Szybkość ładowania się strony

Spis treści

Szybkość ładowania się strony

Szybkość ładowania się strony – dlaczego warto o to zadbać?

Prędkość wczytywania się witryny internetowej to fundamentalna sprawa w obecnych czasach, nikt nie lubi czekać. Szybkość ładowania się witryny, ma kluczowe znaczenie w przyciąganiu większej ilości użytkowników na stronę internetową co wiąże się bezpośrednio ze wzrostem sprzedaży.

Powiedzenie „czas to pieniądz” sprawdza się w kwestii szybkości wczytywania strony. Duża liczba osób opuszcza stronę, jeśli szybkość ładowania się strony przekracza 3 sekundy.

Wyszukiwarka google bardzo zwraca uwagę na wydajność strony na urządzeniach mobilnych jak i na komputerach. Od 2010 roku Google ogłosiło, że prędkość ładowania się strony jest jednym z czynników rankingowych.

szybkość ładowania strony

Co wpływa na szybkość ładowania strony ?

1. Wydajny Hosting

Hosting to miejsce w którym znajduje się fizycznie nasza strona. Ważne, aby hosting był nowoczesny technologicznie co, przyczyni się do dobrej szybkości łącza. Dobry dostawca hostingu jest jednym z głównych filarów e-biznesu.

2. Dobrze zoptymalizowana strona internetowa

Jeżeli chcesz zmniejszyć szybkość ładowania strony, należy zoptymalizować kod źródłowy witryny (HTML, CSS, JS i inne), grafiki. Musimy dążyć do minifikacji treści przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości. Grafiki, które znajdują się na naszej stronie internetowej, muszą ważyć jak najmniej i powinny mieć odpowiedni format.

3. Aktualizacja witryny

Na czas ładowania strony wpływa również:

  • aktualizacja języka PHP,
  • aktualizacja wtyczek, usuwanie zbędnych wtyczek,
  • aktualizacja motywów.

4. Usunięcie błędów strony oraz zbędnych przekierowań

Należy koniecznie zadbać o poprawność wyświetlania się naszych stron internetowych. Zadbaj o odpowiednie przekierowania oraz usunięcie błędów 404!

5. Dobry CMS, ma znaczenie

W przypadku wydajności strony, a co za tym idzie prędkości ładowania, duże znaczenie ma system CMS jaki posiada strona lub sklep. W przypadku niszowych rozwiązań budżetowych często webdeveloperzy nie dbają zbytnio o parametry szybkości strony, ponieważ nie widać go często gołym okiem. Jeśli zależy nam na super szybkiej stronie warto postawić na sprawdzone CMS takie jak WordPress, Prestashop, Magento, oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej konfiguracji oraz ograniczeniu wtyczek i wykorzystanie dobrych płatnych szablonów, które ograniczają ryzyko błędów a co za tym idzie spowolnienia strony.

Programy do pomiaru szybkości ładowania się strony:

Jeżeli chcesz sprawdzić jak szybko, ładuje się Twoja strona, wystarczy skorzystać z jednego z poniższych narzędzi:

1. Google PageSpeed ​​Insights

Program PageSpeed Insights (PSI) raportuje wydajność strony pod kątem urządzeń mobilnych oraz urządzeń stacjonarnych. Dodatkowo Google Pagepseed informuje nas jak, można przyspieszyć działanie strony.

page speed insights

2. Pingdom

Program Pingdom to opłacalne i niezawodne narzędzie do monitorowania czasu pracy i wydajności Twojej witryny. Można w nim wybrać region z którego analizujemy szybkość ładowania strony. Np. Ameryka Południowa – Brazylia, Niemcy Frankfurt itd. Program pokazuje ile dokładnie czasu zajmuje wczytanie się strony.

3. GTmetrix

Program, który generuje mini audyt wczytywania strony. Gtmetrix w przejrzysty sposób pokazuje czas ładowania się strony oraz pokazuje procentowo które elementy składowe witryny najbardziej wpływają na szybkość strony.

gtmetrix
Ocena strony: 4.8/5 - (10 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?