Spis treści

Midjourney – generuj z AI grafiki, wykresy, koncepcje wizualne

Midjourney to narzędzie, które przekracza granice tradycyjnego projektowania. Dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji, szybko stworzysz obraz, infografikę, wykres. Za pomocą prostego polecania, wygenerujesz złożone wizualizacje, których samodzielne przygotowanie wymagało godzin pracy i wielu umiejętności. Czym dokładnie jest Midjourney? Jak działa i jakie możliwości daje firmom, artystom, osobom prywatnym? 

Midjourney – co to?

Midjourney to innowacyjne, wykorzystujące sztuczną inteligencję narzędzie, które otwiera nowe horyzonty w dziedzinie tworzenia obrazów. Obrazy generowane są na podstawie tekstowych opisów dostarczonych przez użytkowników.

Serce systemu stanowią algorytmy uczenia maszynowego, w szczególności techniki uczenia głębokiego (deep learning), które sprawiają, że maszyna rozumienie i interpretuje złożone zapytania tekstowe, a następnie tworzy wizualne odpowiedzi, które są zaskakująco szczegółowe.

Opis technologii AI

Podstawą działania Midjourney jest zestaw modeli generatywnych, znanych jako generatywne sieci przeciwstawne (GANs) oraz modeli transformatorowych, które były trenowane na ogromnych zbiorach danych, zawierających obrazy i odpowiadające im opisy. Narzędzie analizuje wprowadzone prompt’y (zapytania tekstowe), rozumie kontekst oraz generuje obrazy, które odpowiadają zadanym kryteriom. To dynamiczne połączenie sztucznej inteligencji z kreatywnością użytkowników umożliwia tworzenie unikatowych dzieł sztuki, ilustracji, koncepcji projektowych i wielu innych typów wizualizacji.

Midjourney – od v1 do v6

 • Midjourney v1: Pierwsza wersja narzędzia proponowała podstawowe funkcje z zakresu generowania obrazów. Była to eksploracja możliwości technologii i testowanie potencjału rynkowego.
 • Midjourney v4: Wersja, która potwierdziła znaczący postęp w zakresie personalizacji i precyzji generowanych obrazów. Pojawił się bardziej intuicyjny interfejs użytkownika.
 • Midjourney v5: Wprowadzenie bardziej zaawansowanych algorytmów AI oraz ulepszeń w mechanizmach uczenia maszynowego, pozwoliły na jeszcze większą szczegółowość i realizm obrazów, a także na szybsze generowanie wyników.
 • Midjourney v6: Najnowsza wersja kontynuuje ewolucję narzędzia, koncentruje się na poprawie interaktywności z użytkownikiem, precyzji odpowiedzi na bardziej złożone zapytania i zwiększaniu jakości generowanych obrazów. Midjourney v6 reprezentuje zaawansowane możliwości technologiczne w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji, ułatwia tworzenie złożonych i zróżnicowanych wizualizacji.

Każda z aktualizacji była odpowiedzią na potrzeby użytkowników i rozwój technologii AI, sprawiła, że Midjourney stało się bardziej zaawansowanym narzędziem.

Funkcje Midjourney

Z Midjourney możesz tworzyć grafiki, ilustracje, koncepcje projektów itp. Dzięki zaawansowanym algorytmom AI, narzędzie interpretuje wprowadzone przez Ciebie prompt’y (polecenia) i tworzy wysokiej jakości, unikalne obrazy.

Midjourney jak korzystać ?

Midjourney Discord

Aby rozpocząć przygodę z Midjourney, musisz dołączyć do serwera Discord. Midjourney wykorzystuje Discord jako platformę interakcji z użytkownikami.

 • Odszukaj oficjalny serwer Midjourney na Discordzie lub użyj bezpośredniego zaproszenia, które znajdziesz na stronie internetowej Midjourney. Dołącz do serwera i zapoznaj się z dostępnymi kanałami.
 • Przejdź do jednego z kanałów dostępnych dla nowych użytkowników, zazwyczaj są one oznaczone jako newbies (lub podobnie).
 • Aby wygenerować obraz, użyj polecenia /imagine, po czym wpisz swój opis w języku angielskim. Na przykład: imagine a futuristic city at sunset.
 • Po wysłaniu promptu, system AI rozpocznie trwający kilka minut proces generowania obrazu.

Interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika Midjourney na Discordzie jest łatwy w użyciu i skoncentrowany na kanałach, które umożliwiają interakcję z AI oraz wymianę komentarzy z innymi użytkownikami.

Po wygenerowaniu obrazu, możesz skorzystać z opcji podglądu oraz z różnych opcji dotyczących dalszych działań.

 • Opcja głosowania, która pozwalają na wybranie preferowanego obrazu (jeśli zostało wygenerowanych kilka wariantów).
 • Możliwość ulepszania obrazu, która pozwoli wygenerować wyższą rozdzielczość lub zmienić nieco koncepcję.
 • Regeneruj obraz, jeśli chcesz, aby AI stworzyła coś nowego na podstawie tego samego promptu.

Eksplorując serwer Discord Midjourney, znajdziesz również kanały wsparcia, pozwalające na zadawanie pytania oraz galerie, czyli przestrzenie, w których użytkownicy dzielą się swoimi dziełami. Korzystając z tych zasobów, szybko nauczysz się tworzyć obrazy, eksperymentować z promptami i odkrywać nieograniczone możliwości Midjourney.

Midjourney subscription

Subskrypcja Midjourney to sposób, by w  pełni wykorzystać potencjał narzędzia AI, generować większą liczbę obrazów, mieć dostęp do zaawansowanych funkcji.

Dostępne plany subskrypcyjne

Midjourney proponuje plany subskrypcji, dostosowane do potrzeb różnych użytkowników – od hobbystów po profesjonalistów i zespoły. 

 • Plan standardowy: Idealny dla indywidualnych użytkowników, którzy chcą eksplorować możliwości AI i tworzyć różnego typu obrazy.
 • Plan rozszerzony: Dedykowany profesjonalistom, którzy potrzebują większej liczby obrazów.
 • Plan dla zespołów: Umożliwia współdzielenie subskrypcji w ramach zespołu lub organizacji, oferuje jednocześnie dedykowane wsparcie i funkcje współpracy.

Dostępne są również opcje dostosowane do specyficznych potrzeb, takie jak plany edukacyjne czy przeznaczone dla organizacji non-profit.

Korzyści subskrypcji

Subskrypcja Midjourney otwiera przed użytkownikami szereg możliwości i korzyści.

 • Mniej ograniczeń: Opcje generowania obrazów pozwalają na szerszą eksplorację i eksperymentowanie.
 • Szybsze przetwarzanie: Polecenia subskrybentów generowane są w pierwszej kolejności, co jest szczególnie ważne przy częstym użytkowaniu narzędzia.
 • Dostęp do zaawansowanych funkcji: Niektóre funkcje, np. generowanie obrazów w wyższej rozdzielczości, są zarezerwowane wyłącznie dla subskrybentów.
 • Wsparcie społeczności: Dostęp do dedykowanych kanałów wsparcia i społeczności subskrybentów – ułatwia to wymianę doświadczeń i pomysłów.

Koszty subskrypcji

Koszty subskrypcji Midjourney różnią się w zależności od wybranego planu. Standardowy plan może zaczynać się od kilkudziesięciu dolarów miesięcznie, natomiast plany dla profesjonalistów i zespołów będą wymagały większego budżetu. Najlepiej śledzić aktualne ceny i promocje na oficjalnej stronie Midjourney lub bezpośrednio na serwerze Discord.

Midjourney free – jak korzystać za darmo?

Midjourney daje możliwość korzystania z narzędzia za darmo. Stanowi to doskonałą okazję dla nowych użytkowników, osób, które chcą zapoznać się z potencjałem technologii AI bez konieczności zakupu subskrypcji. Co zrobić, by korzystać z Midjourney za darmo, jakie ograniczenia ma omawiana opcja?

Darmowe korzystanie z Midjourney

Aby bezpłatnie korzystać z Midjourney, należy dołączyć do oficjalnego serwera Midjourney na Discordzie. Każdy nowy użytkownik może za darmo wygenerować  ograniczoną liczbę obrazów – pozwala to na wypróbowanie funkcji narzędzia.

Darmowe korzystanie z Midjourney obejmuje:

 • Dostęp do podstawowych funkcji generowania obrazów.
 • Możliwość uczestnictwa w społeczności Midjourney na Discordzie – dostęp do galerii, dyskusji i wsparcia od innych użytkowników.

Ograniczenia wersji darmowej

Choć darmowa wersja Midjourney umożliwia użytkownikom zapoznanie się z narzędziem i jego podstawowymi funkcjami, ma pewne ograniczenia:

 • Limit generacji obrazów: Darmowa wersja to ograniczona liczba generacji obrazów, co może być niewystarczające dla osób, które chcą intensywnie korzystać z narzędzia.
 • Dłuższy czas oczekiwania: Użytkownicy korzystający z darmowej wersji mogą dłużej czekać na generację obrazów, ponieważ subskrybenci płatnych planów mają priorytet w kolejce.
 • Ograniczone funkcje: Niektóre zaawansowane opcje i ustawienia dostępne są wyłącznie dla subskrybentów płatnych planów, ogranicza to pole eksperymentowania i personalizacji obrazów.

Midjourney free alternative

Chociaż Midjourney oferuje niezrównane możliwości w zakresie tworzenia obrazów za pomocą AI, istnieje kilka darmowych alternatyw, które również pozwalają na generowanie grafik. 

 • DeepArt: Umożliwia transformację zwykłych zdjęć w dzieła sztuki. Idealna opcja dla użytkowników chcących nadać swoim obrazom artystyczny charakter.
 • Artbreeder: Pozwala na modyfikację istniejących obrazów, co daje możliwość tworzenia unikalnych kompozycji wizualnych.
 • Dream by Wombo: Aplikacja mobilna, która umożliwia szybkie tworzenie obrazów na podstawie tekstowych opisów. Prosta w użyciu i dostępna dla szerokiej publiczności.

Porównanie funkcji i ograniczeń

DeepArt

 • Funkcje: Transformacja zdjęć w artystyczne obrazy.
 • Ograniczenia: Skupia się głównie na stylizacji zdjęć, ma ograniczone możliwości tworzenia obrazów od zera.

Artbreeder

 • Funkcje: Tworzenie i modyfikowanie obrazów.
 • Ograniczenia: Mniej intuicyjne dla nowych użytkowników; skupia się na modyfikacji istniejących obrazów.

Dream by Wombo

 • Funkcje: Szybkie generowanie obrazów na podstawie opisów tekstowych.
 • Ograniczenia: Może oferować mniej szczegółowe obrazy niż Midjourney; ograniczone opcje personalizacji.

Podsumowując, choć darmowe alternatywy dają wiele możliwości w dziedzinie generowania obrazów AI, różnią się od Midjourney pod kątem funkcji, jak i jakości obrazów. Midjourney wyróżnia się bardziej zaawansowanymi algorytmami i wyższą jakością generowanych grafik. Darmowe narzędzia mogą jednak stanowić dobry punkt wyjścia dla osób chcących eksplorować świat AI bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Midjourney API: Integracja i rozwój

Dzięki API, możliwości Midjourney stają się dostępne poza natywnym środowiskiem Discord, otwierają nowe horyzonty dla twórców i przedsiębiorstw. 

Czym jest Midjourney API i do czego służy?

API definiuje zestaw reguł i protokołów komunikacyjnych, które pozwalają na wysyłanie zapytań do Midjourney i odbieranie wygenerowanych obrazów. Takie rozwiązanie umożliwia programistom i firmom integrację funkcji generowania obrazów opartych na AI z systemami IT, takimi jak strony internetowe, aplikacje mobilne oraz narzędzia wewnętrzne – ułatwia to automatyzację tworzenia grafik i wizualizacji.

Potencjalne zastosowania API dla deweloperów i firm

Midjourney API to wiele możliwości dla deweloperów i firm, chcących wykorzystać generowanie obrazów AI w swoich produktach i usługach. Oto niektóre z potencjalnych zastosowań:

 • Aplikacje mobilne i webowe: Integracja Midjourney z aplikacjami mobilnymi lub webowymi może wzbogacić funkcje narzędzia o generowanie obrazów na żądanie, dać użytkownikom unikalne możliwości personalizacji i kreatywności.
 • Automatyczne tworzenie treści: Firmy zajmujące się produkcją treści mogą używać Midjourney do automatycznego generowania infografik wzbogacających artykuły, posty w mediach społecznościowych czy materiały reklamowe.
 • Gry i rozrywka: Deweloperzy gier mogą wykorzystać Midjourney do tworzenia dynamicznych środowisk, postaci czy elementów graficznych.
 • Edukacja i szkolenia: Kolejna z opcji to generowanie wizualizacji pomagających w nauce i szkoleniach, czyniących materiały bardziej przystępnymi i angażującymi.
 • Wizualizacja danych: Firmy mogą używać Midjourney do tworzenia zaawansowanych wizualizacji danych, a tym samym przekształcić surowe informacje w łatwe do zrozumienia obrazy i infografiki.
 • Prototypowanie i projektowanie: Midjourney może służyć jako narzędzie wspomagające proces projektowania.

Integracja Midjourney z własnymi rozwiązaniami otwiera nowe perspektywy dla innowacji i kreatywności w wielu branżach.

Discord download

Discord to popularna platforma komunikacyjna zaprojektowana z myślą o społecznościach graczy, choć wykorzystywana jest przez różne grupy użytkowników, w tym twórców, zespoły edukacyjne, i wiele innych. 

Discord jak pobrać?

 • Odwiedź oficjalną stronę: Wejdź na oficjalną stronę Discord z dowolnej przeglądarki internetowej.
 • Wybierz wersję: Na stronie głównej znajdziesz opcje pobrania dedykowaną różnym systemom operacyjnym (Windows, MacOS, Linux) oraz linki do sklepów aplikacji mobilnych (App Store dla iOS, Google Play dla Android).
 • Pobierz instalator: Kliknij przycisk pobierania odpowiedni dla Twojego systemu operacyjnego. Plik instalacyjny zostanie pobrany na Twoje urządzenie.

Discord instalacja

 • Windows: Otwórz pobrany plik .exe, aby zakończyć proces instalacji, postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora.
 • MacOS: Otwórz pobrany plik .dmg, a następnie przeciągnij ikonę Discorda do folderu Aplikacje.
 • Urządzenia mobilne: Zainstaluj aplikację poprzez App Store (iOS) lub Google Play (Android), postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu Discorda, będziesz mógł utworzyć nowe konto lub zalogować się do istniejącego i rozpocząć korzystanie z platformy. Discord oferuje wiele funkcji, w tym możliwość dołączania do serwerów publicznych lub tworzenia własnych, co czyni go wyjątkowo elastycznym narzędziem komunikacyjnym dla społeczności i grup o podobnych zainteresowaniach.

Midjourney Discord: społeczność i wsparcie

Serwer Discord Midjourney stanowi kluczowy element ekosystemu omawianego narzędzia AI, pełni rolę centrum komunikacji, wsparcia i współpracy między użytkownikami. To dynamiczne środowisko, w którym nowi i doświadczeni twórcy mogą dzielić się pomysłami, uzyskiwać pomoc i wzajemnie się inspirować.

Rola serwera Discord w ekosystemie Midjourney

Serwer Discord Midjourney jest głównym punktem kontaktu dla społeczności użytkowników. To tutaj odbywa się większość interakcji z narzędziem:

 • Dostęp do narzędzia: Użytkownicy mogą korzystać z Midjourney przez serwer Discord, wprowadzając swoje zapytania (prompts) w dedykowanych kanałach.
 • Wsparcie i pomoc techniczna: Dzięki bogatej wiedzy społeczności oraz zasobom udostępnionym przez zespół Midjourney, nowi użytkownicy mają zapewnione wsparcie. 
 • Wymiana doświadczeń i inspiracji: Serwer umożliwia dzielenie się stworzonymi obrazami, co inspiruje innych użytkowników i pozwala na czerpanie z doświadczeń społeczności.

Podsumowanie 

Midjourney zmienia sposób, w jaki tworzymy obrazy – dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, przekształca tekstowe opisy w złożone wizualizacje. Narzędzie ułatwia projektowanie grafik, wizualizację różnych koncepcji, tworzenie wykresów. Midjourney jest rozwiązaniem, z którego coraz chętniej korzystają artyści, osoby prywatne, a także firmy i przedsiębiorstwa. 

 

 

 

 

 

 

Ocena strony: 5/5 - (2 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza