Agencja interaktywna
Kamila Ziemba

Agencja interaktywna

Agencja interaktywna – ciesz się coraz większym gronem klientów, wyprzedź konkurencję, zarabiaj więcej. Dobrze opracowana strategia działań reklamowych to droga do sukcesu.
Marketing internetowy jest więc nieodzowną częścią prowadzenia biznesu. Dobrze przemyślane strategie marketingowe, jasno komunikowane wartości i obietnice marki, widoczność w Internecie to sposób, by dotrzeć do grupy odbiorców. Wszystkie te działania możemy powierzyć w ręce specjalistów z agencji interaktywnej.

Czym zajmuje się wspomniana agencja interaktywna? Jakie dokładnie usługi oferuje?

MENU

Agencja interaktywna – co to?

Agencja interaktywna to agencja reklamowa, która zajmuje się prowadzeniem działań z zakresu marketingu internetowego. Agencja zadba więc o budowę wizerunku Twojej firmy w Internecie. Zbuduje portal internetowy, stronę www, sklep e-commerce, aplikacje mobilne, zadba o widoczność witryny w bezpłatnych, jak i płatnych wynikach wyszukiwania. Często agencje interaktywne utożsamiane są jako agencja SEO lub agencja SEM.

Niektóre z agencji prowadzą także działania poza siecią internetową. Są to takie prace, jak druk grafik lub zamawianie wydruków w drukarni, projektowanie wizytówek, ulotek, plakatów, opakowań produktów.

Jaki jest zakres agencji interaktywnej?

Jaki jest zakres agencji interaktywnej

Jak już wspominaliśmy powyżej, agencje interaktywne zajmują się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Jakie konkretnie usługi może obejmować oferta?

Profil działania będzie różnił się w zależności od konkretnej firmy. Znajdziemy agencje, które świadczą kompleksowe usługi, jak i takie, które koncentrują się wyłącznie na określonych obszarach reklamy.

Poniżej omawiamy działania, które najczęściej pojawiają się w ofertach agencji interaktywnych.

Tworzenie stron internetowych

Strona www to wizytówka firmy. Witryna powinna działać bez zarzutu, wyróżniać się oryginalnym, a jednocześnie dostosowanym do specyfiki branży designem. Liczą się rozplanowanie struktury strony, projektowanie graficzne, dodatkowe funkcjonalności (na przykład integracja z social mediami, formularz kontaktowy umożliwiający sprawne wysłanie zapytania itp.).

Realizacją prac zajmują się najczęściej web developer oraz UX designer – dbają oni o wdrożenie rozwiązań dostosowanych do możliwości strony, rozmieszczenie poszczególnych elementów i każdy inny szczegół. Następnie do pracy przystępują graficy, copywriterzy, pozycjonerzy.

Budowanie stron internetowych to jedna z usług najczęściej występujących w ofercie agencji interaktywnych, jak i agencji SEO.

Tworzenie sklepów internetowych

Zakupy w sklepach e-commerce są coraz bardziej popularnie, nikogo więc nie dziwi, że sklepów internetowych wciąż przybywa. Agencja interaktywna z pewnością zajmie się także budową sklepu internetowego.

Tak jak w przypadku stron www, sklep powinien mieć przemyślaną strukturę, istotne jest to, aby użytkownicy mogli bez trudu znaleźć produkty, których szukają. Ważną rolę odgrywają także ciekawa szata graficzna oraz różnego typu funkcjonalności.

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron to zwiększanie widoczności witryny w wyszukiwarce Google, w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Sklepy i strony internetowe, których nie ma w TOP 10, odnotowują bardzo niski współczynnik konwersji.

Użytkownicy szukają informacji, korzystają z usług, kupują produkty od firm, których witryny znajdują się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Na drugą bądź dalsze podstrony praktycznie nikt się nie przeklikuje. Warto więc, abyśmy jak najszybciej rozpoczęli starania o miejsce na szczycie rankingu.

Jakie prace obejmuje pozycjonowanie strony www, sklepu e-commerce, portalu internetowego? Są to:

Audyt SEO

To przeprowadzana z wykorzystaniem bezpłatnych i płatnych narzędzi analiza witryny. To zbiór informacji na temat widoczności i kondycji naszej strony www, a także rekomendacje dotyczące zmian i kierunku prac. W audycie SEO znajdują się dane na temat treści, optymalizacji technicznej, profilu linków i wielu innych kwestii.

Dobór słów kluczowych

Słowa i frazy kluczowe powinny być tak dobrane, byśmy mogli docierać do klientów, którzy znajdują się na różnych etapach lejka marketingowego. Ponadto frazy, na które witryna będzie pozycjonowana, muszą być wyszukiwane przez użytkowników. Zwiększanie widoczności strony na frazy, których nikt nie szuka, nie zwiększy naszych zysków.

Wartościowe treści

Wartościowe, zoptymalizowane pod kątem słów i fraz kluczowych treści to kolejny krok. Agencje interaktywne zapewniają pomoc copywriterów, którzy zadbają o przygotowanie unikalnych tekstów.

Profil linków

Budowa profilu linków, czyli linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne to ważny czynnik rankingowy, o który powinny zadbać zarówno strony, jak i sklepy internetowe.

Linki wewnętrzne

Linki wewnętrzne to linki w obrębie naszej strony. Takie odnośniki znajdują się w stopce, w menu, w treści, w boksach.

Linki zewnętrzne

Linki zewnętrzne to odnośniki prowadzące do naszej strony, ze źródeł zewnętrznych, na przykład ze stron partnerów, z artykułów sponsorowanych, z wpisów w katalogach firm, z mediów społecznościowych.

Optymalizacja techniczna strony www

Optymalizacja techniczna strony to kolejna część pozycjonowania. Na optymalizację techniczną składają się między innymi przyjazne adresy URL, optymalizacja prędkości ładowania, meta dane, optymalizacja kodu, atrybuty ALT itp.

Monitoring i raportowanie

Agencje interaktywne, agencje SEO przesyłają comiesięczne raporty dotyczące przeprowadzonych działań i ich efektów. Dzięki temu wiemy, jakie prace zostały wykonane. Specjaliści też na bieżąco monitorują widoczność strony oraz działania konkurencji i optymalizują działania.

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Kampanie Google Ads, dawniej AdWords

Kampanie Google Ads, dawniej AdWords

Skuteczna reklama, która przyniesie szybkie rezultaty? Tutaj egzamin zdadzą kampanie Google Ads. Prowadzenie takich kampanii to sposób na sprawne dotarcie do interesującej nas grupy docelowej. Czym jest Google Ads?

Google Ads to system reklamowy Google, który umożliwia emisję reklam tekstowych, graficznych, produktowych i video.

Wyróżniamy różne rodzaje reklam. W zależności od celów biznesowych zdecydować się możemy na: kampanię w sieci wyszukiwania, remerketing, kampanię displayową, kampanię lokalną, kampanię produktową.

Kampanie reklamowe wyświetlają się od razu po uruchomieniu, a to sprawia, że błyskawicznie zwiększają widoczność strony www bądź sklepu internetowego. Skutkuje to zwiększeniem współczynnika konwersji. Konwersję stanowić mogą wzrost rozpoznawalności, zwiększenie liczby połączeń telefonicznych, większa sprzedaż, kliknięcie w przyciski.

W przypadku kampanii Google Ads opłata pobierana jest za każde kliknięcie w reklamę – PPC, za 1000 wyświetleń – PPM lub za wyświetlenie wideo – PPV (jeśli użytkowni obejrzy minimum 30 sekund nagrania.)

Prowadzenie kampanii wymaga specjalistycznej wiedzy i nieustannej optymalizacji. Brak doświadczenia może doprowadzić do braku efektów i przepalenia budżetu.

Ważną częścią usług naszej agencji interaktywnej są właśnie kampanie Google Ads.

Działania w social mediach

Klienci nie poprzestają na stronach internetowych, często też odwiedzają profile w mediach społecznościowych. Warto więc postawić na agencję interaktywną, która zadba o kompleksowe prowadzenie firmowego profilu.

Zespół specjalistów social media przygotuje harmonogramy ciekawych wpisów, zadba o przyciągającą uwagę szatę graficzną oraz budowę społeczności wokół marki. Wpisy, interakcje z użytkownikami rozwijają relacje pomiędzy firmą a klientami, a to przekłada się na konwersję.

Wartościowe treści

Treści są ważne zarówno dla potencjalnych klientów, jak i dla robotów Google. Teksty brandowe, czyli opisujące historię i wartości Twojej firmy, artykuły blogowe, artykuły sponsorowane, opisy produktów i usług to podstawa. Teksty powinny być zoptymalizowane pod kątem słów i fraz kluczowych, zawierać nagłówki – H1, H2, H3, H4, być ciekawe i przyjemne w lekturze.

Klastry treści

Coraz większe znaczenie mają także klastry treści. Co to takiego?

Wyróżniamy tutaj stronę filarową (filar treści), klastry tematyczne i sieć linków wewnętrznych. Na stronie filarowej omawiamy konkretny temat w ogólny sposób. Klastry to podstrony, na których w szczegółowy sposób przedstawiamy zagadnienia, które pojawiły się na stronie filarowej. Wszystkie podstrony połączone są linkami wewnętrznymi.

Posłużmy się przykładem.

Zajmijmy się frazą swetry damskie. Nasza strona filarowa w ogólny sposób przedstawi tematykę swetrów damskich. Następnie przygotujemy klastrami mogą być podstrony skupiające się na takich frazach jak: kardigany, golfy, swetry z głębokim dekoltem, swetry typu koperta. A także swetry wełniane, swetry bawełniane, swetry z wiskozy, swetry z kaszmiru itd.

Dla kogo agencja interaktywna?

Odpowiedź jest bardzo prosta – dla każdego. Wsparcie agencji interaktywnej to dobre rozwiązanie dla firm działających w różnych branżach. Zarówno dla niewielkich, rodzinnych biznesów, jak i dla dużych, prężnie rozwijających się przedsiębiorstw. Z oferty agencji interaktywnych z powodzeniem korzystać mogą zarówno firmy działające lokalnie, jak i globalnie.

Jak wybrać dobrą agencję interaktywną?

Agencja interaktywna, agencji interaktywnej nierówna. Na co więc warto zwrócić uwagę, wybierając agencję, która zadba o nasz portal internetowy, pozycjonowanie sklepu internetowego lub strony www?

Zakres usług, czym zajmuje się agencja

Powinniśmy dokładnie sprawdzić, czym zajmuje się agencja. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z marketingiem internetowym, nie mamy strony www, dobrym wyborem będzie agencja zapewniająca kompleksową obsługę. Taka, która zajmie się zarówno budową, jak i pozycjonowaniem strony, a także poprowadzi profile w mediach społecznościowych naszej firmy.

A może masz już stronę i zależy Ci wyłącznie na reklamie płatnej, czyli kampaniach Google & Fb Ads? Koniecznie sprawdź, czy agencja świadczy takie usługi.

Portfolio

Kolejna kwestia to portfolio, jakim może pochwalić się dana agencja reklamowa.

Przeglądając portfolio, zyskamy wiele informacji na temat dotychczasowych realizacji agencji. Zweryfikujemy, z jakimi firmami współpracowała do tej pory i czy współpraca zakończyła się sukcesem. Warto sprawdzić czy agencja interaktywna zajmuje się projektami z różnych dziedzin, czy koncentruje się na wybranych branżach.

Doświadczenie, jakim mogą pochwalić się pracownicy agencji

Jacy specjaliści budują zespół agencji? Czy są to osoby z doświadczeniem, które poszerzają swoją wiedzę, mogące pochwalić się certyfikatami i osiągnięciami? Czy w agencji pracują specjaliści z różnych dziedzin- specjaliści SEM, pozycjonerzy, copywriterzy, web developrerzy, UX i UI designerzy, koordynatorzy projektu itp.

Referencje

Referencje, jakie agencja marketingowa zebrała od byłych i obecnych klientów, to kopalnia informacji. Dobrze dokładnie wczytać się w opinie. Zweryfikować czy agencja wywiązywała się ze swoich obowiązków, czy dba o swoich klientów.

Agencja interaktywna – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Załóżmy, że wybraliśmy już agencję, z którą chcemy rozpocząć współpracę. Zanim jednak podpiszemy umowę, dokładnie ją przeanalizujmy, a, jeśli cokolwiek wzbudzi naszą uwagę, dopytajmy o szczegóły.

Okres wypowiedzenia

Warto upewnić się, czy mamy możliwość wcześniejszego zakończenia umowy. Jeśli tak, w jaki sposób możemy to zrobić i czy jest to związane z dodatkowymi konsekwencjami. Czy wypowiedzenie musimy wysłać pocztą tradycyjną czy wystarczy drogą elektroniczną.

Ile trwa umowa?

Czas trwania umowy może trwać zarówno 6 miesięcy, jak i rok, dwa lata i dłużej. Spotkamy się również z umowami na czas nieokreślony. W zależności od czasu trwania umowy różna będzie długość okresu wypowiedzenia. Przy umowach na czas określony wcześniejsze zakończenie współpracy może nie być możliwe.

Co zawiera cena?

Dokładny zakres usług, jaki wliczony jest w cenę to bardzo istotna kwestia. Załóżmy, że specjaliści zajmować się będą pozycjonowaniem strony. Powinniśmy wiedzieć czy pakiet obejmuje przygotowanie treści (najlepiej, aby została podana liczba znaków ze spacjami, czyli zzs oraz liczba artykułów blogowych i sponsorowanych), ważne są też rodzaj i liczba linków zewnętrznych.

Jeśli podpisujemy umowę na prowadzenie profilu na Facebooku, sprawdźmy, ile wpisów zostanie opublikowanych, czy w cenie są grafika, odpowiadanie na komentarze, publikowanie relacji itp.

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Czy warto współpracować z agencją interaktywną?

Czy warto wspolpracowac z agencja interaktywna

Czy warto współpracować z agencją interaktywną? Oczywiście! Dobra agencja interaktywna pomoże w rozwijaniu biznesu i mnożeniu współczynnika konwersji. Jakich konkretnie korzyści możemy się spodziewać?

Widoczność w Internecie – agencja marketingowa zadba o widoczność w Google naszego biznesu. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne, firmy, których nie ma w sieci praktycznie nie istnieją.

Wzrost rozpoznawalności – widoczność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, kampanie Google & FB Ads, regularna publikacja wpisów przyczynią się do zwiększenia rozpoznawalności.

Zwiększenie zysków – widoczność w sieci to rozpoznawalność i większe zaufanie wśród klientów. Skutkuje to większą konwersją i większymi zyskami.

Przewaga nad konkurencją – przemyślane działania z zakresu marketingu sprawią, że zyskamy przewagą na konkurencją.

Agencja interaktywna czy Software house?

Interaktywna agencja reklamowa czy Software house? Wielu właścicieli biznesów o różnej specyfice zadaje sobie takie pytanie. Software house koncentruje się na budowie oprogramowania, na zaawansowanych technologicznie projektach IT. Agencja interaktywna to o wiele szerszy zakres usług, budowa rozpoznawalności, relacji z odbiorcami itp. Decydując się na współpracę z agencją interaktywną możemy zadziałać kompleksowo, prowadzić działania z zakresu szeroko pojętego marketingu.

Agencja interaktywna – FAQ

Jaki jest zakres usług agencji interaktywnej?

Agencje interaktywne oferują szeroki wachlarz usług z zakresu marketingu internetowego. Są to między innymi budowa stron i sklepów internetowych. Następna usługa to pozycjonowanie stron i sklepów internetowych, czyli zwiększanie widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwarki Google.

Współpraca z agencją marketingową obejmować także może płatne kampanie reklamowe, czyli Google & FB ADS. Reklamy w przeglądarkach internetowych, na youtube, remarketing, reklama lokalna to sposoby, by sprawnie dotrzeć do interesującej nas grupy docelowej.

Agencje interaktywne mogą też oferować budowę aplikacji webowych, mobilnych (aplikacje webowe uruchamiane są w przeglądarce, aplikacja mobilna to nazwa oprogramowania przeznaczonego do urządzeń mobilnych). Specjaliści z agencji zadbają też o media społecznościowe firmy. Niektóre agencje zajmują się także tworzeniem oprogramowania. Usługi wielu interaktywnych agencji reklamowych są kompleksowe.

Co obejmują działania z zakresu SEO i pozycjonowania?

SEO polega na optymalizacji stron www i sklepów internetowych. Są to działania prowadzone w obrębie witryny. Są to na przykład działania z content marketingu czy linkowanie wewnętrzne.

Niemal każda agencja SEO zajmuje się także pozycjonowaniem. Pozycjonowanie to szeroki proces obejmujący działania SEO, a także działania poza witryną. Pozycjonowanie to budowa profilu linkowania zewnętrznego i wewnętrznego, optymalizacja techniczna strony, wdrażanie treści, analityka internetowa.

Agencja SEO często też oferuje tworzenie sklepów internetowych, aplikacji webowych, stron www, portali.

Na jakie działania reklamowe warto się zdecydować?

Podstawa to nowoczesna, działająca bez zarzutu witryna internetowa. Kolejny krok to pozycjonowanie, czyli zwiększanie widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Doskonałym uzupełnieniem będą social media- regularna publikacja wpisów pomoże w budowie społeczności wokół marki.

Marketing Internetowy – czy jest ważny?

Tak. Nowoczesne strony internetowe, aplikacje webowe, widoczność w wyszukiwarkach internetowych to w dzisiejszych czasach podstawa. Użytkownicy każdego dnia kilkakrotnie korzystają z wyszukiwarki. Firmy, których witryny nie wyświetlą się na pierwszej stronie wyszukiwarki praktycznie nie istnieją. Twój potencjalny klient oczekuje, że strona będzie działać bez zarzutu, ładować się w ułamku sekundy, a co więcej, wyróżni się designem.

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza