co to jest portal yahoo

Spis treści

Yahoo – co to jest? Mail (Poczta) Search (Wyszukiwarka)

Yahoo (lub Yahoo!) to amerykański portal internetowy, który zadebiutował na giełdzie w 1996 roku. Obecnie notowany jest w indeksie NASDAQ. Yahoo posiada wiele wersji dedykowanych serwisu obsługujących wiele Państw. Portal notowany był na wysokim 12 miejscu w internetowym rankingu stron internetowych Alexa.

Usługi Yahoo

Yahoo oferuje swoim użytkownikom wiele ciekawych i niezwykle popularnych usług internetowych. Są to m.in.:

Wyszukiwarka Yahoo w Polsce

Yahoo nie cieszy się w Polsce szczególną popularnością. Z wyszukiwarki internetowej giganta z USA korzysta w naszym kraju jedynie 1,8% użytkowników. Co ciekawe jest to trzeci najlepszy wynik poza wyszukiwarką Google i Bing.

Pozycjonowanie i SEO w Yahoo

Czy warto pozycjonować stronę w wyszukiwarce Yahoo? Jeśli zakładamy działalność jedynie na terenie naszego kraju, to inwestycja w pozycjonowanie stron w Yahoo nie będzie szczególnie efektywną formą promocji. Głównie ze względu na gigantyczny udział wyszukiwarki Google na Polskim rynku (ponad 90%).

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Paweł Kapłan

W branży marketingu internetowego od 2010 roku. Swoja przygodę rozpoczynał od lokalnego SEO oraz Google Ads (w tamtym czasie jeszcze Google Adwords), natomiast znacznie bardziej zaczęło go pociągać tradycyjne pozycjonowanie w bardzo trudnych i konkurencyjnych branżach. Pracował przy wielu projektach dla dużych brandów(Empik, Bonprix, BMW), ale najbardziej lubi mocne wyzwania gdzie klient znajduje się w pozycji "underdoga". Paweł brał udział w warsztatach prowadzonych przez takie osobistości jak Dixon Jones (Majestic SEO), Razvan Gavrilas (cognitiveSEO) czy Neil Patel.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza