widgety co to jest

Spis treści

Widgety – co to jest? (widżety na strony internetowe i telefony)

Widgety lub widżety to dodatkowe elementy graficzne znajdujące się na stronach www i na urządzeniach mobilnych. Wyróżniamy widgety mobilne, widgety pulpitu, widgety stron internetowych. 

Widgety (widżety) – definicja

Zadaniem widgetów jest przekazywanie różnych informacji oraz ułatwienie użytkownikom korzystanie z wszelkiego typu funkcjonalności. Wymienić tutaj możemy korzystanie z kalendarza, formularza kontaktowego, mediów społecznościowych, wyszukiwarki wewnętrznej. Widżety mogą też spełniać funkcję regulatora głośności czy informować o wysokości temperatury na zewnątrz. Omawiane elementy najczęściej umieszczane są w stopce lub panelu bocznym witryny, znajdziemy je także na pulpicie urządzeń mobilnych.

Widgety WordPress na stronę internetową

Na rynku systemów zarządzania treścią jest wiele ciekawych propozycji, ale zdecydowanie największa popularnością cieszy się tutaj WordPress. To właśnie WordPress jest absolutnym królem wśród zarówno małych blogów jak i całkiem sporych serwisów internetowych.

WordPress już standardowo udostępnia nam podstawowy wachlarz własnych widgetów, które potrafią być bardzo przydatne. Pamiętajmy jednak, że na rynku istnieje ich całe multum dlatego, pod względem ilości ciekawych rozwiązań z zakresu widgetów WordPress jest fantastyczną propozycją dla każdego właściciela strony internetowej.

Najważniejsze widgety z których warto korzystać na stronie internetowej

Strona internetowa w swoim działaniu może mieć przynajmniej kilka zadań. Wsród biznesowych z pewnością są to względy wizerunkowe, budowania widoczności dla użytkowników poprzez pozycjonowanie. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet kiedy przyciągniemy na swoją stronę www odpowiednia ilość potencjalnych klientów to powinnismy skłonić / zachęcić ich do kontaktu z naszą firmą. Tutaj do gry mogą wejść przydatne widgety, a przynajmniej jeden z nich, mój ulubiony, prosty i banalny formularz kontaktowy.

Dobrze przygotowany widget w postaci formularza kontaktowego na stronie potrafi zdziałać cuda i bardzo podnieść poziom konwersji i ilość pozyskiwanych leadów.

Pamiętajmy, że w praktyce warto potestować pozycję widgetów. Na pytanie jak ustawić widgety możemy odpowiedzieć na dwa sposoby. Sprawdź jak robi to większa od Ciebie konkurencja, lub wykonaj własne testy.

Widgety na Iphone, Android, IOS

Co ciekawe widgety nie funkcjonują jedynie w sferze stron internetowych, ale również mają swoje zadania na urządzeniach mobilnych i ich systemach operacyjnych. Istnieje cała masa darmowych widgetów z których możemy korzystać na swoich telefonach. Są to widgety pogodowe, wszelkiego rodzaju zegary na główny pulpit, giełda itp.

Istnieje cała masa zupełnie darmowych i całkiem „fajnych” widgetów na urządzenia mobilne, a ich inspiracje są wprost niezliczone. Ich zastosowanie zależy wyłącznie od naszych widzi mi się. Testujmy i bawmy się nimi, według własnych upodobań i potrzeb.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Paweł Kapłan

W branży marketingu internetowego od 2010 roku. Swoja przygodę rozpoczynał od lokalnego SEO oraz Google Ads (w tamtym czasie jeszcze Google Adwords), natomiast znacznie bardziej zaczęło go pociągać tradycyjne pozycjonowanie w bardzo trudnych i konkurencyjnych branżach. Pracował przy wielu projektach dla dużych brandów(Empik, Bonprix, BMW), ale najbardziej lubi mocne wyzwania gdzie klient znajduje się w pozycji "underdoga". Paweł brał udział w warsztatach prowadzonych przez takie osobistości jak Dixon Jones (Majestic SEO), Razvan Gavrilas (cognitiveSEO) czy Neil Patel.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza