Pinterest

Spis treści

Pinterest – wirtualna tablica inspiracji. Rejestracja, pobieranie obrazów i video, topowe kategorie

Pinterest to prawdziwe  centrum kreatywności, miejsce, w którym możesz odkryć najlepsze pomysły z zakresu projektowania wnętrz, mody, marketingu i innych dziedzin. To platforma, dzięki której użytkownicy z całego świata, w tym z Polski, mogą dzielić się obrazami i nagraniami, które inspirują, zachęcają do działania, rozwijają pasje. Ale, platforma przyciąga nie tylko indywidualnych, kreatywnych poszukiwaczy, ale i firmy, które chcą zwiększyć swoją popularność i dotrzeć do klientów. Pinterest jest zatem nie tylko źródłem inspiracji, ale także potężnym narzędziem marketingowym i społecznościowym, wpływającym na trendy w wielu branżach.

Pinterest – co to jest?

Pinterest to platforma internetowa, która pozwala na tworzenie i zarządzanie tematycznymi kolekcjami obrazów – pinów. To przestrzeń, która umożliwia odkrywanie pomysłów osób z całego świata. Użytkownicy mogą bez problemów zapisywać obrazy i zdjęcia oraz gromadzić ulubione inspiracje. Firmy natomiast mają możliwość docierania do potencjalnych klientów. 

Pinterest – funkcje i możliwości 

 • Przeglądanie i odkrywanie pinów: Po zalogowaniu, użytkownik ma dostęp do swojego głównego feedu, na którym znajdują się piny. Zawartość prezentowana na feedzie jest personalizowana, dostosowana do indywidualnych zainteresowań każdego użytkownika. Dodatkowo, istnieje możliwość wyszukiwania pinów według określonych tematów lub przeglądania różnorodnych kategorii, w tym mody, wystroju wnętrz, przepisów kulinarnych czy projektów DIY. 
 • Przypinanie i tworzenie tablic: Pinterest to zaawansowana platforma internetowa umożliwiająca użytkownikom kreowanie oraz zarządzanie personalizowanymi kolekcjami wizualnych treści. Użytkownicy mogą tworzyć zorganizowane tablice tematyczne, obejmujące różne dziedziny – od designu i mody, po kulinaria czy projekty typu zrób to sam.
 • Udostępnianie i interakcja: Pinterest umożliwia udostępnianie pinów innym odbiorcom, a także wchodzenie z nimi w interakcję, np. poprzez polubienia, komentarze i wiadomości. Kolejna opcja to obserwowanie innych profili i tablic.
 • Dodawanie nowych pinów: Oprócz przypinania istniejących treści, użytkownicy mogą tworzyć własne piny, dodawać obrazy z różnych urządzeń lub z Internetu, dołączać opisy i linki.
 • Pinterest w biznesie: Firmy i marki mogą na Pintereście promować swoje produkty i usługi. Pinterest oferuje dodatkowe narzędzia dla firm, są to na przykład reklamy sponsorowane, analityka oraz specjalne funkcje do tworzenia sklepów i katalogów produktów.
 • Pinterest algorytmy: Algorytm Pinteresta personalizuje doświadczenia użytkowników. Na podstawie poprzednich działań, zainteresowań i interakcji, wyświetla piny, które mogą być najbardziej interesujące dla danego odbiorcy.

Pinterest Polska

Pinterest, jako globalna platforma mediów społecznościowych, zdobyła popularność także w Polsce. Pinterest umożliwia polskiej społeczności eksplorowanie różnorodnych dziedzin, a przed firmami otwiera wiele możliwości z zakresu e-marketingu. 

Pinterest kategorie

Pinterest to szeroka gama kategorii, które umożliwiają użytkownikom proste przeglądanie i odkrywanie treści odpowiadających ich zainteresowaniom. Na platformie dostępne są nowości ze świata mody, wystroju wnętrz, jaki i przepisy kulinarne i projekty DIY. Wśród cieszących się największą popularnością wyszukiwań znajdują się: 

 • dekoracje
 • cat
 • łazienka
 • paznokcie
 • fryzury
 • wedding dress
 • pokój chłopca
 • słodkie żabki
 • stylizacje
 • przedpokój
 • zima
 • fryzury z klamrą
 • wallpapers
 • łatwy obiad
 • najlepsze pomysły na imprezę. 

Pinterest aplikacja

Aplikacja Pinterest przenosi całą funkcjonalność platformy do wygodnego formatu, który zawsze jest pod ręką. Aplikacja dostępna na iOS i Android umożliwia przeglądanie, zapisywanie i udostępnianie pinów, zarządzanie tablicami oraz interakcję z innymi użytkownikami.

Funkcje i wygoda użytkowania

Aplikacja Pinterest została zaprojektowana z myślą o wygodzie użytkownika – wśród jej najistotniejszych zalet znajdują się intuicyjny interfejs i łatwa nawigacja, funkcja wyszukiwania i sprawne odnajdywanie odpowiednich treści. Kolejnym plusem jest  dostęp do spersonalizowanych rekomendacji. Aplikacja mobilna to także dodatkowe funkcje, np. skanowanie obrazów w celu wyszukiwania podobnych pinów.

Pinterest bez rejestracji

Pinterest początkowo wymagał rejestracji. Jednak, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, pojawiła się możliwość ograniczonego przeglądania treści bez konieczności tworzenia konta. Taka zmiana otworzyła platformę na szersze grono odbiorców, umożliwiła użytkownikom zapoznanie się z treścią przed podjęciem decyzji o rejestracji.

Pinterest bez rejestracji – jakie możliwości mają użytkownicy?

Użytkownicy, którzy decydują się na korzystanie z platformy bez rejestracji, napotykają pewne ograniczenia. Mogą oni przeglądać popularne piny i tablice, jednak nie mają dostępu do wszystkich funkcjonalności, takich jak tworzenie własnych tablic, przypinanie obrazów czy korzystanie z zaawansowanych narzędzi wyszukiwania. 

Pinterest bez rejestracji – zalety i wady

Dostęp bez rejestracji ma swoje zalety i wady. Głównym plusem jest opcja zapoznania się z platformą bez konieczności tworzenia konta. Z drugiej strony, możliwość korzystania wyłącznie z części funkcji może być frustrująca. 

Pinterest bez rejestracji – wpływ na marketing i promocję

Ograniczony dostęp wpływa również na marketing i promocję. Marketerzy muszą być świadomi, że ich treści mogą być przeglądane przez niezarejestrowanych użytkowników, co może wpłynąć na strategie promocyjne i sposoby angażowania użytkowników.

Możliwość przeglądania Pinteresta bez rejestracji otwiera platformę na szerokie grono odbiorców. Ale, aby w pełni korzystać z potencjału Pinteresta, konieczne jest utworzenie konta. Takie podejście równoważy potrzebę zachęcenia nowych użytkowników do rejestracji z zapewnieniem wartościowych i spersonalizowanych doświadczeń zarejestrowanym użytkownikom.

Pinterest logowanie

Proces logowania jest szybki i łatwy, co sprawia, że użytkownicy mogą bezproblemowo uzyskać dostęp do niezliczonej ilości inspiracji i pomysłów. Zainteresowani mogą logować się za pomocą adresu e-mail, konta Google lub Facebooka. Po wejściu na stronę lub otwarciu aplikacji, wystarczy kliknąć przycisk Zaloguj się i wprowadzić odpowiednie dane logowania. Osoby, które nie mają konta, muszą w pierwszej kolejności przejść przez proces rejestracji, który również jest intuicyjny.

Bezpieczeństwo

Pinterest przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa danych użytkowników – zapewnia bezpieczne metody logowania oraz opcje odzyskiwania konta. Dodatkowo, dla zwiększenia wygody, daje możliwość zapamiętania danych logowania na urządzeniach osobistych. Dzięki tym funkcjom, użytkownicy mogą cieszyć się bezproblemowym dostępem do ulubionych treści, jednocześnie zachowując pewność co do bezpieczeństwa swojego konta.

Pinterest download

Funkcja Pinterest download umożliwia użytkownikom zapisywanie ulubionych obrazów (pinów) bezpośrednio na urządzeniu. Taka opcja jest szczególnie przydatna dla osób, które chcą zachować inspiracje offline lub wykorzystać je w innych projektach. Zapisywanie obrazów może być realizowane zarówno przez aplikację mobilną, jak i przez wersję desktopową Pinterest.

Jak korzystać z funkcji download?

Użytkownicy mogą łatwo pobrać obraz, klikając na wybrany pin i wybierając opcję download. W zależności od ustawień prywatności danego pina, pobieranie może wymagać zgody autora. Jest to ważne z punktu widzenia praw autorskich i etyki użytkowania treści cyfrowych.

Pinterest Downloader

Oprócz wbudowanej funkcji pobierania, dostępne są narzędzia zewnętrzne, znane jako Pinterest Downloader. Takie narzędzia, często dostępne jako aplikacje internetowe lub rozszerzenia przeglądarki, oferują alternatywny sposób zapisywania obrazów. Jak korzystać z takich narzędzi? Wystarczy wkleić link w Pinterest Downloader i pobrać obraz. Ważne jest, aby korzystać z zaufanych i bezpiecznych narzędzi, ponieważ niektóre rozwiązania mogą naruszać prywatność użytkownika lub prawa autorskie.

Pinterest video download – jak pobrać wideo z Pinteresta?

Pinterest znany jest przede wszystkim jako platforma do dzielenia się obrazami i inspiracjami, ale oferuje również bogatą kolekcję wideo. Użytkownicy często natrafiają na interesujące nagrania, które chcieliby zapisać bezpośrednio na swoich urządzeniach. Chociaż Pinterest nie oferuje bezpośredniej funkcji pobierania wideo, można to zrobić za pomocą narzędzi zewnętrznych. Narzędzia te, często dostępne jako aplikacje internetowe lub rozszerzenia przeglądarki, umożliwiają skopiowanie linku do wideo z Pinteresta i jego pobranie. Ważne jednak, aby pamiętać o prawach autorskich i upewnić się, że wykorzystanie pobranego materiału nie narusza praw twórcy.

Jak usunąć konto na Pintereście?

 • Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Pinterest

Aby rozpocząć proces usuwania, musisz zalogować się na swoje konto na Pintereście. Użyj swojego adresu e-mail i hasła, aby uzyskać dostęp do profilu.

 • Krok 2: Wejdź w ustawienia konta

Po zalogowaniu, kliknij na swój profil (w prawym górnym rogu ekranu), a następnie wybierz Ustawienia. Znajdziesz tam różne opcje dotyczące zarządzania Twoim kontem.

 • Krok 3: Znajdź opcję dezaktywacji/usunięcia konta

W ustawieniach konta znajdź opcję dotyczącą dezaktywacji lub usunięcia konta. Pinterest może najpierw zaproponować dezaktywację – jest to tymczasowe rozwiązanie i pozwala na przywrócenie konta w przyszłości.

 • Krok 4: Wybierz usunięcie konta

Jeśli jesteś pewien, że chcesz na stałe usunąć konto, wybierz opcję usunięcia. Pinterest może zapytać o powód, dla którego chcesz usunąć konto. Wybierz najbardziej pasującą opcję lub pomiń ten krok.

 • Krok 5: Potwierdź usunięcie konta

Kliknij Usuń konto, pamiętaj, że po usunięciu nie będziesz mógł przywrócić dostępu do swoich pinów, tablic itp.

 • Krok 6: Sprawdź swoją skrzynkę e-mail

Pinterest wyśle wiadomość e-mail z potwierdzeniem usunięcia konta. Możesz być poproszony o kliknięcie linku w wiadomości e-mail, aby ostatecznie zakończyć proces usuwania konta.

Pinterest a marketing Twojej firmy

Pinterest jest potężnym narzędziem marketingowym. Firmy mogą tworzyć tablice tematyczne, prezentować portfolio, załączać inspiracje branżowe, porady, a nawet case studies.

Dzięki możliwościom targetowania i personalizacji treści, Pinterest pozwala na dotarcie do konkretnych grup docelowych, zwiększa tym samym świadomość marki i generuje ruch na stronie internetowej firmy.

Kluczowe aspekty marketingu na Pintereście

 • Optymalizacja treści: Tworzenie atrakcyjnych, wysokiej jakości pinów, które są zoptymalizowane pod kątem SEO, zwiększa widoczność treści na Pintereście. Ważne jest tutaj stosowanie odpowiednich słów kluczowych, atrakcyjnych opisów oraz linkowania bezpośrednio do strony internetowej czy sklepu online.
 • Angażowanie społeczności: Interakcja z użytkownikami poprzez komentowanie, odpowiadanie na pytania i tworzenie treści, które zachęcają do udziału, buduje społeczność wokół marki.
 • Pinterest Analytics: Narzędzia analityczne dostępne na Pintereście pozwalają na monitorowanie skuteczności działań marketingowych, dają cenne wskazówki, dotyczące treści, które najlepiej rezonują z grupą docelową.
 • Reklamy: Płatne promocje i reklamy na Pintereście mogą znacząco zwiększyć zasięg Twoich treści, sprawić, że dotrzesz do szerokiego grona odbiorców.

Pinterest, dzięki swoim unikalnym cechom, jest nieocenionym narzędziem dla strategii marketingowej każdej firmy. Umożliwia on nie tylko prezentację produktów i usług w atrakcyjnej formie wizualnej, ale także budowanie długofalowych relacji z klientami i wzmacnianie pozycji marki na rynku. W odpowiednich rękach, Pinterest może stać się kluczowym elementem w promocji firmy i jej oferty.

FAQ

Jak zarabiać na Pintereście?

Na Pintereście możesz zarabiać poprzez marketing afiliacyjny, promowanie własnych produktów lub usług oraz pracę jako influencer. Aby zacząć zarabiać, w pierwszej kolejności powinieneś stworzyć atrakcyjne, wartościowe treści i zbudować dużą bazę obserwujących. Możesz też wykorzystać Pinterest do kierowania ruchu na swoją stronę internetową, bloga czy sklep online.

Jak usunąć tablicę z Pintereście?

Aby usunąć tablicę na Pintereście, najpierw otwórz tablicę, którą chcesz usunąć. Następnie kliknij ikonę edycji (ołówek) na tablicy. W opcjach edycji znajdziesz przycisk Usuń tablicę. Kliknij go i potwierdź swoją decyzję. Pamiętaj, że usunięcie tablicy jest akcją nieodwracalną i wszystkie piny znajdujące się na tej tablicy zostaną trwale usunięte.

Jak dodać coś na Pintereście?

Aby dodać coś na Pintereście, najpierw zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij + w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Utwórz Pin. Możesz wtedy dodać zdjęcia lub wideo, dodać opis, a także wybrać tablicę, na której chcesz opublikować swój pin. Możesz też dodać pin bezpośrednio z witryny internetowej, używając przycisku Zapisz w przeglądarce, jeśli jest dostępny.

Podsumowanie

Pinterest jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników prywatnych, jak i dla firm. To przestrzeń, w której możesz uczyć się nowych rzeczy i rozwijać zainteresowania – zapisuj pomysły na swojej tablicy, twórz content i dziel się z innymi. Pinterest to również miejsce, w którym odbiorcy czytają na temat marek – jest to więc idealne miejsce dla biznesów, które chcą zwiększyć swoją rozpoznawalność.

Rola platformy w świecie mediów społecznościowych i marketingu cyfrowego jest niezaprzeczalna, a różnego typu innowacje mogą jeszcze bardziej zwiększyć jej znaczenie w cyfrowym świecie. W przyszłości Pinterest może dążyć do dalszej personalizacji i integracji z innymi platformami oraz technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja i rzeczywistość rozszerzona. Eksperci przewidują, że platforma ta będzie nadal odgrywać ważną rolę w kształtowaniu trendów konsumenckich.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza