shoper

Spis treści

Shoper – funkcje, pozycjonowanie i optymalizacja. SEO Poradnik

Dziś, kiedy e-handel dynamicznie się rozwija, wybór odpowiedniego systemu do zarządzania sklepem internetowym jest kluczem do sukcesu. Shoper to rozwiązanie, które umożliwia szybkie i sprawne wdrażanie sklepów online, zapewniające szeroki wachlarz funkcjonalności dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku.

W poniższym artykule wyjaśnię Ci, czym jest Shoper i jakie ma funkcje. Opowiem,  jak dobrze przygotować sklep oparty o platformę Shoper do pozycjonowania, czyli procesu zwiększania widoczności w wynikach organicznych Google. 

Shoper – co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest Shoper. Shoper to gotowe oprogramowanie CMS oparte o model SaaS, czyli informatyczny system abonamentowy z gotowymi rozwiązaniami. Shoper stworzony został przez polską firmę Dreamcommerce S.A w  2005 roku i do dziś cieszy się popularnością.

Shoper umożliwia budowę sklepu internetowego. Sklepu, który jest intuicyjny w obsłudze i spełnia oczekiwania klientów, jak i właściciela. Omawiana platforma to możliwość wdrożenia dużej liczby produktów, bezproblemowa optymalizacja procesu sprzedażowego, marketingowego, obsługi klienta.

Shoper szablony

Shoper udostępnia gotowe szablony, które umożliwiają użytkownikom tworzenie atrakcyjnych i funkcjonalnych sklepów internetowych.

 • Szeroki wybór: Shoper oferuje szablony dostosowane do różnych branż i stylów. Bez względu na to, czy prowadzisz sklep z odzieżą, elektroniką czy rękodziełem, znajdziesz coś, co idealnie odzwierciedla koncepcję Twojego biznesu.
 • Responsywność: Niezwykle ważne jest, aby sklep był funkcjonalny i dobrze prezentował się na różnych urządzeniach – od komputerów stacjonarnych po smartfony. Szablony w Shoprze są responsywne, co oznacza, że dostosowują się do rozmiaru ekranu urządzenia, na którym są wyświetlane.
 • Personalizacja: Każdy szablon można dostosować do własnych potrzeb. Możliwa jest zmiana kolorów, czcionek, układu elementów oraz dodawanie własnych grafik i logo.
 • Zintegrowane narzędzia: Szablony w Shoprze często zawierają wbudowane narzędzia i wtyczki, takie jak galerie produktów, formularze kontaktowe czy wtyczki do mediów społecznościowych.
 • SEO-friendly: Dobrze zaprojektowany sklep e-commerce to nie tylko estetyka, ale też optymalizacja pod kątem SEO. Widoczność sklepu internetowego w sieci jest konieczna, ma wpływ na ruch i konwersję.
 • Aktualizacje i wsparcie: Trendy w designie są dynamiczne, szablony są więc regularnie aktualizowane.


Wybierając szablon dla swojego sklepu na Shoprze, weź pod uwagę nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność. Dzięki temu stworzysz unikalny sklep internetowy, który przyciągnie klientów i pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Shoper – najważniejsze funkcje

Panel administracyjny Shopera

 • Przyjazny interfejs: Panel administracyjny umożliwia łatwe zarządzanie sklepem. Przyjazny interfejs sprawia, że nawet osoba bez doświadczenia radzi sobie z podstawowymi działaniami.
 • Zaawansowane narzędzia analityczne: Dzięki wbudowanym narzędziom analitycznym, właściciele sklepów mogą monitorować sprzedaż, analizować zachowania klientów i optymalizować strategię marketingową.
 • Personalizacja: Bezpośrednio w panelu administracyjnym można zmieniać wygląd sklepu, zarządzać produktami, kategoriami i promocjami. Elastyczność systemu pozwala na tworzenie identyfikacji wizualnej każdego sklepu.

Shoper paczkomaty

 • Integracja z paczkomatami, InPost: Shoper umożliwia bezpośrednią integrację z siecią paczkomatów InPost. Dzięki temu proces wysyłki i odbioru zamówień jest wyjątkowo prosty.
 • Wybór paczkomatów: Klienci mogą wybrać odpowiedni paczkomat, co zwiększa komfort zakupów.
 • Automatyczne powiadomienia: Dzięki integracji z systemem paczkomatów, klienci otrzymują automatyczne powiadomienia o statusie przesyłki oraz informacje o terminie odbioru paczki.

Shoper płatności

 • Wszechstronna integracja: Shoper współpracuje z wieloma dostawcami usług płatniczych, takimi jak Przelewy24, PayU, blik. Dzięki temu klienci mają możliwość wyboru metody płatności.
 • Bezpieczeństwo transakcji: Platforma zapewnia pełne bezpieczeństwo transakcji – zaawansowane protokoły, szyfrowanie zabezpieczeń.
 • Szybkie rozliczenia: Sprzedawcy korzystający z Shopera mogą liczyć na sprawną realizację płatności oraz szybkie przekazywanie środków na ich rachunki.

Shoper faktury

 • Automatyzacja fakturowania: Dzięki Shoperowi można automatycznie generować i wysyłać faktury, co znacząco przyspiesza proces sprzedaży.
 • Zarządzanie magazynem: Shoper umożliwia śledzenie stanów magazynowych w czasie rzeczywistym. Sprzedawcy są na bieżąco informowani o liczbie dostępnych produktów, co pozwala lepiej zarządzać asortymentem.

Shoper dropshipping

Dropshipping to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób prowadzących sklep e-commerce. Sprzedaż towaru bez konieczności gospodarowania środków na jego zakup i magazynowanie to wiele korzyści i mniejsze ryzyko inwestycji. Shoper jest dobrą opcją, dla wszystkich zainteresowanych dropshipingiem.

 • Automatyczna integracja hurtowniami: Shoper umożliwia łatwą integrację z dostawcami dropshippingowymi. Sprzedawcy mogą bez problemów dodawać nowe produkty do swojego sklepu i zarządzać ich dostępnością.
 • Synchronizacja stanów magazynowych: Shoper, na podstawie informacji od dostawców, automatycznie aktualizuje stany magazynowe.
 • Automatyzacja procesu zamówienia: Gdy klient złoży zamówienie, informacje o zakupie są automatycznie przekazywane dostawcy, co znacznie skraca czas potrzeby na przetworzenie zamówienia.
 • Zarządzanie marżami: Shoper pozwala na ustalanie marzy, analizę cen dostawców i innych kosztów związanych z działalnością.
 • Dostosowywanie oferty: W Shoperze bez problemów zmienisz opisy produktów, zdjęcia i inne elementy. 

Shoper sprzedaż wielokanałowa

W dobie cyfryzacji, przedsiębiorcy poszukują efektywnych sposobów na maksymalizację zasięg w różnych kanałach sprzedaży. Shoper wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując zaawansowane rozwiązania dla sprzedaży wielokanałowej.

 • Jedna baza produktów: Shoper umożliwia tworzenie centralnej bazy produktów, którą można łatwo synchronizować z różnymi platformami zakupowymi. Oznacza to, że dodając produkt w Shoprze, można jednocześnie prowadzić sprzedaż na takich platformach, jak na Allegro, Amazon, OLX, Empik, eBay i Ceneo.
 • Automatyczna synchronizacja: Jakiekolwiek zmiany w ofercie, takie jak aktualizacja cen, opisów czy stanów magazynowych, są automatycznie aktualizowane we wszystkich połączonych kanałach sprzedaży.
 • Łatwa obsługa zamówień: Niezależnie od platformy, na której klient dokona zakupu, wszystkie zamówienia są widoczne w panelu administracyjnym Shopera. To upraszcza proces realizacji zamówienia i pozwala na obsługę klienta na najwyższym poziomie.
 • Sprawna wysyłka: Proces wysyłki przebiega bardzo sprawnie, bez względu na to, z jakiego kanału sprzedaży pochodzi zamówienie.
 • Raportowanie i analiza: Shoper oferuje narzędzia analityczne, które pozwalają na monitoring sprzedaży w różnych kanałach. Dzięki temu przedsiębiorcy wiedzą, które platformy przynoszą największe korzyści i mogą optymalizować strategię sprzedaży.

Integracja z wieloma kanałami sprzedaży pozwala przedsiębiorcom na zwiększenie zasięgu i sprzedaży przy zachowaniu efektywności i przejrzystości procesów. To klucz do sukcesu w dzisiejszym zróżnicowanym świecie e-commerce.

Shoper Allegro

Allegro to jedna z najpopularniejszych platform sprzedażowych, warto więc promować tam swoje produkty. Shoper umożliwia integrację z platformą Allegro, pozwalając sprzedawcom na zarządzanie ofertami i zamówieniami bezpośrednio z panelu administracyjnego. 

Shoper zwroty

 • Proces zwrotów: Shoper oferuje zintegrowane narzędzia do zarządzania zwrotami, co ułatwia sprzedawcom przetwarzanie i śledzenie zwrotów od klientów.
 • Komunikacja z klientem: Dzięki platformie, sprzedawcy mogą komunikować się z klientami, proces zwrotu towaru przebiega sprawnie, a poziom obsługi klienta spełnia wszelkie standardy.

Shoper kod rabatowy

 • Promocje i zniżki: Shoper pozwala sprzedawcom na tworzenie i zarządzanie kodami rabatowymi, co stanowi doskonałe narzędzie do promocji produktów i przyciągania nowych klientów.
 • Elastyczność: Kody rabatowe mogą być ustawione na określony procent zniżki, stałą kwotę rabatu  lub specjalne promocje obejmujące określone produkty. Sprzedawca ma pełną kontrolę nad warunkami i czasem trwania promocji.

Shoper Omnibus

Dyrektywa Omnibus to unijna inicjatywa wprowadzająca regulacje, które mają za zadanie chronić konsumentów w e-commerce. Dotyczy ona głównie sposobu prezentowania cen, promocji oraz opinii o produktach.

Kluczowe zmiany dla sklepów e-commerce:

 • Informowanie o cenie sprzed obniżki: Przy produktach musi znajdować się informacja na temat najniższej ceny w ciągu ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.
 • Informacje na temat opinii: Klienci muszą być informowani o tym, w jaki sposób zbierane są opinie o produktach.
 • Podawanie numeru kontaktowego: Klienci powinni mieć dostęp do numeru telefonu sklepu, pod którym mogą uzyskać pomoc.
 • Aktualizacja regulaminu: Regulamin sklepu musi być zaktualizowany, zgodny obowiązującymi przepisami.

Jak Shoper dostosowuje się do dyrektywy Omnibus?

Shoper  dba o to, by sklepy internetowe spełniały wymogi dyrektywy Omnibus. 

 • Historia cen: Shoper wprowadził mechanizmy umożliwiające wyświetlanie historii cen produktów, co pozwala na spełnienie wymagań dotyczących pokazywania najniższej ceny z ostatnich 30 dni. Historia cen jest zapisywana dla każdego produktu i wariantu magazynowego.
 • Konfiguracja sklepu: Użytkownicy platformy Shoper mogą łatwo dostosować ustawienia sklepu, by spełnić wymagania dyrektywy Omnibus, wchodząc w konfigurację sklepu.
Shoper: płatności, opinie, cennik
Shoper: paczkomaty, płatności, opinie, cennik, szablony, dropshipping

Skuteczne pozycjonowanie Shoper

Niektóre, na pozór drobne elementy, mogą mieć duży wpływ na rezultaty pozycjonowania. O jakich elementach mowa? Jakie działania warto przeprowadzić, by sklep na Shoperze wyświetlał się w TOP10? 

1.Produkty

Ścieżka kategorii: Asortyment > Produkty

Produkty w Twoim sklepie powinny mieć unikalne obrazki oraz opisy, w szczególności te produkty, na których najbardziej Ci zależy.

Dobre praktyki SEO

 • Uzupełnij opis produktu na minimum 300 znaków.
 • Im więcej zdjęć w galerii dodasz, tym produkt lepiej będzie się pozycjonował
 • Uzupełnij jak najwięcej powiązanych realnie atrybutów, Google lubi takie informacji
 • Jeśli masz taką możliwość ustaw warianty produktu, uzupełni to daną podstronę w dodatkowy content, który będzie przydatny przy pozycjonowaniu
 • Jeśli masz .PDF produktu możesz go załączyć w miejscu Pliki.
 • Uzupełnij meta dane: tytuł strony i meta description.

  Przykład dobrych meta danych dla produktów
  {Nazwa produktu} | {Nazwa sklepu}
  {Nazwa produktu} w dobrej cenie, szybka dostawa, bezproblemowy zwrot. Zamów już dzisiaj i uzyskaj rabat do -30%.

2. Kategorie

Ścieżka kategorii: Asortyment > Kategorie

Kategorie to kluczowa kwestia, jeśli chodzi o pozycjonowanie sklepów internetowych – nie tylko opartych o CMS Shoper, ale także o inne systemy CMS, np.  PrestaShop czy WooCommerce.

Dobre praktyki SEO

 • Warto postawić na dużą liczbę kategorii i podkategorii, ma to wpływ na rozpoznawalność sklepu w wyszukiwarkach
 • Koniecznie uzupełnij opis dla każdej kategorii. Także tekst powinien mieć minimum 300 zzs.  Przy tworzeniu treści warto korzystać z pomocy specjalistycznych narzędzi, takich, jak SurferSEO czy Semstorm.
 • Uzupełnij meta dane: tytuł oraz opis. Warto również stworzyć unikalne adresy URL, możesz wykorzystać tutaj {shortcode} lub postawić na w pełni ręczne opisy lepszej jakości.

  Przykład dobrych meta danych dla kategorii z wykorzystaniem shortcode
  {Nazwa kategorii} | {Nazwa sklepu}
  {Nazwa kategorii} w atrakcyjnej cenie, ponad 200 różnych opcji do wyboru! Szybka dostawa, zadowolenie klientów od wielu lat. Sprawdź i zamów.

3. Atrybuty produktu

Ścieżka kategorii: Asortyment > Atrybuty produktu

Wpływ na pozycjonowanie sklepu internetowego mają, również odpowiednio dobrane atrybuty produktu. Jeśli Twoje produkty pozwalają na dodatkową personalizację,  wykorzystaj to.

4. Blog

Ścieżka kategorii: Zawartość > Blog > Wpisy

Systematycznie rozwijany blog pozwoli na zbudowanie autorytetu sklepu w oczach algorytmów Google. Warto wykorzystać tę opcję sklepu internetowego.

Dobre praktyki SEO

 • Przed przygotowaniem wpisu, opracuj jego architekturę, określ słowa kluczowe.
 • Artykuły blogowe powinny mieć odpowiednią liczbę nagłówków, rekomenduje się minimum 3 oraz odpowiednią ilość paragrafów.
 • Zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia, z nazwami i atrybutami ALT zawierającymi słowa kluczowe.
 • Odpowiednio taguj wpisy blogowe, ale tylko wtedy, gdy jest to uzasadnione.
 • Stwórz unikalną ścieżkę blogową oraz przyjazny adres URL

  Przykład dobrego adresy URL blogowe w sklepie Shoper
  domena.pl/blog/nazwa-wpisu/

5. Strony informacyjne

Ścieżka kategorii: Zawartość > Strony informacyjne

W tym miejscu możesz rozbudować swój sklep internetowy na  Shoperze o zakładki informacyjne. Takie działanie sprawi, że sklep będzie przyjazny dla użytkowników, zwiększą się też szanse na miejsce w TOP10. 

Dobre praktyki SEO

Warto stworzyć podstrony:

 • Kontakt, Dostawa, Regulamin, Polityka prywatności, Zwroty
 • Poradniki
 • Sekcje pytań i odpowiedzi F.A.Q
 • Informację o firmie
 • Formy płatności. 

6. Nagłówek i stopka

Ścieżka kategorii: Zawartość > Nagłówek i Stopka

W tym miejscu wykonasz edycję nagłówka i stopki, które mają wpływ na pozycjonowanie sklepu shoper.

Dobre praktyki SEO

 • Wyeksponuj najważniejsze elementy menu np. najważniejszą kategorię, kolorem
 • W stopce umieścić najważniejsze strony informacyjne z pkt. 5
 • Stwórz w stopce sekcję linkującą do najważniejszych kategorii w sklepie, zwiększy to przepływ TR.

7. Marketing pozycjonowanie

Ścieżka kategorii: Konfiguracja > Marketing > Pozycjonowanie

To kluczowa zakładka w procesie pozycjonowania sklepu Shoper.  Znajdziesz tutaj najważniejsze opcje tworzenia automatycznych adresów URL w całym sklepie internetowym oraz dodatkowe funkcje, jak sitemap.xml oraz robots.txt

Dobre praktyki SEO

 • Uzupełnij za pomocą shortcode funkcję generowania meta description oraz title dla strony głównej, listy produktów, karty produktu, listy produktów – producenta, bloga.
 • Mapa strony sitemap.xml jest generowana automatycznie, ale pamiętaj, aby dodać do ją do Google Search Console. Zwiększy to jakość indeksowania sklepu.
 • Plik robots.txt jest przeznaczony do edycji dla zaawansowanych użytkowników, możesz tutaj wyłączyć strony, które nie powinny się indeksować takie jak: „Disallow: /*/login” , „Disallow: /*/searchquery”.

    8. Wygląd styl sklepu 

Ścieżka kategorii: Konfiguracja > Wygląd > Aktywny styl graficzny

Znajdziesz tutaj pliki pozwalające na dowolną modyfikację szablonu kodu sklepu internetowego oraz możliwość konfiguracji nagłówka, stopki, strony głównej, listy produktów, szczegóły produktu, moduły, własny styl css, własny skrypt JS oraz pliki graficzne i dostęp do poszczególnych plików.

Dobre praktyki SEO

 • W dodatkowej stopce warto umieścić nazwę sklepu +  rok (pozwoli to na wykorzystanie roku np. 2020) do łączenia z podstronami, co da nam dodatkowe punkty rankingowe i wpłynie na pozycjonowanie sklepu.
 • Na stronie głównej powinno znajdować się minimum 12 produktów.
 • Na stronie produktów powinno znajdować się minimum 18 produktów.
 • W szczegółach produktu warto zaznaczyć udostępnianie wszystkich opcji, z wyłączeniem Google +1.
 • W modułach możesz edytować dowolną sekcję witryny, zarówno stronę główną, jak również poszczególne kategorie.
 • Własny styl CSS pozwoli Ci na zmianę kodu strony oraz „podrasowanie” jej, jeśli umiesz kodować, popraw część wizualną swojej strony.
 • Kod JS jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i pozwala np. zmienić położenie treści na stronie.
 • Chcesz zmienić dowolny element lub parametr kodu na stronie? Sprawdź zakładkę Edycja zaawansowana, koniecznie sprawdź czy szablon generuje H1 dla kategorii oraz odpowiednią architekturę odnośników w kategoriach oraz title.

9. Przekierowania

Ścieżka kategorii: Konfiguracja > Przekierowania

Odpowiednia architektura strony oraz przekierowania wygasłych produktów i kategorii, również mają wpływ na pozycjonowanie sklepu internetowego.

Dobre praktyki SEO

 • Polecam przekierować usunięte kategorie do nowych, najbardziej zbliżonych podstron lub do strony głównej.
 • Warto też przekierować usunięte produkty na stronę główną (ręcznie, po czasie, gdy już nie będą generowały ruchu organicznego)
 • W przypadku kilku wersji językowych możesz wyeliminować problem z katalogiem /pl/.

10. Integracje własne

Ścieżka kategorii: Konfiguracja > Integracje > Integracje własne

W tym miejscu możesz podpiąć do Shopera kod Google Analytics oraz kod Google Search Console, a także inne skrypty.

Dobre praktyki SEO

 • Wygeneruj i umieść kod Google Analytics do nagłówka strony
 • Wygeneruj i umieśc kod Search Console do nagłówka strony
 • Wygeneruj i wrzuć kod konwersji Google Ads do Potwierdzenie złożenia zamówienia.

Jak dobrze pozycjonować sklep internetowy Shoper?

Poprawne adresy url Shoper

Zadbaj o poprawną architekturę strony, a także o przyjazne adresy URL. Poprawne adresy powinny wyglądać następująco:

 • Kategorie
  domena.pl/k/nazwa-kategorii/ lub domena.pl/nazwa-kategorii/ lub domena.pl/nazwa-kategorii/nazwa-podkategorii/
 • Produkty
  domena.pl/p/nazwa-produktu lub domena.pl/nazwa-produktu

Zwróć uwagę na to, aby system Shoper nie generował długich nazw produktów, ponieważ ma to negatywny wpływ na proces pozycjonowania.

 • Blog

domena.pl/blog/nazwa-wpisu lub domena.pl/nazwa-wpisu 

 • Strony informacyjne

domena.pl/nazwa-strony

Alt tagi obrazków

Koniecznie uzupełnij wszystkie alt tagi obrazków znajdujących się w sklepie, zwiększy to szanse na uzyskanie wysokich pozycji w Google Grafika.

Zgłoszenie sitemap do Google Search Console

Zgłoś stronę do Google Search Console, dzięki temu produkty i nowe kategorie będą się szybciej indeksować.

Linki zewnętrzne

Jeśli chcesz, żeby Twój sklep na Shoperze dobrze się pozycjonował, zadbaj o linki zewnętrzne. Możesz je pozyskać w sposób darmowy oraz płatny, sprawdź takie źródła linków jak fora internetowe, portale społecznościowe oraz artykuły sponsorowane na Whitepress.  Być może producent Twojego asortymentu pozwoli na udostępnienie Twojego sklepu na swojej stronie internetowej? Dla większości branż 100 domen linkujących będzie wystarczające, oczywiście mowa tu o linkach dobrej jakości. 

Linki wewnętrzne

Zadbaj o odpowiednie linki wewnętrzne: linkuj do kategorii, artykułów blogowych, konkretnych produktów. 

Wykorzystaj Shortcode

Shoper pozwala na wykorzystanie tak zwanych shortcode, wykorzystaj je zamiast marnować czas na ręczną konfiguracje. Efekt pozycjonowania i zaoszczędzonego czasu Cię zaskoczy!
{blog_category_name} – nazwa kategorii
{blog_tag_name} – nazwa tagu
{shop_name} – nazwa sklepu
{seo_title} – tytuł strony
{blog_article_name} – tytuł wpisu
{blog_article_short_description} – skrócona treść wpisu
{blog_article_categories} – kategorie wpisu
{seo_description} – opis strony
{seo_keywords} – słowa kluczowe
{blog_article_tags} – tagi do wpisu


Potrzebujesz pomocy z pozycjonowaniem? Chciałbyś dobrze pozycjonować swój sklep internetowy Shoper w wynikach wyszukiwania Google? Chętnie Ci w tym pomożemy! W 1stplace.pl znajdziesz prawdziwych ekspertów SEO od systemu sklepowego marki Dreamcommerce S.A. 

pozycjonowanie shoper
Pozycjonowanie Shoper – jak zwiększyć widoczność w Google?

Sklep e-commerce Shoper – co jeszcze warto wiedzieć?

Shoper opinie

Wybór platformy e-commerce to ważna decyzja, która może wpłynąć na sukces biznesu. Opinie innych użytkowników często stanowią kluczowy element procesu decyzyjnego. Jakie opinie ma Shoper? Za co jest najbardziej ceniony?

 • Intuicyjny panel administracyjny: Wielu użytkowników ceni Shopera za intuicyjny i przyjazny panel administracyjny. Nawet osoby bez dużego doświadczenia w dziedzinie e-commerce mogą w łatwy sposób tworzyć i zarządzać swoim sklepem.
 • Wsparcie dla wielokanałowej sprzedaży: Dla wielu sprzedawców kluczowym atutem jest możliwość integracji z popularnymi platformami zakupowymi, takimi jak Allegro, Amazon, czy Ceneo. Centralne zarządzanie produktami i zamówieniami z jednego miejsca znacząco upraszcza procesy biznesowe.
 • Wiele ciekawych funkcji: Oprócz podstawowych funkcji, Shoper oferuje zaawansowane narzędzia wspomagające SEO i szeroko pojęty marketing internetowy, dropshipping, obsługę klienta.
 • Wsparcie techniczne: Choć opinie na temat wsparcia technicznego są różne, wielu użytkowników podkreśla szybką reakcję zespołu i skuteczność w rozwiązywaniu problemów.
 • Elastyczność: Dzięki dostępowi do kodu źródłowego oraz licznych dodatków i wtyczek, zaawansowani użytkownicy mają możliwość dostosowywania sklepu internetowego do własnych potrzeb.
  Koszty: Opinie dotyczące kosztów korzystania z Shopera są różnorodne. Niektórzy uważają cenę za adekwatną do oferowanej jakości i funkcjonalności, inni natomiast wskazują na konkurencyjne platformy o podobnych możliwościach w niższej cenie.


Podsumowując, Shoper jest oceniany jako solidna platforma e-commerce, choć jak każde rozwiązanie, ma swoje mocne i słabe strony.

Shoper cennik

Shoper, jako jedna z czołowych platform e-commerce w Polsce, oferuje różnorodne plany cenowe dostosowane do potrzeb różnych przedsiębiorców – od małych biznesów po duże przedsiębiorstwa. Choć dokładne ceny mogą się różnić w zależności od aktualnych promocji czy ofert, poniżej przedstawiam ogólną charakterystykę cennika Shopera.

Standard

Skierowany do startujących przedsiębiorstw oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z e-commerce.
Obejmuje podstawowe funkcjonalności sklepu.
Możliwość sprzedaży do 50. 000 produktów.

Premium

 • Idealny dla średniej wielkości sklepów i firm, które już osiągnęły pewien poziom sprzedaży online.
 • Nielimitowana liczba produktów
 • Dodatkowe narzędzia, takie jak zaawansowane statystyki czy integracja z zewnętrznymi usługami.

Enterprise

 • Dedykowany dużym sklepom oraz przedsiębiorstw, które potrzebują dostępu do wielu funkcji i nielimitowanej liczby produktów.
 • Zaawansowane narzędzia analityczne, wsparcie dla wielokanałowej sprzedaży i pełna integracja z zewnętrznymi systemami.

Miesięczny koszt związany z prowadzaniem sklepu na Shoperze wynosi od około 200zł miesięcznie – w przypadku najniższego pakietu. Pojawiają się jednak promocję i cena w wysokości 200 zł może zmniejszyć się nawet do 25 zł miesięcznie.
Wyższy pakiet to koszt rzędu 499 zł, w promocji około 450 zł miesięcznie. Najbardziej rozbudowany pakiet to wydatek wynoszący około 5999zł miesięcznie, w promocji około 5400zł miesięcznie.

Shoper – dodatkowe koszty

Niektóre funkcje czy integracje w Shoprze mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami.
W zależności od wybranego planu, użytkownicy mogą liczyć na różne poziomy wsparcia technicznego oraz dostęp do aktualizacji i nowych funkcjonalności.
Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego planu cenowego odwiedź oficjalną stronę Shopera i zapoznaj się z aktualnym cennikiem oraz szczegółowym opisem każdego z planów.

Shoper – logowanie

Zalogowanie się do panelu administracyjnego Shopera pozwala na pełne zarządzanie sklepem, produktami, zamówieniami i wieloma innymi aspektami działalności e-commerce.

 • Adres URL: Standardowo, adres do logowania do panelu sklepu zwykle wygląda następująco: twojadomena.pl/admin (gdzie „twojadomena.pl” to adres Twojego sklepu).
 • Dane dostępowe: Podczas pierwszego uruchamiania sklepu na platformie Shoper, zostaniesz poproszony o ustalenie nazwy użytkownika i hasła, które będą służyć do logowania.
 • Przypomnienie hasła: Jeśli zapomnisz, jak brzmiało Twoje hasło, na stronie logowania będziesz mógł skorzystać z opcji przypomnienia. Poprzez adres e-mail zresetujesz hasło. 

Shoper poczta

Korespondencja e-mailowa to nieodłączny element działalności e-commerce. Shoper oferuje przydatne rozwiązania.

 • Automatyczne powiadomienia: System automatycznie wysyła e-maile dotyczące statusu zamówień, potwierdzeń płatności czy informacji zwrotnych. 
 • Integracja z zewnętrznymi usługami: Shoper umożliwia integrację z popularnymi dostawcami usług pocztowych, co pozwala na bardziej zaawansowaną komunikację z klientami.
 • Szablony wiadomości: Dzięki elastycznym szablonom, dostosujesz wygląd i treść e-maili do potrzeb Twojego biznesu. 

Shoper kontakt

Jak skontaktować się z zespołem zapewniającym wsparcie w przypadku problemow z Shoperem? 

 • Strona www: Na stronie Shopera znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, poradniki i materiały instruktażowe.
 • Formularz kontaktowy: Bezpośrednio przez stronę Shopera możesz wysłać zapytanie za pomocą formularza kontaktowego.
 • Wsparcie telefoniczne: Możesz też zdecydować się na rozmowę telefoniczną.
 • E-mail: Kolejna opcja to wysłania e-maila. 

Sklep internetowy Shoper – FAQ

Shoper – jak zacząć?

Rozpoczęcie przygody z Shoprem jest dość proste, poniżej krótka instrukcja. 

 • Rejestracja: Wejdź na oficjalną stronę Shopera i zarejestruj się, tworząc konto. Będziesz potrzebować podstawowych danych oraz adresu e-mail.
 • Wybór najlepszych rozwiązań: Shoper oferuje różne plany cenowe, wybierz odpowiednie dla siebie rozwiązanie. 
 • Konfiguracja sklepu: Po zarejestrowaniu się, możesz zacząć konfigurować sklep, dodawać produkty,  ustawić metody płatności i dostawy.
 • Personalizacja: Wybierz jeden z dostępnych szablonów i dostosuj go potrzeb – zarówno swoich, jak i klientów. 
 • Uruchomienie sklepu: Gdy wszystko będzie gotowe, możesz uruchamiać swój sklep i rozpocząć sprzedaż!

Shoper – jak usunąć konto?

Aby usunąć konto w Shoperze:

 • Zaloguj się do panelu administracyjnego swojego sklepu.
 • Wejdź w ustawienia konta lub sekcję dotyczącą profilu użytkownika.
 • Znajdź opcję dotyczącą deaktywacji lub usuwania konta.

Shoper paczkomaty – co to?

Shoper Paczkomaty to zintegrowane rozwiązanie umożliwiające sprzedawcom  łatwą i szybką wysyłkę za pośrednictwem sieci paczkomatów. Pozwala to na automatyzację procesu wysyłki, generowanie etykiet. Klienci mogą natomiast wybrać dowolny paczkomat oraz śledzić przesyłki w czasie rzeczywistym.

Gdzie znajdę fakturę Shoper?

Faktury za korzystanie z Shopera zazwyczaj można znaleźć w panelu administracyjnym sklepu, w sekcji dotyczącej płatności lub faktur. Jeśli nie widzisz tam faktury, warto byś skontaktował się z obsługą klienta, która udzieli Ci niezbędnych informacji lub prześle brakujące dokumenty na Twój adres e-mail.

Shoper admin – co to?

 • Panel administracyjny (admin): Jest to miejsce, z którego zarządzasz swoim sklepem na platformie Shoper. Możesz tutaj dodawać produkty, zarządzać zamówieniami, płatnościami, dostawami.
 • Intuicyjność: Panel został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Jego przemyślana struktura ułatwia nawigację i zarządzanie sklepem.
 • Optymalizacja: W panelu admina możesz dostosować wygląd i funkcje swojego sklepu, korzystając z dostępnych narzędzi i wtyczek.

Shoper API – co to?

 • Dostęp do danych: API (Application Programming Interface) Shopera pozwala na interakcje z platformą, umożliwia dostęp do danych sklepu, zarządzanie nimi oraz integrację z zewnętrznymi aplikacjami i usługami.
 • Integracje: Dzięki API, przedsiębiorcy mogą integrować swój sklep z różnymi systemami zarządzania, narzędziami analitycznymi, platformami płatności i innymi usługami.
 • Dokumentacja: Shoper udostępnia szczegółową dokumentację dla developerów, która opisuje, jak korzystać z API, jakie są dostępne punkty końcowe i jakie operacje są możliwe.

Czym jest Shoper Premium?

 • Najwyższy poziom funkcjonalności: Plan Premium oferuje pełen dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi platformy Shoper. Jest to dobry wybór dla dużych przedsiębiorstw i tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać możliwości e-commerce.
 • Integracje: Użytkownicy planu Premium mają dostęp do zaawansowanych integracji, w tym integracji z wieloma kanałami sprzedaży, systemami płatności i narzędziami marketingowymi.
 • Zaawansowane narzędzia: W planie Premium dostępne są narzędzia dla zaawansowanych użytkowników, takie jak zaawansowana analiza, optymalizacja SEO i inne specjalistyczne funkcje.
  Pamiętaj, aby regularnie odwiedzać oficjalną stronę Shopera w celu uzyskania najnowszych informacji na temat oferowanych funkcji i planów cenowych.

Podsumowanie

Sklep Shoper to narzędzie  umożliwiające stworzenie pełnoprawnego sklepu internetowego, stosunkowo niewielkim kosztem finansowym. Shoper to wiele przydatnych funkcjonalność oraz stabilność oprogramowania. To możliwość integracji z hurtowniami dropshippingowymi, różne możliwości dostawy, bramki płatności. Sklep na Shoperze to także możliwość optymalizacji pod kątem pozycjonowania. 

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza