Google Lighthouse
pozycjonowanie stron lublin

Google Lighthouse

Google Lighthouse to narzędzie online umożliwiające przeprowadzenie audytu strony internetowej pod kątem takich elementów jak na przykład wydajność, dostępność i szybkość ładowania, poziom jej dostosowania do wymogów wyszukiwarek internetowych i potrzeb użytkowników, czyli jej użyteczności, a także optymalizacji witryny pod kątem SEO. Narzędzie jest dostępne w formie darmowego rozszerzenia do przeglądarki Chrome.

Jak działa Google Lighthouse?

Google Lighthouse testuje prędkość witryny, przeprowadza jej audyt oraz w przejrzysty sposób prezentuje jego wyniki wraz ze wskazówkami, co warto poprawić na stronie. Dużym atutem narzędzia jest czas, w jakim możemy uzyskać raport z wynikami audytu. W przypadku mniejszych stron raport jest dostępny nawet w kilka, kilkanaście sekund. Wyniki poszczególnych kategorii, w jakich testowana jest strona, prezentowane są w formie oceny w skali od 0 do 100. Dodatkowo ocena jest wyświetlana w różnych kolorach: czerwonym (wynik od 0 do 49), pomarańczowym (wynik od 50 do 89) oraz zielonym (wynik od 90 do 100).

Google Lighthouse dla SEO

Google Lighthouse jest doskonałym narzędziem wspomagającym codzienną pracę specjalisty SEO. Każda profesjonalna agencja SEO wykorzystuje narzędzia analityczne takie jak Google Lighthouse do optymalizacji stron internetowych, pod względem szybkości ich ładowania.

1stplace

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zwiększymy widoczność Twojej strony w wyszukiwarce!

paweł kapłan ekspert z zakresu seo i pozycjonowania

Blog 1stplace

Chcesz odkryć potencjał swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza