szablon graficzny templatka co to jest

Spis treści

Szablon graficzny (templatka) – co to jest?

Szablony graficzne, wielu osobom towarzyszą każdego dnia. W szczególności osobom, które na co dzień zajmują się produkcją i obrabianiem grafiki. Czym właściwie są szablony graficzne, tzw. templatki? Czy mogą być przydatne dla przeciętnego użytkownika? O tym w poniższym tekście.

Szablon graficzny (templatka) – definicja

Szablon graficzny (templatka), to element graficzny, gotowe rozwiązanie umożliwiające stworzenie strony internetowej. To warstwa graficzna witryny oraz funkcjonalności umożliwiające wdrażanie treści. Szablony różnią się od siebie pod kątem graficznym, jak i sposobem wdrażania i prezentacji treści. Templatka zazwyczaj projektowana jest pod konkretny system zarządzania treścią.

Gdzie znaleźć szablony graficzne (templatki)?

W pierwszej kolejności warto byłoby określić do czego potrzebujemy danego szablonu graficznego. Osobiście przeważnie korzystam ze stron anglojęzycznych w przypadku szukania szablonów graficznych, natomiast na polskich stronach www również można znaleźć coś ciekawego.

Polecam w wyszukiwarce Google użyć następujących fraz kluczowych w celu znalezienia odpowiednich templatek:

  • free wordpress templates,
  • darmowe szablony wordpress,
  • szablon graficzny prezentacji,
  • itp, itd.

Tak jak wcześniej wspomniałem, nasze wyszukiwania musimy uzależnić od tego, do czego szukamy danej templatki.

Tworzenie szablonów graficznych (templatek)

Szablony graficzne możemy stworzyć również samodzielnie w odpowiednich narzędziach do pracy z grafikami. Jednym z najbardziej popularnych i najbardziej intuicyjnych jest według mnie Canva. Canva oprócz tego, że jest banalnie prosta w obsłudze posiada również sporą bazę gotowych i zupełnie darmowych szablonów graficznych z których możemy korzystać lub się zainspirować. Dodatkowo oferowane szablony możemy wybierać na podstawie ich przeznaczenia, a także wymiarów.

Obsługa polega w głównej mierze na przeciąganiu odpowiednich elementów, modyfikacji kolorów i zdjęć. Wstawianie pól tekstowych jest również bardzo proste.

Przygotowane przez nas szablony graficzne możemy zapisać na swoim koncie i korzystać z nich w przyszłości.

Szablony graficzne i templatki, a promocja firmy w Internecie

Czy szablony graficzne moga się przydać w przypadku dbania o wizerunek firmy w Internecie? Oczywiście, że tak. Jeśli prowadzimy kanały w social media, to zdecydowanie przydadzą nam się odpowiednie szablony umożliwiające regularne dodawanie wpisów w konkretnej identyfikacji wizualnej naszej firmy. Nie ma sensu tworzyć nowych szablonów przy każdej okazji.

W przypadku działań dotyczących usług takich jak pozycjonowanie stron internetowych, również szablony mogą okazać się bardzo przydatne. Grafiki na stronach internetowych powinny być unikalne i w pełni spersonalizowane pod daną firmę.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?