ile kosztuje pozycjonowanie stron w poznaniu

Spis treści

Pozycjonowanie strony w Poznaniu – ile realnie kosztuje?

Pozycjonowanie strony w Poznaniu to obowiązek każdego nowoczesnego przedsiębiorcy, który wie, że to właśnie w internecie jest przyszłość wielu lokalnych usług. W tym wpisie pokaże w praktyce ile może kosztować pozycjonowanie strony internetowej w Poznaniu w zależności od branży. Oczywiście podane przykłady będą oparte na szacowanych wymaganiach klientów oraz rekomendowanym przez nas zakresie działań.

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową w Poznaniu?

Zacznijmy od kilku ważnych faktów. W Polsce skupiamy się na pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarce Google, która posiada 97% udziałów w rynku wyszukiwarek. Miliony polaków każdego dnia korzystają z map Google, które skutecznie ich nawigują w podróżach służbowych oraz w czasie turystycznych wyjazdów, gdzie chętnie poszukują takich miejsc jak restauracje, fryzjerzy czy kawiarnie. Lokalni mieszkańcy bardzo często szukają w wyszukiwarce Google lokalnych usług takich jak gabinety medyczne, hydraulicy, stolarze, ślusarze. Pamiętajmy, że konsumenci są coraz bardziej leniwi i wygodni. Chcą odnajdywać przedsiębiorców w ich bliskiej okolicy z dobrymi rekomendacjami. Właśnie te możliwości daje im wyszukiwarka Google, dlatego powinieneś być w niej widoczny. pozycjonowanie w poznaniu ile realnie kosztuje

Ile będzie kosztować pozycjonowanie w Poznaniu?

Przechodzimy do praktycznych informacji opartych na liczbach i danych z naszej agencji SEO. Jako, że mamy wieloletnie doświadczenie na rynku Poznańskim i współpracujemy z wieloma lokalnymi przedsiębiorcami z Poznania, podane dane będą dobrze odzwierciedlać jak kształtuje się cennik pozycjonowania w Poznaniu.

Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego w Poznaniu

Branża medyczna sama w sobie jest bardzo konkurencyjna i wymagająca. Pod lupę wziąłem tu średniej wielkości gabinet, świadczący usługi z zakresu stomatologii zachowawczej, implantologii, endodoncji, ortodoncji oraz protetyki. Podczas rozpoczęcia współpracy gabinet generował niski poziom ruchu, a widoczność strony w TOP 10 na najważniejsze słowa kluczowe była praktycznie zerowa. Gabinet znajduje się na Jeżycach. Koszt pozycjonowania strony w takim stadium oszacowaliśmy na 1800 zł netto miesięcznego abonamentu przy założeniu, że znaczące efekty pozycjonowania pojawią się po 6 miesiącach. Umowa zawiera w sobie następujące działania:

Pozycjonowanie pizzeri w Poznaniu

Branża gastronomiczna również nie należy do najłatwiejszych, ale uczciwie muszę przyznać, że z pewnością jest mniej konkurencyjna niż pozycjonowanie gabinetów stomatologicznych. Kolejnym z naszych klientów jest popularna w Poznaniu pizzeria, która posiada 3 restauracje w dzielnicach takich jak osiedle Warszawskie, Wysogotowo oraz Rataje. Pizzeria była już wcześniej pozycjonowana przez inną agencję SEO niestety z marnym skutkiem. Pizzeria miała niski poziom ruchu i jedynie kilka ważnych fraz w TOP 10. Wizytówki w mapach Google w ogóle nie były widoczne i zoptymalizowane. Cena pozycjonowania strony została ustalona na 700 zł netto miesięcznego abonamentu. Założyliśmy, że satysfakcjonujące dla klienta efekty osiągniemy w ciągu 3-4 miesięcy (strona ma silną domenę, a my od razu wiedzieliśmy gdzie leży problem, stąd tak optymistyczne założenie). Umowa zawiera w sobie następujące działania:

 • audyt SEO
 • audyt UX
 • optymalizacja i pozycjonowanie profilu Firmy Google w mapach
 • link building

Pozycjonowanie hotelu w Poznaniu

Hotelarstwo to kolejna ciekawa i konkurencyjna branża. Z reguły bardzo wymagająca ze względu na systemy na których buduje się strony dla hoteli. Przeważnie mają bardzo ograniczone możliwości pod względem optymalizacji pod SEO. Dzieje się tak dlatego, że w procesie tworzenia strony internetowej dla hoteli nie angażuje się specjalistów SEO jako konieczne wsparcie. Najważniejszy jest z reguły system rezerwacji wizyt oraz całe mnóstwo animacji, które jedynie obciążają stronę internetową. Hotel który zaczęliśmy pozycjonować posiadał stronę internetową, która podobno była wcześniej pozycjonowana, chociaż uczciwie pisząc, optymalizował ją ktoś bez wyobraźni i doświadczenia. O dziwo hotel był widoczny na jedną znaczącą frazę kluczową w pierwszych dziesięciu wynikach wyszukiwania. Na marginesie dziś po 8 miesiącach współpracy posiada ponad 60 fraz w TOP 10. Koszt pozycjonowania strony ustaliliśmy na 2000 zł netto miesięcznie. Kwota dość wysoka jak na usługę pozycjonowania lokalnego w Poznaniu, jednakże zakres usług jest dość rozbudowany, a sytuacja strony bardzo wymagająca. Umowa zawiera następujące działania:

 • audyt SEO
 • audyt UX
 • stworzenie, optymalizacja i pozycjonowanie profilu Firmy Google w mapach
 • marketing szeptany
 • content marketing
 • link building
 • prace administracyjne na stronie
 • optymalizacja treści pod rozszerzone opisy (featured snippets)

Czy pozycjonowanie stron w Poznaniu jest drogie?

pozycjonowanie poznań ile kosztujePodsumujmy. Pozycjonowanie strony www w Poznaniu plasuje się na średnich stawkach. Wszystko zależy od konkurencyjności branży, zastanego stanu strony internetowej oraz zakresu działań na które się zdecydujemy. Zdecydowanie zawsze zalecam zapytać agencję SEO od czego zależy cena pozycjonowania. Uważam, że aby osiągnąć satysfakcjonujące dla klienta efekty, współpraca musi być w pełni transparentna.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?