Keyword stuffing czyli upychaniem słów kluczowych to zjawisko znane każdemu specjaliście SEO. Obecnie jest zaliczane do działań z zakresu black hat seo. W przeszłości keyword stuffing miał istotny wpływ na pozycjonowanie stron internetowych.
Keyword Stuffing – Upychanie Słów Kluczowych – Definicja
Keyword stuffing to nieetyczna i niezgodna z wytycznymi Google metoda pozycjonowania stron internetowych, polegająca na nadmiernym, nienaturalnym upychaniu słów kluczowych na stronie. Innymi słowy, jest to przespamowanie strony frazami, na które jest pozycjonowana dana strona. Najprościej rzecz ujmując, na stronie znajduje się zbyt wiele fraz. Osoby stosujące keyword stuffing umieszczają nadmierną liczbę słów kluczowych w treści lub kodzie strony. Celem stosowania keyword stuffingu jest poprawienie widoczności strony i wzrost jej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Stosowanie tej metody sprawia, że treść strony jest sztucznie nasycona słowami kluczowymi, przez co wygląda nienaturalnie. Z tego względu keyword stuffing zaliczany jest do Black Hat SEO. Strony pozycjonowane przy pomocy tej metody są narażone na nałożenie kary przez Google.
Kayword Stuffing, a wyszukiwarka Google
Wyszukiwarka Google nie patrzy przychylnym okiem na działania dotyczące nienaturalnego upychania słów kluczowych czyli keyword stuffingu. Już wiele lat temu Google poinformowało webmasterów, że meta tag keywords, przestał mieć jakiekolwiek znaczenie w ustalaniu rankingu wyników wyszukiwania dla poszczególnych słów kluczowych. W chwili obecnej należy zdecydowanie unikać nienaturalnego upychania słów kluczowych w tworzonym na stronie internetowej contencie, może to nam wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
Czy keyword stuffing działa?
W dzisiejszych czasach nie stosuje się już jakichkolwiek praktyk z zakresu keyword stuffingu. Upychanie słów kluczowych nie przynosi żadnych pozytywnych efektów dla pozycjonowanej strony internetowej. Zdecydowanie lepiej zadbać o to, aby treści na naszej stronie internetowej służyły użytkownikom poprzez wartościową i unikalną treść. Dzięki temu użytkownicy z chęcią dzielą się między sobą takimi materiałami znalezionymi w sieci.
Keyword stuffing w tytule strony – czy warto?
Kayword stuffing w tagu tytułowym strony internetowej czyli meta title, również nie ma większego sensu. Do dyspozycji mamy 618 pixeli szerokości w tagu tytułowym dlatego zdecydowanie nie warto marnować tego miejsca na to, aby upychać słowa kluczowe, ponieważ nie przyniesie to żadnego efektu. Oczywiście w tytule starajmy się dodać ważne słowo kluczowe, które nawiązuje do zawartości strony www, lecz wystrzegajmy się spamowania nimi.
Keyword stuffing w opisie strony – czy warto?
Upychanie słów kluczowych w opsie witryny internetowej również nie ma sensu i nie przyniesie nam żadnych korzyści. Google już od dawna informuje webdeveloperów, że meta description nie wpływa bezpośrednio na pozycję strony w rankingu i nie jest już czynnikiem rankingowym. W opisie strony starajmy się zachęcić użytkowników do przejścia na nasza stronę internetową, poprzez opis zawartości witryny i sygnały CTA (call to action).
Keyword stuffing – Upychanie słów kluczowych – podsumowanie
Keyword stuffing czyli upychanie słów kluczowych to już przeszłość. Podczas optymalizacji strony pamiętajmy o ważnych słowach kluczowych, ale zdecydowanie wyzbywajmy się ich nienaturalnego upychania.