co to jest yandex

Spis treści

Wyszukiwarka internetowa Yandex – co to jest?

Yandex to rosyjska wyszukiwarka internetowa. Yandex wiedzie prym w Rosji, ale cieszy się też popularnością poza granicami wspomnianego państwa, na przykład na rynku tureckim czy białoruskim. Wyszukiwarka powstała w 1997 roku, zajmuje 5 miejsce wśród najpopularniejszych wyszukiwarek na świecie, dostępna jest w wersji rosyjskiej: https://yandex.ru i międzynarodowej: https://yandex.com.

Yandex translate, disk, mail, maps, music, image – kluczowe funkcje

Wyszukiwarka Yandex podobnie jak inne konkurencyjne wyszukiwarki oferuje dodatkowe funkcjonalności dla swoich użytkowników. Możemy znaleźć tutaj duże podobieństwa względem wyszukiwarki Google. Yandex oferuje w swoich usługach takie funkcjonalności jak:

  • music (muzyka),
  • disk (dysk),
  • maps (mapy),
  • translate (tłumacz),
  • mail (poczta e-mail),
  • image (wyszukiwarka grafik).

Pozycjonowanie i SEO w wyszukiwarce Yandex

Pozycjonowanie w wyszukiwarce Yandex jest praktycznie niezbędne dla każdej firmy działającej na rynku rosyjskojęzycznym. Yandex odpowiada za około 50% całego generowanego ruchu w rosyjskojęzycznym internecie.

Proces pozycjonowania w wyszukiwarce Yandex jest nieco inny niż w przypadku Google, natomiast obie wyszukiwarki mają cechy wspólne w swoich algorytmach.

Z pewnością kluczową rolę odgrywa tu techniczna optymalizacja strony pod względem SEO. W wyszukiwarce Yandex również należy zadbać o to, aby roboty wyszukiwarki mogły poprawnie ją indeksować i docierać do wszystkich treści znajdujących się w jej obrębie.

Tworzenie wartościowych treści jest kolejnym istotnym czynnikiem rankingowym. Przewagę mają tutaj strony, które posiadają jej więcej i bardziej szczegółowo odpowiadają na konkretne zapytania.

Istotne są również czynniki powiązane z lokalizacją użytkownika, a także jego zachowanie w obrębie witryny.

Czy warto korzystać z Yandexa?

Z pewnością jeśli działamy na rynku rosyjskojęzycznym powinniśmy zainwestować w zbudowanie widoczności w wyszukiwarce Yandex, ponieważ jest tam ona największym i najbardziej znaczącym graczem. Zdecydowanie polecam również skorzystać z wyszukiwarki Yandex zwykłym użytkownikom, aby mieć pogląd jak wygląda nieco inne spojrzenie na wyniki wyszukiwania.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?