co to jest pozycjonowanie

Spis treści

Co to jest pozycjonowanie?

Co to jest pozycjonowanie? – definicja

Pozycjonowanie stron internetowych, Search engine optimization, czyli w skrócie „SEO”, to proces poprawy rankingu strony internetowej w wyszukiwarkach. Im wyższy ranking, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie znajdą daną stronę w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie jest jednym z elementów SEO, który odnosi się do tego, jak dobrze strona jest widoczna w stosunku do swoich konkurentów. Istnieje wiele sposobów na poprawę pozycjonowania, ale najważniejszym czynnikiem jest jej jakość oraz autorytet. Aby osiągnąć dobre wyniki w pozycjonowaniu, konieczne jest zrozumienie, jak działają wyszukiwarki i w jaki sposób wyświetlają wyniki wyszukiwania dla użytkowników. W Polsce absolutnym monopolista jest wyszukiwarka Google, która posiada 97% udziału w rynku, dlatego w przypadku pozycjonowania stron internetowych powinniśmy skupić się w szczególności właśnie na niej.

Wprowadzenie do SEO – czym jest?

SEO to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwania w Google, którego celem jest zwiększenie ruchu na stronie i poprawa jej widoczności.

SEO jest złożoną i ciągle rozwijającą się dziedziną marketingu internetowego, ale istnieją trzy podstawowe obszary, które muszą być uwzględnione we wszystkich strategiach SEO: 

1. On-site SEO: Odnosi się to do wszystkich strategii optymalizacji, które można zastosować na samej stronie, takich jak poprawa tytułów, opisów meta, nagłówków oraz samej struktury strony www.

2. Off-site SEO: Odnosi się do wszystkich strategii optymalizacji, które mają miejsce poza twoją stroną internetową, takich jak link building i zaangażowanie w mediach społecznościowych. 

3. Techniczne SEO: Dotyczy to wszystkich strategii optymalizacji, które wchodzą w zakres SEO technicznego, takich jak poprawa szybkości i działania strony oraz jej responsywności podczas wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele, jeśli chcesz uzyskać wyższy poziom ruchu w sieci z Google, musisz skupić się na SEO. Rozumiejąc, jak działa SEO i wdrażając skuteczne strategie optymalizacji, możesz poprawić widoczność, zasięg i wydajność swojej strony w wynikach wyszukiwania.

 

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej?

co to jest pozycjonowanie

Pozycjonowanie strony internetowej, to proces optymalizacji strony internetowej pod kątem wyszukiwania w Google, którego celem jest zwiększenie ruchu na stronie i poprawa jej widoczności. Pierwszym krokiem w pozycjonowaniu strony jest badanie i analiza słów kluczowych, która polega na zidentyfikowaniu fraz kluczowych, których potencjalni klienci prawdopodobnie użyją, szukając produktów lub usług związanych z Twoją firmą. Kiedy masz już listę odpowiednich słów kluczowych, możesz zacząć je umieszczać w treści strony, w tym w tytule, meta tagach i treści. Ponadto musisz upewnić się, że Twoja strona jest łatwa w nawigacji i pozbawiona błędów technicznych (techniczne SEO), ponieważ może to wpłynąć na Twoją pozycję w wyszukiwarce Google. Stosując te praktyki, możesz poprawić pozycję swojej strony w wynikach wyszukiwania Google, zyskując więcej ruchu i zwiększając swoją widoczność w sieci.

Należy pamiętać, aby nie przesadzić z nasyceniem słów kluczowych w treści oraz nagłówkach. Może być to odebrane przez roboty wyszukiwarki Google jako spam.

Dlaczego skorzystać z usług pozycjonowania strony z Agencją 1stplace.pl?

Agencja SEO 1stplace.pl już od ponad 10 lat skutecznie pozycjonuje strony internetowe swoich klientów. W ramach współpracy w zakresie pozycjonowania otrzymasz:

  • szczegółowy audyt SEO,
  • najwyższej jakości proces link buildingu,
  • optymalizację treści,
  • dobór fraz intencyjnych,
  • zwiększenie autorytetu domeny
  • dedykowanego koordynatora projektu.

Serdecznie zapraszam do kontaktu z naszą agencją, aby dowiedzieć się jaka będzie szacunkowa cena pozycjonowania oraz jak zacząć pozycjonowanie strony.

 

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?