Spis treści

Senuto – optymalizacja strony www i analiza konkurencji

Widoczność fraz kluczowych, spadki i wzrosty, działania konkurencji – takimi tematami żyją specjaliści ds. pozycjonowania, content kreatorzy, firmy o różnym profilu. Pozyskiwanie i weryfikację takich informacji umożliwiają narzędzia analityczne, między innymi tytułowe Senuto. Jakie funkcje ma wspomniane narzędzie i w jaki sposób ułatwi Ci tworzenie strategii SEO i content marketingowej? 

Senuto – co to? 

Senuto to narzędzie analityczne umożliwiające analizę widoczności i wydajności strony www lub sklepu e-commerce. Narzędzie umożliwia weryfikację słów kluczowych, przeprowadzenie analizy konkurencji, dostarcza danych na temat kanibalizacji. Senuto ułatwia podejmowanie świadomych decyzji dotyczących strategii pozycjonowania.

Funkcje Senuto 

Analiza widoczności

Analiza widoczności to funkcja, z której jako copywriterka, korzystam codziennie – często zaczynam od niej swój dzień w pracy. Dlaczego? Ponieważ dostarcza mi przejrzystych informacji na temat ważnych w e-marketingu, zwłaszcza w pozycjonowaniu, kwestii. Analiza widoczności Senuto to: 

 • Informacje na temat ogólnej widoczności strony www, liczby fraz kluczowych wyświetlających się na pierwszej, drugiej, dziesiątej czy pięćdziesiątej pozycji. 
 • Dane dotyczące spadków i wzrostów widoczności fraz kluczowych, w tym największych zmian widoczności danej frazy, fraz utraconych i pozyskanych, kanibalizacji. 
Senuto: analiza fraz kluczowych
Senuto: analiza fraz kluczowych

Dane prezentowane są w przejrzysty sposób, wyciągnięcie kluczowych informacji nie jest czasochłonne. Analiza może dotyczyć dowolnej witryny – zarówno własnej, jak i konkurencji. 

Baza słów kluczowych

Baza słów kluczowych to duże wsparcie przy szukaniu inspiracji na artykuł, tworzeniu struktury treści, optymalizacji tekstów. Jak działa opisywana funkcja i jakich konkretnie informacji dostarcza? 

Senuto: baza słów kluczowych
Senuto: baza słów kluczowych

Po wpisaniu określonej frazy kluczowej, np. sweter kaszmirowy damski, uzyskuję takie dane jak: 

 • miesięczna liczba wyszukiwań 
 • uśrednione CPC
 • sezonowość 
 • najczęstsze pytania dotyczące wpisanej frazy, np. Gdzie kupić sweter kaszmirowy
 • słowa zależne
 • grupy słów.

W Bazie słów kluczowych mogę także określić poziom dopasowania słów – wąski, średni, oddalony. Kolejna opcja to tworzenie grup słów kluczowych. Umożliwia ona sprawne grupowanie fraz, co jest bardzo przydatne przy tworzeniu klastrów tematycznych. 

Senuto: baza słów kluczowych
Senuto: baza słów kluczowych

Monitoring 

Aby zwiększać skuteczność pozycjonowania, trzeba wiedzieć, co działa, a co nie. Właśnie dlatego, regularny monitoring jest tak istotny. Senuto umożliwia bieżącą weryfikację skuteczności prowadzonych prac – w tym także działań konkurencji. Podajesz listę istotnych fraz kluczowych, lokalizację oraz witryny konkurentów i otrzymujesz skondensowane dane. Zyskujesz wiedzę na temat widoczności w wyszukiwarce, w tym również na Mapach Google oraz w Direct Answer, kontrolujesz historię pozycji, spadki i wzrosty. 

Analiza SERP 

Analiza SERP to kolejna funkcja narzędzia. Omawiana opcja dostarcza wielu informacji na temat witryn zajmujących pozycje w top 10 na określoną frazę. Uzyskujesz dane dotyczące długości treści, liczby nagłówków H1, H2, H3, długości tytułu. Kolejne informacje to pozycjonowane słowa kluczowe, frazy semantyczne, pytania związane z analizowaną frazą. 

Content Suite 

Content Suite obejmuje trzy opcje, są to: 

 • Content Planner
 • Content Writer 
 • Content Monitoring

Content planner umożliwia generowanie planów content marketingowych. Narzędzie dostarcza wskazówek dotyczących treści, które, jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, powinny znaleźć się na Twojej stronie www. Przygotowanie planu jest bardzo proste, wystarczy, że podasz słowa kluczowe oraz witryny konkurencji. W przeciągu kilkunastu minut uzyskasz cenne wskazówki.

Content writer w znaczny sposób ułatwia i usprawnia tworzenie treści. Możesz bezpośrednio w narzędziu przygotować zoptymalizowany, wartościowy tekst. Senuto dostarczy Ci cennych wskazówek, dotyczących:

 • długości tekstu 
 • rodzaju i liczby fraz kluczowych
 • nagłówków
 • linków
 • multimediów. 

Narzędzie jest bardzo pomocne zarówno jeśli chodzi o przygotowanie nowych tekstów, jak i optymalizację już napisanych treści. 

Monitoring umożliwi Ci bieżącą weryfikację skuteczności przygotowanych treści, dostarczy inspiracji, wskaże obszary, które wymagają poprawy itp. 

 

Senuto: Content suite
Senuto: Content suite

Senuto – korzyści dla Ciebie i Twojej firmy 

Korzystanie Senuto to wiele korzyści, szczególnie dla osób i firm zainteresowanych zwiększeniem widoczności strony www lub sklepu e-commerce w sieci.

Większa widoczności w wyszukiwarkach

 • Rozwiązania proponowane przez Senuto umożliwiają poprawę widoczności w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie, zwiększenie ruchu na stronie.
 • Analiza konkurencji dostarcza informacji na temat strategii, np. słów kluczowych wykorzystywanych przez liderów branży. Ułatwi to optymalizację planu działań.
 • Narzędzie pomaga w tworzeniu treści, które są nie tylko atrakcyjne dla czytelników, ale także zoptymalizowane pod kątem algorytmów wyszukiwarek. Zwiększa to szansę na uzyskanie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.
 • Senuto dostarcza szczegółowe raporty i analizy, które pomagają monitorować postępy w realizacji strategii SEO, ocenić rezultaty przeprowadzonych działań.
 • Analiza, monitoring, namacalne dane ułatwiają podejmowanie świadomych decyzji dotyczących pozycjonowania i kierunku działań e-marketingowych.
 • Senuto wspiera strategie SEO dla różnych lokalizacji i wersji językowych Google, co jest niezbędne dla firm, które planują lub prowadzą działania na skalę międzynarodową.

Senuto cennik

Senuto oferuje różne plany subskrypcji, które dostosowane są do zróżnicowanych potrzeb zainteresowanych, np. freelancerów, średnich agencji, dużych przedsiębiorstw. W zależności od możliwości i preferencji, zdecydować się można na rozliczenie miesięczne lub roczne.

Przy płatności za cały rok ceny wynoszą od 99 zł miesięcznie (pakiet Lite) do około 699 zł (pakiet Prime). Przy rozliczeniu miesięcznym, od 119 zł/mc (pakiet Lite), do 1199 zł/mc (pakiet Prime). Szczegółowe informacje na temat cen narzędzia i dostępnych opcji znajdują się na oficjalnej stronie Senuto. 

Senuto opinie

Senuto cieszy się pozytywnymi opiniami ze strony profesjonalistów SEO, marketerów i content managerów. Użytkownicy cenią intuicyjny interfejs, bogaty zestaw funkcji analitycznych oraz efektywność w monitorowaniu słów kluczowych i analizie konkurencji.

Podsumowanie 

Senuto to zaawansowane narzędzie SEO, które jest dużym wsparciem w działaniach z zakresu zwiększania widoczności strony www w sieci. Wśród najistotniejszych funkcji narzędzia znajdują się: monitorowanie pozycji słów kluczowych, analiza konkurencji, wsparcie w planowaniu i tworzeniu treści. 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza