Spis treści

Jak wygląda proces rekrutacji w 1stplace.pl

Szukanie pracy to zawsze stres. Kandydatki i kandydaci często zastanawiają się, dlaczego nie dostali odpowiedzi na swoje zgłoszenie, inni nie wiedzą, czego spodziewać się na rozmowie, jeszcze inni nie mogą doczekać się odpowiedzi po spotkaniu z potencjalnym pracodawcą. Jak to wszystko wygląda w naszej agencji? Jako członek zarządu 1stplace.pl i specjalista ds. rekrutacji uchylę rąbka tajemnicy! 

Rekrutacja 1stplace.pl od A do Z 

 1. Weryfikacja CV 

Proces rekrutacji rozpoczynam od wnikliwej weryfikacji CV. Czynnikiem, na który zwracam szczególną uwagę, jest doświadczenie zawodowe kandydatki bądź kandydata. Ważne są dla mnie informacje na temat poprzednich stanowisk, staż pracy, odbyte kursy i zdobyte certyfikaty.

Chcesz poznać aktualne oferty pracy?

Kolejnym, bardzo istotnym aspektem, jest „schludność” CV – gramatyka,  interpunkcja, składnia. Nie mogę też nie wspomnieć o zdjęciu ‒ oczywiście nie trzeba go dodawać. Jeśli jednak zdecydujemy się na taki krok, wybierzmy estetyczną fotografię. Zdjęcie z plaży bądź w fantazyjnej, hawajskiej koszuli nie jest dobrym wyborem do tego typu dokumentu. 

2. Rozmowa telefoniczna 

Kolejny etap rekrutacji to rozmowa telefoniczna z wybranymi osobami (najczęściej z kandydatem kontaktuje się kierownik działu, do którego aplikuje kandydat). Jest to krótka, około 15-minutowa rozmowa, podczas której możemy nieco bliżej się poznać oraz ustalić termin spotkania. 

3. Rozmowa rekrutacyjna w naszym biurze 

Trzecim etapem jest rozmowa. Preferujemy spotkania face to face, aczkolwiek, możliwa jest także rekrutacja w trybie zdalnym. W rozmowie uczestniczą zawsze dwie osoby z firmy – jeden z właścicieli oraz kierownik działu, do którego aplikuje kandydat.

Zależy nam, by osoba aplikująca do pracy w naszej firmie czuła się komfortowo i swobodnie. Na samym początku prosimy kandydata, by powiedział nam kilka słów o sobie. Następnie przechodzimy do pytań dotyczących poprzednich stanowisk pracy – chcemy wiedzieć, jakie umiejętności i wiedzę ma nasz potencjalny pracownik. 

Kolejną częścią rozmowy rekrutacyjnej (tylko w przypadku aplikowania na młodszego specjalistę ds. sprzedaży bądź na specjalistę ds. sprzedaży), jest kontrolowana rozmowa telefoniczna. My wcielamy się w rolę klienta, natomiast kandydat w rolę sprzedawcy – warto w tym miejscu dodać, że kandydat (w drugim etapie rekrutacji), otrzymuje od nas mailowo listę pytań, które powinny pojawić się w rozmowie telefonicznej.

Późnej my opowiadamy o 1stplace.pl. Szczegółowo omawiamy, jak wygląda praca na danym stanowisku i przedstawiamy zakres obowiązków. 

Zawsze też pojawia się pytanie o oczekiwania finansowe kandydata oraz o jego ogólne oczekiwania dotyczące pracy w naszej agencji e-marketingu. 

4. Feedback

Ostatnim, czwartym etapem jest poinformowanie kandydata o wyniku rekrutacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kontaktujemy się zarówno z osobami, z którymi chcemy rozpocząć współpracę, jak również z tymi, których kandydatura została rozpatrzona negatywnie.

Z wybranymi osobami umawiamy się na dopełnienie formalności i uzgadniamy termin pierwszego dnia w pracy. 

Przez pierwsze tygodnie wdrażamy we wszystko nową osobę, organizujemy dla niej szkolenia, opowiadamy co i jak. Gdy kandydat jest już gotowy, rozpoczyna pracę na stanowisku, na które aplikował.

Zainteresowany?

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przesyłania CV! 

Ocena strony: 5/5 - (23 głosów)
Adam Semrau

Członek Zarządu

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza