Google Search Console
pozycjonowanie stron lublin

Google Search Console

Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools) to bezpłatna usługa od Google, która pozwala na monitorowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Jakich danych dostarcza Google Search Console?

Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools) dostarcza wiele ważnych informacji związanych z obecnością i wyświetlaniem się danej witryny w Google. Pozwala kontrolować pozycje strony w wynikach wyszukiwania, a także poznać błędy i problemy, które mogą wpływać na obniżenie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. Dzięki Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools) można na przykład sprawdzić, czy strona się prawidłowo zaindeksowała, poznać dane dotyczące wyświetlana witryny w organicznych wynikach wyszukiwania (np. frazy, na jakie wyświetla się strona, średnia pozycja fraz, liczba wyświetleń).

Google Search Console – funkcja dodawania mapy witryny

Narzędzie pozwala też na przesłanie do Google mapy strony sitemap.xml, zgłoszenie podstron do indeksowania czy też sprawdzenie poprawności wersji mobilnej strony. Google Search Console to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych.

Zmiana nazwy z Google Webmaster Tools na Google Search Console

W 2015 roku Google postanowił zmienić nazwę usługi Google Webmaster Tools na Google Search Console.

1stplace

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zwiększymy widoczność Twojej strony w wyszukiwarce!

paweł kapłan ekspert z zakresu seo i pozycjonowania

Blog 1stplace

Chcesz odkryć potencjał swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza