Spis treści

Algorytm Google Koliber – co to? Jakie strony wyświetla w TOP10?

Algorytm Google Koliber (Google Hummingbird Update, Hummingbird Update, Koliber), wprowadzony został w 2013 roku. Ów algorytm zmienił sposób analizy wpisywanych w wyszukiwarkę internetową zapytań. Sprawił, że zapytania zaczęły być interpretowane w szerokim kontekście, a wyniki wyszukiwania stały się bardziej dopasowane do intencji użytkownika. 

Jak działa algorytm Koliber?

Za sprawą Kolibra, wyszukiwarka lepiej rozumie intencje użytkownika. Od 2013 roku interpretowane są całe hasła, również te z długiego ogona. Ważne są synonimy, wyrazy bliskoznaczne, frazy semantyczne. Wcześniej pod uwagę brane były wyłącznie pojedyncze słowa, każde osobno, bez całościowego kontekstu.

algorytm Koliber, Koliber Google - jak działa, Koliber a content
Algorytm Koliber

Koliber a content i pozycjonowanie stron

Jak nietrudno się domyśleć, Koliber miał duży wpływ na proces tworzenia zamieszczanych na stronach internetowych i w sklepach e-commerce treści. I oczywiście na proces pozycjonowania.

Na wzrost widoczności mogą liczyć witryny, na których znajdują się przyjazne dla użytkownika treści. Przede wszystkim treści z naturalnie rozmieszczonymi frazami kluczowymi, omawiające temat w sposób kontekstowy. Doceniane są teksty prezentujące zagadnienia związane z główną frazą kluczową, ale też omawiające tematy poboczne, które też mogą być interesujące dla użytkownika. Treści z nadmiernym zagęszczeniem głównej frazy kluczowe (co gorsza, z frazą wyłącznie w mianowniku), które jeszcze kilkanaście lat temu były normą na stronach www i w sklepach e-commerce, to droga do spadku w rankingu Google.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza