Spis treści

Historia wyszukiwania Google – jak sprawdzić, jak usunąć informacje o aktywności w sieci?

Historia wyszukiwania Google jest niczym cyfrowy dziennik zainteresowań, pytań, a nawet, sekretów. Każde zapytanie, które pojawia się w oknie wyszukiwania, zostaje zapisane i tworzy obszerny zapis działań w sieci. Zarządzanie historią wyszukiwania odgrywa więc istotną rolę w ochronie prywatności. W naszym artykule omówimy, jak sprawdzić historię wyszukiwania w Google, a także, jak ją usunąć.

Historia wyszukiwania Google – czym jest?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, historia wyszukiwania Google to zapis zapytań i stron internetowych, które użytkownik odwiedził za pomocą wyszukiwarki Google. Jeśli użytkownik jest zalogowany i ma włączoną synchronizację historii, dane te przechowywane są na koncie Google.

Dostęp do historii wyszukiwania umożliwia przeglądanie poprzednich zapytań, zarządzanie nimi, a także usuwanie poszczególnych elementów lub całej historii. Wszystko to ułatwia zarządzanie prywatnością czy organizację wcześniej wyszukiwanych informacji. Historia wyszukiwania pozwala też na lepsze zrozumienie własnych nawyków wyszukiwania i interakcji z internetem.

Historia wyszukiwania Google – jak sprawdzić?

Jak sprawdzić historię wyszukiwania w Google? Cały proces jest bardzo intuicyjny. Poniżej instrukcja: 

 • Przejdź na stronę google.com i zaloguj się na swoje konto.
 • Po zalogowaniu, kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz Zarządzaj kontem Google.
 • W lewym menu kliknij Dane i personalizacja.
 • Aby uzyskać dostęp do pełnej historii wyszukiwania, w sekcji Historia i aktywność kliknij Moja aktywność.
 • Na stronie Moja aktywność możesz przeglądać historię wyszukiwania według daty i typu aktywności. Aby znaleźć konkretne zapytania lub aktywności, możesz użyć opcji wyszukiwania. 

Historia wyszukiwania a personalizacja usług

 • Na podstawie analizy wcześniejszych zapytań, algorytmy wyszukiwarki dostosowują wyniki do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Na przykład, jeśli regularnie wyszukujesz informacje sportowe, Google może sugerować Ci strony związane z ulubionymi drużynami czy nadchodzącymi wydarzeniami sportowymi.
 • Historia wyszukiwania sprawia, że Google lepiej zrozumie Twoje oczekiwania i potrzeby, a co za tym idzie, wyświetla reklamy, które są dla Ciebie interesujące. 
 • Dane z historii wyszukiwania wykorzystywane są również w przypadku Google Maps. Na podstawie poprzednich wyszukiwań, Google sugeruje miejsca, które mogą Cię zainteresować.

Historia wyszukiwania Google – jak usunąć?

Usunięcie historii wyszukiwania Google może zwiększyć prywatność i ochronę danych osobowych. Jak więc usunąć historię? 

 • Otwórz przeglądarkę i przejdź na stronę google.com. Kliknij zdjęcie profilowe lub inicjał, a następnie wybierz Zarządzaj kontem Google.
 • W menu po lewej stronie kliknij Dane i personalizacja.
 • Przewiń w dół do sekcji Historia i aktywność, kliknij Moja aktywność.
 • Na stronie Moja aktywność znajdziesz opcję Usuń aktywność według. Kliknij  tę opcję, a następnie wybierz okres, z którego chcesz usunąć historię wyszukiwania (aby usunąć całą historię, wybierz opcję od początku).
 • Po wybraniu odpowiedniego zakresu dat, kliknij Usuń i potwierdź swoją decyzję.
 • Ustawieniami aktywności możesz również zarządzać w sekcji Kontrola aktywności. Jedną z opcji jest wyłączenie zapisywania różnych rodzajów aktywności, w tym historii wyszukiwania.

Google historia wyszukiwania w telefonie

Historia wyszukiwania Google w telefonie również odgrywa istotną rolę. Tak samo, jak w przypadku innych urządzeń, zawiera szczegółowe informacje na temat  działań online, w tym wyszukiwań i odwiedzanych stron www. Jednocześnie, narzędzia dostępne w telefonach, pozwalają na łatwe czyszczenie historii wyszukiwania – użytkownicy mogą robić to regularnie, a co za tym idzie, zwiększyć swoją prywatność. Google oferuje również takie opcje, jak tryb incognito w przeglądarce Chrome, który nie zapisuje historii przeglądanych stron, zapytań, ani plików cookie –  jest to dodatkowym sposobem na ochronę prywatności.

Dostęp do historii wyszukiwania Android, iPhone

Na telefonach z systemem Android oraz na iPhone’ach historia wyszukiwania Google jest dostępna przez aplikację Google lub przeglądarkę internetową. Historię można sprawdzić w następujący sposób: 

 • Otwórz aplikację Google lub przeglądarkę.
 • Kliknij zdjęcie profilowe lub inicjał w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wybierz Zarządzaj kontem Google.
 • Przejdź do zakładki Dane i personalizacja, a następnie znajdź sekcję Historia i aktywność.
 • Aby zobaczyć swoją historię wyszukiwania, Kliknij Moja aktywność.

Usuwanie historii wyszukiwania w telefonie

Aby usunąć historię wyszukiwania z telefonu, wykonaj następujące kroki:

 • W menu Moja aktywność kliknij opcję Usuń aktywność według. Wybierz okres do usunięcia lub usuń całą historię.
 • Możesz również usunąć poszczególne wpisy z historii, zrobisz to, klikając ikonę kosza obok danego zapytania.

Zarządzanie ustawieniami historii wyszukiwania 

Możesz wyłączyć opcje zapisywania aktywności, dzięki temu Twoje zapytania nie będą przechowywane w historii:

 • W Zarządzaj aktywnością kliknij Kontrola aktywności.
 • Tutaj możesz wyłączyć Aktywność w sieci i w aplikacjach, dzięki temu przyszłe zapytania nie będą zapisywane.

Zarządzanie historią wyszukiwania Google na telefonie nie tylko zwiększa prywatność, ale także pozwala na lepszą kontrolę danych i zwiększenie prywatności. 

Historia wyszukiwania Google – podsumowanie 

Historia wyszukiwania Google to chronologiczna lista stron internetowych, które odwiedziłeś, informacje wprowadzane przez Ciebie do wyszukiwarki. Prawidłowe zarządzanie historią zwiększą kontrolę nad prywatnością oraz dostępem do wcześniejszych zapytań, może też ułatwić ponowne odnalezienie interesujących treści. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób sprawnie sprawdzić lub usunąć historię. 

 

Wyszukiwarka Google - jak działa?

Wyszukiwarka Google do analizowania i indeksowania stron internetowych wykorzystuje zaawansowane algorytmy i technologie przetwarzania języka naturalnego. Kiedy wpisujesz zapytanie, algorytmy weryfikują zasoby pod kątem słów kluczowych, popularności stron, autorytetu oraz kontekstu zapytania. Taki proces pozwala na dostarczanie dopasowanych do potrzeb informacji.

Obiektyw Google, znany jako Google Lens, to technologia rozpoznawania obrazu, która pozwala użytkownikom wyszukiwać informacje, tłumaczyć teksty, rozpoznawać produkty, rośliny, zwierzęta itp. za pomocą kamery smartfona. Obiektyw Google pozwala na skanowanie kodów QR, tłumaczenie tekstów w różnych językach w czasie rzeczywistym czy porównywanie cen produktów w sklepach.

 

Historię wyszukiwania Google można znaleźć na koncie Google. Należy odwiedzić sekcję Dane i personalizacja, a następnie Moja aktywność. W tym miejsce znajdują się wszystkie Twoje zapytania z wyszukiwarki oraz innych usług Google, które śledzą Twoją aktywność.

 

Aby sprawdzić obecną lokalizację, możesz użyć Google Maps. Po otwarciu aplikacji, Twoja aktualna lokalizacja zostanie wyświetlona na mapie jako niebieski znacznik. Upewnij się, że masz włączoną usługę lokalizacji w ustawieniach swojego urządzenia.

 

Wiadomości Google, znane jako Google News, to usługa agregująca wiadomości z różnych źródeł na całym świecie i prezentująca je w łatwo przyswajalnym formacie. Użytkownicy mogą przeglądać wiadomości według takich kategorii, jak polityka, technologia, rozrywka i inne dostosowywać kanały informacyjne do swoich preferencji.

Aby sprawdzić aktywność w usługach Google, zaloguj się na konta Google, przejdź do zakładki Dane i personalizacja, a następnie wybierz Moja aktywność. Znajdziesz tutaj szczegółowy zapis aktywności w usługach Google, np. wyszukiwania, wideo oglądane na YouTube, interakcje z produktami Google.

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza