hasła reklamowe

Spis treści

Hasła reklamowe – jak wymyślić slogan? Przykłady śmiesznych i chwytliwych haseł

Hasła reklamowe od dekad odgrywają kluczową rolę w procesie promocji marek. Chwytliwe hasło przyciąga uwagę odbiorców, jest sposobem na budowę tożsamości marki, zwiększenie jej rozpoznawalności, zaistnienie w umysłach odbiorców. Każdy z nas zna ciekawe, śmieszne, rymowane hasła, które – choć mija czas, są aktualne i popularne. Ale, jak wymyślić takie hasło? Jakie slogany zyskały miano ponadczasowych?

Hasła reklamowe – czym są?

Hasło reklamowe to krótka, chwytliwa fraza używana w marketingu do wyrażenia charakteru i wartości produktu lub marki. Często jest to kluczowy element kampanii reklamowej, mający na celu przyciągnięcie uwagi konsumenta i zapisanie w jego pamięci nazwy marki, produktu, usługi.

Slogan reklamowy: definicja i rola

Czym jest slogan reklamowy?

Slogan reklamowy, inaczej slogan, jest krótkim, łatwo zapadającym w pamięć zdaniem lub frazą używaną w kampaniach marketingowych. Slogan może być prosty i bezpośredni, jak i subtelny, wieloznaczny, zabawny – wszystko zależy od strategii marketingowej firmy.

Rola sloganu w reklamie

 • Budowanie tożsamości marki: Slogan pomaga w kształtowaniu i utrzymywaniu tożsamości marki, sprawia, że jest bardziej rozpoznawalna.
 • Wzmocnienie przekazu: Slogan jest często używany do wzmocnienia głównego przesłania reklamy, pomaga konsumentom zrozumieć, co marka ma do zaoferowania.
 • Wywołanie emocji: Dobre slogany tworzą emocjonalne połączenie z odbiorcami, wywołują określone uczucia lub reakcje, takie jak zaufanie, szczęście, poczucie bezpieczeństwa, ekscytacja.

Przykłady sloganów reklamowych

 • Think Different – Apple, slogan podkreśla unikalność i innowacyjność marki.
 • Have a break, have a Kit Kat – Kit Kat, hasło promuje produkt jako sposób na krótką przerwę w ciągu dnia.

Slogan reklamowy jest kluczowym elementem komunikacji marketingowej, mającym istotny wpływ na sposób, w jaki konsumenci postrzegają markę i jej produkty.
Na przestrzeni lat, wiele haseł, jak na przykład Just Do It od Nike czy I’m Lovin’ It od McDonald’s, zyskały ogromną popularność, stały się nieodłączną częścią kultury masowej.

Hasła reklamowe: jak wymyślić?

Wymyślanie skutecznego hasła reklamowego to zadanie wymagające kreatywności, zrozumienia marki, jej produktów, wartości, a także oczekiwań i potrzeb odbiorców. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w tym procesie:

Zrozumienie marki i produktu

Zidentyfikuj kluczowe cechy i wartości marki oraz produktu. Zastanów się, co wyróżnia Twój produkt na tle konkurencji, jakie korzyści produkt może przynieść kupującym.

Analiza grupy docelowej

Zidentyfikuj swoją grupę docelową, postaraj się zrozumieć jej potrzeby, pragnienia oraz język, jakim się posługuje. Pomyśl, jakie hasło najlepiej przemówi do Twoich odbiorców. Pamiętaj, że inaczej należy zwracać się do seniorów, rodzin z dziećmi, studentów, inaczej do miłośników psów, inaczej do maniaków technologicznych itp.

Konsekwencja

Wszystkie elementy strategii marketingowej muszą być spójne ‒ hasło, sposób komunikacji, logo, design strony opakowania itp. Zabawne hasło i poważna, sztywna komunikacja nie będą dobrym duetem.

Burza mózgów

Zorganizuj burzę mózgów. Nie ograniczaj się do kilku pierwszych propozycji, około 5-8 haseł prawdopodobnie wymyślisz od razu, ale najlepsze pomysły zazwyczaj przychodzą nieco później. Zapisuj wszystkie inspiracje, myśli, nawet te, które wydają się nietypowe, nieatrakcyjne czy bez sensu – wróć do nich kolejnego dnia. Spróbuj ugryźć temat z różnych stron.

Krótkość i zwięzłość

Warto dążyć do stworzenia krótkiego i zwięzłego hasła, ale oczywiście nieco dłuższy slogan też może być chwytliwy, doskonałym przykładem jest: Niektóre rzeczy są bezcenne. Za wszystkie inne zapłacisz kartą Mastercard.

Testowanie i optymalizacja

Przetestuj kilka najlepszych haseł, zapytaj o opinie pracowników, znajomych, rodzinę. Oceń reakcje i wprowadź ewentualne poprawki.

Unikalność

Upewnij się, że Twoje hasło jest unikalne, nie jest zajęte przez inną markę, nie jest zbyt podobne do funkcjonujących na rynku haseł. Skup się na tym, by Twój slogan wyróżniał się od innych, postaw na kreatywne podejście, inne niż inni.

Ponadczasowość

Zastanów się, czy hasło będzie aktualne również w dłuższej perspektywie. Skuteczne, dobre hasło reklamowe to takie, które może promować Twoją markę przez cały czas, nie tylko przy okresowych kampaniach.

Chwytliwe hasła reklamowe – porady

 • Bądź kreatywny: Nie bój się eksperymentować z językiem, grać słowami czy tworzyć nowych połączeń.
 • Szukaj inspiracji: Inspirację można znaleźć w literaturze, sztuce, codziennych rozmowach czy obserwacji konkurencji.
 • Testuj: Upewnij się, że hasło działa w różnych mediach i sytuacjach.
  Pamiętaj, że tworzenie skutecznego sloganu reklamowego to proces, który może wymagać czasu i cierpliwości, ale odpowiednie podejście i kreatywność mogą przynieść znakomite wyniki.

Ciekawe hasła reklamowe przykłady

Jakie hasła reklamowe zyskały ogromną popularność, zapisały się w umysłach odbiorców, a co za tym idzie, zwiększyły rozpoznawalność firm? Mamy kilka przykładów. 

Rymowane hasła reklamowe

Rymowanie w hasłach reklamowych to popularna metoda na zwiększenie ich chwytliwości. Rymowane hasła są łatwiejsze do zapamiętania i często wywołują uśmiech. Przykłady:

 • Już w porządku, mój żołądku – Rennie
 • Najświeższe momenty – od jabłka i mięty -Tymbark

Śmieszne hasła reklamowe

Śmieszne hasła reklamowe to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi i wywołanie pozytywnych emocji. Humor może być kluczem do serc konsumentów. Przykłady:

 • No to Frugo – Frugo
 • Z Kasią ci się upiecze – margaryna Kasia
 • Red Bull doda Ci skrzydeł – RedBull
 • Pij mleko, będziesz wielki – kampania społeczna
 • Twój kot kupowałby Whiskas – Whiskas
 • Żubr w trawie puszczy – Żubr.

Chwytliwe hasła reklamowe

Chwytliwe hasła to te, które są łatwe do zapamiętania i często powtarzane. Charakteryzują się prostotą i bezpośrednim przekazem. Przykłady:

 • Just Do It – Nike
 • Bo jesteś tego warta- L’Oréal
 • Das Auto – Volkswagen
 • Wyższa kultura bankowości – Alior Bank
 • Z miłości do piękna – Apart

Każde z tych haseł reklamowych pokazuje, jak różnorodne i kreatywne mogą być podejścia do komunikacji marketingowej. Wykorzystane są tu różne emocje i techniki językowe, które umożliwiają docieranie do odbiorców.

hasła reklamowe, ciekawe hasła reklamowe przykłady
Ciekawe hasła reklamowe przykłady: rymowane hasła reklamowe, śmieszne hasła reklamowe, słynne hasła reklamowe

Ciekawe hasła reklamowe – przykłady z różnych branż

Różne branże stosują różne podejścia w tworzeniu haseł, dopasowując je do swoich unikalnych wartości i oczekiwań grupy docelowej. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych haseł reklamowych z różnych sektorów – od biur podróży i kosmetyków, przez hotele, aż po zakłady pogrzebowe.

Hasła reklamowe biur podróży

 • Odkryj świat, odkryj siebie – podkreśla wartość podróży w poszerzaniu horyzontów osobistych.
 • Każda podróż to nowa historia – zachęca do tworzenia niezapomnianych wspomnień.
 • Twoje marzenia, nasze kierunki – wskazuje na indywidualne podejście do potrzeb klienta.
 • Od przygody do odpoczynku – obrazuje szeroki zakres oferowanych wycieczek.
 • Podróże z pasją – wskazuje na entuzjazm i zaangażowanie w organizowanie podróży.

Hasła reklamowe kosmetyków

 • Piękno w każdej kropelce – podkreśla skoncentrowaną jakość i efektywność produktu.
 • Twoja skóra, nasza misja – wskazuje na troskę o potrzeby skórne klientów.
  Natura w służbie urody – akcentuje wykorzystanie naturalnych składników.
 • Poczuj luksus na swojej skórze – sugeruje wyrafinowanie i wysoką jakość produktów.

Hasła reklamowe hoteli

 • Twój drugi dom – podkreśla komfort i gościnność, jaką oferuje hotel.
 • Gdzie wypoczynek spotyka elegancję – łączy luksus z relaksem.
 • Noclegi z widokiem na marzenia – obiecuje wyjątkowe widoki i doświadczenia.
 • Komfort w sercu miasta – wskazuje na dogodną lokalizację hotelu.
 • Odpoczynek w harmonii z naturą – idealne dla hoteli położonych w malowniczych, naturalnych sceneriach.

Hasła reklamowe zakładów pogrzebowych

 • Z szacunkiem i godnością – podkreśla podejście do organizacji pochówku.
 • Pamięć, która trwa – odnosi się do dbałości o utrwalenie wspomnień o zmarłym.
 • Troska w trudnych chwilach – wskazuje na wsparcie i pomoc w okresie żałoby.

Podsumowanie

Hasła reklamowe odgrywają istotną rolę w kształtowaniu percepcji marki i w przyciąganiu uwagi odbiorców. Podkreślają one charakter i wartości produktu, są narzędziem promocji, środkiem budującym tożsamość i zwiększającym rozpoznawalność.
Stworzenie efektywnego hasła wymaga kreatywności, dogłębnego zrozumienia marki, jej produktów oraz grupy docelowej. Proces ten obejmuje takie etapy jak burza mózgów, analiza grupy docelowej, testowanie różnych wersji i optymalizacja. Kluczem jest stworzenie hasła krótkiego, łatwego do zapamiętania, wywołującego emocje, a zarazem odzwierciedlającego charakter marki.
Przykłady zaczerpnięte z różnych branż, obejmujące hasła  rymowane, śmieszne czy chwytliwe, pokazują różnorodność i kreatywność w podejściach do komunikacji marketingowej. Są one dowodem na to, że skuteczne hasło może zyskać ogromną popularność i stać się częścią kultury masowej, jak w przypadku „Just Do It” od Nike czy „I’m Lovin’ It” od McDonald’s.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Jedna odpowiedź

 1. Ciekawy artykuł. Ciekawostką jest, że niektóre z najbardziej ikonicznych haseł reklamowych, jak „Just Do It” od Nike, powstały spontanicznie i bez wielkich kampanii badawczych, co podkreśla, jak nieprzewidywalny może być proces tworzenia skutecznego sloganu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza