Spis treści

Surfer SEO – jak pomoże Ci zwiększyć widoczność i wyprzedzić konkurencję?

Prowadzenie działań z zakresu pozycjonowania byłoby o wiele trudniejsze (i mniej skuteczne), gdyby nie narzędzia analityczne. Z pomocy narzędzi korzystają zarówno osoby prywatne, jak i agencje czy freelancerzy – większość osób nie wyobraża sobie pracy bez takiego wsparcia. Na liście dostępnych, popularnych narzędzi znajduje się tytułowy Surfer SEO. Jak działa Surfer SEO i jakie ma zalety? 

Surfer SEO – co to? 

Surfer SEO to specjalistyczne narzędzie analityczne wspierające proces pozycjonowania stron internetowych i sklepów e-commerce. Surfer SEO umożliwia analizę słów kluczowych, tworzenie wartościowego contentu, przygotowanie briefów i planu tekstów. Kolejne funkcje omawianego narzędzia to audyt SEO, analiza back linków oraz linków on-page. Surfer SEO jest intuicyjny w obsłudze i został już doceniony przez wielu użytkowników.

Surfer SEO – najważniejsze funkcje 

Jakie funkcje ma omawiane dziś narzędzie i jak wspiera optymalizację strony www? 

Audyt SEO

Narzędzie analizuje konkretną podstronę, porównuje ją z najlepiej ocenianymi witrynami. Audyt dostarcza informacji dotyczących kondycji podstrony oraz zalecanych działań, zawiera takie informacje, jak: 

Audyt jest pomocą w identyfikacji potencjalnych problemów SEO, ułatwia wprowadzenie zmian i umożliwia uzyskanie lepszych wyników.

Surfer seo: audyt

Content editor

Content editor to doskonała opcja dla copywriterów, content managerów, marketerów, blogerów. To interaktywny edytor tekstu, który znacznie ułatwia i usprawnia tworzenie treści. Wystarczy, że wpiszesz temat artykułu, a uzyskasz  sugestie dotyczące długości treści, rodzaju i liczby słów kluczowych, liczby nagłówków, paragrafów, grafik. Co więcej, wykorzystane frazy są na bieżąco odznaczane, edytor sygnalizuje także nadużywanie danej frazy.  

Surfer seo: content editor
Surfer seo: content editor

Keyword research

Keyword research to funkcja analizy słów kluczowych. Za pomocą kilku kliknięć  znajdziesz wartościowe słowa kluczowe, wykonasz analizę ich potencjału, wyszukiwań, trudności, konkurencji, sezonowości. Takie dane w znacznym stopniu ułatwiają Ci przygotowanie harmonogramu treści oraz artykułów i opisów o różnej tematyce. 

SERP analyzer

Serp analizer to kolejna funkcja narzędzia. Jak działa? Wpisujesz interesujące Cię słowo kluczowe, np. wybielanie zębów i otrzymujesz pakiet ważnych informacji.

  • W pierwszej kolejności wyświetlane są strony www, które na wpisaną przez Ciebie frazę zajmują topowe pozycje. Możesz łatwo przeklikać się na daną witrynę, przeprowadzić  jej audyt, zweryfikować liczbę punktów.  
  • Narzędzie generuje także listę słów kluczowych, fraz związanych z wybielaniem zębów. 
  • Możesz także zweryfikować najczęstsze pytania dotyczące wybielania zębów.  
Surfer seo: SERP analyzer
Surfer seo: SERP Analyzer

Humanizator treści AI/ Detektor AI

Humanizator treści AI i Detektor AI to nowe funkcje narzędzia. Umożliwiają one wykrywanie treści przygotowanych przez AI oraz ich optymalizację. Dzięki temu content przygotowany przez sztuczną inteligencję brzmi bardziej naturalnie i jest przyjazny dla użytkowników. 

Surfer SEO – korzyści 

Surfer SEO to szereg funkcji, które mogą mieć pozytywny wpływ na kondycję Twojej strony internetowej, a także, na konwersję. Wśród najistotniejszych plusów korzystania z narzędzia znajdują się: 

  • Poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania

Surfer SEO pomaga zidentyfikować błędy i niedociągnięcia oraz przygotować optymalne strategie SEO. Plan działań oparty na danych to sposób na zdobycie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania i zyskanie przewagi nad konkurencyjnymi firmami. 

  • Wsparcie w tworzeniu contentu 

Content editor ułatwia dobór słów kluczowych, rozplanowanie struktury tekstu czy analizę konkurencji. Taka pomoc usprawnia tworzenie treści, zwiększa jakość contentu i szanse na zajęcie pozycji w TOP10.  

  • Przewaga nad konkurencją 

Możliwość analizy konkurencji pozwala na identyfikację luk w strategiach SEO, dostarcza inspiracji, wskazuje kierunek działań. Prawidłowe wykorzystanie danych to sposób, by wyprzedzić rywali i umocnić swoją pozycję. 

  • Monitoring efektów 

W pozycjonowaniu stron www i sklepów e-commerce istotną rolę odgrywa monitoring efektów. Omawiane dziś narzędzie dostarcza wielu danych i wskazówek optymalizacyjnych, np. dotyczących fraz kluczowych, o które warto uzupełnić treść. Dzięki dostępnym raportom, łatwo zweryfikujesz skuteczność działań i wprowadzisz odpowiednie poprawki. 

Surfer SEO cennik

Surfer SEO oferuje różne plany cenowe. Dzięki temu freelancerzy, średnie zespoły i duże agencje e-marketingowe mogą znaleźć rozwiązanie dla siebie. Struktura cenowa Surfera SEO jest oparta na miesięcznej subskrypcji, dostępne opcje różnią się pod kątem liczby zapytań, funkcji itp. 

Surfer seo: cena
Surfer seo: cena

Surfer SEO wtyczka

Surfer SEO oferuje także rozszerzenie do przeglądarki Chrome. Rozszerzenie dostarcza danych na temat dowolnej strony internetowej, pozwala na analizę słów kluczowych, nagłówków, długości treści i innych elementów SEO. Dzięki wtyczce, bez konieczności opuszczania przeglądarki, można szybko uzyskać cenne wskazówki SEO.

Surfer SEO alternative

Surfer SEO nie jest jedynym, wartym uwagi narzędziem, wśród alternatyw znajdują się:

  • SEMrush – To kompleksowe narzędzie do analizy SEO, które  umożliwia  badanie słów kluczowych, przeprowadzenie audytów strony czy analizy konkurencji. 
  • Ahrefs – To wielofunkcyjne narzędzie umożliwiające analizę backlinków, badanie konkurencji, weryfikację słów kluczowych, sprawdzenie widoczności i ruchu na stronie www. 
  • Senuto –  Umożliwia m.in. monitorowanie pozycji słów kluczowych, analizę konkurencji, badanie trendów rynkowych. Narzędzie dostarcza cennych wskazówek dotyczących optymalizacji i strategii treści. 

Podsumowanie 

Surfer SEO to narzędzie, które umożliwia analizę i porównanie danej strony internetowej z najlepszymi witrynami w branży. Narzędzie dostarcza szczegółowych informacji dotyczących słów kluczowych, struktury treści i innych elementów wpływających na ranking w wyszukiwarkach. Wśród funkcji Surfera znajdują się audyt SEO, analiza SERP, badanie słów kluczowych, edytor treści, Humanizator treści AI. Narzędzie dostępne jest w różnych planach cenowych. Zainteresowani mogą też skorzystać z wtyczki Surfera, która jest kolejnym ułatwieniem w analizie stron www. 

 
Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza