początek w 1990 roku, kiedy to wyszukiwarki internetowe zaczęły indeksować pierwsze wyniki w internecie.

Termin Search Engine Optimization zaczął być propagowany w 1997 roku przez firmę Multimedia Marketing Group.

W 1998 roku studenci Stanford, Larry Page i Sergei Brin stworzyli Backrub, który był wyszukiwarką internetową opartą na matematycznym algorytmie który mierzył trafność strony internetowej. Co ciekawe był to prototyp wyszukiwarki Google.

Na dzień dzisiejszy to Google tworzy i reguluje zasady pozycjonowania stron www, ponieważ jest najpopularniejszą wyszukiwarką internetową na świecie, w której ślad podążają inne, takie jak Bing, Yandex czy Baidu.

Jak to działa w praktyce?

Użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę zapytanie, słowo kluczowe, frazę, na przykład buty na jesień, hydraulik Katowicka Poznań, jak dbać o cerę, konserwanty itd.

Google wyświetla strony, które w jak największym stopniu są zgodne z zapytaniem użytkownika, a co za tym idzie, mogą być dla niego jak najbardziej pomocne. Użytkownik klika w link, a następnie zapoznaje się z ofertą firmy, zamawia usługę, robi zakupy, czyta artykuł itd.

Aby strona internetowa znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania, a prawdopodobieństwo, że użytkownik w nią kliknie było duże, musi spełnić wiele wymagań. Jakich?

Roboty Google pod uwagę biorą szybkość ładowania strony, bezpieczeństwo (certyfikat SSL), linkowanie wewnętrzne, unikalność treści.

Warto zadbać o wszystkie te czynniki. Domeny znajdujące się na drugiej bądź dalszych stronach wyszukiwarki Google przegrywają już na starcie. Takie firmy mają o wiele mniejszy ruch na stronie, mniejszy autorytet oraz mniejsze zyski.

W 1stplace.pl już od ponad 10 lat zajmujemy się pozycjonowaniem stron internetowych i e-sklepów. Dbamy o widoczność w internecie biznesów o różnej specyfice działania i różnej wielkości. Oferujemy pozycjonowanie lokalne i globalne, dostosowujemy budżet do możliwości klienta, na bieżąco monitorujemy efekty naszej pracy.

Zacznij działać już dziś! Zwiększ widoczność biznesu w internecie i zarabiaj więcej.

Pozycjonowanie stron internetowych: on-site i off-site

proces pozycjonowania stron internetowych

Pozycjonowanie strony internetowej bądź e-sklepu dzielimy na działania on-site i off-site.

Działania on-site
To czynności przeprowadzanie w obrębie witryny, na przykład linkowanie wewnętrzne, optymalizacja nagłówków, przyjazne adresy URL, atrybuty ALT.

Działania off-site
To czynności przeprowadzane poza stroną internetową, na przykład optymalizacja wizytówki Google, wpisy gościnne, wizytówki NAP, linkowanie zewnętrzne.

Jak widać, pozycjonowanie to szereg działań. Każde z nich musi być przeprowadzone w prawidłowy sposób.

Na czym polega pozycjonowanie strony www?

na czym polega pozycjonowanie stron www

Jak już wspomnieliśmy powyżej, pozycjonowanie ma na celu zwiększenie widoczności strony www bądź e-sklepu na konkretne frazy. Jak, krok po kroku, przebiega taki proces?

 

  • Krok pierwszy to audyt SEO, dzięki któremu uzyskamy wiele informacji na temat stanu strony i jej najistotniejszych błędów. Na podstawie audytu przygotowywany jest plan działań.
  • Następnie dobierane są słowa i frazy kluczowe, na które dana strona bądź e-sklep mają być pozycjonowane.  Podczas doboru słów uwzględniane są specyfika danej branży, konkurencyjność, oczekiwania grupy docelowej, zapytania użytkowników. 
  • Kolejny krok to optymalizacja witryny. Na tym etapie przeprowadzane są prace nad nawigacją i  strukturą strony.  Specjaliści zajmują się przygotowaniem nagłówków, usuwaniem błędów technicznych, optymalizacją grafik, wdrażaniem treści, usunięciem duplikatów treści.
  • Działania off-site to następny krok. Tutaj ważne jest, aby zadbać o  pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących. Wysokiej jakości linki zewnętrzne są jednym z czynników rankingowych Google’a. Strony polecane przez inne serwisy uznane są za wartościowe, zasługujące na wysokie miejsce w wyszukiwarce.
  • W celu utrzymania wyników wykorzystuje się kompleksową analitykę internetową, wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia, między innymi Google Search Console, Ahrefs.

W naszej agencji koncentrujemy się na każdym etapie, dokładnie monitorujemy efekty naszej pracy i na bieżąco optymalizujemy działania. Raz w miesiącu wysyłamy szczegółowy raport, dzięki któremu klient wie, jakie czynności wykonaliśmy i jakie są ich rezultaty.

Audyt SEO – czym jest, na czym polega?

audyt-seo

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych rozpoczynamy od przeprowadzania szczegółowego audytu SEO. Audyt SEO to dokładna analiza, podczas której weryfikacji poddawane są wszystkie czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które mają wspływ na pozycjonowanie.

Audyt on-site uwzględnia  strukturę strony, jakość i unikalność treści, zagęszczenie słów i fraz kluczowych, linkowanie wewnętrzne,  meta dane, błędy kodu strony, szybkość ładowania strony.

Audyt off-site to przede wszystkim  analiza backlinków, działania w mediach społecznościowych.

Podczas przeprowadzania audytu wykorzystywane są oczywiście specjalistyczne narzędzia, między innymi Google Search Console, Google Analytics i inne.

To właśnie na podstawie audytu opracowywana jest strategia działań. Dzięki zawartym w  audycie informacjom wiadomo, jakie działania należy przeprowadzić w pierwszej kolejności, jakie błędy występują na stronie, jakie są mocne strony domeny.

Optymalizacja SEO – najistotniejsze działania

SEO serch engine optimalization - działania

Przejdźmy do wyjaśnienia, na czym polegają poszczególne działania, które mają przyczynić się do lepszej widoczności strony.

Optymalizacja SEO – treści na stronie, content marketing

przeprowadzenie-optymalizacji-strony

Treści są bardzo ważnym czynnikiem rankingowym Google. Od jakości i ilości contentu uzależniona  jest pozycja strony w wyszukiwarce.

Właśnie dlatego przygotowywanie unikalnych, zoptymalizowanych pod kątem słów i fraz kluczowych treści, które jednocześnie będą  przydatne dla użytkownika to kwestia, o której powinien pamiętać każdy przedsiębiorca.

Nie czujesz się na siłach, by tworzyć treści, które porwą odbiorców, a jednocześnie będą zoptymalizowane pod kątem słów i fraz kluczowych? Spokojnie! Nasi copywriterzy zadbają o Twój content.

Treść a pozycjonowanie stron

treść w procesie pozycjonowania

Od czego zacząć pracę nad tekstami na stronę www? W pierwszej kolejności należy sprawdzić, jak wyglądają nasze zasoby, zweryfikować jakość i unikalność treści, usunąć duplikaty, zaplanować, jakie teksty należy przygotować w pierwszej kolejności.

Rodzaj treści uzależniony jest od specyfiki branży oraz naszej grupy docelowej. W jednym przypadku optymalnym rozwiązaniem będą szczegółowe opisy usług i produktów, w innym artykuły blogowe czy sekcja FAQ – Frequently Asked Questions, czyli Najczęściej Zadawane Pytania.

Treści na stronie - dlaczego są tak ważne?

treść w procesie pozycjonowania

Im więcej unikalnych, wartościowych treści, tym lepiej, (pamiętajmy jednak o estetyce i nie przesadźmy z liczbą znaków ze spacjami). Strony, na których znajdują się wyczerpujące, przydatne dla użytkownika treści,  uznawane są przez roboty Google’a za bardziej wartościowe, a pozycjonowanie przynosi lepsze efekty.

Przygotowując kontent, powinniśmy pamiętać nie tylko o słowach i frazach kluczowych, ale także o naszych odbiorcach. Algorytmy Google są coraz bardziej udoskonalane i potrafią zweryfikować sztuczne upychanie słów i fraz kluczowych.

Czasy, w których w tekstach znajdowały się nieodmienione  frazy, umieszczone praktycznie jedna obok drugiej, a tekst nie dostarczał praktycznie żadnych informacji i był nieprzyjemny w odbiorze, już dawno minęły.

Optymalizacja strony - jakie treści przygotować?

Przeprowadzanie optymalizacji strony

Jakie treści sprawią, że  strona zajmie w wynikach wyszukiwania wyższe pozycje? Odpowiedź jest prosta:

  • Zoptymalizowane pod kątem słów i fraz kluczowych – zadbajmy oich dpowiednie zagęszczenie.
  • Unikalne – nie ma mowy o duplikatach, kopiowaniu treści od konkurencji. 
  • O przemyślanej strukturze – pomyślmy, jakie informacje i w jakiej kolejności chcemy przedstawić czytającym.
  • Przyjemne w odbiorze – tekst powinien zawierać  nagłówki, wypunktowania, pogrubienia. Pamiętajmy też o optymalnej liczbie paragrafów i o tym, by zostawić  światło na stronie.
  • Przydatne dla użytkownika – Google uwzględnia czas, jaki użytkownik przebywa na stronie. Nieatrakcyjne treści są od razu wyłączane.

Pozycjonowanie stron internetowych - nagłówki H1, H2, H3

naglowki-h1-h2-h3

Jak treść, to oczywiście nagłówki. Przygotowanie treści warto rozpocząć właśnie od przygotowania nagłówków H1, H2 i H3. Każdy z nagłówków powinien informować, o czym będzie mowa w danym akapicie, powinien też zawierać najważniejsze w danym momencie frazy i słowa kluczowe. Oczywiście frazy muszą też znajdować się w treści.

Istotne jest, by nie przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę. Fraz nie może być zbyt mało, ale może być też za dużo. Zbyt duże zagęszczenie sprawi, że efekty pozycjonowania strony będą odwrotne do tych, które chcieliśmy uzyskać.

Widoczność witryny a wygląd tekstu

tekst-na-stronie-www

Tekst musi zachęcać do czytania. Ściana treści, brak odstępów, nagłówków, brak  światła sprawią, że czytelnicy, czyli nasi potencjalni klienci, przeklikają się do konkurencji. A tego nikt nie chce. Zadbajmy więc o to, by treść  była nie tylko ciekawa, ale też bardzo dobrze się prezentowała.

Strategia pozycjonowania

Strategia pozycjonowania

Przygotowanie przemyślanej strategii pozycjonowania i regularne, staranne prowadzenie działań sprawi, że strona www bądź sklep internetowy  nie tylko zdobędą miejsce w topie, ale utrzymają je. To oczywiście związane jest z wieloma korzyściami.

Zwiększenie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania to:

  • zwiększenie wartościowego ruchu na stronie
  • większy autorytet Twojej strony
  • budowa pozytywnego wizerunku
  • większe zyski
  • przewaga nad konkurencją
  • dotarcie do potencjalnych klientów

SEO a pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych i SEO  to pojęcia, które często używane są zamiennie. Czy słusznie? Niestety nie.

Wspomniane pojęcia nie są synonimami. Jaka jest pomiędzy nimi różnica? SEO, czyli Serach Engine Optimization, to jeden z elementów pozycjonowania, fundament działań. Pozycjonowanie jest pojęciem szerszym.

Co to jest SEO?

Co to jest SEO?

SEO (Search Engine Optimization) oznacza optymalizację stron www pod wyszukiwarki internetowe. Celem działań SEO jest najlepsze dostosowanie strony bądź sklepu internetowego  do wymogów wyszukiwarki, a co za tym idzie, uzyskanie wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

W ramach SEO przeprowadzane są różnego typu działania, między innymi takie jak :

  • wybór słów i fraz kluczowych – umieszczenie na stronie dobrze dobranych fraz i słów  kluczowych,
  • optymalizacja kodu strony – istotne jest, by kod strony był jak najbardziej czytelny dla wyszukiwarki,
  • poprawa struktury strony – strona musi być intuicyjna w obsłudze a elementy rozmieszczone w prawidłowy sposób,
  • profil linków przychodzących – ważne są liczba i jakość linków, a także źródła, z jakich pochodzą
  • optymalizacja treści.
Pozycjonowanie a link building

O widoczności strony internetowej w wyszukiwarce decyduje wiele czynników, jednym z najistotniejszych jest profil linków przychodzących.

Mowa tutaj o linkach z różnych źródeł, które kierują do Twojej strony. Mogą to być linki z forów internetowych lub z innych domen. Istotna jest tutaj jakość źródeł – im są one bardziej wiarygodne, tym wartość linku jest większa, a pozycjonowanie przynosi lepsze efekty.

To, jak silny profil linkowana ma dana domena można zweryfikować za pomocą specjalistycznych narzędzi. Wartość linków jest parametrem nazywanym w różny sposób – uzależnione jest to od konkretnego narzędzia, najczęściej jednak wykorzystywana jest nazwa Domain Rating (DR).

 DR określa  liczbę i jakość linków zewnętrznych, które prowadzą do danej witryny. Punkty przyznawane są w skali 0d 1 do 100.

Czym jest pozycjonowanie strony?

Pozycjoner wykonujący działania SEO

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych? Warto zacząć od tego, że pozycjonowanie zawiera w sobie optymalizację SEO, (działania SEO są tutaj kluczowe). Nie należy jednak ograniczać się wyłącznie do nich.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty,  trzeba zadbać nie tylko o czytelność strony i jej rozpoznawalność dla wyszukiwarek internetowych. Konieczne jest także  przeprowadzenie innych działań, które pozwolą uzyskać jak najwyższą pozycję w Google.  Mowa tutaj o takich czynnościach, jak pozyskanie wartościowych linków, content marketing, analityka internetowa.

Pozycjonowanie stron - strategia

sprawdzanie-widocznosci-strony-internetowej

Strategię pozycjonowania należy realizować w przemyślany sposób, działania w obrębie strony internetowej i poza nią muszą być prowadzone regularnie.

Warto jednak poświęcić czas, energię i środki – efekty pozycjonowania stron internetowych i e-sklepów przynoszą wiele korzyści. Przede wszystkim użytkownicy, po wpisaniu słów kluczowych bądź zapytań, w ogromnej większości odwiedzają wyłącznie strony internetowe znajdujące się na pierwszej stronie wyszukiwarki, domeny z dalszych pozycji pozostają daleko w tyle.

Najczęściej użytkownik porównuje 3-4 domeny z TOP 10. To właśnie strony z TOP 10 są  najbardziej rozpoznawalne, odnotowują wartościowy ruch na stronie i generują najwyższe zyski.

Pozycjonowanie jest istotne dla firm o różnej specyfice działalności i różnej wielkości, sklepów internetowych z każdym asortymentem, portali, blogów.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

sklep-internetowy-optymalizacja

Sprzedaż internetowa cieszy się coraz większą popularnością. Osoby w różnym wieku kupują w internecie ubrania, dodatki, akcesoria, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych artykułów. Aby  zyskać przewagę nad konkurencją i dotrzeć do szerokiego grona klientów, pozycjonowanie jest niezbędne.

Użytkownicy klikają w pierwsze linki , bardzo niewielu przeklikuje się na drugą stronę wyszukiwarki. Warto więc zadbać o to, by nasz sklep na najważniejsze słowa i frazy kluczowe wyświetlał się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Na czym polega pozycjonowanie w Google?

pozycjonowanie-google

Google cieszy się największą popularnością wśród przeglądarek internetowych, korzysta z niej aż 98% użytkowników. Pozostałe 2% to między innymi takie wyszukiwarki, jak Yahoo czy Bing.

Warto więc skupić się na pozycjonowaniu strony właśnie w wyszukiwarce Google. Jak tego dokonać? Konieczne jest przeprowadzenie szeregu działań, od audytu SEO, doboru fraz i słów kluczowych, po dane strukturalne, linkowanie, działania w mediach społecznościowych, czy płatną reklamę.

Content marketing jako podstawa SEO

Content marketing jako podstawa SEO

W pozycjonowaniu stron internetowych oraz e-sklepów dużą rolę odgrywają treści. Content jest bardzo ważnym czynnikiem rankingowym, istotne więc, by publikowane treści, artykuły, poradniki, opisy kategorii były przydatne dla użytkownika, a jednocześnie zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarki.

Jakie kryteria powinny spełniać treści? Tutaj liczą się:

  • Unikalność – co oznacza, że treści muszą być unikalne? Już wyjaśniamy! Poszczególne podstrony serwisu, e-sklepu, strony www muszą zawierać w 100% oryginalne teksty. Treści nie mogą być skopiowane z innych stron czy z konkurencyjnych e-sklepów. Roboty Google szybko wykryją takie działanie i nie będzie to miało pozytywnego wpływu na proces pozycjonowania.
  • Jakość – treści muszą być wysokiej jakości. Należy zadbać o to, by przekazywały ważne dla użytkownika informacje, były ciekawe, a jednocześnie zawierały odpowiednie słowa kluczowe. Język tekstów powinien być dopasowany do grupy odbiorców (inaczej wyglądała będzie treść kreatywnej agencji reklamowej, a inaczej biura rachunkowego), ważne są też nagłówki H1, H2, H3.  Kolejne czynniki to prędkość ładowania strony oraz budowa jej kodu HTML
  • Ilość – ilość treści to kolejny czynnik. Jak długie powinny być teksty? To zależy od branży, konkurencyjności, tematu.  W określeniu optymalnej długości treści pomocne będą specjalistyczne narzędzia oraz analiza konkurencji.

Ciekawe treści sprawią, że użytkownicy spędzą na stronie więcej czasu, chętniej wykonają takie czynności, jak zapis do newslettera  czy założenie konta. To natomiast skutkuje większym ruchem na stronie, wyższą pozycją i większymi zyskami.

Pozycjonowanie stron internetowych w Google - dlaczego warto?

użytkownik-korzystający-z-google

Skuteczne pozycjonowanie stron www i e-sklepów to sposób, by zwiększyć konwersję, a o za tym idzie, wygenerować większe zyski. Zgodnie ze statystykami, aż 50% użytkowników klika w pierwszy link, domeny znajdujące się na  dziesiątej pozycji odwiedza około 11% użytkowników. Pozostałe 49% użytkowników klika w domeny na pozycjach od 2 do 9.

Do stron spoza TOP 10 dociera niewielki odsetek.  Warto więc zadbać o widoczność strony internetowej na interesujące nas frazy i zyskać przewagę nad konkurencją.

Dobór słów i fraz kluczowych

pozycjoner-dobierający-frazy-kluczowe

Ważne jest, aby stronę www umieścić w TOP 10 na  istotne dla naszego biznesu frazy. Dobór słów i fraz należy dokładnie przemyśleć, muszą być one w jak największym stopniu spójne z naszą ofertą. 

Posłużmy się przykładem. Załóżmy, że nasza domena wyświetli się na daną frazę w TOP 3. Użytkownik kliknie link, jednak nie znajdzie na stronie interesujących go treści, produktów, informacji. Poskutkuje to szybkim zamknięciem domeny i przeklikaniem do konkurencji.

Duża liczba użytkowników, którzy szybko zamykają naszą stronę www to znak, że domena nie spełnia  oczekiwań zainteresowanych. I chociaż CTR (Click Through Rate), czyli współczynnik klikalności, nie jest czynnikiem rankingowym, to może mieć wpływ na pozycję strony.

Słowa kluczowe - dlaczego są ważne?

słowa-kluczowe-na-stronie-internetowej

Jeśli mamy stronę internetową, która nie spełnia oczekiwań użytkowników, nie mamy co liczyć na wzrost  zysków, pozyskanie zapytań, zapis do newslettera. Użytkownicy będą trafiać na naszą stronę przez przypadek i z pewnością nie wykonają żadnych działań.

Nie wiesz jakie frazy wybrać, by pozycjonowanie Twojego biznesu przyniosło jak najlepsze rezultaty? Zastanawiasz się, jakie słowa powinieneś uwzględnić przy optymalizacji strony? Obawiasz się, że źle dobrane słowa sprawią, że współczynnik konwersji będzie spadał?  Tutaj niezbędna będzie specjalistyczna pomoc.

W 1stplace.pl dobierzemy odpowiednie słowa kluczowe i kompleksowo przeprowadzimy proces pozycjonowania strony internetowej.

Zadbaj o rozwój biznesu i zdobądź z nami pierwsze miejsce. 

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Pozycjonowanie stron www on-site i off-site

Proces pozycjonowania strony dzielimy na działania on-site i off site.  Na czym polegają wspomniane działania?

działania-on-site

Czym są działania on-site?

On-site to działania prowadzone w obrębie strony www. Weryfikacji i optymalizacji podlegają wszystkie elementy, które mają wpływ na pozycjonowanie. Wśród najistotniejszych działań wymienić możemy  utworzenie przyjaznych adresów URL, dobrą strukturę w kodzie strony, poprawne meta tagi, opisy plików graficznych,  przemyślany podział na podstrony i kategorie.

Pamiętać też należy o contencie. Unikalne, przyjazne dla użytkownika i zoptymalizowane treści, opisy, artykuły to ważny czynnik rankingowy. Treści muszą mieć odpowiednią długość i zawierać najistotniejsze frazy i słowa kluczowe.

Regularne i prawidłowe prace sprawią, że strona stanie się bardziej przydatna dla użytkownika, a pozycje w rankingu wyszukiwarki Google będą wyższe.

Czym są działania off-site

Pozycjonowanie strony to także działania off-site. Działania off-site to wszystkie czynności prowadzone poza stroną internetową. Mowa tutaj o linkowaniu zewnętrznym, czyli wszystkich odnośnikach, które prowadzą do naszej strony. Ważne są zarówno jakość, jak i  liczba linków. Najlepiej, aby linki pochodziły z domen, które tematycznie powiązane są  z naszym biznesem. 

Jak pozyskać linki zewnętrzne?

pozyskiwanie-linkow-zewnetrznych

Skąd więc pozyskać wysokiej jakości linki? Mamy tutaj kilka możliwości.

Jednym ze sposobów jest nawiązanie współpracy z powiązanymi tematycznie portalami. Na takich portalach zamieścić można artykuły sponsorowane z linkiem prowadzącym do naszej domeny.

Kolejnym sposobem jest umieszczanie komentarzy z linkiem na forach i powiązanych tematycznie blogach. Dobrą drogą są również działania w mediach społecznościowych.

Audyt SEO

Pozycjonowanie stron w Warszawie

Audyt SEO to pierwszy krok w procesie pozycjonowania stron internetowych. To właśnie audyt dostarcza nam najistotniejszych informacji na temat strony naszego biznesu.

Jak wykonać audyt?

Warto zacząć od sprawdzenia pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Jeśli strona zajmuje miejsce w TOP 3 to wspaniale, pozostaje nam tylko zadbać o to, by nie straciła aktualnej pozycji, a nawet zajęła wyższe.

Pamiętaj jednak, że wyniki wyszukiwania będą dostosowane do Twoich najczęstszych zachowań w internecie oraz lokalizacji, w której się znajdujesz.

Aby zyskać pewność, co do obiektywności wyniku, warto sprawdzić frazy w monitorze pozycji fraz. W zależności od możliwości korzystać możemy zarówno z darmowych, jak i płatnych narzędzi. Nie wiesz, jak to zrobić? skontaktuj się z nami! Pozycjonowanie stron internetowych to nasz konik!

Strona niewidoczna w wynikach wyszukiwania

Może się także zdarzyć tak, że strona będzie niewidoczna w wynikach wyszukiwania. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, wymienić tutaj możemy :

  • zablokowanie indeksowania w kodzie strony,
  • strona nie zdążyła się zindeksować
  • ban od Google – ban nakładany jest w przypadku stosowania nieuczciwych praktyk SEO.

Audyt SEO krok po kroku

specjalista-seo-wykonujacy-audyt

Jak krok po kroku przeprowadzić audyt SEO? Musimy zweryfikować różne parametry. W pierwszej kolejności dobrze sprawdzić tytuły i meta opisy – są to elementy, które wyświetlają się w wyszukiwarce. Tytuł to nic innego, jak główna nazwa linku, zaraz pod tytułem znajduje się meta opis.

O czym pamiętać, przygotowując tytuł i metaopis? Oba teksty muszą być unikalne i zawierać słowa oraz frazy kluczowe, warto też zastosować Call to Action, czyli wezwanie do działania. Miejmy na uwadze, że treści powinny zachęcać użytkownika do kliknięcia w link, a co za tym idzie, do odwiedzenia naszej strony.

Krok kolejny to sprawdzenie nagłówków . Na każdej z podstron powinny znajdować się nagłówek H1 oraz nagłówki H2, H3. Liczba nagłówków uzależniona jest od długości treści na stronie. Oprócz tego pamiętać też musimy o weryfikacji treści i jej optymalizacji pod kątem słów i fraz kluczowych.

Pozostałe kwestie, które brane są pod uwagę podczas audytu to:

  • responsywność strony
  • prędkość ładowania
  • błędy w kodzie strony
  • linkowanie wewnętrzne
  • struktura strony

Przeprowadzanie audytu wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, między innymi takich, jak  Google Analytics, Google Search Console, Page Speed Insights. Liczą się tutaj także umiejętności i wiedza pozycjonera.

Pozycjonowanie biznesu lokalnego – od czego zacząć?

pozycjonowanie-biznesu-lokalnego

Jeżeli zajmujesz się prowadzeniem firmy w określonym, wąskim obszarze Polski, np. w obrębie miasta lub województwa, warto postawić na SEO lokalne. Jest to proces, który polega na wdrażaniu odpowiednich działań optymalizacyjnych na stronie pod kątem wyszukiwarek internetowych. Działania te pozwolą wypromować Twój lokalny biznes tam, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo, że klienci skorzystają z Twoich usług. Poniżej znajdziesz kilka wartościowych wskazówek SEO, które pomogą Ci zyskać większą rozpoznawalność Twojej firmy w obrębie konkretnej lokalizacji.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych

Co istotne, w pozycjonowaniu lokalnym bardzo ważnym aspektem jest także niewidoczny na stronie content, który pojawia się w wynikach wyszukiwania. Należą do niego: meta title, meta description, oraz konstrukcja adresu URL.

Meta title, czyli tytuł strony

meta-title-widok-w-wyszukiwarce

Optymalizacja strony pod kątem SEO powinna rozpocząć się od przygotowania odpowiedniego tytułu strony. W jednym zdaniu należy dokładnie określić, czego dotyczy strona internetowa. Pozwoli to wyszukiwarce na lepszą ocenę tematyki. Meta title musi być krótki, zawierać do 60 znaków. Powinny w nim znaleźć się trafne słowa kluczowe, dotyczące zarówno tematyki, jak i nazwy strony lub firmy. Warto zwrócić także uwagę na tytuł podstrony. Koniecznie musi być on unikalny, nie może powtarzać się na żadnej innej podstronie.

Meta description, czyli meta opis

meta-description

Meta description to treść, która pojawia się pod tytułem strony w wynikach wyszukiwania. Tekst ten może być nieco dłuższy niż meta title, czyli mieć około 160 znaków. Jego zadaniem jest przede wszystkim przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, wpływa także bezpośrednio na pozycjonowanie strony. Warto rozwinąć w nim nieco temat zawarty w samym meta title. Meta description należy pisać bezpośrednio do odbiorcy lub grupy klientów i zachęcić tym samym do wejścia na stronę internetową.

Adresy URL

przyklad-adresu-url

Odpowiednia optymalizacja strony internetowej polega również na skonkretyzowaniu treści, jakie znajdują się w adresach URL. Im tekst będzie bardziej przejrzysty i prosty, tym lepiej dla strony internetowej. Potencjalny odbiorca musi domyślać się, co znajduje się na danej stronie, patrząc wyłącznie na sam adres URL. Pamiętaj, że URL musi być krótki, nie mogą znajdować się w nim żadne znaki specjalne.

Optymalizacja SEO – linkowanie wewnętrzne

przyklad-linkowania-wewnetrznego

Osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron www powinny zwrócić uwagę na linki wewnętrzne.

Linki, które odsyłają do innych podstron, ułatwiają użytkownikom poruszanie się po e-sklepie bądź stronie www.

Dobrym przykładem linkowania wewnętrznego są między innymi tematyczne wpisy na blogu, w których można umieszczać konkretne odniesienia do stron. Innym przykładem jest również boczne menu, odsyłające do poszczególnych kategorii na stronie. Warto zwrócić uwagę przy tworzeniu menu na to, by miało ono formę tekstową oraz zostało wykonane w technologii przyjaznej robotom Google, czyli innej niż Flash.

 

Świetnym, darmowym narzędziem do samodzielnego sprawdzenia jakości strony jest Seoptimer. Dzięki niemu poznasz wszystkie niedociągnięcia związane z nieprawidłową optymalizacją Twojej strony, a także otrzymasz konkretne wskazówki, w jaki sposób warto to poprawić. Narzędzie to pozwoli Ci w łatwy sposób dokonać samodzielnej korekty różnych ustawień związanych z między innymi pozycjonowaniem lokalnym.

Jeśli zależy Ci na tym, by widoczność strony w sieci była dobra, a z całą pewnościa tak jest, warto byś skorzystał z usług polecanej firmy SEO. Agencja SEO zajmnie się optymalizacją strony i zadba o to, by efekty pozycjonowania były jaknajlepsze.

Strategie optymalizacji SEO (Search Engine Optimization)

optymalizacja-seo

Strategia optymalizacji SEO polega w dużej mierze na opracowaniu konkretnego planu, dzięki któremu osiągniesz zamierzony cel związany z poprawą widoczności strony w sieci. Nie da się ukryć, że plan ten musi być zbiorem przemyślanych czynności. Działania nie mogą być przypadkowe, ponieważ wtedy strategia dostosowanego pozycjonowania lokalnego witryny do wyszukiwarek z pewnością się nie powiedzie.

Opracowany plan musi być związany dokładnie z Twoim profilem działalności. Co ciekawe, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie te same działania będą świetnie pozycjonowały sklepy internetowe, blogi, czy strony. Niezwykle istotne jest zatem dobranie indywidualnej ścieżki pozycjonowania lokalnego.

Strategia optymalizacji SEO – co wziąć pod uwagę?

Stworzenie odpowiedniej strategii SEO bywa trudne. To od niej głównie zależy korzystne pozycjonowanie strony www.

Pierwszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę, podczas tworzenia odpowiedniej strategii SEO dostosowanej do danego biznesu jest przeprowadzenie wnikliwego audytu strony. Krok ten był już omawiany przez nas wcześniej. Kolejną rzeczą są natomiast potrzeby biznesowe klienta. Nie da się ukryć, że każda firma może mieć inne oczekiwania związane z optymalizacją i pozycjonowaniem www. Dla jednych ważna jest przede wszystkim widoczność w wyszukiwarkach, inni natomiast chcą zwiększyć swoją sprzedaż. Zwróć uwagę na to, że w przypadku każdej z tych firm zostanie opracowana nieco inna strategia pozycjonowania lokalnego. Być może niektóre czynności będą się pokrywać. Nie wszystkie kroki promowania witryny będą jednak takie same.

Co istotne, warto przyjrzeć się także działaniom oraz stronom internetowym swojej konkurencji. Dzięki dostępnym narzędziom można sprawdzić ich jakość www oraz pozycję w Google. Kolejnym, ważnym krokiem jest stworzenie dobrze dopasowanej grupy lub kilku grup docelowych, które będą odbiorcami treści. Dzięki temu dużo łatwiej sprecyzujesz i wdrożysz konkretne działania SEO.

Następnie należy dobrać odpowiednie frazy kluczowe. Są to słowa, wyrażenia, niekiedy całe zdania, na które dana strona www ma się pozycjonować. Oczywiście istotne jest, by profil działalności Twojej firmy był odpowiednio dostosowany do wybranych uprzednio słów kluczowych. Warto także zwrócić uwagę na optymalizację treści na www. W tekstach powinny również zostać umieszczone frazy kluczowe, które zwiększą widoczność strony w wyszukiwarkach internetowych. Jeśli Twoja strona nie ma żadnych tekstów, koniecznie musisz zlecić współpracującej z Tobą agencji SEO napisanie takich treści.

Ostatnim składnikiem skutecznej i profesjonalnej strategii SEO jest tak zwany link building. Polega on na pozyskiwaniu wartościowych linków, które będą odsyłać do Twojej witryny. Co ciekawe, warto zwrócić uwagę jeszcze na inne aspekty strategii SEO. Są nimi:

  • Zakres działalności (lokalnie, czy globalnie),
  • Sezonowość usług,
  • Maksymalny budżet, jaki firma jest w stanie przeznaczyć na globalne lub lokalne pozycjonowanie.

Te trzy powyższe czynniki wpływają w bardzo dużym stopniu na spersonalizowanie strategii SEO. Jeśli natomiast konkretne działania zostaną już wdrożone, trzeba pamiętać o cyklicznym raportowaniu uzyskanych wyników i poprawianiu określonych działań. Nie da się ukryć, że dopiero analiza raportów jest w stanie pokazać, czy rzeczywiście podjęte działania, związane z pozycjonowaniem lokalnym lub też globalnym przynoszą założone na początku efekty. 

Strategia optymalizacji SEO – rodzaje

Można wyróżnić kilka strategii na SEO lokalne lub globalne, natomiast zawsze należy pamiętać, że muszą one być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie istnieje jeden uniwersalny wzór, dzięki któremu można stworzyć określony plan działań. Co więcej, plan ten może się także z czasem nieco zmienić. Jeśli jednak będziesz mieć do czynienia z profesjonalną firmą SEO, która od wielu lat działa na rynku, z pewnością otrzymasz odpowiednią pomoc.

Warto wymienić dwie podstawowe rodzaje strategii. Pierwszą z nich jest niezwykle popularna w ostatnim czasie strategia sprzedażowa. Wykorzystywana jest ona głównie podczas pozycjonowania lokalnego sklepów lub też innych firm o profilu sprzedażowym. Drugim rodzajem strategii jest tak zwana wizerunkowa. W tym wypadku przede wszystkim agencja SEO skupia się na stworzeniu odpowiedniego i korzystnego PRu oraz wizerunku przedsiębiorstwa. Co więcej, kładzie także spory nacisk na zbudowanie rozpoznawalności marki. Nie da się ukryć, że obie strategie mogą być wykorzystywane w tym samym czasie, ponieważ świetnie się uzupełniają. 

Strategia optymalizacji SEO – dlaczego jest ważna?

Podstawą dobrego pozycjonowania lokalnego lub też globalnego jest stworzenie odpowiedniej strategii SEO. To dzięki niej można osiągnąć sukces sprzedażowy lub też stać się marką rozpoznawalną. Niestety, działania SEO, które są chaotyczne i nieprzemyślane, bardzo często sprawiają, że firma przestaje się rozwijać i nie dociera ze swoim przekazem do potencjalnych klientów. W momencie, gdy będziesz mieć plan działania, który zostanie precyzyjnie dopasowany do tematyki oraz strony internetowej, zwiększysz prawdopodobieństwo pozycjonerskiego sukcesu.

Nie da się ukryć, że efektywne pozycjonowanie strony, dzięki przemyślanym działaniom SEO, pozwala uniknąć różnorodnych błędów oraz uzyskać zamierzone efekty dużo szybciej.

Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby Twoja strona była widoczna w lokalnych wynikach wyszukiwania, skorzystaj z pomocy specjalistów 1stplace.pl!

Protokół SSL to podstawa

certyfikat-ssl

Pozycjonowanie strony pod wyszukiwarkę Google warto rozpocząć od wdrożenia protokołu SSL. Co ciekawe, zabezpieczona strona jest jednym z czynników rankingowych pozycjonowania, pozwala także dokonywać potencjalnym klientom bezpiecznych zakupów.

Protokół SSL chroni i szyfruje także poufne dane zarejestrowanych użytkowników, między innymi login, hasło, dane teleadresowe. Nie da się ukryć, że brak protokołu często sprawia, że strona internetowa wyświetla się jako niebezpieczna, co zwykle zniechęca potencjalnych klientów.

Podsumowując, certyfikat SSL wpływa pozytywnie na ranking, czyli pozycjonowanie, na liczbę odwiedzin oraz na wiarygodność danej witryny.

Pozycjonowanie stron internetowych - narzędzia SEO

Skuteczne pozycjonowanie lokalne wymaga wykorzystania odpowiednich narzędzi. Jakie są to narzędzia? Sprawdź poniżej.

Google Search Console – świetne narzędzie dla tak zwanych webmasterów. Można sprawdzić tam sporo cennych informacji dotyczących strony internetowej i pozycjonowania. Przede wszystkim w Google Search Console zobaczysz, jakie podstrony zostały poprawnie zaindeksowane, a jakie błędnie. Co więcej, możesz poznać również dane na temat haseł powiązanych ze swoją witryną. Nie da się ukryć, że dzięki temu dowiesz się też, czy Twoja strona została, np. zhakowana.

Kiedyś w Google Search Console najważniejsze były komunikaty odnoszące się do kar i filtrów nałożonych na daną www. Obecnie tego typu informacji jest nieco mniej, gdyż algorytmy stosują tak zwane uczenie maszynowe, dzięki temu mogą one samodzielnie badać niezgodne z przyjętymi normami techniki i nakładać sankcje na określone witryny.

Google Analytics – narzędzie to pozwala badać ruch na stronie. Dzięki niemu można zapoznawać się z różnorodnymi danym, np. dowiedzieć się czegoś na temat osób, które odwiedziły daną witrynę. Google Analytics jest niezwykle przydatny podczas pozycjonowania lokalnego lub globalnego danej witryny, dzięki niemu można wyciągnąć również cenne wnioski dotyczące dotychczasowych działań pozycjonerskich.

Oba narzędzia są świetne podczas przeprowadzania szczegółowego audytu SEO i potrafią usprawnić i ulepszyć pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie stron internetowych - narzędzia SEO

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych - ustal swój cel

Zanim rozpoczniesz pozycjonowanie swojej witryny, musisz sprecyzować swój cel. Jeśli, np. prowadzisz sklep z odzieżą, nie możesz założyć, że chcesz sprzedać więcej ubrań. Musisz doprecyzować, jakie ubrania dokładnie chcesz, by klienci kupowali najczęściej, np. czapki, koszulki.

Pomyśl nad tym, jakie efekty, między innymi pozycjonowania lokalnego pozwolą Ci tę podnieść sprzedaż, np. lepsza widoczność kategorii.

Wybierz frazy i słowa kluczowe

Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane zarówno frazy kluczowe, jak i frazy lokalne pozwalają poprawnie zoptymalizować stronę i tym samym podnieść jej pozycję w Google. Kluczową informacją jest to, że nie mogą one być zbyt ogólne, ani też zbyt szczegółowe. Najrozsądniej jest zdecydować się na te frazy, które wpisują w wyszukiwarkę potencjalni klienci.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób dobrać słowa kluczowe, pomyśl nad tym, co Ty wpisujesz w momencie, gdy szukasz konkretnego produktu. Zwykle jest to rzeczownik wraz z opisującym go przymiotnikiem, np. „buty ocieplane”. Nie należy zapominać o tym, by frazy kluczowe pojawiły się też w adresie URL, czy to produktu, czy kategorii. W wyborze tych słów może okazać się też pomocne narzędzie omawiane wyżej, a mianowicie Google Search Console.

Pozycjonowanie stron - tytuły, nagłówki i meta opisy

Dobrze dobrane frazy kluczowe, wpływające na pozycjonowanie, powinny znaleźć się nie tylko w tekstach, czy adresach URL, ale również w nagłówkach, np. H1, tytułach oraz wspomnianych już meta opisach. Roboty Google, które analizują www, właśnie w tych miejscach przede wszystkim szukają słów kluczowych.

Nie należy zapominać, że teksty powinny przede wszystkim być tworzone z myślą o czytelniku i przy okazji odpowiednio się pozycjonować. Niekiedy warto zrezygnować z użycia określonych fraz, które nie wpłynęłyby pozytywnie na odbiór treści.

Pamiętaj, że nieczytelny tekst, pełen nienaturalnie użytych fraz kluczowych również jest źle odbierany przez roboty Google, co niekorzystnie wpływa na pozycjonowanie lokalne lub globalne.

Postaw na unikalne treści

Treści, które umieszczasz na stronie, powinny być przede wszystkim unikalne. Oznacza to, że musisz tworzyć je samodzielne bądź też zlecić naszej agencji 1stplace.pl! Zrezygnuj z tekstów powielanych od producenta, pamiętaj też, że nie możesz kopiować treści, które umieszczone są na innych stronach. Roboty Google bardzo surowo karzą witryny za tak zwany duplicate content. Przez tego typu działanie określona strona może nie uzyskać odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce.

Warto zatem pomyśleć o dobrze napisanym, spójnym contencie, który wypełni stronę internetową, a także w ciekawy, przyjazny dla czytelnika i wyszukiwarki sposób przedstawi informacje związane z Twoją branżą. Nie da się ukryć, że wartościowe treści są jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na, między innymi skuteczne pozycjonowanie lokalne Google. Pamiętaj, że brak odpowiednich artykułów może sprawić, że strona spadnie w rankingu wyszukiwarki.

Jednym z pomysłów na to, w jaki sposób wypełnić stronę wartościowym contentem, jest stworzenie firmowego bloga. Pozwoli Ci to zwiększyć liczbę słów kluczowych występujących w obrębie danej strony. Jest to także świetny sposób na wykorzystanie wcześniej wspomnianego linkowania wewnętrznego, które będzie odsyłać, np. do konkretnych produktów z Twojej oferty.

Pamiętaj o linkowaniu wewnętrznym

Nie da się ukryć, że linkowanie wewnętrznie świetnie wpływa na pozycjonowanie lokalne i globalne danej witryny. Bardzo często jest ono niestety pomijane przez właścicieli biznesu. Linkowanie wewnętrzne pomaga podnieść efektywność słów kluczowych, co wpływa pozytywnie na widoczność strony. Warto wspomnieć też, że zabieg ten ułatwia robotom Google sprawdzenie witryny. Dostaje on informacje, w jaki sposób ma przebiegać ścieżka „czytania” danej strony.

Zdefiniuj adresy kanoniczne

Meta tag jest nazywany adresem kanonicznym. Umieszcza się go w sekcji head witryny. Dzięki niemu można określić, który adres URL jest oryginalny. Meta tag ma duże znaczenie w momencie, gdy dana strona ma kilka różnych adresów, dzięki temu można uniknąć zduplikowania określonych treści.

Uważaj na błędy 404

Przy pozycjonowaniu stron www nalezy pamiętać o błędzie 404. Pojawia się on wtedy, gdy strona z danym produktem z jakichś przyczyn znika. Niestety konsekwencją jest obniżony ruch, gdyż odbiorcy, widząc ten błąd, opuszczają całą witrynę.

Rozsądniej jest zatem umieścić informację o braku dostępności danego produktu lub uniemożliwić dodanie go do koszyka, niż usuwać podstronę. Warto odesłać także od razu potencjalnych klientów do produktów o podobnych cechach lub też funkcjonalności.

Optymalizacja mobilna

Coraz częściej kupuje się przedmioty codziennego użytku przez internet. Takie zakupy są przede wszystkim wygodne oraz szybkie. Czekając w kolejce, jadąc w tramwaju lub autobusie, wiele osób przegląda ulubione sklepy i wkłada produkty do koszyka. Bardzo ważne jest zatem to, by zadbać o responsywność strony. Twoja witryna musi mieć wersję dostosowaną do smartfonów oraz tabletów. W przypadku stron mobilnych liczny się głównie UX muszą one być zaprojektowane w taki sposób, by być zorientowane na użytkownika.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – dlaczego jest ważne?

Pozycjonowanie regionalne lub inaczej nazywane lokalnym pozwoli Ci zapewnić Twojemu sklepowi internetowemu lepszą widoczność w sieci, co z pewnością przełoży się na zwiększenie sprzedaży. Przytoczone przez nas wskazówki na pewno okażą się pomocne, warto jednak zwrócić  się o pomoc do fachowców i nie tracić czasu na samodzielne działania SEO. Im lepsza lokalizacja sklepu, tym większe szanse na sukces. Dotyczy to zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Dlatego tak ważne jest  profesjonalne pozycjonowanie witryny.

Pozycjonowanie long-tail

pozycjonowanie-long-tail

Pozycjonowanie szerokie, tak zwane long tail odnosi się do stworzenia fraz długiego ogona złożonych z kilku wyrazów. Warto od razu wspomnieć, że frazy long tail są mniej konkurencyjne, niż tradycyjne, pojedyncze. Pozycjonowanie strony oraz sklepów internetowych przy wykorzystaniu tych słów kluczowych jest też dużo łatwiejsze i szybsze. Frazy kluczowe long tail zwykle odnoszą się konkretne do cech produktów, stosunkowo łatwo się je również tworzy. Są to, np.:

Czerwona, długa koszula na co dzień,

Zielona bluza z kapturem na zimę,

Czarna, ciepła czapka.

Frazy typu long tail są zatem bardziej doprecyzowane. Wpisując je w wyszukiwarkę, z pewnością otrzymasz konkretne i nieco węższe wyniki. Mimo że generują one często trochę mniejszy ruch, zdecydowanie warto się na nie zdecydować podczas pozycjonowania strony internetowej. Klienci, którzy już wejdą na www, będą skłonni dużo szybciej kupić produkt, ponieważ znajdą dokładnie ten asortyment, jakiego poszukują. Strategia pozycjonowania szerokiego poprawia konwersję i wpływa zwykle na lepszą sprzedaż. Świetnie sprawdza się podczas optymalizowania strony biznesu lokalnego.

Pamiętaj jednak o tym, że należy je odpowiednio dobrać, tylko wtedy będą rzeczywiście skuteczne. Nasi specjaliści z 1stplace.pl z pewnością znajdą dla Ciebie doprecyzowane, niszowe frazy, które zwiększą konwersję w Twoim sklepie oraz przyciągną wielu potencjalnych klientów. Skontaktuj się z nami!

Pozycjonowanie Shoplo

pozycjonowanie Shoplo

Jeśli masz sklep internetowy, który postawiony jest na popularnej platformie Shoplo, z pewnością warto zadbać również o jego skuteczne wypozycjonowanie. Shoplo jest jedną z najpopularniejszych platform wykorzystywanych w Polsce do prowadzenia sklepu internetowego. W sposób intuicyjny można wprowadzać na niej wiele przydatnych zmian i usprawnień. Cenią ją sobie właściciele zarówno dobrze prosperujących, jak i początkujących biznesów.

Pozycjonowanie sklepu przez Shoplo daje dużo możliwości, pozwala zatem na pełną personalizację oraz na zdobycie wysokiego rankingu witryny w wyszukiwarce. Aby jednak rzeczywiście osiągnąć zamierzone rezultaty, warto zwrócić się o pomoc do polecanej agencji. Jeśli masz zatem swój sklep internetowy na Shoplo, zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Z chęcią zajmiemy się jego pozycjonowaniem.

Stań się gigantem w swojej branży!

Pozycjonowanie Magento

sklep-internetowy-magento

Równie popularną platformą, bardzo często wybieraną przez właścicieli sklepów internetowych, jest Magento. To, co wyróżnia ją na tle innych, podobnych narzędzi do prowadzenia sklepów online, to fakt, że można dzięki niej zarządzać naprawdę rozbudowanym sklepem ze sporym asortymentem. Narzędzie Magento zostało wyposażone we wszystkie przydatne i niezbędne funkcjonalności, służące do optymalizacji SEO. Dzięki platformie tej można generować automatycznie lub manualnie mapy witryny, metadane dla produktów, ustawiać dowolnie tytuły podstron, przyjazne adresy URL oraz przekierowania 301. Magento umożliwia też skuteczną optymalizację zdjęć i wprowadzanie alternatywnego tekstu, tak zwanego ALT.

Pozycjonowanie sklepu internetowego w Magento powinno bazować nie tylko na kilku podstawowych działaniach SEO. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnorodnych czynników, które przyczyniają się do osiągania wysokiej pozycji sklepu w wyszukiwarce. Nie da się ukryć, że samodzielna optymalizacja bardzo często jest żmudnym zajęciem. Jeśli natomiast zależy Ci na szybkim efekcie, warto zdecydować się na współpracę z polecaną agencją SEO! Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi doświadczonymi w branży e-commerce specjalistami. Zadbamy w sposób profesjonalny o pozycjonowanie Twojego biznesu na platformie Magento.

Konfiguracja Google Search Console

Przeprowadzanie konfiguracji Google Search Console

Google Search Console (kiedyś: Google Webmaster Tools) jest narzędziem, które służy do monitorowania witryn internetowych. Dzięki niemu można zobaczyć, między innymi statystyki indeksowania strony, a także podejrzeć, w jaki sposób roboty Google widzą Twoją witrynę. Co więcej, Google Serach Console jest świetnym narzędziem, dzięki któremu możesz przeanalizować słowa kluczowe, na które Twoja strona wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Wykorzystanie tej metody pozwala w łatwy sposób wykryć elementy, które wymagają poprawy, a także znaleźć błędy indeksowania stron.

Skonfigurowanie usługi Google Search Console wymaga nieco pracy. Przede wszystkim trzeba założyć konto Google i powiązać go w poprawny sposób ze swoją witryną internetową. Kolejnym krokiem jest weryfikacja strony. Należy pobrać plik weryfikacyjny i umieścić go na swoim serwerze w odpowiednim folderze.

Oczywiście nie jest to jedyna możliwość weryfikacji konta Google Search Console, istnieje jeszcze kilka metod. Warto jednak wspomnieć, że dla osób, które nie korzystają na co dzień z narzędzi SEO, tego typu konfiguracja może być trudna. Nawiązując jednak współpracę z naszymi specjalistami 1stplace, możesz liczyć na profesjonalną pomoc w założeniu i konfiguracji konta. Co więcej, z chęcią przeprowadzimy dla Ciebie również rzetelny audyt SEO Twojej strony, a także pomożemy w pozycjonowaniu Twojej witryny. Zapraszamy do kontaktu.

Pozycjonowanie fraz kluczowych

Przykład pozycjonowania fraz kluczowych

Każdy sklep, czy strona internetowa muszą mieć dobrane i zdefiniowane odpowiednie słowa kluczowe, pasujące do tematyki. Pozycjonowanie fraz kluczowych polega na zoptymalizowaniu strony internetowej w ten sposób, by wyświetlała się ona w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy kluczowe. Celem jest osiągnięcie oczywiście jak najwyższej pozycji w rankingu wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie słów kluczowych jest jednak podzielone na kilka etapów. Przede wszystkim najpierw należy przeprowadzić rzetelny audyt SEO tak, by móc wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania. Muszą one być zarówno związane z samą tematyką, jak i z hasłami, jakich szukają potencjalni klienci w Google. Szczegółowa analiza słów kluczowych jest niezwykle przydatna.

Co więcej, prace pozycjonera muszą także polegać na dostawaniu różnych elementów strony internetowej w taki sposób, by była ona poprawnie odczytywane przez algorytm. Nie da się jednak ukryć, że organiczne pozycjonowanie strony jest procesem długotrwałym, wymagającym wiedzy oraz odpowiednich umiejętności, jednak naprawdę efektywnym. Po pewnym czasie Twoja witryna z pewnością osiągnie dużo wyższą pozycję w Google. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Wykonamy dla Ciebie darmowy audyt, a także dobierzemy konkretne słowa kluczowe. Po wstępnej analizie przedstawimy Ci dokładnie, na czym miałyby polegać prace związane z optymalizacją strony w przypadku Twojego biznesu. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, możesz mieć zatem pewność, że powierzone nam prace pozycjonerskie przeprowadzimy na wysokim poziomie.

Pozycjonowanie sklepu internetowego – WordPress/WooCommerce

Pozycjonowanie WordPress/WooCommerce

WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform, dzięki której można stworzyć naprawdę profesjonalną stronę internetową. Sklep WooCommerce to jedna z wtyczek sprzedażowych, jaką można zainstalować na WordPressie. Wtyczka ta pozwala na utworzenie oraz prowadzenie sklepu internetowego. Korzystają z niej najczęściej osoby, które niedawno założyły swój sklep i szukają rozwiązania prostego i funkcjonalnego. Każdy, kto ma swoją witrynę lub też bloga na platformie WordPress, może zainstalować WooCommerce.

Pozycjonowanie sklepu na WooCommerce odbywa się przy wykorzystaniu popularnej wtyczki do WordPressa, jaką jest Yoast SEO. Darmowa wersja tego narzędzia ma nieco mniej funkcjonalności, natomiast inwestując w płatną wersję, otrzymujesz szereg przydatnych funkcji, które pomogą Ci wypozycjonować Twój sklep w kilku krokach. Jeśli oczywiście zależy Ci na pozycjonerskim sukcesie, zdecyduj się na zakup wersji płatnej.

Dzięki wtyczce Yoast SEO można przeprowadzać skutecznie kilka najważniejszych działań wpływających na pozycjonowanie stron sklepu internetowego. Przy jej pomocy łatwo i intuicyjnie wprowadzisz metadane: tytuły, opisy, umieścisz także linki kanoniczne.

Co więcej, optymalizacja SEO sklepu pod kątem słów kluczowych jest nieco łatwiejsza dzięki tej wtyczce. Nie da się ukryć, że platformę WooCommerce można wykorzystać również do pozycjonowania sklepu w nieco inny sposób. Warto jednak skorzystać z usług doświadczonej firmy SEO. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój sklep internetowy założony na WordPressie na pewno podwyższy swoją pozycję w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – Shoper

Pozycjonowanie sklepu internetowego Shoper

Funkcjonalną platformą, służącą do prowadzenia sklepu internetowego, jest także Shoper. Jest ona stosunkowo prosta w obsłudze, dlatego decydują się na nią zarówno osoby, które dopiero zakładają swój sklep, jak i te, które prowadzą go od jakiegoś czasu, jednak chcą go przenieść na inną, prostszą platformę.

Pozycjonowanie sklepu internetowego w Shoper nie jest skomplikowane, aby jednak wykorzystać potencjał tej platformy, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistami. Shoper pozwala na między innymi szybką i łatwą edycję opisów produktów oraz na optymalizację SEO metadanych: tytułu oraz opisu. Co ciekawe, platforma Shoper ma bardzo istotną funkcjonalność, a mianowicie można dodawać w niej komentarze pod wystawionymi produktami. Dzięki temu Twoi klienci mogą w łatwy sposób wystawiać swoje opinie, dotyczące produktu i tym samym samodzielnie tworzyć treści. Ponadto na platformie Shoper możesz stworzyć własnego bloga i umieszczać wartościowe artykuły bogate w słowa kluczowe, które dodatkowo będą cały czas pozycjonowały witrynę.

Co więcej, platforma Shoper umożliwia szybką i zaawansowaną obsługę SEO zawartych zdjęć. Można bez problemu dodawać do nich teksty alternatywne, czyli ALT. Ponadto, istnieje też możliwość ustawienia przekierowania 301, gdy, np. zmienisz URL określonego produktu. Platforma Shoper jest naprawdę rozbudowana, pozycjonowanie na niej sklepu daje naprawdę dużo możliwości.

Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z profesjonalnych usług i skutecznej optymalizacji Twojego sklepu internetowego, zapraszamy do kontaktu z naszą agencją 1stplace!

Pozycjonowanie IdoSell

Pozycjonowanie IdoSell

Jeżeli zamierzasz stworzyć własną stronę na IdoSell Shop (dawniej IAI Shop), powinieneś wiedzieć, że ta platforma także umożliwia pozycjonowanie sklepów internetowych oraz optymalizację SEO.

Pozycjonowanie stron w IdoSell Shop jest niezwykle proste, dzięki temu nawet osoby, które wcześniej nie miały styczności z optymalizacją, poradzą sobie z tym z łatwością. Bez problemu ustawisz meta dane, czyli tytuł, opis i meta tagi na stronie głównej, dla każdej podstrony oraz poszczególnych kategorii. Pamiętaj również o właściwym wykorzystaniu nagłówków H1, H2, H3 itd., które nie tylko podzielą tekst na sekcje, lecz także dzięki słowom kluczowym pomogą uzyskać lepszą widoczność sklepu w wynikach wyszukiwania Google.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego z IAI Shop powinno obejmować również wartościowe i unikatowe opisy kategorii zawierające słowa kluczowe. Nie zapominaj o tym, by na każdej podstronie znalazło się jak najwięcej unikalnych treści zoptymalizowanych pod kątem SEO. Szczególną uwagę poświęć także nazewnictwu kategorii po to, by zwiększyć swoje szanse na lepsze wyniki wyszukiwania w Google.

Chociaż platforma IdoSell umożliwia częściowo samodzielne wykonanie optymalizacji twojego sklepu, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy SEO, takiej jak 1STplace. Pozycjonerzy pomogą zarówno poprawić widoczność witryny, jak i w razie jakichkolwiek problemów podczas procesu pozycjonowania, zaproponują najlepsze rozwiązania poprawiające współczynnik klikalności każdego sklepu.

Pozycjonowanie Sote

Pozycjoner pozycjonujący Sote

Sote pozwala stworzyć prosty i wygodny w obsłudze sklep internetowy, dzięki któremu z łatwością dotrzesz do klientów indywidualnych i biznesowych nie tylko tych mieszkających w Europie, lecz także na świecie. Oprogramowanie daje możliwość dopasowania wyglądu sklepu do oczekiwań. Umożliwia automatyczne udostępnianie produktów na aukcjach, w wynikach wyszukiwania Google i porównywarkach, a także płacenie przelewami online, kartą kredytową oraz w systemie ratalnym bezpośrednio na witrynie. Za pośrednictwem platformy zbudujesz również własną bazę klientów i pozycję witryny. Pamiętaj jednak o tym, by opis strony zawsze zawierał słowa kluczowe.

Wiemy jak ważne jest pozycjonowanie sklepów internetowych, dlatego od wielu lat zajmujemy się pozycjonowaniem witryn opartych na Sote. Pomagamy naszym klientom w stworzeniu poszczególnych podstron, przyjaznych adresów i słów kluczowych po to, by zaprojektować stronę sklepu zgodną z wymogami SEO. Optymalizujemy również treści i kody po to, by twoja witryna znalazła się na jak najwyższej pozycji w Google.

Pozycjonowanie PrestaShop

Pozycjonowanie PrestaShop

PrestaShop, czyli bezpłatna platforma e-commerce umożliwia zaprojektowanie w prosty sposób własnej witryny dostosowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W zestawieniu z innymi oprogramowaniami przeznaczonymi do tworzenia stron, pozycjonowanie sklepu PrestaShop jest jednak nieco trudniejsze, ponieważ wymaga zainstalowania specjalnych dodatków, które pozwolą na optymalizację bez zmiany kodu strony.

PrestaShop wyróżnia się także spośród innych platform wieloma automatycznymi funkcjami, które nie pomagają w optymalizacji SEO i budowaniu pozycji w wyszukiwarce. Wśród nich należy wymienić pojawiające się automatycznie zakładki w opisach produktów. Chociaż zaleca się, by dodatkowy opis zamieszczony na witrynie był przedstawiony pod postacią zakładek, ponieważ wpływa to korzystnie na pozycjonowanie stron w Google, czasami zmiana tej opcji jest wskazana.

Kolejną funkcją sklepów PrestaShop są automatyczne opisy kategorii, które mają negatywny wpływ na wyświetlanie witryny na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google. Żeby witryna była wyżej w wynikach wyszukiwania, bardzo ważny jest unikalny opis strony i podstron kategorii.

Oprogramowanie PrestaShop jest jedną z najbardziej wymagających platform pod względem pozycjonowania i optymalizacji, ponieważ narzuca konieczność wprowadzenia zmian w kodzie strony po to, by usunąć niektóre z automatycznych funkcji. Aby zoptymalizować sklep PrestaShop pod kątem SEO, a jednocześnie odnieść przy tym zadowalające rezultaty, możesz skorzystać z pomocy i doradztwa doświadczonych specjalistów.

Pozycjonowanie SkyShop

Pozycjonowanie Sky Shop

SkyShop to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce, umożliwiająca stworzenie i pozycjonowanie sklepu internetowego w oparciu o wygodny kreator. Dzięki oprogramowaniu w łatwy sposób możesz zsynchronizować dane i zintegrować swoją witrynę z platformami sprzedażowymi (Allegro, eBay), producentami i hurtowniami internetowymi. Chociaż SkyShop to zaawansowane narzędzie, pozwala intuicyjnie zarządzać sklepem internetowym, również w wersji mobilnej – najlepiej w technologii RWD. Aby było to możliwe bardzo ważna jest skuteczna optymalizacja przyjaznych adresów URL oraz szybkość ładowania witryny.

Skuteczne pozycjonowanie SkyShop

Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, od lat zajmujemy się pozycjonowaniem SEO sklepów internetowych, również tych zaprojektowanych na platformie Sky Shop. Dlatego możesz być pewny, że zadbamy o widoczność witryny na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google oraz o użyteczny content dla użytkowników.

Pozycjonowanie GOShop

Pozycjonowanie GOShop

GOShop jest jedną z najczęściej wybieranych platform e-commerce, ponieważ umożliwia skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Osoby, którym zależy na tym, żeby ich strona znalazła się na jak najwyższym miejscu w wyszukiwarkach Google, powinny zdecydować się właśnie na to oprogramowanie.

Jedną z największych zalet GOShop jest łatwość obsługi. Przejrzysty, intuicyjny panel pozwala w prosty sposób umieścić na każdej podstronie meta dane, czyli tytuły i opisy zawierające frazy kluczowe. Bez problemu wprowadzisz także tagi i teksty dotyczące produktów. 

Platforma generuje Mapę Strony, umożliwia uzupełnienie treści alternatywnych w plikach graficznych oraz zezwala na utworzenie adresów URL przyjaznych wyszukiwarkom i poprawnego kodu HTML. Ponadto sklep GOShop daje możliwość samodzielnej zmiany generowanych automatycznie odnośników produktów czy kategorii. Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego na pewno wiesz, jak ważne jest pozycjonowanie lokalne i optymalizacja SEO. Jeśli chcesz żeby twoja strona znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania i dotarła do jak największej liczby klientów, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy.

Pozycjonowanie stron internetowych a Mapy Google

Proces pozycjonowania stron, mapy Google

Osoby, które pragną dotrzeć do jak największej liczby klientów na wybranym obszarze, powinny się zdecydować na pozycjonowanie działalności w wyszukiwarkach internetowych. Aby było to możliwe, należy wykonać dwa kroki. Pierwszym z nich jest optymalizacja wizytówki Google Moja firma. Proces ten jest darmowy oraz niezwykle prosty, dlatego nawet osoby, które dotychczas nie były zaznajomione z podstawowymi zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, mogą wykonać to samodzielnie. Wystarczy uzupełnić informacje związane z biznesem, takie jak: jej nazwa, adres strony internetowej, dane kontaktowe oraz opis zawierający frazy kluczowe. 

Po założeniu i zoptymalizowaniu wizytówki można przejść do drugiego etapu, czyli sprawdzenia danych. Proces ten trwa zwykle 2 tygodnie. Po pozytywnej weryfikacji, wizytówka Google zacznie być nie tylko widoczna w wynikach wyszukiwania, lecz także pojawi się w aplikacji Google Maps pod wskazanym wcześniej adresem. Jest to niezwykle istotne, ponieważ umożliwia znalezienie twojego profilu firmowego zarówno w wyszukiwarkach internetowych po wpisaniu odpowiedniej frazy, jak i zwiększy szansę pozyskania potencjalnych klientów, którzy skorzystają z twoich usług. Jeżeli zależy ci na tym żeby poprawić pozycję firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania, zdecyduj się na założenie wizytówki i pozycjonowanie w Mapie Google.

Pozycjonowanie grafiki - a wzrost ruchu na stronie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko treść ma ogromny wpływ na pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce Google. Duże znaczenie ma również grafika. Część właścicieli witryn www nie ma pojęcia, że pliki graficzne zamieszczane na stronie nie tylko mogą zmniejszyć prędkość jej ładowania, lecz także nie są oceniane zbyt korzystnie przez roboty Google, przez co mogą się nie pojawiać w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zależy Ci na optymalizacji zdjęć, sprawdź najpierw szybkość ładowania plików graficznych na stronie. Im krótszy czas ładowania, tym lepiej. Dzięki temu unikniesz utraty zniecierpliwionych czekaniem użytkowników. Pamiętaj o tym, że Google grafika obsługuje zdjęcia w formacie jpeg, png czy svg. 

Na rynku znajdziesz wiele narzędzi, które pomogą ci zadbać o optymalizację grafik w wyszukiwarkach. Jednym z najpopularniejszych jest bezpłatny PageSpeed Insights oferowany przez Google. Umożliwi on analizę prędkości ładowania dla wybranej strony, zarówno wersji mobilnej, jak i desktopowej po podaniu jej adresu URL.

Podczas pozycjonowania strony internetowej, nie tylko istotny jest format grafiki, równie ważny jest opis alternatywny. Żeby wyszukiwarki mogły ocenić zdjęcie zgodnie z wpisywanymi słowami kluczowymi, do każdego obrazu powinno być dołączone krótkie streszczenie dotyczące tego, co się na nich dokładnie znajduje. Równie ważne jest właściwe nazewnictwo grafiki. Poleca się zmieniać nazwy, które są nadawane automatycznie przez aparaty na takie, które brzmią bardziej naturalnie. Należy również unikać polskich znaków.

W treściach alternatywnych warto także wykorzystać słowa kluczowe, dzięki którym zwiększy się skuteczność pozycjonowania stron internetowych w Google oraz liczba użytkowników odwiedzających witrynę.

Proces pozycjonowania stron- optymalizacja grafiki

Analiza konkurencji SEO

Przeprowadzanie analizy SEO stron konkurencji

Jeżeli chcesz poprawić widoczność swojej witryny oraz dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów, przeprowadź analizę konkurencji SEO. Zanim przejdziesz do pozycjonowania sklepu internetowego, sprawdź jakie dobre i złe działania podejmowały firmy związane z Twoją branżą. W oparciu o ich doświadczenie i praktyki, wyznaczysz skuteczną strategię optymalizacji SEO.

Analiza konkurencji jest kluczowym elementem każdego biznesu, dlatego powinna zostać przeprowadzona już na początkowym etapie działalności. Aby była użyteczna, powinna dostarczyć kompleksowych informacje na temat rywali – zarówno mocne, jak i słabe strony konkurentów. Dzięki temu dowiesz się jaką ścieżkę obrali rywale, nie popełnisz ich błędów oraz wyznaczysz na tej podstawie własną drogę. Również w przypadku działań SEO sytuacja wygląda podobnie. Pozycjonowanie nie polega bowiem jedynie na podejmowaniu własnych działań, lecz także na świadomym wykorzystaniu praktyk rywali.

Analiza konkurencji SEO - jak ją przeprowadzić?

Jeżeli zamierzasz przeprowadzić efektywny proces analizy konkurencji, najpierw powinieneś zrobić listę bezpośrednich konkurentów. Mimo, że to zadanie wydaje się stosunkowo proste, wymaga dużego rozeznania w danej branży. Należy bowiem wyznaczyć nie tylko strony internetowe, których zakres działania na rynku jest podobny, lecz także te, które są skierowane do takiej samej grupy docelowej, mają podobny zasięg, świadczą podobne usługi oraz są zlokalizowane na tym samym obszarze. Następnym krokiem jest analiza słów kluczowych wykorzystywanych przez rywali do pozycjonowania witryny. Umożliwi to zarówno wybranie najskuteczniejszych fraz kluczowych, które zwiększają widoczność strony w Google, jak i słów kluczowych, których nie używa konkurencja. Najbardziej popularne słowa kluczowe sprawdzisz dzięki specjalnym narzędziom, takim jak Surfer czy Ahrefs.

Ostatnim etapem analizy konkurencji po kątem SEO, jest weryfikacja optymalizacji ich stron internetowych. Aby to działanie przyniosło korzystne rezultaty, powinno się poświęcić szczególną uwagę zamieszczanej na witrynach treści. Zwróć zatem uwagę na to, ile konkretnie wyrazów i znaków zawierają poszczególne teksty oraz jakiej są jakości. Kolejnym ważnym aspektem jest szata graficzna naszej strony internetowej, która ma bezpośredni wpływ na wrażenia odniesione przez użytkowników podczas korzystania z witryny. Jest to tzw. user experience, który odgrywa coraz większą rolę w pozycjonowaniu. Jeżeli dana strona internetowa nie jest prosta w obsłudze ani przejrzysta, część klientów zrezygnuje ze skorzystania z oferowanych usług, wybierając konkurencyjną firmę.

Analiza konkurencji w SEO nie powinna być traktowana jedynie, jako sposób na znalezienie słabych stron rywali. Zebrane dane powinny być przede wszystkim inspiracją do znalezienia mocnych stron konkurentów i dalszego rozwoju działalności. Bazowanie na sprawdzonych praktykach bezpośredniej konkurencji, na ich doświadczeniu i wiedzy, pomoże Ci uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, a także zwiększy twoją sprzedaż i popularność na tle konkurencji.

Co dalej?

Recenzje i opinie - proces pozycjonowania stron www

Recenzje i opinie proces pozycjonowanie stron WWW

Podczas pozycjonowania biznesu lokalnego, warto umożliwić użytkownikom opcję dodania recenzji i opinii dotyczących świadczonych przez firmę usług. Dużo osób obawia się negatywnych komentarzy, które mogą wpłynąć na budowę wizerunku przedsiębiorstwa. Jeśli jednak jesteś pewny, że oferowane przez ciebie usługi są na wysokim poziomie, nie masz się czego obawiać. Pozytywne opinie i recenzje mają ogromny wpływ na postrzeganie biznesu przez potencjalnych klientów. Im więcej przychylnych komentarzy, tym większe szanse pozyskania użytkowników chcących skorzystać z usług twojej firmy.

budowa profilu linków

Link building jest niezwykle istotnym działaniem podejmowanym podczas pozycjonowania strony i optymalizacji SEO biznesu lokalnego. Jeżeli zależy ci na tym żeby poprawić pozycję witryny w wyszukiwarkach oraz zwiększyć ilość wejść, utwórz jak najwięcej linków zewnętrznych, które roboty Google uznają za wiarygodne i warte polecenia. Duża ilość linków na innych stronach internetowych prowadzących do twojej witryny, wpływa pozytywnie na wizerunek firmy oraz zwiększa ruch na twojej stronie.

Warto również pamiętać o tym, że link building dla biznesu lokalnego powinien być związany przede wszystkim z lokalnymi serwisami i witrynami, ponieważ pomogą one w określeniu lokalizacji działania twojej firmy.

Frazy kluczowe dla biznesu lokalnego

frazy kluczowe dla biznesu lokalnego

Równie ważnym aspektem, który ma ogromny wpływ na pozycjonowanie biznesu lokalnego w wyszukiwarce Google, jest dobór odpowiednich fraz kluczowych. Należy wybierać słowa kluczowe, które są związane z lokalizacją firmy. Powinny zawierać, zatem nazwę województwa, miasta bądź dzielnicy. Dzięki temu zwiększysz pozycję swojej strony w wynikach wyszukiwania oraz szanse na pozyskanie potencjalnego klienta.

Oczywiście to tylko podstawowe działania pozycjonowania lokalnego w Internecie. Jeżeli zależy ci na tym żeby twoja witryna była na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach, zdecyduj się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się optymalizacją SEO.

Pozycjonowanie organiczne - na czym polega?

Pozycjonowanie organiczne na czym polega?

Jeśli chcesz żeby twoja strona była popularna w Internecie, powinieneś zadbać o jej wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Duża część użytkowników korzystających właśnie z tej przeglądarki, zagląda jedynie na witryny, które wyświetlają się na kilku pierwszych miejscach wyszukiwań. Bycie na szczycie listy jest zatem bardzo ważne. Jakie działania związane z pozycjonowaniem strony oraz optymalizacją SEO warto podjąć? Czym jest pozycjonowanie organiczne?

Rodzaje wyników wyszukiwania - co trzeba wiedzieć?

Wyniki wyszukiwania można podzielić na dwie kategorie – płatne i darmowe.

Pierwszy rodzaj jest zawsze klasyfikowany jako reklama. Z tego powodu wymaga właściwej strategii, która może być bardzo kosztowna. Cena płatnego pozycjonowania zależy m.in. od intensywności kliknięć czy czasu trwania kampanii reklamowej w Google.

Linki sponsorowane wyświetlają się na górze strony, nad organicznymi wynikami wyszukiwania. W przeciwieństwie do tradycyjnego pozycjonowania stron internetowych, ten system reklamowy umożliwia niemalże natychmiastowe znalezienie się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce pod danym słowem kluczowym.

Czy pozycjonowanie organiczne się opłaca?

Wiele osób się zastanawia czy pozycjonowanie organiczne jest opłacalne, skoro korzystanie z płatnych reklam pozwala szybko osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Rozważając sponsorowane linki bądź bezpłatne metody, warto wziąć pod uwagę to, że opłacane kampanie mają charakter czasowy.

Oznacza to, że twoja strona internetowa będzie wyświetlana na górze strony dopóki będziesz płacić za kliknięcia. Pozycjonowanie organiczne jest zatem o wiele korzystniejsze w perspektywie czasu. Warto również wziąć pod uwagę to, że część użytkowników Internetu nie wchodzi w płatne reklamy. Z tego powodu powinno się zadbać o jak najwyższą pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google.

Znalezienie się na wysokim miejscu na dane słowo kluczowe w przeglądarce, wpływa na pozytywny wizerunek firmy i jej popularność. Strony internetowe, które znajdują się na szczycie listy powinny być przejrzyste, unikalne i rzetelne.

Na czym polega pozycjonowanie organiczne?

Pozycjonowanie organiczne to optymalizacja SEO kodu strony internetowej, jej treści oraz link building. Wszystkie podejmowane działania służą do osiągnięcia jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Jest to możliwe dzięki dobraniu odpowiednich słów kluczowych.

Pozycjonowanie organiczne można podzielić na działania widoczne i niewidoczne dla użytkowników. Pierwszy rodzaj opiera się na tworzeniu i dodawaniu wartościowych tekstów, zdjęć, filmów, nagłówków, leadu, alternatywnych opisów grafik, linków zewnętrznych i wewnętrznych, danych adresowych, FAQ i bloga. Zmiany niezauważalne dla odbiorców to m.in. modyfikacja kodu strony internetowej, opisu description, tytułu, odpowiedniego przekierowania, a także usunięcie duplikatów wewnętrznych.

Pozycjonowanie organiczne. Czy warto działać samodzielnie?

Bardzo dużo osób myśli o tym, by zająć się pozycjonowaniem strony internetowej samodzielnie. Najczęściej są to właściciele firm o niewielkim budżecie bądź osoby, które chcą się tego nauczyć. Pozycjonowanie organiczne mające na celu osiągnięcie wysokiej pozycji strony internetowej w wyszukiwarce Google, polega w ogromnej mierze na wprowadzaniu poważnych zmian w kodzie witryny. Nie jest to zatem proste zadanie. Aby wyeliminować wszystkie błędy, należy się nauczyć nie tylko tego, w jaki sposób tworzyć wartościowe, unikalne treści, lecz także powinno się zapoznać ze wszystkimi technicznymi zagadnieniami po to, by móc modyfikować kod strony.

Nauka pozycjonowania nie trwa kilka dni. Jest to proces, któremu musisz poświęcić dużo czasu, jeśli zamierzasz odnieść satysfakcjonujące rezultaty. Bądź cierpliwy. Systematycznie ucz się nowych zagadnień, ćwicz nowe metody oraz na bieżąco sprawdzaj miejsce twojej strony w wynikach wyszukiwania i ilość kliknięć. Jeżeli jednak zależy ci na tym żeby osiągnąć zadowalające efekty jak najszybciej bądź nie jesteś zainteresowany nauką pozycjonowania, skorzystaj z pomocy profesjonalnej agencji SEO. Doświadczeni specjaliści wykorzystają skuteczne narzędzia optymalizacji witryny pod wyszukiwarkę, dzięki czemu zwiększą ruch na twojej stronie oraz jej widoczność. Jeśli jesteś zainteresowany taką współpracą, zapraszamy do kontaktu.

Pozycjonowanie w nieorganicznych i organicznych wynikach wyszukiwania - czy warto połączyć?

Wiele osób zastanawia się czy istnieje możliwość połączenia darmowych i płatnych reklam. Oczywiście. Coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z obu rozwiązań, dzięki temu mają szansę trafić do użytkowników, którzy biorą pod uwagę jedynie pierwsze wyniki wyszukiwania Google. Połączenie płatnej kampanii z pozycjonowaniem organicznym zwiększy ruch na twojej stronie również dlatego, że przyciągnie odbiorców, którzy zwykle nie wchodzą na witryny zawierające linki sponsorowane. System reklamowy Google AdWords przynosi niemal natychmiastowe efekty, a więc jest niezwykle opłacalny.

Jeżeli chcesz rozwinąć swoją firmę, zaznaczyć swoją obecność w Internecie lub zwiększyć sprzedaż w bardzo krótkim czasie, powinieneś się zdecydować na płatne rozwiązanie. Pozycjonowanie organiczne, choć pozwala wypracować wyższą pozycję w wyszukiwarce, nie zagwarantuje tak szybkich rezultatów. Efekty pozycjonowania stron internetowych w sposób naturalny są zauważalne dopiero po upływie dłuższego czasu.

Gdzie szukać informacji?

Jeżeli podjąłeś decyzję dotyczącą samodzielnego pozycjonowania swojej strony internetowej, powinieneś wiedzieć, że czeka cię sporo nauki. Warto ją zacząć od zaznajomienia się z cennymi poradami dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Zaglądaj na fora internetowe dotyczące pozycjonowania. Czytaj tematyczne książki, w których znajdziesz mnóstwo praktycznych wskazówek i wiedzy. Zapoznaj się z technikami, których nie można stosować, żeby wiedzieć, czego musisz unikać. Na rynku dostępnych jest również dużo kursów pozycjonowania stron www, w tym szkolenia online, podczas których nauczysz się m.in. tworzyć witryny, programować, edytować grafiki. Dzięki temu poznasz sprawdzone i skuteczne metody optymalizacji i pozycjonowania nie tylko w teorii, lecz także w praktyce, które pomogą osiągnąć twojej stronie wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google.

Kolejnym krokiem, który powinieneś podjąć jest stworzenie własnej witryny, na której będziesz mógł wypróbowywać różne techniki. Na początek zacznij od pozycjonowania strony tekstowej, a dopiero później, po uzyskaniu zadowalających rezultatów, wprowadzaj zmiany na blogu czy witrynie firmowej. Dlaczego to takie istotne? Dzięki temu unikniesz usuwania poważnych błędów ze strony internetowej, która jest dla ciebie ważna. Ich likwidacja zajmuje niekiedy więcej czasu niż pozycjonowanie nowej witryny.

Pozycjonowanie małego biznesu lokalnego - dlaczego warto?

Bardzo dużo osób uważa, że pozycjonowanie jest skierowane jedynie dla dużych firm, które chcą zwiększyć sprzedaż produktów znajdujących się w sklepie internetowym. Jednakże koszty związane z pozycjonowaniem biznesu lokalnego są o wiele niższe niż te związane z pozycjonowaniem na większą skalę. Z tego powodu warto zdecydować się na skorzystanie z możliwości dotarcia do lokalnego użytkownika, który może stać się twoim potencjalnym klientem.

Najczęstsze zachowania klientów

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób poszukuje określonych produktów czy usług za pośrednictwem Internetu. Pierwszym etapem tego procesu jest wpisanie w wyszukiwarce słów kluczowych związanych z lokalizacją (województwo, miasto, dzielnica) i nazwą towaru lub usługi. Zwykle użytkownicy zaglądają na strony internetowe znajdujące się jedynie na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania. Właśnie dlatego bardzo ważne jest, by to właśnie twoja firma uplasowała się na szczycie listy. Jeżeli świadczysz swoje usługi w dużej miejscowości, tym bardziej powinieneś zadbać o optymalizację SEO po to, by poprawić widoczność twojej witryny.

Pozycjonowanie biznesów lokalnych - na czym się skupić?

Aby pozycjonowanie lokalne było skuteczne, powinieneś się skupić przede wszystkim na doborze odpowiednich fraz kluczowych. Musi się w nich znaleźć zarówno nazwa produktu bądź usługi, jak i nazwa miasta. Dzięki temu na twojej stronie internetowej zwiększy się ruch, a użytkownicy, którzy będą na nią zaglądać, będą realnie zainteresowani zakupem danego towaru. Aby pozyskać potencjalnych klientów, twoja witryna powinna uzyskać jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce. Warto więc skorzystać z usług doświadczonej firmy SEO. Specjaliści skupią się na efektywnym pozycjonowaniu fraz. Wybiorą zatem najczęściej wyszukiwane i konkurencyjne słowa kluczowe dopasowane do specyfiki twojego biznesu.

Opinie - dlaczego są ważne przy pozycjonowaniu

Firma, która posiada dobre opinie nie tylko znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania, lecz także zbuduje swój pozytywny wizerunek i zwiększy swoją popularność w Internecie. Jak widzisz, komentarze mają bezpośredni wpływ na pozycjonowanie strony oraz na pozyskanie potencjalnych klientów zainteresowanych skorzystaniem z usług przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważnym aspektem jest dbanie o właściwą obsługę oraz zachęcanie zadowolonych klientów do napisania opinii. Według badań o wiele częściej komentarze zostawiają osoby niezadowolone z usług niż osoby usatysfakcjonowane przebiegiem zakupów. Jest to związane przede wszystkim z emocjami.

Aby uniknąć sytuacji, w której zbyt mało zadowolonych klientów zostawi opinię, przekonaj ich do zajrzenia na twoją stronę internetową. Wręcz również wizytówkę oraz nagradzaj rabatami. Doskonałym rozwiązaniem jest także stała komunikacja z osobami zainteresowanymi twoimi usługami za pośrednictwem newslettera. Dzięki temu zbudujecie trwałą relację, a ty przy okazji zwiększysz sprzedaż nie tylko wybranych produktów.

Negatywne opinie - jak na nie reagować?

W przypadku pozostawienia na twojej stronie internetowej negatywnych opinii, możesz wykonać konkretne działania. Na początek sprawdź czy komentarz został rzeczywiście napisany przez niezadowolonego klienta czy może przez konkurencyjną firmę. Jeżeli nieprzychylna opinia została zamieszczona przez twojego konkurenta, możesz ją zgłosić. Jeśli jednak umieściła ją osoba, która nie była usatysfakcjonowana oferowanymi przez ciebie usługami, warto odpowiedzieć na komentarz. Dowiedz się, co było tego przyczyną, pytając o szczegóły. Zaproponuj rozwiązanie tej sytuacji.

Możesz udzielić takiemu klientowi również rabatu lub zniżki na kolejną usługę czy wybrany produkt bądź wręczyć mu drobny prezent w postaci np. darmowego posiłku. Dzięki temu nie tylko sprawisz, że niezadowolony klient do ciebie wróci i zmieni o tobie opinię, lecz także zyskasz nowych konsumentów. Jak to możliwe? Dla każdego klienta ogromne znaczenie ma pewność, że w razie jakichkolwiek problemów, może liczyć na rekompensatę i zrozumienie. Odpowiadając na negatywne komentarze, pokazujesz, że liczysz się ze zdaniem swoich konsumentów, ponieważ ci na nich zależy.

1stplace ‒ e-marketing dla Ciebie

Czy pozycjonowanie lokalne jest drogie?

Wykaz kosztów generowanych pozycjonowaniem stron internetowych

Jeżeli zastanawiasz się czy pozycjonowanie lokalne związane jest z wysokimi kosztami, powinieneś wiedzieć, że jest to uzależnione przede wszystkim od danych słów kluczowych. Niekiedy nie jest łatwo osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, ponieważ w danej lokalizacji znajduje się bardzo dużo firm o tej samej specyfice i działających w tej samej branży.

Dokładnej wycenie pomoże zarówno audyt SEO, czyli analiza najważniejszych parametrów stron internetowych pod kątem ruchu i widoczności w wyszukiwarce, jak i analiza konkurencji. Dzięki temu zyskasz pewność, że twoja witryna będzie się wyświetlać w wynikach Google. Znalezienie się na szczycie listy jest niezwykle ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na sprzedaż, popularność, wizerunek marki oraz jej rozpoznawalność.

Największe zalety pozycjonowania

Zalety seo pozycjonowanie stron internetowych korzyści

Pozycjonowanie strony internetowej ma wiele zalet. Jedną z nich jest korzystny wpływ na sprzedaż dzięki zwiększonym zasięgom, popularności, rozpoznawalności oraz większej liczbie potencjalnych klientów, którzy trafiają na witrynę za pośrednictwem wyników w wyszukiwarkach po wpisaniu fraz kluczowych. Kolejną korzyścią działań podjętych w celu poprawienia widoczności strony jest zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Pozycjonowanie umożliwia zdobycie przewagi nad konkurencją. Im więcej osób, które ci zaufają, tym większe zyski i możliwość rozwoju biznesu. Właściwa optymalizacja, link building, a także unikalne treści zoptymalizowane pod roboty Google sprawią także, że twoja strona internetowa uplasuje się na jednej z najwyższych pozycji w wyszukiwarce.

Większa rozpoznawalność

większa rozpoznawalność marki

Podstawową zaletą skutecznego pozycjonowania strony internetowej jest jej efektywne wyróżnienie się w internecie na tle konkurencyjnych witryn. Marka staje się rozpoznawalna, coraz więcej klientów korzysta z oferowanych usług, a Ty zarabiasz więcej pieniędzy. Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu i optymalizowaniu treści, strona zyskuje wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Co więcej, jeśli Twoja strona internetowa zostanie zoptymalizowana pod kątem użytkowników, czyli tak zwanego UX, możesz zyskać jeszcze więcej. Witryna zacznie być postrzegana przez odbiorców jako profesjonalna, a także rzetelna. Dbaj zatem o pojawiające się na niej informacje, pamiętaj, aby zawsze były one atrakcyjne dla użytkowników

Oszczędność

oszczędność

Nie da się ukryć, że odpowiednie wypozycjonowanie strony pomaga zwiększyć zarobki firmy. Dzięki temu można zaoszczędzić te pieniądze, które należałoby wydać na inne działania typowo marketingowe. Jednym z głównych takich działań jest pojawianie się w płatnych wynikach wyszukiwania. Sporo firm tuż po osiągnięciu wysokiego rankingu w Google w sposób organiczny, rezygnuje z dodatkowej, płatnej reklamy w wyszukiwarce, gdyż cel, jakim było zdobycie dodatkowych klientów, został osiągnięty. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że proces ten bywa często długotrwały, rozsądniej jest również powierzyć działania związane z pozycjonowaniem profesjonalnej firmie SEO. 

Co więcej, odpowiednie wypozycjonowanie danej strony internetowej sprawia, że bardzo wielu klientów samodzielnie zgłasza się do firmy, korzystając najczęściej z formularza zgłoszeniowego lub też kontaktu telefonicznego, czy mailowego. Dzięki temu dział handlowy może poświęcić nieco więcej czasu na pozyskiwanie klientów, którzy wymagają bezpośredniego kontaktu. Tego typu zabieg pozwala być w kontakcie z klientami biznesowymi, indywidualnymi, którzy dysponują większym budżetem.

Dotarcie do grupy docelowej

Dotarcie do grupy docelowej SEO

Wykorzystując odpowiednie słowa kluczowe, a także pisząc trafne treści, możesz dotrzeć do osób, do których kierujesz bezpośrednio swoją ofertę. Pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google ma przewagę nad innymi formami reklamowymi, na przykład komunikatami zamieszczanymi w telewizji bądź radiu. Jest ono kierowane bezpośrednio do tych ludzi, którzy są zainteresowani od razu Twoim produktem lub usługami. Te działania marketingowe zatem mają większą skuteczność. 

Większe zyski

większe zyski

Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że skuteczne pozycjonowanie przyczynia się do zwiększenia przychodów. Warto również wspomnieć, że dzięki pozycjonowaniu Twoja firma zostanie zauważona także przez inne przedsiębiorstwa, co często przekłada się na zawarcie korzystnych współprac. 

Estetycznie wyglądająca strona internetowa, a także pozytywne opinie zachęcają wielu ludzi do kupna usług lub produktów z oferty, zarówno jeśli chodzi o klientów indywidualnych, jak i inne firmy.

Co ciekawe, jeżeli oferujesz różnorodne usługi, masz szansę trafić do większych przedsiębiorstw. Tego typu długoterminowe współprace osiągają bardzo często, np. firmy szkoleniowe lub też trenerzy. Wielu przedsiębiorców chce dodatkowo kształcić swoich pracowników lub też zapewnić im możliwość zrelaksowania się po godzinach pracy, by tym samym wpłynąć pozytywnie na ich efektywność w pracy. Dlatego właściciele firm poszukują często, takich usług jak, np. szkolenia językowe, branżowe, karnety na masaże, itp.

Korzyści pozycjonowania

Skuteczne pozycjonowanie staje się priorytetem bardzo wielu firm z różnych branż. Właściciele przedsiębiorstw dostrzegają korzyści, jakie przynosi efektywna optymalizacja SEO, ponieważ mogą przez to sporo zyskać. Pozycjonowanie to:

  • Zwiększona sprzedaż towarów i usług,
  • Budowanie wiarygodności firmy,
  • Lepsza widoczność w internecie,
  • Docieranie do z większej liczby potencjalnych klientów,
  • Osiąganie celów biznesowych.

Pozycjonowanie - samodzielnie czy z pomocą agencji?

zalety współpracy z agencją

Bez odpowiedniego pozycjonowania, reklamowanie firmy w internecie jest w zasadzie niemożliwe. Wielu właścicieli jednoosobowych działalności lub też mniejszych przedsiębiorstw decyduje się na samodzielne działania związane z pozycjonowaniem oraz optymalizowaniem w stron. Czy czynności te są opłacalne? Wszystko oczywiście zależy od priorytetów firmy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że przeszkolenie pracownika lub też samodzielne działanie pozycjonerskie może zająć sporo godzin.

Nie da się ukryć, że takie prace często doprowadzają również do popełniania szeregu błędów. Warto zatem zdecydować się na współpracę z poleconą firmą, w której doświadczeni i wyszkoleni pracownicy będą w stanie wykonać większość działań pozycjonerskich w naprawdę krótkim czasie i tym samym osiągnąć dużo lepsze efekty swojej pracy.

Samodzielne działanie vs. współpraca z agencją

Samodzielne pozycjonowanie:

  • Niewystarczająca wiedza, by móc stworzyć skuteczną strategię SEO,
  • Tak zwane przepalanie firmowego budżetu,
  • Popełnianie wielu błędów,
  • Długi czas nauki,
  • Pomijanie wielu działań, co przekłada się często na niską efektywność,
  • Niewystarczające wyniki pozycjonowania SEO.

 

Pozycjonowanie przez agencję SEO:

  • Profesjonalne podejście do działań SEO,
  • Współpraca wielu specjalistów,
  • Przemyślana i efektywna strategia, która daje szybkie efekty,
  • Korzystanie z profesjonalnych narzędzi,
  • Wykonywanie dokładnego audytu SEO oraz sprawdzanie konkurencji,
  • Brak konieczności nauki.

Pozycjonowanie - wskazówki na początek

Jeśli nadal się wahasz, czy podjąć współpracę z poleconą agencją SEO, poniżej przedstawiamy Ci kilka wskazówek, które możesz wykorzystać podczas podstawowego pozycjonowania w swojej witryny. Są to porady, które możesz wykorzystać, nie mając nawet wiedzy na temat SEO. Pamiętaj jednak, że to tylko niewielka część działań pozycjonerskich, przez które z pewnością nie uda Ci się osiągnąć aż tak spektakularnych efektów, mimo wszystko na pewno dostrzeżesz znaczące różnice. 

Po wprowadzeniu poniższych wskazówek możesz podjąć decyzję, czy chcesz edukować się samodzielnie dalej w kierunku pozycjonowania, czy też zacząć współpracę z polecaną agencją, która w sposób profesjonalny zajmie się już dalszą optymalizacją Twojej strony.

Przed podjęciem decyzji, dotyczącej odpowiedniej formy promowania swojej marki w internecie, warto ustalić priorytety, a także uszeregować zadania. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • Do jakich klientów chcesz dotrzeć?
  • Co możesz zrobić, aby ich zainteresować swoją marką oraz ofertą?
  • Jakich porad, które dotyczą Twojej branży, mogą szukać w internecie?
  • Czy masz ofertę, która zachęca i budzi zaufanie?

 

Po udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania zdecyduj się na założenie bloga firmowego. Blog pozwoli Ci w łatwy sposób wspierać pozycjonowanie Twojej strony. Najpierw wypisz pomysły na teksty, jakie mogłyby się znaleźć u Ciebie na blogu. Muszą one przede wszystkim być powiązane z tematyką Twojej firmy, ale także przekazywać jakąś wartość. Obecnie najpopularniejsze są artykuły poradnikowe, zestawienia, rankingi, polecane produkty.

Dobierz słowa kluczowe

dobór słów kluczowych

Jednym z podstawowych elementów skutecznego pozycjonowania jest znalezienie odpowiednich fraz kluczowych. Najpierw zastanów się nad tym, jakie hasła są związane typowo z rodzajem Twojej działalności. Następnie pomyśl, jakie zapytania mogą wpisywać w wyszukiwarkę Twoi potencjalni klienci.

Słowa kluczowe mogą być związane z opisem konkretnego produktu, np.: „czerwone buty”, mogą one także dotyczyć lokalizacji: „naprawa komputerów Katowice”. Niekiedy frazami kluczowymi są także zapytania: „jakie buty wybrać na jesień?”, „jakie są najlepsze buciki dla dzieci?” itp.

Po wypisaniu kilku lub nawet kilkunastu propozycji słów kluczowych warto zweryfikować je przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Istnieje wiele darmowych oraz płatnych platform, dzięki którym możesz znaleźć wartościowe słowa kluczowe. Na początek możesz wykorzystać jednak Google Trends. Narzędzie to pozwoli Ci sprawdzić popularność danego słowa kluczowego według różnorodnych tematów. Co więcej, możesz przeanalizować dzięki temu narzędziu także powiązane frazy, które dosyć często pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Kolejnym, popularnym narzędziem jest również Ahrefs. Możesz tam sprawdzić dokładną liczbę wyszukiwań, a także zbadać konkurencyjność danej frazy.

Jeśli jednak masz problem ze znalezieniem odpowiednich słów kluczowych, ale także chcesz mieć pewność, że będą one dopasowane do Twojego biznesu, skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści z 1stplace z pewnością Ci pomogą.

Korzystaj ze słów kluczowych, tworząc treści

Słowa kluczowe przy pisaniu treści

Pamiętaj, że słowa kluczowe muszą znaleźć się nie tylko w samym tekście, ale powinny być też zawarte w nagłówkach H1, H2, H3, w opisach produktów, a także opisach alternatywnych grafik, czyli w tak zwanych ALT. Co więcej, frazy te muszą występować w tekście naturalnie, można je też normalnie odmieniać przez przypadki, ponieważ algorytmy świetnie radzą sobie z deklinacją słów kluczowych. Pamiętaj jednak o tym, aby zachować umiar. Nie dodawaj słów kluczowych wszędzie, ponieważ tekst będzie wyglądał nienaturalnie, a także nie będzie zachęcać do przeczytania.

Warto także wspomnieć, że teksty powinny być odpowiedniej długości. Przede wszystkim artykuły muszą wyczerpywać temat, być precyzyjne, interesujące, merytoryczne oraz poprawne językowo. Podczas tworzenia treści pamiętaj o:

  • Wysokiej jakości,
  • Potrzebach użytkowników,
  • Unikalności,
  • Odpowiedniej długości

Linkowanie wewnętrzne - dlaczego jest ważne przy pozycjonowaniu stron www

Linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne jest niezwykle ważne. Warto pamiętać o tym, aby w miarę możliwości w tekstach umieszczać odnośniki do innych podstron, znajdujących się w Twojej witrynie. Linki mogą przekierować do innych artykułów umieszczonych już na blogu lub też do konkretnych produktów. Pozwoli Ci to zatrzymać czytelnika na Twojej stronie nieco dłużej i zachęcić go do dokonywania zakupów.

Dzięki linkowaniu wewnętrznemu:

  • Korzystnie wpłyniesz na pozycjonowanie strony,
  • Zatrzymasz odbiorcę dłużej,
  • Zwiększysz sprzedaż produktów lub usług,
  • Zachęcisz czytelnika do przejrzenia Twojej oferty produktowej lub usług.

Nie należy jednak zapominać, że linki muszą zostać wplecione naturalnie w tekst. Każdy z nich musi mieć określony cel i być przydatny dla odbiorcy. 

Badaj efekty, optymalizuj działania

efekty-pozycjonowania

Przy pozycjonowaniu stron internetowych konieczny jest ciągły monitoring. Po wdrożeniu odpowiednich działań pozycjonerskich musisz regularnie sprawdzać, czy rzeczywiście przynoszą one zamierzone rezultaty. W jaki sposób badać efekty? Z pewnością pomogą Ci w tym narzędzia Google takie jak:

  • Google Analytics,
  • Google Search Console,
  • Google Moja Firma,
  • PageSpeed Insight,
  • Google Mobile-Friendly Test.

Możesz skorzystać zarówno z płatnych, jak i darmowych systemów, które służą do weryfikowania pozycji w wynikach wyszukiwania. Warto jednak zdecydować się na pomoc fachowej firmy, która zadba o pozycjonowanie Twojej strony lub sklepu. Dzięki temu nie będziesz musieć szukać odpowiednich narzędzi i samodzielnie uczyć się ich obsługi. Współpracując ze specjalistami oraz wieloletnimi praktykami z 1stplace, możesz mieć pewność, że wszystkie statystyki zostaną Ci udostępnione oraz rzetelnie omówione.

Proces pozycjonowania stron internetowych i e-sklepów - inne kwestie

Skuteczne pozycjonowanie musi bazować jeszcze na kilku innych, ważnych kwestiach. Przede wszystkim w odpowiedniej optymalizacji strony istotne jest: szybkie ładowanie się witryny, zmiana kodu strony, a także różnorodne, techniczne kwestie, których wdrożenie bardzo często wymaga umiejętności, a także wiedzy na temat pozycjonowania. Warto wiedzieć, że jeżeli nie masz doświadczenia, nie decyduj się na zmianę kodu strony, ponieważ możesz doprowadzić do powstania błędów w witrynie www, przez które nie będzie się ona poprawnie wyświetlała. Wszystkie te elementy warto zostawić profesjonalnej agencji SEO.

Jeśli rzeczywiście chcesz samodzielnie pozycjonować swoją witrynę, musisz przygotować się na przynajmniej kilkumiesięczną, intensywną naukę. Dzięki temu poznasz różnorodne narzędzia, które pomogą zoptymalizować Twoją stronę internetową. Podczas nauki SEO warto bazować na:

  • Profesjonalnych szkoleniach stacjonarnych oraz online,
  • Czytaniu artykułów związanych z pozycjonowaniem,
  • Bieżącym sprawdzaniu aktualności, dotyczących SEO,
  • Braniu udział w praktykach oraz stażach.

Co zyskasz dzięki pomocy agencji SEO?

Z pewnością już wiesz, dlaczego tak istotne jest skuteczne pozycjonowanie witryny internetowej. Na pewno zależy Ci na tym, aby Twoja strona lub sklep online również znalazły się wysoko w rankingu Google. Istnieje wiele darmowych narzędzi, dzięki którym możesz dokonać wstępnego pozycjonowania swojej strony, warto jednak nawiązać współpracę z polecaną agencją. Dzięki temu, że powierzysz optymalizację swojej strony naszej agencji 1stplace nie będziesz musieć uczyć się pojęć związanych z SEO, czy brać udział w długotrwałych kursach. Nasi profesjonaliści stworzą dla Ciebie spójną strategię pozycjonowania Twojej witryny, zadbają o UX, znajdą najlepsze frazy kluczowe oraz wdrożą wiele różnorodnych, innych działań, dzięki którym Twoja strona lub sklep znajdą się wysoko w wynikach wyszukiwania. 

Pozycjonowanie stron internetowych małych firm

Pozycjonowanie stron internetowych małych firm

Sporo właścicieli małych firm próbuje samodzielnie pozycjonować własne strony internetowe, ponieważ uważają oni, że jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pieniądze. Czy faktycznie tak jest?

Niestety, podczas samodzielnego pozycjonowania można popełnić wiele błędów. Optymalizacja strony wiąże się z nauką technicznych rzeczy, narzędzi, których obsługa nie zawsze jest intuicyjna. Nie zachęcamy do tego, aby samodzielnie pozycjonować swoją witrynę, ponieważ jest to ryzykowne. Niekorzystne, nieprzemyślane lub chaotyczne działania SEO mogą spowodować szybki spadek witryny w wynikach wyszukiwania i tym samym przyczynić się do strat finansowych firmy.

Cierpliwość i czas - to konieczne w procesie pozycjonowania stron

Nauka pozycjonowania wymaga czasu. Osoby początkujące muszą nie tylko uczyć się podstaw pozycjonowania, ale także być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. SEO stale się rozwija, co kilka miesięcy są wdrażane nowe algorytmy, powstają też nowe narzędzia, które koniecznie trzeba wykorzystywać. Nauka kilku utartych metod niestety nie sprawdzi się w dłuższej perspektywie czasu.

Jeśli jesteś nowicjuszem, nie oczekuj zatem szybkich efektów. Pozycjonowanie jest czasochłonne, niekiedy nawet dla samych profesjonalistów. Twoja edukacja może zająć Ci kilka miesięcy, a przez ten czas strona będzie niedostrzegalna w internecie i tym samym stracisz wiele szans potencjalnego zarobku.

Koszty pozycjonowania

sprawdzanie efektów pozycjonowania

Panuje błędne przekonanie, że samodzielne pozycjonowanie pozwala zaoszczędzić. Jak już wyżej zostało wspomniane, możesz wyłącznie stracić pieniądze lub też szansę na potencjalny zarobek. Jeśli zależy Ci na szybkim zwiększeniu widoczności strony lub sklepu w sieci, samodzielna optymalizacja witryny jest zwyczajnie nieopłacalna.

Przemyśl zatem fakt, ile czasu poświęcisz na naukę pozycjonowania, a potem zastanów się nad tym, w jaki sposób możesz go wykorzystać, rozwijając swoją firmę i zajmując się tym, czym potrafisz najlepiej. Z pewnością okaże się, że nie osiągniesz zbyt szybko zadowalających Cię efektów w pozycjonowaniu, a dodatkowo zmarnujesz sporo czasu, który można poświęcić na inne zajęcia dla firmy, przynoszące o wiele lepsze wyniki finansowe.

Skorzystanie z usług profesjonalnej agencji SEO jest zatem rozsądnym posunięciem. Nie da się ukryć, że w naszej agencji 1stplace dysponujemy również wieloma narzędziami SEO, także w wersjach Premium, dzięki którym możemy jeszcze efektywniej pozycjonować witryny naszych klientów.

Kursy SEO - podbój wyszukiwarki Google

Rzetelne kursy SEO rzeczywiście dobrze uczą podstaw pozycjonowania. Na tego typu zajęciach wykonasz trochę zadań praktycznych, poznasz teorię, natomiast z pewnością nie będziesz mistrzem pozycjonowania po kilku miesiącach nauki. Kurs SEO może być dobrą podstawą do tego, aby zacząć się interesować zagadnieniami związanymi z pozycjonowaniem. Jeśli jednak masz stronę internetową, która wymaga pilnego pozycjonowania, warto zdecydować się na pomoc sprawdzonej agencji i zainwestować w te działania pieniądze. Specjaliści od razu w sposób rzetelny oraz profesjonalny zajmą się optymalizacją Twojej strony.

Pozycjonowanie - czy warto się tego nauczyć?

Czy warto nauczyć się pozycjonowania

Czy warto nauczyć się pozycjonowania? To zależy! Jeśli pozycjonowanie stron i sklepów internetowych jest tym, czym chcesz się zajmować zawodowo, jak najbardziej warto poszerzać wiedzę i doskonalić umiejętności.  Trzymamy za Ciebie kciuki!

Jeśli  natomiast prowadzisz własny biznes i masz na głowie całą masę spraw, lepiej będzie, jeśli kwestię pozycjonowania strony powierzysz specjalistom. Branie sobie na głowę zbyt wielu obowiązków  może mieć marne konsekwencje.

Co więcej, eksperymentowanie z własną domeną, przypadkowe postępowanie niezgodnie z zasadami pozycjonowania może poskutkować banem od Google.

Pozycjonowanie a blog

najczęściej zadawane pytania o optymalizację bloga

Jeszcze kilkanaście lat temu prowadzenie bloga nie było tak popularne jak dziś, nie wiązało się także z takimi korzyściami.  Aktualnie jest nieco inaczej. Ciekawe, regularnie publikowane wpisy blogowe są doskonałym wsparciem dla pozycjonowania strony www bądź e-sklepu.  W artykułach umieścić można ważne dla naszego biznesu słowa i frazy kluczowe, linkowanie wewnętrzne – a to istotne czynniki rankingowe.

To nie koniec, artykuły blogowe mogą przyczynić się do wzrostu sprzedaży oraz pomóc w budowaniu pozytywnego  wizerunku marki. 

Jak zwiększyć popularność bloga?

Blog ma wiele zalet i może przyczynić się do rozwoju biznesu. Powinien jednak być prowadzony z największą starannością. To jednak nie wszystko. Artykuły muszą być widoczne w wynikach wyszukiwania. Tylko wtedy dotrzemy do interesującej nas grupy docelowej. 

Dobrze mieć to na uwadze i zacząć działać jak najszybciej – konkurencja jest naprawdę duża, a będzie jeszcze większa. Brak działań sprawi, ze nasz blog znajdzie się na ostatnich stronach wyszukiwarki. 

Skuteczne pozycjonowanie bloga

Jak pozycjonować bloga?

Jak pozycjonować bloga? Oczywiście nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, w jakiej branży działasz, konkurencyjności, charakteru bloga. Konieczne jest przeanalizowanie wielu czynników i przygotowanie przemyślanej strategii. 

Wśród czynności, które odgrywają tutaj najistotniejszą rolę, wymienić możemy: 

  • usunięcie duplikatów treści 
  • optymalizacja kodu strony 
  • dobór słów i fraz kluczowych
  • sprawdzenie jakości treści 
  • atrakcyjność wizualna
  • prędkość ładowanie 
  • infografiki 

Nie wiesz, w jaki sposób rozpocząć pozycjonowanie bloga? To całkowicie  normalne! Aby uzyskać wysokie pozycje potrzeba specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Służymy pomocą! Nasz zespół zadba o to, by Twoje artykuły znalazły się wysoko w rankingu Google a użytkownicy, czyli Twoi potencjalni klienci mogli  zapoznać się z Twoim contentem i Twoją ofertą. 

Czym jest UX?

czym jest ux

UX, czyli User Experience to termin, z którym spotykamy się coraz częściej. Co on oznacza? User Experience przetłumaczyć możemy jako doświadczenie użytkownika. Celem działań jest tutaj uzyskanie przez użytkownika jak najlepszych wrażeń podczas korzystania ze strony internetowej bądź aplikacji.  

UX designer - czym się zajmuje?

Strona www, aplikacja, e-sklep muszą być intuicyjne w obsłudze i miłe dla oka, tak by użytkownik poruszał się bez problemu i mógł szybko znaleźć interesujące go informacje, artykuły i produkty. Ważne są także czynniki – estetyka, kolory, dźwięki, i inne kwestie, które mają wpływ na jakość odbioru. Jak wiadomo konkurencja jest bardzo duża, trzeba więc zadbać o każdy szczegół. 

UX designer - projekt

Przygotowanie projektu strony www bądź aplikacji nie jest prostym zadaniem. Taki projekt nie może być oderwany od rzeczywistości oraz rzecz jasna od tego, do czego przywykł użytkownik. Projekt nie powinien być również nudny i oklepany, musi być świeży i zrobić na użytkownikach doskonałe wrażenie. Przy przygotowywaniu takich projektów pod uwagę brane są różne czynniki, przede wszystkim: 

  • oczekiwania i wymagania użytkowników 
  • działania konkurencji 
  • priorytety użytkowników 

UX a grupa odbiorców

Duży wpływ na finalną postać projektu ma grupa odbiorców. UX designer uwzględnia cechy charakterystyczne dla grupy osób, które mogą być zainteresowanie naszymi usługami, produktami, zamieszczonymi na stronie treściami. Pod uwagę brane są wymagania, najczęstsze zachowania, przyzwyczajenia wspomnianych osób. UX designer koncentruje się na tym zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcjonalności. 

Następny krok to przygotowanie scenariusza zachowań, przeanalizowanie ścieżki jaką podąża użytkownik oraz jego interakcji ze stroną. Takie działania umożliwiają weryfikację strony, tego czy jest intuicyjna, a korzystanie z niej sprawia przyjemność.  

UX a architektura strony

Na stronie nie może panować chaos. Właśnie dlatego tak istotne są dobrze przemyślana struktura strony, hierarchia informacji, podział elementów strony. Dzięki temu użytkownik wie, gdzie znaleźć potrzebne dane, a na stronie panuje porządek. 

Końcowy etap to testowanie, testowanie i jeszcze raz testowanie. Tylko wtedy uzyskamy pewność, że wszystko działa jak należy, a użytkownicy mogą wygodnie poruszać się po naszej stronie.

Bezpieczeństwo a pozycjonowanie strony www

Bezpieczeństwo strony www jest niezwykle ważne. Z pewnością wie o tym każdy przedsiębiorca. Warto mieć to na uwadze, wdrożyć certyfikat SSL i zyskać pewność, że wszystko idzie po naszej myśli. 

Bezpieczeństwo a pozycjonowanie strony

Jaki wpływ na pozycjonowanie ma poziom bezpieczeństwa strony www. Już wyjaśniamy. Brak ważnego certyfikatu SSL sprawia, że Google uznaje stronę za potencjalnie niebezpieczną, a to skutkuje mniejszą liczbą odwiedzin. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? 

Pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania zarezerwowane są dla stron, które są bezpieczne dla użytkowników. Roboty Google proponują użytkownikowi strony, które uznają za najbardziej pomocne, najlepsze dla danego zapytanie. Nikogo nie dziwi więc fakt, że nie proponują domen, które nie mają odpowiednich zabezpieczeń. 

To nie koniec. Nawet jeśli taka strona wyświetli się w wynikach wyszukiwania, a użytkownik kliknie w link, w pierwszej kolejności zobaczy nie naszą stronę, ale komunikat, że strona uznana jest za niebezpieczną. 

Co oznacza, że strona internetowa jest bezpieczna?

Co oznacza, że strona internetowa jest bezpieczna lub nie? Już wyjaśniamy! Podstawą jest tutaj wspomniany już dzisiaj certyfikat SSL. Ów certyfikat w szczególności jest ważny w przypadku sklepów internetowych. Dlaczego? W e-sklepach użytkownicy zostawiają swoje dane osobowe, ważne jest, żeby wszystkie informacje tego typu były w pełni bezpieczne. 

Oczywiście nigdy nie będziemy mieli pewności, że z naszą stroną nie stanie się coś złego, na przykład, że nie włamie się na nią haker. Właśnie dlatego co jakiś czas powinniśmy robić kopię zapasową. 

Obserwacja konkurencji przy pozycjonowaniu

Jak pozycjonowanie, to oczywiście nieustanna analiza konkurencji. Warto dokładnie obserwować konkurencyjne firmy, śledzić działania, uczyć się na błędach, inspirować się. 

Dobrze kontrolować działania marketingowe i pozycjonerskie. Warto też sprawdzić, w jaki sposób konkurencje buduje swój pozytywny wizerunek.

Sprawdzimy, jaką strukturę strony przygotowały konkurujące z nami firmy, jak szybko ładują się podstrony, w jaki sposób przygotowane są opisy kategorii oraz jaki charakter mają wpisy blogowe. 

Jak analizować działania konkurencji?

Od czego zacząć analizę konkurencji? Na jakie kwestie w szczególności zwrócić uwagę? 

 Na początku dobrze skupić się na pozycjonowaniu. Dobrze sprawdzić jakie miejsce w rankingu zajmuje konkurencja, na jakie słowa i frazy kluczowe wyświetlają się strony rywali, jak wyglądają poszczególne podstrony. 

Kolejny krok to przeanalizowanie czynników, które wpływają na wysoką pozycję konkurencji. Mowa tutaj o analizie backlinków, struktury strony czy prędkość ładowania.

Pod lupę powinniśmy wziąć także treści – zarówno ich jakość i ilość, jak również sposób prezentacji. 

Gdy już przeprowadzimy taką analizę będziemy mogli przejść do kolejnego etapu, a następnie do sprawdzenia działań konkurencji w mediach społecznościowych, a także do przeczytania komentarzy i opinii. 

Skrupulatna analiza dostarczy nam wielu ważnych informacji. Jak je możemy wykorzystać? Powinniśmy przeprowadzić takie same działania, jak konkurencja, z tym, że musimy zrobić to o wiele lepiej. 

Działaj i ciesz się z efektów

Oczywiście sama analiza konkurencji nie zapewni nam sukcesu. Musimy nieustannie monitorować nasze działania, ulepszać je, reagować na trendy, rozbudowywać treści. Dbać o to, by nasza strona była przyjazna dla użytkowników i  zoptymalizowana pod wyszukiwarkę. 

Pozycjonowanie a szybkość strony www

Ładująca się w nieskończoność strona www każdego potrafi wyprowadzić z równowagi. Co więcej, współcześni użytkownicy oczekują, że strona  otworzy się błyskawicznie, a oni będą mieli dostęp do wszystkich informacji. Wystarczy kilka sekund opóźnienia, by zainteresowany zamknął domenę. Nawet jeśli użytkownik poczeka na załadowanie się strony z pewnością nie spędzi na niej dużo czasu. 

Prędkość ładowania strony jest istotna nie tylko dla użytkowników, ale także dla robotów Google’a. Algorytmy wyliczają szybkość ładowania się witryny  oraz znajdujących się na niej elementów. Zbyt długi czas sprawi, że to witryna straci w kategorii przyjazności dla odbiorcy i znajdzie się na dalszych pozycjach. 

Podsumowując, zbyt wolna prędkość ładowania strony www to: 

  • frustracja użytkowników
  • spadek konwersji
  • strata klientów 
  • wysoki współczynnik odrzuceń 
  • spadek pozycji w rankingu Google
  • mniejsze zyski

Speed test Google – na czym polega?

Google PageSpeed Insights to narzędzie, za pomocą którego możemy sprawdzić szybkość ładowania się strony www oraz znajdujących się na niej elementów, na przykład tekstu czy grafik. Narzędzie pozwala na uzyskanie wiarygodnych wyników.

Speed test Google dostarczy takich informacji, jak:

  • szybkość strony
  • dopasowanie witryny  do urządzeń mobilnych
  • błędy, konieczne poprawki

Pozycjonowanie z 1stplace.pl

Algorytmy Google, dane strukruralne, sprawdzanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania, treści na stronie, słowo kluczowe, opracowanie strategii pozycjonowania, analiza ruchu na stronie to tylko niektóre z kwesti, o które nalezy zadbać, by strona naszego biznesu bądź e-sklep uzyskały wysokie pozycje w rankingu wyszukiwarki Google.

Warto wi ec zdać się tutaj na specjalistów. Zachęcamy do kontaktu z naszą agencją seo!

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Jaki jest koszt pozycjonowania? Ile kosztuje pozycjonowanie strony? Jaki budżet trzeba przeznaczyć na pozycjonowanie? To jedne z częstszych pytań, z którymi się spotykamy. Odpowiedź oczywiście nie jest jednoznaczna, a na wysokość miesięcznego abonamentu wpływa kilka czynników. Poniżej najistotniejsze informacje na ten temat.

Co wpływa na koszt pozycjonowania?

1. Rodzaj branży

Pozycjonowanie stron www niektórych branż już na starcie może być związane z większymi kosztami. Wybicie witryny na konkurencyjne, bardzo popularne frazy jest czasochłonne i kosztowne. Ponadto, zdarzają się przypadki, gdy o wysokie pozycje na takie same frazy kluczowe walczą firmy z różnych branż, co jest dodatkową przeszkodą.

Do najtrudniejszych zaliczamy branżę medyczną, farmaceutyczną, meblową i odzieżową.

2. Konkurencyjność branży

Koszt pozycjonowania strony internetowej uzależniony jest także od konkurencyjności branży. Przed przygotowaniem strategii pozycjonowania, na podstawie której sporządzana jest wycena, przeprowadzana jest analiza konkurencji. Specjaliści sprawdzają, z jakimi firmami będziemy konkurować, weryfikują, jak duża jest konkurencja, jakie działania prowadzi i, jakie pozycje zajmuje w bezpłatnych wynikach wyszukiwarki.

Mocną, inwestującą w pozycjonowanie konkurencję bardzo trudno będzie wyprzedzić. Konieczne będą spore nakłady pracy, a co za tym idzie, większy budżet. W niektórych sytuacjach, jak na przykład przy sklepach internetowych z odzieżą, z meblami, artykułami budowlanymi, musimy mieć świadomość, że TOP3 może być nieosiągalne. Najwyższe pozycje najczęściej zajmują duże sklepy sieciowe ‒ giganci z ogromnym asortymentem i pokaźnym budżetem miesięcznym na pozycjonowanie.

3. Historia domeny

Kolejnym czynnikiem, mającym wpływ na koszt pozycjonowania strony internetowej lub sklepu e-commerce, jest historia witryny. Nowe domeny, bez historii i autorytetu, wymagają większych nakładów pracy, a to generuje koszty.

Sytuacja bardzo podobnie wygląda przy stronach www, na które z jakichś powodów zostały nałożone kary Google. (Kary, na przykład w postaci wyłączenia domeny z indeksowania, przyznawane się w przypadku stosowania nieuczciwych praktyk). Takie witryny nie cieszą się zaufaniem robotów Google i umieszczane są niżej w rankingu wyszukiwania ‒ uzyskanie wyższych pozycji jest wtedy trudniejsze i trwa dłużej.

4. Aktualna kondycja strony i zakres prac, które należy wykonać

Bardzo ważna jest ogólna kondycja strony www bądź sklepu internetowego. Przed przygotowaniem wyceny przeprowadzany jest audyt SEO. Audyt SEO dostarcza szczegółowych informacji na temat zmian, jakie należy wykonać w obrębie strony, stanu technicznego witryny, jakości i ilości treści, duplikatów, profilu linków. Pozycjonowanie nowoczesnych, przyjaznych dla użytkownika witryn, na których znajdują się unikalne teksty oraz przemyślana sieć linków wewnętrznych, będzie generować mniejsze koszty niż witryn niezoptymalizowanych.

Zdarzają się sytuacje, gdy strona zbudowana jest w oparciu o nieintuicyjny, nieprzystosowany do działań SEO CMS. Taka witryna nie jest zachęcająca dla użytkowników, nie ma na niej contentu, a wdrożenie wielu funkcjonalności nie jest możliwe. Wtedy proces pozycjonowania dobrze rozpocząć od budowy nowej strony, a to związane jest z kosztami. Warto jednak zdecydować się na taką inwestycję. Zwrócić się nam ona z nawiązką.

5. Wielkość witryny, liczba zakładek

Znaczenie ma także wielkość witryny. O innych kosztach będziemy mówić przy prostej stronie wizytówkowej, o innych przy kilkuzakładkowej stronie usługowej lub portalu informacyjnym, o jeszcze innych przy sklepach internetowych (przy wycenie pozycjonowania sklepów znaczenie ma także wielkość asortymentu).

Rozbudowane, mające kilkanaście czy kilkadziesiąt zakładek witryny, to więcej pracy ‒ począwszy od bardziej czasochłonnego audytu SEO, po przygotowanie dużej ilości treści sprzedażowych, poradnikowych, brandowych, optymalizację techniczną, obszerną strategię link buildingu. Wszystko to trwa o wiele dłużej i generuje wyższe koszty niż niewielkie witryny mające stronę główną oraz podstawowe zakładki: oferta, kontakt, ewentualnie galeria bądź realizacje.

Warto też dodać, że pozycjonowanie rozbudowanych stron i sklepów e-commerce to pozycjonowanie kilkudziesięciu, a nawet kilkuset fraz kluczowych, co także związane jest z większymi kosztami.

6. Zasięg

Koszt pozycjonowania uzależniony jest także zasięgu. Inne kwoty pojawiają się przy pozycjonowaniu lokalnym ‒ tutaj mamy mniejszą konkurencję niż na frazy ogólnopolskie. Ponadto, pozycjonowanie strony bądź sklepu na rynki zagraniczne zazwyczaj kosztuje więcej niż ogólnopolskie czy lokalne, dochodzą tutaj między innymi koszty tłumaczeń.

Koszt pozycjonowania a efekty?

Budżet pozycjonowania ma wpływ na jakość i szybkość efektów. Przy bardzo niskich miesięcznych abonamentach wykonanie niektórych działań jest po prostu niemożliwe. Wydłuża to czas oczekiwania na rezultaty, a wyniki nie są tak satysfakcjonujące, jak przy większych budżetach.

Przykładem mogą być tutaj artykuły sponsorowane ‒ zarówno przygotowanie, jak i publikacja na wartych uwagi portalach generuje koszty. W zależności od portalu, może to być 200 jak i ponad 2000 złotych. Przy miesięcznym budżecie wynoszącym na przykład 700 zł, wiele portali, dzięki którym moglibyśmy zwiększyć wartościowy ruch na naszej stronie, a także autorytet witryny, jest poza naszym zasięgiem. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę przy ustalaniu budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na e- marketing.

Pozycjonowanie strony - indywidualna wycena

Ile więc kosztuje pozycjonowanie? Przygotowanie konkretnego cennika, uniwersalnej wyceny od “deski do deski”, jest praktycznie niemożliwe. Jak widać powyżej, na koszt pozycjonowania wpływa wiele czynników. Standardowe widełki wynoszą od 700 do 3500 zł miesięcznie.

W nasze agencji SEO zawsze sporządzamy indywidualną wycenę. Wycena pozycjonowania przygotowywana jest po rozmowie z klientem, poznaniu jego potrzeb i preferencji dotyczących comiesięcznego budżetu na pozycjonowanie oraz oczywiście po audycie witryny.

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztowałoby pozycjonowanie Twojej strony www bądź sklepu e-commerce? Umów się na bezpłatną konsultację ekspercką z naszym specjalistą. Podczas rozmowy online zweryfikujemy Twoją stronę i powiemy, jaki budżet byłby optymalny. Konsultacja jest bezpłatna i niezobowiązująca.

Miażdżymy ograniczenia ‒ pozycjonujemy dla Ciebie

Ile trwa pozycjonowanie strony?

Na pytanie: ile trwa pozycjonowanie strony, tak jak na większość pytań dotyczących pozycjonowania czy SEO, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przybliżymy jednak ów temat i opowiemy co i jak.


Już na samym wstępie musimy zaznaczyć, że pozycjonowanie to proces długotrwały. W przypadku działań z tego zakresu mówimy o miesiącach i latach, nie o dniach czy tygodniach. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, poświęcić czas i energię ‒ taka inwestycja zwróci się i to na kilku polach. Przede wszystkim sprawi, że nie będziesz musiał martwić się, że Twoi klienci klikają w domeny konkurencji, a konwersja jest równa zeru. Zyskasz widoczność, rozpoznawalność na rynku i satysfakcję, że Twój biznes się rozwija.

Jak długo trwa pozycjonowanie strony?

Jak już wspominaliśmy powyżej, uzyskanie rezultatów zajmuje miesiące, a nawet lata. Dlaczego trzeba tak długo czekać na efekty pozycjonowania? Jak to działa?


W pierwszej kolejności należy wykonać audyt i przygotować strategię SEO. Warto też przeprowadzić szczegółową analizę konkurencji. Wszystkie te działania powinny być wykonane z największą dokładnością, nie można realizować ich w pośpiechu. Wszystko to zajmuje czas.


Konieczna jest też analiza błędów występujących na stronie, trzeba przemyśleć słowa kluczowe, sprawdzić treści i profil linków. Warto także określić, które działania SEO wykonać w pierwszej kolejności, przygotować dokładny plan działań on-site i off-site. To czasochłonne prace, które są dopiero początkiem drogi.

Wprowadzenie niezbędnych zmian na stronie www bądź w sklepie internetowym, jak i poza witrynami, trwa. Mowa tutaj o takich pracach, jak budowanie linków zewnętrznych i wewnętrznych, optymalizacja prędkości ładowania i metadanych oraz o wielu innych czynnościach. To nie koniec. Algorytmy Google także nie widzą zmian od razu, potrzebny jest czas na indeksację.

Widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google

Czynniki wpływające na czas pozycjonowania strony www to przede wszystkim:

Wiek i historia strony internetowej bądź sklepu e-commerce

Historia ma znaczący wpływ na to, ile czasu trwa pozycjonowanie strony internetowej. Witryna internetowa, która ma dobrą historię, cieszy się większym zaufaniem robotów Google, a to skraca czas, który jest potrzebny na pozycjonowanie.


Pozycjonowanie stron o złej historii, które na koncie mają kary od Google trwa dłużej. Zdarza się nawet, że działania mijają się z celem. (Często lepszym rozwiązaniem jest budowa nowej strony www i jej pozycjonowanie niż pozycjonowanie witryny mającej w historii kary od Google).


A jak to wygląda w przypadku nowej domeny, bez historii? Tutaj także będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, poświęcić czas na budowę wiarygodności i zdobycie autorytetu.

Konkurencyjność branży

Odpowiadając na pytanie, ile trwa pozycjonowanie strony www, nie możemy pominąć rodzaju branży. O innym czasie będziemy mówić przy konkurencyjnej branży, a o innym przy bardzo niszowym biznesie. Jak nietrudno się domyśleć, niszowe branże, ze względu na niewielką konkurencję, z reguły szybciej zyskują wysokie pozycje.

Ogólna kondycja strony ‒ dotychczasowe praktyki SEO

W procesie pozycjonowania ważna jest kondycja strony. Właściciele witryn powinni zdawać sobie sprawę z tego, że im więcej prac trzeba będzie wykonać, tym czas pozycjonowania i koszty będą większe. (Mowa tutaj o takich pracach, jak budowa profilu linków wewnętrznych i zewnętrznych, przygotowanie wysokiej jakości treści, kompresja grafik. Pamiętać też trzeba o zmianie adresów URL na przyjazne dla użytkownika).

Współpraca na linii agencja -klient

Jakość i czas pozycjonowania uzależnione są także od tego, w jaki sposób przebiega współpraca między właścicielem witryny a agencją. Mowa tutaj o sprawnej akceptacji treści, które przygotowują copywriterzy, nadaniu specjalistom SEO potrzebnych dostępów, udzieleniu informacji na temat specyfiki branży i innych.


Dobra komunikacja, zaufanie do agencji SEO z pewnością pozytywnie wpłyną na efekty pozycjonowania.

Po jakim czasie zobaczę pierwsze efekty pozycjonowania?

W wielu przypadkach pierwsze wyniki pozycjonowania uzyskać można w stosunkowo niedługim czasie. Mówiąc w stosunkowo niedługim czasie, mamy na myśli mniej więcej 3-4 miesiące. Taka sytuacja zazwyczaj dotyczy stron zajmujących dalekie pozycje w rankingu. Wprowadzanie podstawowych zmian w obrębie takich witryn często skutkuje przeskokiem nawet o kilkanaście pozycji.


Przy domenach, które już znajdują się wysoko w rankingu, zmiana nawet o 1 czy 2 pozycje w górę jest trudniejsza i zajmuje więcej czasu.

Jak długo trzeba czekać na satysfakcjonujące efekty pozycjonowania?

A kiedy pojawią się oczekiwane efekty pozycjonowania? Kiedy uzyskamy satysfakcjonujące pozycje w wynikach organicznych? Ile dokładnie trwa pozycjonowanie stron internetowych? Czas potrzebny na uzyskanie zadowalających wyników uzależniony jest od kilku czynników, powinniśmy jednak liczyć, że wszystko będzie trwało około dwunastu, czternastu miesięcy.

Satysfakcjonująca widoczność wyszukiwarce Google dzięki pozycjonowaniu - co dalej?

Załóżmy, że na wybrane słowa kluczowe mamy już satysfakcjonujące pozycje. Co teraz? Proces pozycjonowania trwa nadal. Nawet po osiągnięciu celu pozycjonowania, nie powinniśmy zaprzestawać działań. Pamiętajmy, że strony i sklepy internetowe naszej konkurencji wciąż pną się w górę i mogą nas wyprzedzić. To natomiast może sprawić, że potencjalni klienci klikną nie w nasz link, ale w link innej firmy.

Szybkie efekty pozycjonowania - czy to możliwe?

Czy jest jakiś sposób, by w błyskawicznym tempie uzyskać wysokie pozycje w wynikach Google? Wiele agencji rozlicza się za efekt i obiecuje zdobycie wysokich pozycji w krótkim czasie. Jest to bardzo odradzane działanie, związane ze stosowaniem praktyk niezgodnych z wytycznymi Google (Black Hat SEO).


Być może na chwilę znajdziemy się na górze wyników (najczęściej jednak do pozycjonowania taką metodą wybierane są frazy mające bardzo niską konkurencję), bardzo szybko jednak spadniemy i to włącznie z karami od Google. Może to doprowadzić do tego, że konieczna będzie nowa strona oraz rozpoczęcie działań z zakresu pozycjonowania od początku.

Pozycjonowanie Twojej strony internetowej - ile potrwa?

Nasz specjalista SEO sprawdzi widoczność Twojego sklepu internetowego bądź strony firmy usługowej, zweryfikuje, jakich słów kluczowych używają użytkownicy, którzy mogą być zainteresowani Twoją ofertą, sprawdzi, czy na Twojej stronie znajdują się wartościowe treści i linki. Wykonamy także testy Google, wykorzystamy specjalistyczne narzędzia, na przykład Google Search Console, Google Analytics, by sprawdzić, co dzieje się na Twojej stronie, przeanalizujemy konkurencję.


Dzięki temu będziemy mogli podać przybliżone ramy czasowe efektów pozycjonowania. Podkreślamy słowo przybliżone, bo oczywiście nikt nie jest w stanie przewidzieć, jakie działania wykona konkurencja, czy jakie zmiany wprowadzi Google.


Jak widać powyżej, widoczność strony w wynikach wyszukiwania Google uzależniona jest od kilku czynników, na przykład takich, jak historia domeny. W zależności od kondycji witryny, działań SEO, które były prowadzone do tej pory, wszystko może wyglądać inaczej.

Jaka jest cena pozycjonowania? - Aktualny cennik 2022

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? Jaki jest aktualny cennik pozycjonowania stron internetowych? Jakie koszty generuje optymalizacja strony? Takich pytań nie brakuje. Wie o tym każdy przedsiębiorca rozważający pozycjonowanie witryny. Dziś nieco przybliżymy temat.

Pozycjonowanie stron internetowych - Cennik

Na koszt pozycjonowania strony wpływają różne czynniki. Jednym z nich jest zakres usług, na jaki się zdecydujemy. Firmy działające w branży SEO zazwyczaj proponują pakiety różniące się pod kątem ilości i rodzaju usług, a co za tym idzie, ceny.

 

Cennik pozycjonowania może obejmować wyłącznie podstawowe usługi, jak i dodatkowe działania. Dodatkowe działania będą dużym wsparciem w zdobywaniu coraz wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania – dobrze mieć to na uwadze.

 

Najtańsze pakiety w ogromnej większości obejmują wyłącznie podstawowe usługi. Najniższy budżet na działania seo i pozycjonowanie strony www lub sklepów internetowych nie jest więc zalecanym rozwiązaniem. Dlaczego? Może utrudnić, a w niektórych przypadkach uniemożliwić, wykonanie wielu działań. Sprawi to, że efekty będą mniej zadowalające, a czas oczekiwania na rezultaty dłuższy.

 

Pamiętajmy, że taniej wcale nie znaczy lepiej. Dobrze mieć z tyłu głowy fakt, że skuteczne pozycjonowanie generuje koszty.

Co znajduje się w cenie pozycjonowania?

Analizując cennik pozycjonowania, zwróćmy uwagę na to, jakie usługi zawiera. Profesjonalna agencja SEO przeprowadzi takie działania, jak:

 

  • audyt SEO, czyli sprawdzenie jakości strony internetowej
  • indywidualna strategia pozycjonowania
  • dobór słów kluczowych
  • monitoring pozycji Twojej strony
  • budowa profilu linków przychodzących, czyli linkowanie zewnętrzne
  • content marketing.
 
 

Specjaliści SEO przeprowadzą także analizę konkurencji, przygotują strategię linkowania wewnętrznego, zweryfikują strukturę strony www lub sklepu internetowego, przeprowadzą kompleksową optymalizację strony.

Dobrze sprawdzić czy cena pakietu, który wykupiliśmy, obejmuje wszystkie, ważne usługi. Może zdarzyć się tak, że faktycznie miesięczny abonament będzie mniejszy, ale będziemy musieli dodatkowo zapłacić, na przykład za audyt strony lub treści. W rezultacie koszty będą większe niż wydawało się na początku.

Cennik SEO i pozycjonowania - na co zwrócić uwagę?

Wiemy już, jakie usługi powinna obejmować cena pozycjonowania strony. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, w jakiej liczbie, ilości i z jaką częstotliwością będą prowadzone prace. O czym mowa? Już wyjaśniamy!

Content, a pozycjonowanie stron internetowych

Pakiet pozycjonowania może obejmować przygotowywanie treści (unikalne treści są istotnym czynnikiem rankingowym, mają więc wpływ na widoczność strony). Tańsza usługa pozycjonowania z pewnością obejmowała będzie niewielką, miesięczną liczbę znaków, na przykład 1000 zzs.

 

W sklepie internetowym, w którym należy opisać wiele podstron i kategorii, 1000 zzs miesięcznie to bardzo niewiele. Rozbudowa w postaci 1k zzs sprawi, że na efekty będziemy czekać o wiele dłużej.

 

Witryna, na której w każdym miesiącu pojawia się na przykład 7k zzs wartościowej, zawierającej słowa i frazy kluczowe treści, z pewnością szybciej znajdzie się na szczycie rankingu Google.

 

Brak lub niewielka ilość contentu sprawi, że pozycjonowanie strony internetowej będzie trwać dłużej. Ponadto, zakup dodatkowych treści może wygenerować większe koszty niż zakup pakietu z wystarczającą miesięczną liczbą znaków ze spacjami.

Linkowanie zewnętrzne - wpływ na wycenę pozycjonowania strony

Z budową profilu linków przychodzących jest bardzo podobnie, jak z contentem. Większy budżet daje więcej możliwości, pozwala na przykład na publikację artykułów sponsorowanych na portalach z dużym ruchem.

 

Publikacje na cieszących się autorytetem, związanych tematycznie z naszym biznesem portalach, pozwolą na budowę wartościowego profilu linków. Wartościowe linki zewnętrzne zwiększą wiarygodność domeny, a to poskutkuje wyższą pozycją Twojej strony www.

Słowa i frazy kluczowe, a pozycjonowanie stron www

W procesie pozycjonowania ważny jest dobór fraz kluczowych. I tutaj musimy pamiętać o jednym. Wysoce konkurencyjne frazy bądź słowa kluczowe bez zawężeń (na przykład tematycznych lub lokalizacyjnych), są trudne w pozycjonowaniu. Zdobycie wysokich pozycji trwa dłużej, jest trudniejsze i generuje większe koszty.

 

Ponadto, dobrze, abyśmy liczyli się z tym, że są branże, na przykład odzieżowa, budowlana, meblowa, w których zdobycie najwyższych pozycji jest bardzo trudne. Na pierwszych miejscach w rankingu znajdują się duże firmy, inwestujące ogromne środki w pozycjonowanie.

 

Branża, w jakiej działamy, i to na jak bardzo konkurencyjne frazy chcemy być widoczni w internecie, ma wpływ na to, ile kosztuje pozycjonowanie strony naszego biznesu.

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne?

Jak widać powyżej, cennik pozycjonowania stron internetowych uzależniony jest od wielu czynników. Nie możemy też pominąć zakresu pozycjonowania. W przypadku wielu biznesów skupiamy się na konkretnym obszarze, czyli na pozycjonowaniu lokalnym, inaczej local SEO.

 

Warto podkreślić, że przy pozycjonowaniu lokalnym walczymy z mniejszą konkurencją, z firmami z naszej okolicy, a nie z całej Polski. A to ułatwia cały proces.

 

O jakich cenach tutaj mówimy? Działania lokalne generują mniejsze koszty niż pozycjonowanie ogólnopolskie bądź na rynki zagraniczne. Miesięczny koszt pozycjonowania lokalnego to około 600-2000 zł.

Jaki jest koszt pozycjonowania stron internetowych?

Ile więc zapłacę za usługę pozycjonowania strony www na całą Polskę, a ile na rynki zagraniczne? Tak jak już mówiliśmy, uzależnione jest to od wielu czynników, orientacyjnie jednak możemy przyjąć, że miesięczny abonament to koszt w granicach 800-3500 zł.

 

Przy pozycjonowaniu na rynki zagraniczne do ceny musimy doliczyć koszty tłumaczeń tekstów – artykułów, opisów produktów i kategorii.

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

O jakich cenach mówimy przy pozycjonowaniu sklepu internetowego? Sklepy e-commerce są bardziej rozbudowane, mają więcej podstron, sprzedawanych jest w nich wiele artykułów. Większy sklep internetowy to kilkanaście podstron do optymalizacji, konieczność przygotowania wielu opisów kategorii i kart produktowych. Pozycjonujemy także większą liczbę fraz kluczowych. Wymaga to pracy i generuje koszty.

 

Właśnie dlatego przy pozycjonowaniu sklepów ceny zazwyczaj są wyższe niż przy stronach www i oscylują w granicach 2500-25 000 zł.

Tanie pozycjonowanie - czy to możliwe?

Czy skuteczne pozycjonowanie stron internetowych może być tanie? Czy cena pozycjonowania może być niska? Niestety nie do końca. Zarówno wykonanie audytu SEO pozycjonowanej strony, jak i działania z Content Marketingu czy link buildingu, generują koszty. Ograniczanie budżetu może poskutkować słabszymi efektami i mniejszymi zyskami.

Inwestycja w pozycjonowanie - czy warto?

Twoja strona www jest niewidoczna w sieci? Szukasz fachowców, którzy zajmą się optymalizacją strony internetowej? A może Twój sklep internetowy jest na końcu rankingu Google? Już dziś postaw na pozycjonowanie. Ciesz się z korzyści w postaci wysokich pozycji strony www bądź sklepu internetowego, większego ruchu i wyższego współczynnika konwersji. Gotowy na sukces?


Wysyłka zapytania ofertowego to kilka sekund. Jeśli tylko wyrazisz taką chęć umówimy się na bezpłatny, niezobowiązujący audyt strony. Nasz specjalista zweryfikuje stronę pod kątem SEO, doboru słów kluczowych, linkowania itp. Sprawdzi pozycje strony udzieli Ci wskazówek optymalizacyjnych. Powie też, jakie koszty wygeneruje zwiększenie widoczności strony bądź sklepu.

Ocena strony: 4.9/5 - (2191 głosów)
Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza