Google one

Spis treści

Google One – wygodne zarządzanie plikami (z każdego miejsca, z dowolnego urządzenia)

Gdy mowa o zarządzaniu zasobami cyfrowymi – dokumentami, filmami, zdjęciami,  liczą się głównie dwie kwestie. Pierwsza, to łatwy dostęp, druga, bezproblemowe dzielenie się plikami z innym użytkownikami. I tutaj przechodzimy do tytułowego Google One. Google One to rozwiązanie, które pozwala na przechowywanie nawet masowych ilości danych, gwarantujące dostęp do pików z każdego miejsca na świecie (ważne, byś miał dostęp do internetu). Propozycja znanego Giganta to jeszcze kilka innych, istotnych dla firm i osób prywatnych możliwości – przedstawimy je w naszym artykule. 

Google One – co to?

Google One to usługa subskrypcyjna dająca wiele możliwości z zakresu przechowywania danych (i nie tylko). W przeciwieństwie do Google Drive – oferty, która pozwala na bezpłatne zarządzanie ograniczoną ilością danych, Google One oferuje płatne plany i dostęp do dużej przestrzeni dyskowej. Ale co ważne, Google One to nie tylko dodatkowa przestrzeń w chmurze. Subskrybenci uzyskują wsparcie ekspertów Google, mogą korzystać z zaawansowanych opcji bezpieczeństwa i backupu, a nawet z dostępu do takich usług, jak Google One VPN (w wybranych planach cenowych).

Google One – dla kogo? 

Usługa Google One dedykowana jest zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i firmom o różnym profilu działania. Użytkownicy mogą cieszyć się bardziej spersonalizowanym i bezpiecznym doświadczeniem w ekosystemie Google, a jednocześnie mają pewność, że ich dane są chronione i dostępne z dowolnego miejsca na świecie.

Google One – cennik

Google One oferuje szereg planów abonamentowych. Plany różnią się ilością dostępnej przestrzeni dyskowej oraz cenami – dzięki temu użytkownicy mogą wybrać opcję, która będzie najlepiej dopasowana do ich potrzeb.

Podstawowe planowanie

Google One proponuje bezpłatny plan podstawowy, obejmujący 15 GB przestrzeni. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują niewielkiej  przestrzeni dyskowej do przechowywania dokumentów, zdjęć i innych plików.

Rozszerzone opcje

Google One proponuje także płatne plany z większą ilością przestrzeni dyskowej. Takie rozwiązanie jest dobrą opcją dla użytkowników, którzy przechowują dużą ilość danych, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, filmy czy archiwa dokumentów. Taka opcja jest popularna wśród firm usługowych o różnym profilu działania, sklepów e-commerce, freelancerów

Ceny

Ceny planów Google One różnią się w zależności od wybranego pakietu. Plan podstawowy jest najbardziej przystępny cenowo. Koszty rosną wraz ze zwiększeniem dostępnej przestrzeni dyskowej.

  • 100 GB to około 8,99 zł miesięcznie (89,99zł przy zakupie na rok i jednorazowej płatności). 
  • 200 GB to wydatek od około 13,99 zł miesięcznie (subskrypcji rocznej – 139,99 zł). 

Google często organizuje promocje, można też liczyć na różnego typu rabaty, np. dodatkowe darmowe miesiące subskrypcji.

Podczas wyboru opcji, warto przeanalizować własne potrzeby, przemyśleć, jak wysoki budżet możemy przeznaczyć na ów cel. 

Google One za darmo

Chociaż Google One jest usługą subskrypcyjną, istnieją sposoby, aby korzystać z pewnych funkcji bez opłat.

Darmowy Plan Google Drive

Każdy użytkownik otrzymuje 15 GB darmowej przestrzeni dyskowej, która jest współdzielona między Gmail, Google Drive i Google Photos. Ta darmowa przestrzeń, o ile jest dobrze zarządzana, w pewnych przypadkach może okazać się wystarczająca. 

Wersje Próbne Google One

Google oferuje wersje próbne Google One. Użytkownicy mogą przez ograniczony czas korzystać z niektórych, płatnych funkcji. Takie promocje są doskonałą okazją do przetestowania możliwości, jakie daje Google One. 

Bonusy i promocje

Przy zakupie określonych urządzeń Google lub subskrypcji niektórych usług, np. YouTube Premium, Google One może zaproponować bonusową przestrzeń dyskową lub inne bonusy. Warto śledzić takie oferty, aby maksymalizować korzyści płynące z ekosystemu Google bez dodatkowych kosztów.

Dostęp do funkcji

Chociaż darmowe korzystanie z Google One może nie obejmować wszystkich płatnych funkcji (np. zaawansowane opcje bezpieczeństwa, wsparcie ekspertów czy dostęp do Google One VPN), użytkownicy mogą cieszyć się podstawową przestrzenią dyskową, łatwo zarządzać plikami.

Google One VPN

W ramach zaangażowania w zwiększanie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników, Google One (w wybranych planach abonamentowych), oferuje funkcję VPN (Virtual Private Network). VPN Google One to potężne narzędzie mające na celu ochronę aktywności online, zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem, zwiększenie prywatności podczas przeglądania internetu.

Czym  jest VPN i jak działa?

VPN tworzy zaszyfrowany tunel dla danych internetowych – uniemożliwia to  osobom trzecim, w tym dostawcom usług internetowych i potencjalnym hakerom, śledzenie Twoich aktywności online. Dane przekierowywane są przez serwery VPN, co skutecznie maskuje lokalizację i IP,  a co za tym idzie, zwiększa anonimowość w sieci.

Google One – jak wyłączyć?

Aby anulować subskrypcję Google One, wykonaj poniższe kroki:

  • Zaloguj się: W pierwszej kolejności zaloguj się na konto Google i przejdź na stronę Google One lub otwórz aplikację Google One.
  • Przejdź do ustawień: W menu znajdziesz opcję Ustawienia, która umożliwi Ci zarządzanie subskrypcją.
  • Znajdź opcję anulowania: Znajdź w sekcji opcje Zarządzaj planem, Anuluj subskrypcję. Kliknij, aby przejść dalej.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami: System poprowadzi Cię przez proces anulowania. Wymagane może być potwierdzenie anulowania lub wybranie powodu, dla którego chcesz zrezygnować z usługi.
  • Potwierdzenie anulowania: Po zakończeniu procesu, powinieneś otrzymać potwierdzenie anulowania subskrypcji.

Po anulowaniu subskrypcji Google One, Twoja przestrzeń dyskowa zostanie zredukowana do bezpłatnej przestrzeni oferowanej przez Google Drive, czyli do 15 GB. Jeśli przekroczysz ten limit (dopóki nie zwolnisz miejsca lub nie zaktualizujesz planu), nie będziesz mógł dodawać nowych plików do Dysku Google lub otrzymywać e-maili. 

OneDrive vs Google One – którą opcję wybrać?

Chociaż obie usługi umożliwiają przechowywanie danych, każda z nich ma swoje wady i zalety. 

  • Google One: to usługa subskrypcyjna oferowana przez Google, która umożliwia przechowywanie nawet masowych ilości danych w chmurze. Oprócz dodatkowej przestrzeni dyskowej, subskrybenci Google One uzyskują dostęp do wsparcia ekspertów Google, a w wybranych planach do sieci VPN.
  • OneDrive: OneDrive to rozwiązanie Microsoftu, usługa przechowywania w chmurze, która jest ściśle zintegrowana z pakietem Office 365 (aktualnie Microsoft 365) i systemem operacyjnym Windows 10. Omawiane rozwiązanie umożliwia przechowywanie plików online, synchronizację danych między urządzeniami oraz łatwe udostępnianie dokumentów i zdjęć. OneDrive, ze względu na bezproblemową integrację, jest często wybierany przez osoby korzystające z produktów Microsoftu, takich jak Word, Excel czy PowerPoint.

Podsumowanie  

Podsumowując, Google One to zaawansowana usługa subskrypcyjna od Google, która zapewnia użytkownikom nie tylko dodatkową przestrzeń w chmurze, ale też  szereg udogodnień, takich jak wsparcie ekspertów, opcje bezpieczeństwa i możliwość współdzielenia abonamentu. Dzięki elastycznym planom cenowym, zarówno użytkownicy indywidualni, jak i firmy i przedsiębiorstwa, mogą wybrać idealne dla siebie rozwiązanie. 

 

Google One to płatna subskrypcja, która rozszerza przestrzeń przechowywania plików w chmurze. Subskrybenci Google One uzyskują także wsparcie ekspertów Google i inne bonusy. Dostępne są różne pakiety Google One, w różnych cenach.

Dysk Google (Google Drive), to usługa pozwalająca na przechowywanie w chmurze różnego typu plików. Takie rozwiązanie to dostęp do  dokumentów, zdjęć itp. z dowolnego miejsca i urządzenia podłączonego do internetu. Użytkownicy mogą łatwo udostępniać pliki i foldery, wspólnie  edytować dokumenty, a także tworzyć kopie zapasowe ważnych danych. Użytkownik z darmowym kontem Google otrzymuje 15 GB przestrzeni na Dysku Google.

 

Zdjęcia Google to usługa przechowywania i zarządzania zdjęciami oferowana przez Google. Usługa oferuje zaawansowane narzędzia do wyszukiwania i organizowania zdjęć. 

Termin Google Space może być nieprecyzyjny, ponieważ Google nie oferuje obecnie usługi o tej nazwie. Możliwe, że chodzi o Google Workspace (wcześniej G Suite), co jest zestawem narzędzi i usług dla firm, w tym Gmail, Dokumenty Google, Dysk Google, Kalendarz Google i więcej, które wspierają współpracę i produktywność. Google Workspace oferuje plany subskrypcyjne dostosowane do potrzeb różnych organizacji i firm.

 

Konto Gmail jest uznawane za jedną z najlepszych dostępnych usług poczty elektronicznej, oferuje nie tylko dostęp do skrzynki e-mail, ale też integrację z innymi usługami Google, takimi jak Dysk Google, Kalendarz Google i Zdjęcia Google. Darmowe konto to 15 GB przestrzeni na przechowywanie danych, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, łatwą organizację poczty i wyszukiwanie, a także dostęp do aplikacji mobilnych. Dla wielu użytkowników korzyści płynące z używania Gmaila przeważają nad ewentualnymi wadami, czyniąc to rozwiązanie wartościowym wyborem dla zarówno osobistych, jak i profesjonalnych potrzeb.

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza