czemu pozycjonowanie nie dziala

Spis treści

Czemu pozycjonowanie nie działa?

Pozycjonowanie stron jest jednym z najważniejszych aspektów marketingu internetowego. Dzięki niemu Twoja strona może znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania, co oznacza, że więcej osób zobaczy Twoją stronę i potencjalnie przejdzie na nią. Jednakże, jeśli nie widzisz żadnej poprawy w ruchu lub konwersji, możesz się zastanawiać, co jest nie tak. W tym wpisie poznamy niektóre z możliwych powodów, dla których pozycjonowanie nie działa w Twojej firmie i zaproponujemy kilka rozwiązań.

Brak efektów pozycjonowania – przyczyny i rozwiązania

Może być wiele powodów, dla których Twoje wysiłki SEO nie przynoszą rezultatów. Oto kilka najczęstszych z nich:

Twoja strona nie jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek

Jest to chyba najbardziej oczywisty powód, dla którego Twoja strona nie plasuje się wyżej w wynikach wyszukiwania. Jeśli Twoja strona nie jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, trudno będzie im indeksować i rankingować Twoje treści. Aby to naprawić, musisz upewnić się, że Twoja strona jest prawidłowo i że wszystkie treści są zoptymalizowane pod kątem SEO. Możesz to zrobić samodzielnie lub zatrudnić agencję, która Ci pomoże.

Strona nie jest responsywna

Aby Twoja strona zajmowała wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, musi być responsywna. Oznacza to, że powinna ładować się szybko i być łatwa w nawigacji na wszystkich urządzeniach. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna, musisz wprowadzić pewne zmiany w swoim projekcie. Możesz to zrobić samodzielnie lub zatrudnić programistę, który Ci pomoże.

Twoje treści nie są zoptymalizowane pod kątem SEO

czemu pozycjonowanie nie dziala

Innym częstym powodem, dla którego pozycjonowanie nie działa, jest to, że twoja treść nie jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Oznacza to, że Twoje słowa kluczowe nie są używane prawidłowo, Twoje meta tytuły i meta opisy nie są skuteczne, a Twoje obrazy nie są poprawnie zoptymalizowane. Aby to naprawić, musisz upewnić się, że wszystkie Twoje treści są zoptymalizowane pod kątem SEO. Możesz to zrobić samodzielnie lub zatrudnić agencję, która Ci pomoże.

Nieodpowiednie linkowanie

Niepoprawny profil linków to jeden z elementów braku efektów pozycjonowania. Dzieje się tak, gdy nie ma wystarczającej ilości linków do Twojej witryny, lub gdy linki, które masz nie są wysokiej jakości. Aby to naprawić, musisz zbudować więcej i lepszych linków do swojej witryny.

Ograniczony budżet

W przypadku wymagających oraz konkurencyjnych branż, ograniczony budżet SEO jest jedną z przyczyn braku efektów SEO. Faktem jest, że aby osiągnąć znaczące wyniki, potrzebna jest większa inwestycja w pozycjonowanie. Oznacza to więcej treści, więcej linków i bardziej agresywne kampanie marketingowe. Jeśli masz ograniczony budżet, musisz skupić się na mniej konkurencyjnych słowach kluczowych.

Nie robisz wystarczająco dużo

Na koniec, możliwe jest, że po prostu nie robisz wystarczająco dużo, aby poprawić swoje SEO. Pamiętaj, że SEO to ciągły proces, a nie jednorazowa poprawka. Musisz stale tworzyć nowe i lepsze treści, budować linki i sprzedawać swoją stronę, jeśli chcesz zobaczyć wyniki.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Maciej Muchowski

Rozpoczął swoją karierę w branży SEO i marketingu w 2010 roku. Jego specjalizacją jest kreatywny link building oraz webdesign. W chwili obecnej największą przyjemność sprawia mu pozycjonowanie lokalne, którego optymalizację potrafi wykonać w ekspresowym tempie, nie tracąc przy tym, ani procenta jakości działania. Doskonale odnajduje się w skomplikowanych i zawiłych sytuacjach projektowych, kiedy nieocenione jest jego nieszablonowe podejście. W swojej bogatej karierze w branży SEO, tworzył strategie link buildingowe dla największych brandów w Polsce.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza