Spis treści

Rozszerzenia Chrome – znasz wszystkie dodatki do popularnej przeglądarki?

Przeglądarka Google Chrome – wielu z nas otwiera ją każdego dnia, i to kilkukrotnie. Ale, Chrome to nie tylko możliwość sprawnego wyszukania informacji, grafik, stron www. Każdy użytkownik ma do dyspozycji liczne rozszerzenia, które pozwalają na dodanie nowych funkcji, ułatwiają zarządzanie zadaniami, notatkami, a nawet, ograniczają liczbę reklam. Jakie dokładnie rozszerzenia proponuje Chrome i jak można je wykorzystać? 

Rozszerzenia Chrome – czym są?

Rozszerzenia Chrome to małe programy software’owe, wtyczki, które pozwalają użytkownikom  dostosować funkcje przeglądarki Google Chrome do indywidualnych potrzeb lub preferencji. Dzięki rozszerzeniom, przekształcisz przeglądarkę w narzędzie do zarządzania różnego typu projektami, dodasz nowe funkcjonalności, takie jak zarządzanie hasłami czy blokowanie reklam. Rozszerzenia dostępne w Sklepie Chrome, co ułatwia ich wyszukiwanie, instalację oraz aktualizację.

Przydatne rozszerzenia Chrome

Todoist 

Todoist to rozszerzenie, które ułatwia organizację zadań. Na liście możesz umieszczać różne informacje, a także przypisywać daty do poszczególnych czynności – dzięki temu nic Ci nie umknie. Co więcej, synchronizacja w czasie rzeczywistym sprawia, że dodane zadania są natychmiast aktualizowane i dostępne na wszystkich Twoich urządzeniach.

Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper to rozszerzenie umożliwiające łatwe zbieranie i organizowanie informacji. Rozszerzenie pozwala na zapisywanie artykułów, obrazów, a nawet całych stron internetowych – wszystkie materiały dostępne są na koncie Evernote – w każdej chwili możesz do nich wrócić. 

Pomodoro Timer & To Do List

Rozszerzenie Pomodoro Timer & To Do List to narzędzie, które łączy technikę zarządzania czasem Pomodoro z realizacją listy zadań. Dzięki zastosowaniu metody Pomodoro, zgodnie z którą czas pracy dzielony jest na  zwykle 25 minutowe okresy, przeplatane krótkimi przerwami, użytkownicy mogą zwiększyć swoją produktywność, utrzymać koncentrację na wysokim poziomie.

StayFocusd

StayFocusd pomaga zwiększyć produktywność poprzez ograniczenie czasu spędzanego na stronach internetowych, które odciągają uwagę od realizowanych działań. Po przekroczeniu limitu, dostęp do rozpraszającej strony www zostaje zablokowany na resztę dnia. Narzędzie umożliwia lepsze zarządzaniem czasem, zwiększa koncentrację na pracy lub nauce.

OneTab

OneTab to rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które oferuje prosty, ale skuteczny sposób na zarządzanie wieloma otwartymi kartami. OneTab przekształca otwarte karty w listę, co oszczędza pamięć i zasoby procesora, a także przyspiesza działanie przeglądarki.

Rozszerzenia Chrome Android

Choć Chrome Android nie oferuje natywnej obsługi rozszerzeń, dostępne są  alternatywne, oparte na Chromium przeglądarki, które umożliwiają instalację dodatków. Oto kilka rozszerzeń, które mogą być szczególnie przydatne:

 • AdBlock – Jedno z najpopularniejszych rozszerzeń do blokowania reklam, które zwiększa szybkość ładowania stron i ochronę przed nachalnymi reklamami.
 • Dark Reader – To rozszerzenie, które umożliwia włączenie trybu ciemnego dla każdej strony internetowej. Dark Reader zmniejsza zmęczenie oczu i oszczędza baterię urządzeń mobilnych.
 • Save to Pocket – Idealne dla czytelników, którzy chcą zapisywać artykuły i strony internetowe, aby przeczytać je później, nawet bez dostępu do internetu.
 • LastPass – Menedżer haseł, który umożliwia bezpieczne przechowywanie i uzupełnianie haseł na stronach internetowych.

Korzystanie z tych rozszerzeń może znacząco ułatwić i usprawnić przeglądanie internetu na urządzeniach mobilnych, podnieść poziom produktywności i bezpieczeństwa.

Rozszerzenia Chrome a e-marketing

Rozszerzenia Chrome mają znaczący wpływ na e-marketing, oferują narzędzia i funkcje, które mogą znacznie ułatwić pracę marketerów, specjalistów SEO, copywriterów, a co za tym idzie, poprawić efektywność kampanii reklamowych i zwiększyć zaangażowanie użytkowników.

 • Rozszerzenia takie jak MozBar czy SEOquake wspierają analitykę SEO z poziomu przeglądarki, umożliwiają szybką ocenę optymalizacji stron. Rozszerzenia dostarczają cennych danych na temat struktury strony, linków zwrotnych, słów kluczowych oraz innych, ważnych w SEO elementów.
 • SimilarWeb to rozszerzenie, które dostarcza informacji na temat ruchu i kluczowych metryk  dowolnej strony internetowej. Takie informacje są nieocenione przy analizie konkurencji i planowaniu strategii marketingowych.
 • Woorank to rozszerzenie Chrome pozwalające na szybką ocenę kluczowych aspektów wpływających na pozycjonowanie strony, takich jak szybkość ładowania, jakość treści, słowa kluczowe, profil linków zwrotnych oraz bezpieczeństwo. 

Rozszerzenia Chrome umożliwiają automatyzację wielu procesów marketingowych, a to pozwala na oszczędność czasu i zasobów i jednocześnie zwiększa efektywność realizowanych działań promocyjnych. W erze cyfrowej, gdzie konkurencja o uwagę użytkowników jest zacięta, rozszerzenia Chrome stanowią cenne wsparcie dla każdego specjalisty ds. marketingu cyfrowego.

Rozszerzenia Chrome instalacja

Rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome znajdziesz w Chrome Web Store – oficjalnym sklepie internetowym, który oferuje szeroką gamę rozszerzeń. Aby uzyskać dostęp do Chrome Web Store, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

 • Otwórz przeglądarkę Google Chrome na swoim komputerze.
 • Aby otworzyć menu, kliknij ikonę trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu.
 • Wybierz Więcej narzędzi, a następnie Rozszerzenia.
 • Kliknij link prowadzący do Sklepu Chrome Web Store. 
 • Aby znaleźć rozszerzenia, które Cię interesują, możesz skorzystać z funkcji wyszukiwania. Sklep oferuje również możliwość przeglądania rozszerzeń według kategorii, takich jak Produktywność, Edukacja, Gry i inne – ułatwia to odkrywanie nowych narzędzi.
 • Dodatkowo, na stronach poszczególnych rozszerzeń, znajdziesz opinie innych użytkowników oraz oceny, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o instalacji.

Jak zainstalować rozszerzenia Chrome?

Na komputerach stacjonarnych:

 • Znajdź interesujące Cię rozszerzenie i kliknij dodaj do Chrome.
 • Pojawi się okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie instalacji.
 • Kliknij Dodaj rozszerzenie, aby zakończyć proces instalacji.

Po zakończeniu instalacji, ikona reprezentująca rozszerzenie pojawi się na pasku narzędziowym Chrome, umożliwi to szybki dostęp do jego funkcji.

Zarządzanie rozszerzeniami Chrome

Jak wyłączyć rozszerzenia Chrome?

Wyłączanie rozszerzeń, które tymczasowo nie są potrzebne, pomaga w zwiększeniu wydajności przeglądarki Chrome, zwłaszcza, jeśli zauważysz, że przeglądarka działa wolniej lub zużywa zbyt dużo zasobów systemowych. Jak wyłączyć rozszerzenie?

 • Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
 • Kliknij ikonę trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu i otwórz menu.
 • Wybierz Więcej narzędzi, a następnie kliknij Rozszerzenia.
 • W opcji Rozszerzenia zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych rozszerzeń.
 • Znajdź rozszerzenie, które chcesz tymczasowo wyłączyć.
 • Kliknij przełącznik obok nazwy rozszerzenia, aby zmienić jego status na wyłączony (przełącznik zmieni kolor na szary).
 • Rozszerzenia można w dowolnym momencie ponownie włączyć, korzystając z tego samego przełącznika.

Jak usunąć rozszerzenia z Chrome? 

Jeśli zdecydujesz, że rozszerzenie nie jest już potrzebne, możesz je trwale usunąć:

Na desktopach:

 • Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
 • Aby otworzyć menu, kliknij ikonę trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu.
 • Wybierz Więcej narzędzi, a następnie kliknij Rozszerzenia.
 • Znajdź rozszerzenie, które chcesz usunąć. Kliknij Usuń pod nazwą rozszerzenia.
 • Pojawi się okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie decyzji o usunięciu. 

Podsumowanie 

Podsumowując, rozszerzenia Chrome oferują szeroki wachlarz możliwości, które znacząco ulepszają i personalizują doświadczenie przeglądania internetu. Od narzędzi ułatwiających codzienną organizację, poprzez zaawansowane rozwiązania dla profesjonalistów z różnych branż, aż po dodatki poprawiające bezpieczeństwo i prywatność online – każdy użytkownik może znaleźć coś dla siebie. Co więcej, prosta integracja z przeglądarką Chrome oraz ciągłe aktualizacje sprawiają, że rozszerzenia są nie tylko łatwe w użyciu, ale również bezpieczne i zgodne z najnowszymi trendami cyfrowymi. Dostępność omawianych narzędzi w Chrome Web Store sprawia, że personalizacja przeglądarki pod kątem indywidualnych potrzeb jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek, co czyni rozszerzenia Chrome niezastąpionymi dla każdego, kto chce maksymalizować efektywność swojej obecności online.

Ocena strony: 5/5 - (2 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza