wiadomości google co to jest

Spis treści

Wiadomości Google – co to jest?

Wiadomości Google, to spersonalizowany agregator informacji. Aplikacja sortuje i porządkuje wiadomości z całego świata. Następnie dostarcza nam treści dotyczące ważnych dla nas tematów. Dzięki aplikacji otrzymujemy więc zbiór kompletnych, aktualnych, istotnych dla nas informacji.

Google wiadomości z kraju i ze świata – jak włączyć?

Każdy z nas korzysta na co dzień z wyszukiwarek internetowych. Ponad 96% Polaków preferuje wyszukiwarkę Google. Google dzięki swoim algorytmom potrafi agregować (zbierać) wszystkie najważniejsze i najświeższe informacje z danego kraju, a także z całego świata.

Jeśli wpisujemy w okno wyszukiwarki daną frazę, możemy przełączyć rodzaj wyników wyszukiwania z opcji „wszystko” na „wiadomości”. Dzięki temu naszym oczom ukażą się wszystkie najświeższe i najbardziej trafne wyniki z portali informacyjnych, które Google uznał za najbardziej wartościowe. Trafiają tutaj wiadomości z takich portali jak tvn24, Rzeczpospolita, Polityka, Super Express oraz wiele innych.

Google Wiadomości, a pozycjonowanie stron

Co ciekawe wyniki z wcześniej wspomnianych portali informacyjnych, mogą przez chwilę zagościć również w organicznych wynikach wyszukiwania, wyszukiwarki Google. Algorytm wyszukiwarki, „wplata” je pomiędzy wynikami organicznymi na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Tak więc nawet wpisy informacyjne potrafią zbierać olbrzymi ruch z wyszukiwarki za pomocą procesu pozycjonowania.

Czy warto korzystać z Wiadomości od Google?

Zdecydowanie warto. Google w bardzo trafny i dokładny sposób wybiera wszystkie najważniejsze wpisy z portali informacyjnych i przekazuje ważne wiadomości do informacji użytkowników. Jest to również doskonały sposób, aby w jednym miejscu sprawdzić, co w danym temacie dzieje się obecnie w kraju oraz na świecie.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?