Spis treści

Pozycjonowanie stron – jak pozycjonować stronę w Google samodzielnie? Poradnik

Pozycjonowanie strony internetowej w Google, w szczególności pozycjonowanie samodzielne, nie jest łatwym zadaniem. Lista czynników rankingowych, które mają wpływ na widoczność stron internetowych w wynikach wyszukiwania jest długa (i niestety, nie wszystkie czynniki są znane). Jest to jednak jedna z najbardziej skutecznych praktyk marketingu internetowego i może być bardzo lukratywna, jeśli zostanie wykonana poprawnie. Zastanawiasz się, czy możesz pozycjonować stronę samodzielnie? Odpowiedź brzmi tak – ale będzie to trudny proces. Co musisz wiedzieć na ten temat? Na co zwrócić uwagę przy samodzielnym zwiększaniu widoczności witryny? Od czego powinieneś zacząć? 

Czym jest pozycjonowanie?

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania, musisz wiedzieć, na czym polega pozycjonowanie stron, jakimi prawami się rządzi. Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem optymalizacji i promowania strony w Internecie, mającym na celu zwiększenie jej widoczności w wyszukiwarce Google.

Działania z tego zakresu skupiają się na dostosowaniu treści i struktury strony www do kryteriów algorytmów wyszukiwarek i potrzeb użytkowników. Ważnym elementem są również działania off-site, przede wszystkim pozyskiwanie linków zewnętrznych. Trzeba też podkreślić, że skuteczne pozycjonowanie wymaga stałej pracy i dostosowywania strategii do zmieniających się algorytmów wyszukiwarek, trendów, sezonowości. 

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Wiesz już, czym jest pozycjonowanie stron, ale dlaczego jest ważne?

 • Większość użytkowników skupia swoją uwagę na pierwszych dziesięciu wynikach wyszukiwania, czyli na TOP 10 (i zazwyczaj korzysta z organicznych wyników wyszukiwania).
 • Potencjalni klienci chcą szybko znaleźć odpowiednią stronę www, wiedzieć, co się na niej znajduje, wykonać pożądaną akcję, jak np. zakup produktu czy zapisanie się na newsletter. Strony, które są na końcu rankingu Google bądź nie działają poprawnie, przegrywają już na starcie
 • Ponadto, efektywne pozycjonowanie sklepów internetowych i stron www przyczynia się do budowania większej rozpoznawalności i autorytetu marki w Internecie. Dzięki temu firmy mogą zwiększyć swoją widoczność, zdobyć zaufanie użytkowników i wyróżnić się na tle konkurencji.

Samodzielne pozycjonowanie stron internetowych – od czego zacząć?

Aby zoptymalizować stronę internetową i zwiększyć jej widoczność, musisz dowiedzieć się, jakie obszary wymagają pilnej poprawy, a co działa dobrze. Pomoże Ci w tym audyt SEO

Audyt SEO strony www to krok numer jeden (bez względu na to, czy pozycjonujesz witrynę samodzielnie, czy korzystasz z pomocy agencji SEO). Jest to szczegółowa analiza, weryfikacja różnych elementów strony. Sprawdzane są słowa kluczowe (czy na stronie znajdują się wyłącznie główne słowa kluczowe, czy także semantyczne), profil linków, treści – czy są unikalne, czy odpowiadają na konkretne zapytania szukających. 

Przeprowadzając samodzielny audyt, wciel się w rolę użytkownika i znajdź elementy, które sprawiają, że opuszcza on Twoją witrynę.

Jak pozycjonować stronę w Google samemu –  treści na stronie

Chcesz pozycjonować stronę samemu? Jednym z najważniejszych działań, które musisz przeprowadzić, jest tworzenie wartościowych treści. Oznacza to, że Twoja strona powinna być regularnie aktualizowana za pomocą świeżych, oryginalnych tekstów, dopasowanych do Twojej grupy docelowej.

jak pozycjonowac strone w google
Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej

Samodzielne pozycjonowanie stron internetowych a wybór słów kluczowych

Zanim rozpoczniesz tworzenie treści, zwróć uwagę na dobór odpowiednich słów kluczowych. Nie chcesz przecież marnować energii na treści, których nikt nie przeczyta. Podczas analizy słów kluczowych ogromną pomocą będą specjalistyczne narzędzia. Które z narzędzi warte są uwagi? 

Planer słów kluczowych

Polecamy w zupełności darmowy Google Keyword Planner, czyli Planer Słów Kluczowych. Narzędzie dostarczy Ci danych dotyczących poszczególnych słów kluczowych, np. takich, jak:

Google Keyword Planner jest bardzo wiarygodnym narzędziem, ponieważ pozyskuje dane z samej wyszukiwarki Google.

Answer The Public, Senuto, Ahrefs

Kolejnymi, wartymi uwagi narzędziami ( i to nie tylko, jeśli chodzi o treści na stronie) będą Answer The Public, Senuto, Semstorm, Ubersuggest czy Ahrefs. Niestety, niektóre z nich są płatne. Często jednak istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z określonych opcji,  z pewnością pomoże w doborze odpowiednich fraz kluczowych.

Widoczność strony w wynikach wyszukiwania a treści

Po wyborze odpowiednich słów kluczowych, powinieneś rozpocząć tworzenie treści. Staraj się tworzyć teksty maksymalnie naturalnie, tak, aby były wartościowe dla użytkowników.

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej – wskazówka!

Nigdy nie kopiuj treści z innych stron. Skup się na unikalności swoich tekstów. Do sprawdzenia unikalności tekstu możesz wykorzystać narzędzie Copyscape.

Przed rozpoczęciem tworzenia tekstów powinieneś przygotować plan. Dzięki wartościowej treści możesz uzyskać efekt naturalnego link buildingu, o którym wspomnimy w dalszej części tego wpisu.

Pamiętaj również o regularności dodawania treści, wyszukiwarka Google bardzo to lubi. Dobrym pomysłem będzie też przygotowanie kompleksowego planu publikacji treści na początku każdego miesiąca.

jak pozycjonowac strone w google
Samodzielne pozycjonowanie strony – jak tworzyć treści?

 

Samodzielna optymalizacja strony internetowej – SEO

Aby strona była widoczna w wyszukiwarce Google, należy zadbać o kilka podstawowych kwestii optymalizacyjnych. Skupimy się na tych najbardziej istotnych, które będziesz mógł wykonać samodzielnie.

jak pozycjonować stronę w Google samodzielnie, samodzielne pozycjonowanie strony
Czy warto pozycjonować stronę www samodzielnie?

Samodzielne pozycjonowanie strony www: sitemap.xml

Stwórz mapę strony. W wyszukiwarce Google znajdziesz wiele generatorów map witryny (za darmo wygenerują plik sitemap.xml, który będzie zawierał poszczególne podstrony serwisu lub witryny, do 500 adresów url). Mapę strony należy wysłać do Google za pomocą wyżej omawianego narzędzia Google Search Console.

Mapa witryny usprawnia indeksowanie naszej strony, co jest bardzo istotne w kwestii pozycjonowania.

Szybkość ładowania, hosting, struktura witryny – droga do większej widoczności strony

Zadbaj o szybkość ładowania strony. Wybierz dobry i wydajny hosting. Sprawdź, czy zdjęcia są skompresowane, zbyt ciężkie będą spowalniać stronę. Jeśli wykorzystujesz na swojej stronie szablon, to powinien on być lekki i responsywny.

Bardzo ważna jest także struktura strony. Musi być przemyślana i logicznie rozplanowana. Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie samodzielnie, skorzystaj z pomocy agencji interaktywnej.

Meta dane a pozycjonowanie stron internetowych

Zoptymalizuj tagi meta. Tytuł strony (meta title) to wciąż jeden z najważniejszych czynników rankingowych wyszukiwarki Google. Zadbaj o to, by w tytule znalazły się najważniejsze słowa kluczowe. Oczywiście tytuł powinien być naturalny, nigdy nie spamuj słowami kluczowymi.

Opis strony (meta description) to element mogący zachęcić użytkowników do przejścia na Twoją stronę www.  W opisie powinny znaleźć się elementy przyciągające uwagę np. encje HTML oraz Call To Action, ważne słowa kluczowe. Opis strony nie jest czynnikiem rankingowym, natomiast może wpływać na wskaźnik CTR (współczynnik wyświetleń do klikalności), który już jest czynnikiem rankingowym. W związku z powyższym, zawsze dbaj o wypełnianie meta danych na stronie.

Zdjęcia i grafiki to ważne elementy Twojej strony

Odpowiednio nazwij zdjęcia i grafiki. Bardzo często zdarza się, że nazwy zdjęć na stronach internetowych zawierają przypadkowe znaki. Jest to błąd. Należy zadbać o to, aby grafiki i zdjęcia zostały nazwane w sposób prawidłowy. Każda grafika powinna zawierać w nazwie ważne słowa kluczowe, bez spacji, podkreślników, polskich znaków i znaków specjalnych. Każde wyrażenie powinno być oddzielone myślnikiem. Poprawna nazwa zdjęcia może wyglądać na przykład tak: pozycjonowanie-strony-w-google.jpg.

Nagłówki i struktura treści

Zadbaj o odpowiednią strukturę treści. Wykorzystaj do tego nagłówki H1, H2 oraz H3. Dzięki nim będziesz w stanie pokazać robotom wyszukiwarki, w jaki sposób powinny odczytywać treści i nagłówki. Najważniejszym nagłówkiem jest nagłówek H1, który według zasad SEO powinien być wykorzystany maksymalnie jeden raz na podstronie. Pamiętaj, że w nagłówkach powinieneś wykorzystać słowa kluczowe. Oczywiście zachowaj tutaj rozwagę i zrób to maksymalnie naturalnie.

Linkowanie wewnętrzne

Regularnie aktualizuj linkowanie wewnętrzne, to kolejny z czynników mający wpływ na to, jakie miejsce Twoja witryna zajmie wynikach wyszukiwania Google. Odnośniki wewnętrzne to linki prowadzące na konkretną podstronę, na przykład z artykułów blogowych czy strony głównej.

Kiedy dodajesz nowe treści na stronę, nie zapomnij o więc dodawaniu kotwic tekstowych, czyli anchor textów. Dzięki linkowaniu wewnętrznemu pomożesz w nawigacji użytkownikom oraz robotom Google. 

Pozycjonowanie strony w Google a budowanie profilu linków zewnętrznych

Pozyskiwanie linków to jeden z najważniejszych, ale także najtrudniejszych aspektów SEO, zwłaszcza w przypadku samodzielnego pozycjonowania. Żeby w pełni efektywnie i skutecznie prowadzić proces link buildingu potrzebujemy specjalistycznych narzędzi oraz całkiem sporego budżetu.

Agencje SEO są w tym przypadku bardzo uprzywilejowane, ponieważ przez wiele lat działalności zbudowały własne strony zapleczowe, na których mogą umieszczać linki do pozycjonowanych stron (jeśli masz chwilę czasu i ochoty to polecamy sprawdzić czym zajmuje się agencja SEO w praktyce).

W przypadku pozycjonowania na własną rękę pozostaje Ci kilka możliwości.

 • Możesz korzystać z dodawania linków na forach tematycznych, postawić na działania w mediach społecznościowych.
 • Jeśli skupiasz się na pozycjonowaniu lokalnym, uwzględnij linki z lokalnych portali.
 • Twórz profile na stronach z wysokim autorytetem, na przykład YouTube, Behance, Twitter itp. W takich serwisach zazwyczaj można dodać link do strony. Niestety przeważnie są to linki nofollow, (nieprzekazujące „mocy pozycjonerskiej”), ale mają pozytywy wpływ na autorytet naszej domeny.

Profil wartościowych linków – wskazówka!

Definicją dobrego i wartościowego linku jest powiązanie tematyczne, wysoki autorytet domeny, z której pozyskujemy link, ruch na stronie linkującej. 

Warto też podkreślić, że linki zewnętrzne to nie tylko pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony, takie odnośniki mogą też generować dodatkowy ruch, zwiększyć liczbę wejść na Twoją stronę.

W agencji 1stplace.pl wychodzimy z założenia, że im trudniej zdobyć link, tym jest on lepszy i bardziej wartościowy.

Profil Firmy w Google, czyli Google Moja Firma

Profil Firmy w Google, czyli Google Moja Firma, to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które pozwala właścicielom firm na zarządzanie ich obecnością online. Dobrze zoptymalizowane profile wyświetlają się wysoko w wynikach wyszukiwania, są widoczne z poziomu listy wyników, a także na mapach Google.

Na profilu powinny znajdować się ważne informacje, takie jak godziny otwarcia, lokalizacja, numery kontaktowe, zdjęcia, opis oferty. Dzięki temu klienci będą mogli  szybciej znaleźć informacje o firmie. Kolejna opcja to zbieranie i odpowiadanie na recenzje klientów oraz analizowanie, w jaki sposób klienci szukają firmy w Internecie. Google Moja Firma jest istotnym elementem lokalnego SEO, ponieważ pomaga zwiększyć widoczność firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania, dotrzeć do klientów z okolicy. 

 

pozycjonowanie strony w Google, samodzielne pozycjonowanie
Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej w Google?

Pozycjonuj stronę i analizuj efekty – niezbędne narzędzia

Aby w pełni kontrolować proces pozycjonowania w wyszukiwarce Google, śledzić wzrost lub spadek widoczności fraz kluczowych, warto zainstalować narzędzia, które będą przydatne w analizie własnej pracy. Należy obserwować skuteczność działań content marketingowych, link buildingu, optymalizacji technicznej strony, a także popularność treści na stronie. Weryfikacji warto też poddać strony konkurencji.

Jakie narzędzia przy pozycjonowaniu strony są niezbędne?

Mam tutaj na myśli przede wszystkim narzędzia, które oferuje nam samo Google – Google Search Console oraz Google Analytics.

Google Search Console

Google Search Console to dawne Google Webmaster Tools. Narzędzie daje nam takie możliwości, jak: przesłanie mapy witryny, sprawdzenie, czy indeksowanie strony przebiega bez problemów, sprawdzenie danych strukturalnych strony, weryfikacja ładowania na urządzeniach mobilnych oraz wiele więcej.

Powinieneś regularnie zaglądać do tego narzędzia, aby mieć dokładny pogląd na to czy z Twoją stroną nie dzieje się nic złego.

Google Analytics

Google Analytics to bardzo rozbudowane narzędzie, które dostarcza informacji o tym, jak wielu użytkowników odwiedza stronę www, ilu z nich powraca, jak wysoki jest współczynnik odrzuceń, jak długo trwa średnia sesja na stronie.

Google Analytics to po prostu kopalnia wiedzy w kwestii użytkowników naszej strony. Należy regularnie sprawdzać, czy użytkownicy znajdują na stronie to, czego tak naprawdę szukają.

Czy warto samemu pozycjonować stronę www?

Czy warto pozycjonować stronę samemu? Takie rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy. Musisz liczyć się z tym, że każda z prac – audyt SEO, opisy usług i produktów, dobór słów kluczowych, poprawa struktura strony, badanie skuteczności działań, wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z e-marketingu.

Ponadto, błędy popełnione podczas optymalizacji strony czy działań off-site mogą doprowadzić do tego, że osiągniesz rezultaty odwrotne do oczekiwanych.

Pamiętaj też, że algorytmy Google wciąż się zmieniają, a zmiany mogą mieć duży wpływ na skuteczność działań i pozycję strony.

Można więc pozycjonować stronę internetową samemu, ale musisz liczyć się z tym, że będzie to zadanie czasochłonne, wymagające nieustannego poszerzania wiedzy.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Koszty związane z pozycjonowaniem strony internetowej mogą być zróżnicowane, a uzależnione są od wielu czynników. Samodzielne pozycjonowanie, mimo pozornej oszczędności, generuje koszty – i to nie tylko finansowe, ale także związane z czasem i energią. Powinieneś też uwzględnić opłaty za korzystanie z profesjonalnych narzędzi SEO, które są niezbędne do efektywnego monitorowania pozycji w wynikach wyszukiwania i analizy konkurencji. Dodatkowo pojawią się wydatki obejmujące publikacje zewnętrzne, które pomagają w budowaniu linków zwrotnych i zwiększaniu autorytetu strony. Może też pojawić się potrzeba skorzystania ze wsparcia web developera, grafika, copywritera, a to kolejne wydatki. 

Warto krok po kroku zaplanować budżet na pozycjonowanie. Określenie miesięcznych wydatków na narzędzia, outsourcing treści czy usługi zewnętrzne pozwoli Ci na lepszą kontrolę nad procesem i uniknięcie nieoczekiwanych wydatków.

Wybór między samodzielnym pozycjonowaniem a współpracą z agencją SEO jest bardzo trudny. Współpraca z agencją może być droższa, ale zazwyczaj oferuje kompleksowe podejście i doświadczenie specjalistów, co przekłada się na skuteczniejsze i szybsze osiąganie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Z kolei samodzielne pozycjonowanie daje większą kontrolę nad procesem i może być bardziej ekonomiczne, ale wymaga odpowiedniej wiedzy i poświęcenia znacznej ilości czasu.

Ostatecznie, decyzja powinna być podjęta po dokładnej analizie potrzeb, zasobów i celów, jakie ma osiągnąć pozycjonowana strona internetowa.

Pozycjonowanie strony w Google – FAQ

Pozycjonowanie stron w Google – czy jest czasochłonne?

Tak, pozycjonowanie stron w Google może być czasochłonne. Wymaga ciągłego monitorowania, aktualizacji i optymalizacji zarówno pod kątem treści, jak i technicznych aspektów strony. Zmiany w algorytmach Google oraz konkurencja na rynku także wpływają na czas i wysiłek potrzebny do skutecznego pozycjonowania.

Ile trwa pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony w Google to długotrwały proces. W niektórych przypadkach pierwsze efekty widoczne są już po kilku miesiącach. Ale, aby cieszyć się z bardziej satysfakcjonujących efektów, konieczne są stałe, prowadzone regularnie działania. Zazwyczaj bardziej satysfakcjonujące efekty widoczne są po około roku lub, szczególnie w konkurencyjnych branżach, po dłuższym czasie.

Pozycjonowanie stron – jak się nauczyć?

Aby nauczyć się pozycjonowania stron, warto korzystać z zasobów online, takich jak kursy, blogi branżowe, webinary i poradniki. Praktyczne doświadczenie, zdobywane  np. poprzez pracę nad własną stroną lub blogiem, jest niezwykle cenne. Dołączanie do społeczności SEO i śledzenie aktualnych trendów i zmian w algorytmach wyszukiwarek także pomaga w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie. 

Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych – jak wybrać ofertę?

Wybierając ofertę tworzenia i pozycjonowania stron internetowych, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 1. Doświadczenie i portfolio: Sprawdź doświadczenie firmy i przejrzyj portfolio. Zwrócić uwagę na przypadki dotyczące branż podobnych do Twojej, oceń jakość wykonanych stron oraz efektywność pozycjonowania.

 2. Opinie i referencje: Poszukaj opinii od poprzednich klientów. Aby lepiej zrozumieć, jak firma współpracuje z klientami i jakie osiąga wyniki, możesz prosić o referencje.

 3. Kompleksowość usług: Upewnij się, że firma oferuje kompleksowe usługi, obejmujące zarówno aspekty techniczne tworzenia strony, jak i długoterminowe strategie SEO.

 4. Komunikacja i wsparcie: Dobra komunikacja jest kluczowa. Wybierz firmę, która jasno wyjaśnia swoje metody pracy, oferuje jasne warunki współpracy.

 5. Dostosowanie do potrzeb: Upewnij się, że firma jest w stanie dostosować swoje usługi do specyficznych potrzeb Twojego biznesu.

 6. Transparentność i uczciwość: Unikaj firm, które obiecują natychmiastowe lub nierealne rezultaty. SEO to proces długotrwały, a wiarygodna firma powinna być transparentna co do swoich metod i realistyczna w ocenie możliwych wyników.

Wybór odpowiedniej oferty zależy od Twoich specyficznych potrzeb, budżetu i celów biznesowych, dlatego ważne jest, abyś dokładnie zrozumiał, co może zaoferować Ci dana firma.

Pozycjonowanie stron- najważniejsze porady

Pozycjonowanie stron wymaga strategii skoncentrowanej na kilku kluczowych elementach. Przede wszystkim, istotna jest optymalizacja pod kątem słów kluczowych. Wybór odpowiednich fraz, które są często wyszukiwane przez Twoją grupę docelową, ale nie są zbyt konkurencyjne, jest fundamentem skutecznego SEO. Kolejnym ważnym aspektem jest jakość i unikalność treści na stronie. Treści powinny być wartościowe dla użytkowników, dobrze napisane i regularnie aktualizowane. Równie ważna jest optymalizacja techniczna strony, w tym szybkość ładowania, responsywność mobilna i poprawna struktura HTML.

Nie możesz też zapomnieć o budowaniu linków zewnętrznych, które są ważnym czynnikiem rankingowym. Warto skupić się na zdobywaniu linków z wiarygodnych i powiązanych tematycznie stron.

Kluczowa jest też analiza i monitoring wyników. Regularne śledzenie, jak strona radzi sobie w wyszukiwarkach, pozwala na szybkie reagowanie na zmiany i dostosowywanie strategii SEO. Należy też pamiętać, że pozycjonowanie to proces długoterminowy i wymaga cierpliwości, dlatego ważne jest, aby nie oczekiwać natychmiastowych rezultatów.

Tanie pozycjonowanie stron – czy jest opłacalne? 

Tanie pozycjonowanie stron może być opłacalne, szczególnie dla małych firm lub startupów z ograniczonym budżetem, ale istotne jest, aby pamiętać, że jakość jest często ważniejsza niż koszt. Niskobudżetowe opcje mogą nie oferować kompleksowych strategii SEO lub mogą obejmować techniki krótkoterminowe, które nie przynoszą długotrwałych rezultatów. Ważne, by zawsze zwracać uwagę na zakres usług i metody stosowane przez firmę SEO, upewnić się, że są one zgodne z najlepszymi praktykami i nie zaszkodzą reputacji Twojej strony.

 

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach – czy jest konieczne?

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach jest w obecnych czasach konieczne, ponieważ większość ruchu internetowego pochodzi właśnie z wyszukiwarek, a konkretnie z Google. Dobra widoczność w wyszukiwarkach może znacząco zwiększyć ruch na stronie, poprawić rozpoznawalność marki i przyczynić się do wzrostu sprzedaży lub konwersji. Ponadto, skuteczne SEO pomaga budować wiarygodność i zyskać zaufanie wśród użytkowników internetu.

Mamy nadzieje, że powyższe informacje okażą się przydatne i pomogą osobom, które pozycjonowaniem strony zajmują się samodzielnie.

Jeśli jednak stwierdzisz, że wolisz skupić się na prowadzeniu firmy, a pozycjonowanie strony  powierzyć specjalistom, zapraszamy do grona klientów 1stplace.pl. Zaczniemy od audytu SEO, sprawdzimy, jakie pozycje zajmuje strona na dane słowo kluczowe, dobierzemy frazy kluczowe, zoptymalizujemy ważne z punktu widzenia SEO i UX elementy. Krótko mówiąc, skoncentrujemy się na tym, by w wynikach wyszukiwania na ważne dla Twojego biznesu frazy kluczowe, Twoja strona zajmowała Topowe pozycje.  Musimy też dodać, że pozycjonowanie stron i sklepów e-commerce to część naszych usług, zajmujemy się szerokopojętym e-marketingiem, między innymi działaniami w social mediach, kampaniami Google Ads i Facebook Ads. Zachęcamy do kontaktu! 

 

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Maciej Muchowski

Rozpoczął swoją karierę w branży SEO i marketingu w 2010 roku. Jego specjalizacją jest kreatywny link building oraz webdesign. W chwili obecnej największą przyjemność sprawia mu pozycjonowanie lokalne, którego optymalizację potrafi wykonać w ekspresowym tempie, nie tracąc przy tym, ani procenta jakości działania. Doskonale odnajduje się w skomplikowanych i zawiłych sytuacjach projektowych, kiedy nieocenione jest jego nieszablonowe podejście. W swojej bogatej karierze w branży SEO, tworzył strategie link buildingowe dla największych brandów w Polsce.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza