Tanie pozycjonowanie? – sprawdź czy warto!

Spis treści

Tanie pozycjonowanie? – sprawdź czy warto!

Postanowiłem napisać ten wpis w odpowiedzi na gigantyczną ilość zapytań o tzw. tanie pozycjonowanie stron internetowych. Klienci często zadają pytanie, dlaczego tak drogo skoro na allegro lub gruponie mogą kupić pozycjonowanie na cały rok za 399zł… Postaram się w miarę treściwie omówić czy i kiedy takie tanie pozycjonowanie może być realizowane.

Stosunek Cena / Jakość

Życie bardzo często uczy nas, że stosunek ceny do jakości ma bardzo duże znaczenie. Osobiście wychodzę z założenia że „nie stać mnie na tanie„… – tanie rzeczy lub usługi nie są przeważnie pierwszej jakości i podobna sytuacja tyczy się pozycjonowania.

Poziom Konkurencji

Czynnikiem, który decyduje o tym, że pozycjonowanie może być w miarę tanie jest poziom konkurencji w danej branży. Jeżeli chcemy pozycjonować frazy które są bardzo niszowe i nie ma tam wielkiej konkurencji przykładowo „pozycjonowanie stron w domu za darmo (:D)” to faktycznie takie pozycjonowanie może być tanie… Jenak jeżeli chcemy pozycjonować frazy typu „dentysta Warszawa” to sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Czas pozycjonowania

Tanie pozycjonowanie w „super agencjach SEO” to bardzo często również obietnica spodziewanych efektów w ekstra szybkim czasie, czasami zdarza się, że są to 2 tygodnie albo miesiąc na wypozycjonowanie do TOP 3 fraz typu „biuro rachunkowe Bydgoszcz”, „stomatolog Kraków” czy „adwokat Łódź”… Należy oczywiście wspomnieć, że w dalszym ciągu na rynku pozycjonowania i marketingu internetowego istnieją agencje, które stosują jedyną znaną im technikę – spamowania śmieciowymi linkami, które na dłuższą metę jedynie szkodzą naszej stronie i mogą prowadzić do nałożenia kary ze strony wyszukiwarki Google. Niestety takie firmy obiecują „cuda na kiju”, żeby tylko pozyskać klienta i wyłudzić od niego pieniądze, a nie po to, aby nawiązać długotrwałą i owocną współpracę.

Umowa

Umowa, która jest zawierana dla usługi „tanie pozycjonowanie” to również nie lada rarytas… W umowie bardzo często zawierana jest:

  • stała opłata abonamentowa
  • czas trwania umowy na 12 lub 24 miesiące
  • 3 lub 6 miesięczny okres wypowiedzenia
  • kara umowna za szybsze zerwanie obowiązującej umowy

Podsumowanie

Tanie pozycjonowanie może mieć miejsce jedynie wtedy gdy chcemy pozycjonować bardzo niszowe frazy gdzie nie ma praktycznie konkurencji… Nie istnieje tanie pozycjonowanie fraz wyszukiwanych 5000 razy w miesiącu, gdzie firmy pozycjonerskie świadczą usługi dla konkurencyjnych stron od wielu lat… Dobre, skuteczne i długofalowe techniki pozycjonowania mają swoją cenę ale zwracają się wraz z upływem czasu, oczywiście jeśli wybierzemy do tego typu działań rzetelną i znającą się na rzeczy firmę SEO.

Ocena strony: 4.9/5 - (10 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?