Pozycjonowanie Katowice
pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron Katowice

Pozycjonowanie Katowice? Specjaliści od pozycjonowania lokalnego? Zespół 1stplace służy pomocą! Od ponad 10 lat zajmujemy się pozycjonowaniem biznesów o różnej specyfice, działających zarówno na rynku lokalnym, na przykład w Katowicach lub w konkretnych dzielnicach Katowic (Zawodzie, Śródmieście, Podlesie, Załęże, Koszutka, Murcki i innych), na terenie całej Polski bądź na rynkach zagranicznych.

Każdego dnia tworzymy strategie e-marketingowe, które przynoszą efekty, prowadzimy działania on-site i off-site, analizujemy i optymalizujemy. Dokładamy wszelkich starań, by pozycjonowanie stron i sklepów internetowych przyniosło satysfakcjonujące rezultaty.

Szukasz agencji SEO? Służymy pomocą! W1stplace staniemy na wysokości zadania.

Pozycjonowanie stron internetowych Katowice – dlaczego warto?

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie? Pozycjonowanie, czyli zwiększenie widoczności w bezpłatnych, naturalnych wynikach wyszukiwania, to sposób, by pomnożyć konwersję, w tym także zyski.

Użytkownicy zainteresowani są wyłącznie wynikami z TOP10, czyli linkami znajdującymi się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Witryny z dalszych pozycji są odwiedzane przez bardzo niewielki odsetek użytkowników, odnotowują niski wartościowy ruch, mniej zarabiają. Takie witryny mają mniejszy autorytet, a klienci nie darzą ich takim zaufaniem, jak domen zajmujących najwyższe pozycje w rankingu.

Warto więc zadbać o widoczność w sieci i wyprzedzić konkurencję. TO krok numer jeden w rozwoju biznesu.

pozycjonowanie katowice
Zostaw kontakt, oddzwonimy

Pozycjonowanie stron – kiedy efekty?

Jak długo trzeba czekać na efekty pozycjonowania stron? Przyjmuje się, że na pierwsze rezultaty poczekać będziemy musieli około czterech miesięcy, na w pełni satysfakcjonujące około dwunastu miesięcy.

Wszystko zależy od kondycji strony, aktualnie zajmowanych pozycji, branży i konkurencyjności. Nie bez znaczenia jest także budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zwiększenie widoczności witryny (strony www lub sklepu e-commerce). Im większy budżet, tym efekty pozycjonowania stron mogą być szybciej widoczne. Okrojone środki mogą ograniczyć lub nawet uniemożliwić niektóre z działań, na przykład publikację artykułów sponsorowanych, a to wydłuży czas oczekiwania na zajęcie Topowych pozycji.

Pamiętajmy więc, że proces pozycjonowania stron (zarówno pozycjonowania lokalnego na Katowice lub inne miasta czy też pozycjonowania ogólnopolskiego), to proces długofalowy. Strategia SEO, wdrażanie działań, indeksacja zmian przez roboty Google, wszystko to wymaga czasu.

Pozycjonowanie warto więc rozpocząć od razu po uruchomieniu strony www lub sklepu internetowego.

Proces pozycjonowania – na czym polega?

Pozycjonowanie strony www to proces wieloetapowy, który obejmuje różne działania – zarówno w obrębie witryny, jak i poza nią. Jak przebiega? Poniżej omawiamy najistotniejsze z wielu działań.

Audyt SEO

Szczegółowy audyt strony i analiza konkurencji to podstawowe czynności. Są konieczne, aby przygotować strategię, dzięki której Twoja witryna zajmować będzie coraz wyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych.

Dobór fraz kluczowych

Dobór odpowiednich słów kluczowych to niezwykle ważna czynność. Dobrze zdecydować się na różne rodzaje fraz, dzięki temu Twoją stronę internetową znajdą użytkownicy będący na różnych etapach lejka zakupowego. Będą to zarówno osoby, które dopiero szukają sposobów na zaspokojenie różnych potrzeb, jak i klienci, którzy są już zdecydowani na dany produkt.

Content marketing

Wartościowe teksty – nie może ich zabraknąć na Twojej stronie www. Mówimy tutaj zarówno o opisach produktów i usług, jak i o treściach brandowych czy poradnikowych. Ciekawe teksty z pewnością zostaną docenione przez użytkowników, jak i przez roboty Google.

Optymalizacja techniczna strony

Pamiętać też musimy o optymalizacji technicznej, która obejmuje wiele działań, są to między innymi optymalizacja kodu, prędkości ładowania, metadanych, adresów url. Inne czynności to wdrożenie certyfikatu SSL, linkowanie wewnętrzne, dostosowanie strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych i wiele innych.

Pozyskanie linków zewnętrznych

Nieważne czy chodzi o pozycjonowanie stron Katowice, pozycjonowanie szerokie, czy ogólnopolskie, ważnym czynnikiem jest profil linków zewnętrznych. Wartościowe odnośniki ze stron powiązanych z naszym biznesem, pomogą w uzyskaniu wyższych pozycji w wyszukiwarce Google.

Monitoring działań

Pozycjonowanie stron internetowych to także weryfikacja działań i ich efektów, sprawdzanie widoczności witryny, reserach konkurencji.

strony www katowice

Pozycjonowanie lokalne Katowice – co to?

Doskonałym rozwiązaniem dla firm z Katowic bądź działających na terenie innego, konkretnego miasta, będzie pozycjonowanie lokalne. Lokalne pozycjonowanie, inaczej lokalne SEO, umożliwia zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce Google na zapytania lokalne. Zapytania lokalne to zapytania z uwzględnieniem fraz lokalnych, czyli zawierających nazwę usługi bądź produktu oraz nazwę miejscowości bądź dzielnicy, na których świadczymy usługi. Przykładami takich fraz będą: fryzjer Katowice, hydraulik Bogucice Katowice, elektryk Katowice Józefowiec, restauracja Śródmieście Katowice, stomatolog Osiedle Tysiąclecia Katowice.

Lokalne pozycjonowanie witryny jest dobrą opcją dla firm, które nie mają interesu w tym, by docierać z ofertą do użytkowników z całej Polski, firm których grupę docelową stanowią klienci lokalni. To rozwiązanie dla restauracji, hoteli, salonów SPA, warsztatów samochodowych, przedszkoli, żłobków, szkół, sklepów stacjonarnych, firm remontowych i budowlanych, kwiaciarni, stomatologów, lekarzy, fizjoterapeutów, salonów masażu.

Posłużmy się przykładem. Załóżmy, że prowadzisz kwiaciarnię w Katowicach, w Śródmieściu. Twoimi klientami będą przede wszystkim osoby przebywające na terenie Katowic, w szczególności we wspomnianej dzielnicy i dzielnicach sąsiednich. Istnieją bardzo niewielkie szanse, że mieszkaniec Gdańska zobaczy Twoją ofertę i przyjedzie specjalnie po bukiet kwiatów. Osoba przebywająca w Gdańsku skupi się na kwiaciarniach znajdujących się jak najbliżej miejsca w którym przebywa.

Lokalne pozycjonowanie stron – geolokalizacja

Z pozycjonowaniem lokalnym związany jest temat geolokalizacji. Algorytmy Google, dzięki kilku czynnikom, mogą określić, gdzie w danym momencie się znajdujesz i uwzględnić to w lokalnych wynikach wyszukiwania. Ma to miejsce nawet wtedy, gdy nie użyjesz fraz zawierających lokalizację. Właśnie dlatego osoby znajdujące się w Katowicach i Warszawie po wpisaniu tej samej frazy, na przykład restauracja włoska, otrzymają inne wyniki wyszukiwania.

Google może określić naszą lokalizację, dzięki takim czynnikom, jak:

Adres IP – za pomocą adresu IP algorytmy Google są w stanie określić Twoją lokalizację z dokładnością do adresu pocztowego.
GPS – GPS dostarcza szczegółowych informacji na temat miejsca, w którym się znajdujesz. Dzięki temu w wynikach wyszukiwarki Google zobaczysz linki do miejsc znajdujących się w niewielkiej odległości od Ciebie.
Sieci Wi-Fi i komórkowe – połączenia w lokalnymi sieciami Wi-Fi to kolejne źródła informacji dla algorytmów Google.
Wcześniejsza aktywność – nie bez znaczenia jest także Twoja wcześniejsza aktywność, wyszukiwanie firm znajdujących się w danym mieście, konkretnej dzielnicy.

strony internetowe www katowice

Pozycjonowanie strony Katowice – zalety

Wiesz już, na czym polega pozycjonowanie lokalne. Dlaczego jednak miałbyś zdecydować się na takie rozwiązanie? Spieszymy z wyjaśnieniem!
Przy lokalnym pozycjonowaniu stron internetowych celem jest dotarcie do użytkowników szukających usług lub produktów w konkretnej miejscowości, a nawet w konkretnej dzielnicy. Dzięki temu możesz dotrzeć do klientów, co do których istnieje duże prawdopodobieństwo, że skorzystają z Twoich usług.

Skuteczne pozycjonowanie lokalne przyczyni się do optymalizacji konwersji. Konwersję stanowić mogą zarówno sprzedaż, jak i wysłanie przez klienta zapytania, zapis na newsletter, połączenie telefoniczne.

Lokalne pozycjonowanie strony internetowej w Katowicach bądź innej miejscowości to także sposób na zwiększenie rozpoznawalności na rynku, a co za tym idzie, uzyskanie przewagi nad konkurencją.

Jeśli więc prowadzisz lokalny biznes warto, byś jak najszybciej rozpoczął działania z zakresu pozycjonowania i wykorzystał inne możliwości, jakie daje marketing internetowy. Takie działania z pewnością przyniosą odczuwalne korzyści.
Szukasz agencji SEO? w 1stplace zadbamy o Twój sukces!

Jak wygląda pozycjonowanie z 1stplace?

W 1stplace oferujemy pozycjonowanie sklepów internetowych i stron www. Od lat zwiększamy widoczność w wynikach wyszukiwania Google biznesów o różnej wielkości i profilu. Jeśli nie wiesz, czy pozycjonowanie stron www to rozwiązanie dla Ciebie skontaktuj się z nami!

Podczas bezpłatnej konsultacji eksperckiej otrzymasz od nas konkretne zalecenia zmian, które przyczynią się do większej widoczności witryny. Nasz specjalista udostępni Ci ekran swojego komputera i przeprowadzi analizę strony. Sprawdzimy ogólną kondycję witryny, wskażemy najistotniejsze błędy, opowiemy, na co zwrócić uwagę i dlaczego.
Jeśli zdecydujesz się dołączyć do grona klientów naszej agencji SEO, przejdziemy do przygotowania dostosowanej do Twoich potrzeb oferty.

Chcesz się wybić na tle firm z Katowic? Prowadzisz sklep internetowy? Zależy Ci na jak najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania? Wspólnie zadbamy o sukces Twojej firmy!

Audyt SEO

W pierwszej kolejności analizujemy stronę pod kątem wszystkich, ważnych w procesie pozycjonowania czynników.

Analiza konkurencji

Sprawdzamy, jakie działania z zakresu pozycjonowania wykonuje Twoja konkurencja i, z jakich form promocji w internecie korzysta.

Słowa kluczowe

Następnie należy wybrać słowa kluczowe oraz frazy, na które pozycjonowana będzie Twoja strona www.

Content marketing

Jak proces pozycjonowania, to oczywiście content. Unikalne, zawierające słowa i frazy kluczowe treści są ważne dla użytkowników i robotów Google.

Profil linków

Pozycjonowanie to także linkowanie wewnętrzne, które ułatwia nawigację na stronie oraz linkowanie zewnętrzne.

Wizytówka Google Moja Firma

Nasza agencja SEO zajmuje się także zakładaniem i optymalizacją wizytówki Google Moja Firma. Działania na mapach Google mają wiele zalet.

Monitoring działań

Przez cały czas monitorujemy i optymalizujemy nasze działania. Dzięki temu pozycja strony w Google jest coraz wyższa.

Kompleksowe usługi

Zajmujemy się nie tylko pozycjonowaniem, ale też kampaniami Google & Fb Ads. Taka reklama to sposób, by szybko dotrzeć do klienta.

Oddział Katowice:
1stplace.pl – Katowice
Warszawska 40/2A
40-008 Katowice

Pozycjonowanie stron www w Katowicach FAQ

Nieważne czy prowadzisz sklep internetowy, czy firmę usługową, czy interesuje Cię pozycjonowanie stron w Katowicach, czy ogólnopolskie. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu widoczności w Internecie, z pewnością zastanawiasz się, jaką agencję SEO wybrać? Podpowiadamy!

Warto wybrać agencję interaktywną, która zapewni kompleksową obsługę. Agencję, która zadba o pozycjonowanie sklepu internetowego, sprawi, że zainteresowanie użytkowników Twoją stroną internetową będzie większe, a w razie potrzeby zoptymalizuje kampanie Google & Fb Ads. Ważne są także takie kwestie, jak fachowe doradztwo oraz profesjonalne podejście.

Nieważne czy prowadzisz sklep internetowy, czy firmę usługową, czy interesuje Cię pozycjonowanie stron w Katowicach, czy ogólnopolskie. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu widoczności w Internecie, z pewnością zastanawiasz się, jaką agencję SEO wybrać? Podpowiadamy!

Warto wybrać agencję interaktywną, która zapewni kompleksową obsługę. Agencję, która zadba o pozycjonowanie sklepu internetowego, sprawi, że zainteresowanie użytkowników Twoją stroną internetową będzie większe, a w razie potrzeby zoptymalizuje kampanie Google & Fb Ads. Ważne są także takie kwestie, jak fachowe doradztwo oraz profesjonalne podejście.

Optymalizacja sklepów internetowych i stron www to ważna część procesu pozycjonowania Twojej firmy. Na optymalizację składają się działania mające na celu zwiększenie funkcjonalności strony, poprawę jej struktury, optymalizację pod SEO (search engine optimization). Wśród działań optymalizacyjnych wymienić możemy wdrożenie unikalnych, zawierających słowa kluczowe treści, linkowanie wewnętrzne, optymalizację grafik i nagłówków, przygotowanie przyjaznych adresów url. Jeśli chodzi o lokalne Seo dobrą praktyką jest tworzenie stron typu landing page zoptymalizowanych pod konkretne obszary działania, na przykład miasta, dzielnice.

Proces pozycjonowania stron to zaledwie jedno z wielu rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować. Jakie jeszcze mamy możliwości? Warto postawić na a kampanię Google Ads (dawniej Google AdWords), prowadzić działania z zakresu content marketingu, publikować wpisy w mediach społecznościowych. Istotna jest również optymalizacja wizytówki Google, czyli Profilu Firmy w Google. Z Google Maps korzysta wielu użytkowników, dobrze więc zadbać, by znalazły się tam informacje o naszej firmie. Optymalizacja wizytówki sprawi, że Twoja witryna będzie widoczna już z poziomu wyszukiwarki, a to sposób, by zyskać nowych klientów.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Pozycjonowanie w oparciu o dzielnice: Katowice

Pozycjonowanie może odbywać się również w oparciu o lokalizację i nazwy dzielnic oraz większych osiedli np. Śródmieście, Załęska Hałda-Brynów, Zawodzie, Osiedle Paderewskiego-Muchowiec, Brynów, Ligota-Panewniki, Załęże, Osiedle Witosa, Osiedle Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec-Józefowiec, Koszutka, Bogucice, Dąbrówka Mała, Szopienice-Burowiec, Janów-Nikiszowiec, Giszowiec, Murcki, Piotrowice-Ochojec, Zarzecze, Kostuchna, Podlesie.

W zakresie pozycjonowania lokalnego oferujemy:

Sprawdź, również ofertę pozycjonowania w innych miejscach:

Stoimy za sukcesami

body chief logo
hertz systems logo
studio figura logo
up fit logo
absolu clinic logo
bear lock logo
roedl partner logo
elfi logo
spektrum logo
apteka wawa logo
Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza