znaczenie tresci w pozycjonowaniu

Spis treści

Dlaczego jakość treści jest ważna w pozycjonowaniu?

Dlaczego jakość treści jest ważna w pozycjonowaniu? O tym, że unikalne treści są istotne w procesie zwiększania widoczności strony www lub sklepu internetowego, wie już każdy. Nie każdy jednak rozumie, dlaczego warto zadbać o wartościowy kontent. Dziś wyjaśnimy tę kwestię. Zachęcamy do lektury! 

Treści a pozycjonowanie 

Treści a czynniki rankingowe Google

Wysokiej jakości treści to ważny czynnik rankingowy.  Bez contentu nie zdobędziemy wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. A jak wiadomo, największy ruch i najwyższą konwersję odnotowują witryny z TOP10, zwłaszcza z TOP3. Strony www i sklepy internetowe, na których brakuje wartościowych treści, uznawane są za mniej wartościowe dla użytkownika i zajmują niższe pozycje w wynikach wyszukiwania. 

Treści a słowa kluczowe 

W artykułach blogowych, w opisach usług i produktów, w tekstach brandowych możemy zawrzeć ważne słowa kluczowe. Słowa, które wpisują w wyszukiwarkę potencjalni klienci

Za pomocą tekstów możemy odpowiedzieć na pytania, jakie zadają użytkownicy, opowiedzieć klientom o naszych produktach i usługach, przekazać informacje na temat oferty. 

Treści a sieć linków wewnętrznych 

Wszelkiego typu treści umożliwią stworzenie przemyślanej siatki linków wewnętrznych. Linki wewnętrzne są ważne w procesie pozycjonowania ‒ poprawiają jakość indeksowania strony, a użytkownikom ułatwiają poruszanie się w obrębie witryny. 

Treści a współczynnik odrzuceń

Wartościowe teksty zwiększają szanse na to, że użytkownik zainteresuje się naszą ofertą, spędzi na stronie więcej czasu, odwiedzi różne podstrony. Dzięki temu współczynnik odrzuceń będzie niższy, a konwersja wzrośnie. Niski współczynnik odrzuceń to wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania. 

Treści a pozycja eksperta 

Wysokiej jakości teksty sprawią, że zyskamy wizerunek eksperta w danej branży. Ciekawy content pomoże nam zdobyć autorytet, wyróżnić się na tle konkurencji i zyskać zaufanie potencjalnych klientów. 

Treści a indeksacja  

Publikacja nowych treści, jak i aktualizacja tekstów, które już znajdują się na stronie, sprawią, że roboty Google będą częściej odwiedzać naszą witrynę. Skutek? Szybsza indeksacja i większy, wartościowy ruch. 

Treść na stronie ‒ dlaczego jeszcze jest ważna? 

Dlaczego jeszcze treść jest ważna? Wartościowe teksty, ciekawe infografiki, wpisy w mediach społecznościowych to sposób na zwiększenie rozpoznawalności firmy. Content będzie doskonałym wsparciem w budowaniu społeczności wokół marki, pomoże dotrzeć do nowych odbiorców.  

tresc w pozycjonowaniu

Content wysokiej jakości ‒ czyli jaki? 

Co oznacza dobry content? Na czym skupić się podczas tworzenia tekstów na stronę www? 

Unikalność 

Wartościowe teksty to przede wszystkim teksty unikalne, pisane przez nas bądź copywritera od A do Z. Oczywiście możemy inspirować się tekstami konkurencji, ale ważne, byśmy ich nie kopiowali. Roboty Google wykryją plagiat, a to nie będzie miało dobrego wpływu na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. 

Nagłówki 

Nagłówki to podstawa. W każdym tekście powinien znaleźć się jeden nagłówek H1 oraz nagłówki H2, H3, H4. Nagłówki to plan tekstu, muszą więc być dobrze przemyślane. Najlepiej trzymać się zasady jeden nagłówek = jedna myśl. 

Odpowiednie zagęszczenie słów kluczowych 

Czasy, w których nadmierne zagęszczenie fraz kluczowych w mianowniku przynosiło rezultaty, odeszły w niepamięć. Nowoczesne pozycjonowanie stawia na naturalne rozmieszczanie fraz ‒ zarówno głównej frazy kluczowej, jak i fraz semantycznych. Jeśli jest taka potrzeba, odmieniamy frazy kluczowe

Aktualizacja treści 

Treści warto regularnie rozbudowywać, uzupełniać o nowe akapity. Dobrze zadbać o to, by wszystkie teksty były aktualne i nie zawierały przestarzałych informacji. 

Język dostosowany do grupy docelowej 

Pamiętajmy o odbiorcach. W pierwszej kolejności, dobrze określić grupę docelową, dokładnie przemyśleć, do kogo kierujemy nasze usługi. Na tej podstawie dobierzmy frazy kluczowe, zastanówmy się, jakie pytania w wyszukiwarkę mogą wpisywać potencjalni klienci. Dostosujmy język do specyfiki naszej branży i grupy docelowej

Poprawność merytoryczna i językowa 

Treści powinny być poprawne zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym. Warto poświęcić czas, by teksty były ciekawe i, by nie zawierały błędów. 

Mata dane i atrybuty ALT 

Pamiętajmy, że treści to nie tylko opisy kategorii i usług, ale także meta dane. Zarówno w alternatywnych opisach grafik, jak i w tytule i opisie strony warto zamieścić przemyślane, zawierające słowa i frazy kluczowe opisy. 

Wysokiej jakości treści są istotnym czynnikiem rankingowym. Warto więc zadbać o to, by publikowane na stronie teksty były interesujące dla użytkowników, stworzyć content odpowiedni dla klientów na różnych etapach lejka zakupowego, zadbać o to, by  teksty zawierały wszystkie istotne informacje. Jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie zadbać o content, zdajmy się na pomoc copywritera. 

Jak Ci się podoba artykuł? Oceń

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?