sky shop, sky shop e-commerce

Spis treści

Sky-Shop: opnie, dropshipping, cennik. Poradnik

E-commerce, czyli handel elektroniczny, stał się jednym z najważniejszych sektorów gospodarki XXI wieku. Takie rozwiązanie pozwala na sprzedaż produktów na skalę globalną, a konsumentom umożliwia zakupy bez wychodzenia z domu. Ale, aby sklep internetowy dobrze spełniał swoje funkcje i generował zyski, musi działać sprawnie, być zintegrowany z firmami kurierskimi, szybkimi płatnościami itp. Dziś zajmiemy się jedną z dostępnych platform e-commerce, jest nią tytułowy Sky-Shop. Kiedy Sky-shop może okazać się strzałem w dziesiątkę, jakimi funkcjami się wyróżnia? 

Sky-Shop – co to?

Sky-Shop to jedna z dostępnych na rynku platform e-commerce, która umożliwia tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Jest to oprogramowanie typu SaaS (software as a service), czyli płatne.
Sky-Shop stworzony został w 2009 roku przez Przemysława Matogę, znanego w środowisku internetowym jako Przemo, twórca popularnej modyfikacji phpBB2 by Przemo.

Sky-Shop – sklep internetowy

Sky-Shop to nie tylko solidne fundamenty do prowadzenia sklepu internetowego, to platforma, która otwiera przed tobą wiele możliwości. Sky-shop umożliwia promocję biznesu w sieci, zwiększa komfort klientów, pozwala na sprzedaż z wykorzystaniem różnych kanałów.

Sky shop dropshipping

Omawiana platforma umożliwia prostą integrację z wybranymi hurtowniami dropshippingowymi. Cały proces sprzedaży, od przyjęcia zamówienia po realizację dostawy, można obsłużyć bezpośrednio z panelu administracyjnego Sky-Shop. Eliminuje to potrzebę korzystania z zewnętrznych systemów, co znacząco upraszcza zarządzanie i pozwala skoncentrować się na kluczowych aspektach biznesu, takich jak marketing i obsługa klienta.

Sky shop Allegro

Sky-Shop to także prosta integracja z Allegro, jedną z najpopularniejszych platform zakupowych w Polsce. Sprzedawcy mogą łatwo synchronizować swoje oferty, zarządzać aukcjami i weryfikować liczbę zamówień w jednym miejscu. Ułatwia to zarządzanie sprzedażą i pozwala na skuteczne docieranie do ogromnej bazy klientów Allegro.

Sky shop a marketplace

Chcesz sprzedawać za pomocą różnych kanałów? Interesuje Cię nie tylko integracja z hurtowniami dropshippingowym i z Allegro? Sky-shop daje Ci taką możliwość. Możesz zintegrować swój sklep z Empik MarketPlace, Marketplace Morele.net, Ceneo. Dzięki temu znacząco zwiększysz zasięg i dotrzesz do szerszego grona potencjalnych klientów.

Sky-Shop – najważniejsze funkcje

Bramki płatności

Szybkie, bezpieczne płatności to konieczność w przypadku każdego sklepu internetowego. Sky-shop oferuje w tym zakresie różne rozwiązania. Twoi klienci mogą płacić blikiem, zdecydować się na pay by link, użyć karty płatniczej Visa i MasterCard bądź wybrać jeszcze inne rozwiązanie. Różne metody płatności to ważne dla użytkowników kwestie, mające wpływ na decyzje zakupowe.

Integracja z firmami kurierskimi

Niemniej ważne od wyboru sposobu płatności są różne metody dostawy zamówienia. Klienci doceniają możliwość wyboru: kurier, Inpost, a może odbiór w sklepie stacjonarnym?

Sky-Shop umożliwia integrację z licznymi firmami kurierskimi. Dzięki temu sprzedawcy mogą oferować różne opcje dostawy i automatycznie generować listy przewozowe, możliwe jest także śledzenie statusu przesyłek w czasie rzeczywistym.

Integracja z bramkami SMS

Klienci oczekują informacji na temat realizacji zamówienia, daty wysyłki itp. Tutaj dużym ułatwieniem są bramki sms. Dzięki tej funkcji, sprzedawcy mogą wysyłać klientom automatyczne powiadomienia SMS. Wiadomości mogą dotyczyć statusu zamówienia, potwierdzenia zakupu czy innych, ważnych kwestii. Taka komunikacja nie tylko ułatwia zarządzanie zamówieniami, ale też zwiększa zaufanie klientów do marki, pozytywnie wpływa na doświadczenia zakupowe.

Przeliczanie walut

Chcesz docierać nie tylko do klientów z Polski, ale także spoza granicy naszego kraju? Sky-shop pozwala na bezproblemowe przeliczanie walut. Wspomniana funkcja umożliwia automatyczne przeliczanie cen na konkretne waluty, co ułatwia klientom dokonywanie zakupów i dostarcza informacji na temat kosztów zakupu.

Różne wersje językowe

Sky-Shop obsługuje wiele wersji językowych, co pozwala sprzedawcom na kierowanie oferty do klientów z różnych krajów. To istotna kwestia dla firm chcących działań globalnie. 

Blog Sky-Shop

Chyba każdy właściciel sklepu e-commerce wie, jak ważne jest budowanie relacji z klientami i tworzenie wartościowej treści. Omawiana dziś platforma oferuje zintegrowane narzędzia do prowadzenia bloga. Możesz więc dzielić się z użytkownikami informacjami z branży, nowościami, dostarczać im porad i inspiracji.

Wysyłanie newslettera

Istotną funkcję w prowadzeniu sklepu e-commerce odgrywa e-mail marketing. Platforma umożliwia wysyłanie newsletterów, a także tworzenie i dystrybucję spersonalizowanych kampanii e-mailowych. 

Sky-Shop panel administracyjny – najważniejsze informacje

Panel administracyjny Sky-Shop jest intuicyjny w obsłudze, jest przejrzysty i działa bardzo sprawnie. Nawet użytkownicy bez doświadczenia powinni poradzić sobie z wieloma działaniami.

 • Intuicyjny interfejs: Interfejs zaprojektowany jest w sposób, który umożliwia szybkie i łatwe zarządzanie produktami, zamówieniami i klientami. Podział na sekcje i zakładki znacznie ułatwia zarządzanie witryną.
 • Łatwa weryfikacja zamówień: W Panelu dostępne są przejrzyste informacje na temat zamówień, ich statusu itp.
 • Wystawianie faktur: Kolejny plus panelu administracyjnego to łatwe wystawianie faktur i rachunków.
 • Wsparcie dla wielu integracji: Użytkownicy mają zapewnione fachowe wsparcie w każdej kwestii – od hurtowni dropshippingowych po bramki płatności i firmy kurierskie.
 • Bezpieczeństwo: Regularne aktualizacje i zaawansowane mechanizmy zabezpieczające zapewniają ochronę zasobów sklepu i danych klientów.

Skyshop – korzyści dla Ciebie i Twoich klientów

Sky-Shop to wiele funkcji, które ułatwią zarządzanie sklepem internetowym. Sky-Shop umożliwia integrację z wieloma zewnętrznymi narzędziami, a także automatyzację wielu procesów sprzedażowych. Sprzedawcy mogą też zdecydować się na integrację z hurtowniami dropshippingowym, z Allegro czy z marketplacem.
To również wiele korzyści dla klientów. Sky-Shop to bezpieczne płatności i różne opcje dostawy, powiadomienia sms, łatwe zwroty i wiele innych zalet.

Sky shop – budowa sklepu internetowego

Omówiliśmy już zalety i funkcje Sky-shopu, ale jak zbudować sklep internetowy na omawianej platformie? Spieszymy z pomocą! Budowanie sklepu na platformie Sky-Shop, podobnie jak na innych, dedykowanych platformach e-commerce, jest procesem krok po kroku, który obejmuje kilka etapów.

 • Rejestracja i wybór odpowiednich rozwiązań: Zarejestruj się na platformie Sky-Shop i wybierz odpowiedni dla siebie plan taryfowy. Zanim podejmiesz decyzję, przeanalizuj potrzeby swojego biznesu, określ funkcje, na których zależy Ci najbardziej, zastanów się nad budżetem.
 • Wybór szablonu: Za pomocą intuicyjnego kreatora zaprojektuj układ i wygląd sklepu. Dostępne moduły wystarczy przeciągnąć i upuścić w wybranym miejscu, sam decydujesz co, i w którym miejscu będzie się znajdować.
 • Dodawanie produktów: Następnie, w panelu administracyjnym, dodaj produkty, które chcesz sprzedawać. Zdefiniuj kategorie, dodaj zdjęcia, opisy, ceny i wszelkie inne informacje o produktach.
 • Konfiguracja płatności i dostawy: Zintegruj sklep z wybranymi bramkami płatniczymi, tak, aby klienci mogli płacić za zakupy w preferowany przez nich sposób. Ustaw też opcje dostawy, ceny przesyłki i wybierz firmy kurierskie, z którymi chcesz współpracować.
 • Dostosowanie ustawień sklepu: Skonfiguruj ustawienia podatkowe, językowe, walutowe itp.
 • Integracja z narzędziami marketingowymi: Skorzystaj z funkcji newslettera, bramek SMS i innych narzędzi marketingowych dostępnych w Sky-Shopie. Dostępne funkcje pozwolą na promocję sklepu i komunikację z klientami.
 • Testowanie sklepu: Zanim udostępnisz sklep, przetestuj wszystkie jego funkcje. Upewnij się, że proces zakupu działa płynnie, płatności są przetwarzane poprawnie, a strony sklepu szybko się ładują.

Pamiętaj o monitoringu działania sklepu, analizowaniu wyników i bieżącym wprowadzaniu poprawek. Sky-Shop zapewnia wsparcie techniczne, w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości otrzymasz pomoc. Wykorzystuj możliwości oferowane przez Sky-Shop, nie bój się eksperymentować.

Pozycjonowanie sklepu Sky Shop

Współcześni użytkownicy są bardzo wymagający. Twój sklep e-commerce musi być miły dla oka, działać sprawnie i rzecz jasna, być widoczny w wynikach wyszukiwania. Jakie działania są podstawą w procesie pozycjonowania?

Unikalna treść

Wysokiej jakości treść to ważny element pozycjonowania. Sky-Shop pozwala na łatwe dodawanie i edytowanie treści kart produktowych, opisów kategorii, artykułów blogowych. Regularne aktualizowanie treści zwiększa crawl budget oraz autorytet sklepu.

Struktura sklepu

Hierarchiczna i przemyślana struktura sklepu internetowego pomaga robotom w skuteczniej indeksacji. Co więcej, sprawia, że klient może bez problemów poruszać się po sklepie i znaleźć ważne informacje, produkty. Menu, kategorie i podkategorie produktów powinny być logicznie rozplanowane, a ścieżka zakupowa intuicyjna.

Linkowanie wewnętrzne

Linki wewnętrzne łączą poszczególne podstrony sklepu – ułatwia to nawigację, może wydłużyć czas sesji użytkownika, ma też pozytywny wpływ na indeksację. 

Optymalizacja adresów URL

Tworzenie przyjaznych dla wyszukiwarek i użytkowników adresów URL to kolejne z działań. Adresy powinny być krótkie i zawierać ważne słowa kluczowe.

Meta dane

Dla każdego produktu, kategorii czy podstrony przygotuj unikalne meta tagi (title, description). Meta dane są istotne dla wyszukiwarek i wpływają na to, jak Twoja strona jest prezentowana w wynikach wyszukiwania.

Optymalizacja obrazów

Kolejna kwestia to grafiki i zdjęcia. Powinny być nie tylko estetyczne, ale też skompresowane, istotne są również atrybuty alt oraz nazwy plików.

Integracja z Google Analytics i Search Console

Dzięki łatwej integracji z narzędziami Google możesz monitorować ruch na swojej stronie, analizować zachowanie użytkowników i dostosowywać strategię SEO w oparciu o konkretne dane.

Prędkość ładowania

Szybkość ładowania jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ranking w wyszukiwarkach. Zbyt wolna prędkość sklepu to utrata widoczności i wielu klientów.

Responsywność i mobile SEO

Sklepy stworzone w Sky-Shop są responsywne, oznacza to, że dostosowują się do różnych rozmiarów ekranów, w tym do urządzeń mobilnych. Google przywiązuje dużą wagę do jakości mobilnej wersji witryny – wystarczy wspomnieć tutaj o koncepcji First Mobile Indexing. Poprawne działanie sklepu na urządzeniach mobilnych jest też bardzo ważne dla Twoich klientów.

Sky-Shop cennik – ile kosztuje sklep e-commerce na sky-shopie?

A jak wygląda cennik Sky-shopu? Sky-Shop oferuje kilka wariantów cenowych, dostosowanych do różnych wymagań i potrzeb sklepów e-commerce. Miesięczny abonament wynosi od około 19 zł do 449 zł miesięcznie. Na oficjalnej stronie dostępny jest także cennik dedykowany sklepom e-commerce zainteresowanym współpracą z hurtowniami dropshingowymi. Dropshipping na start to cena od około 139-199 zł miesięcznie. Droższe pakiety to koszt od około 179 zł -199 zł i 279 – 399 zł miesięcznie. Szczegółowe informacje na temat cennika Sky-shop można znaleźć na oficjalnej stronie platformy.

Sky-Shop poczta – dedykowana skrzynka pocztowa

W momencie zakładania sklepu na serwerze Sky-Shop, tworzona jest dedykowana skrzynka pocztowa w wykupionej przez Ciebie domenie. Z poczty możesz korzystać zarówno przez webmail dostarczony przez Sky-Shop, jak i przez zewnętrzne programy pocztowe. Co więcej, skrzynka może zostać podłączona pod inny, już istniejący adres e-mail, na przykład w systemie G-mail.

Sky-Shop logowanie – ochrona przed osobami nieupoważnionymi

Bezpieczeństwo i prywatność są priorytetem. System logowania do panelu administracyjnego sklepu jest chroniony zaawansowanymi mechanizmami zabezpieczającymi. Dzięki temu tylko uprawnione osoby mają dostęp do wrażliwych danych sklepu i jego klientów. Ponadto, dzięki regularnym aktualizacjom platformy potencjalne luki w bezpieczeństwie są szybko wykrywane i eliminowane.

Sky-Shop hurtownie

Jednym z atutów Sky-Shop jest wsparcie w integracji z hurtowniami. Dla wielu firm, na przykład korzystających z dropshippingu, możliwość połączenia sklepu z hurtownią może znacząco ułatwić zarządzanie sklepem. Sky-Shop oferuje narzędzia, które pozwalają na łatwe połączenie z wybranymi dostawcami, synchronizację stanów magazynowych i automatyczne przekazywanie zamówień.

Sky-Shop kontakt

Jeśli masz pytania dotyczące korzystania z platformy Sky-Shop, chciałbyś zgłosić problem lub potrzebujesz wsparcia technicznego, istnieje kilka sposobów kontaktu z zespołem Sky-Shop:

 • Formularz kontaktowy: Na oficjalnej stronie internetowej Sky-Shop znajduje się formularz kontaktowy, przez który możesz przesłać swoje zapytanie lub opisać napotkany problem.
 • E-mail: Z zespołem możesz skontaktować się za pomocą e-maila. Dokładny adres e-mailowy powinieneś znaleźć w sekcji kontaktowej na stronie internetowej platformy.
 • Telefon: Z zespołem wsparcia możesz też skontaktować się telefonicznie.
 • Chat online: Kolejna opcja to chat online.
 • FAQ i baza wiedzy: Na stronie Sky-shopu dostępnych jest wiele informacji, w tym sekcje FAQ – możesz sprawdzić, czy odpowiedź na Twoje pytanie nie jest dostępna na stronie www.

Sky-Shop opinie

Sky shop opinie? W sieci dostępnych jest wiele komentarzy. Użytkownicy często chwalą Sky-Shop za intuicyjną obsługę, wsparcie techniczne oraz wiele przydatnych funkcji. Jednak, jak każdy produkt, Sky-Shop ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Większość negatywnych opinii dotyczy drobnych błędów, które są systematycznie poprawiane przez deweloperów platformy.

Z wieloma merytorycznymi opiniami można zapoznać się na oficjalnej stronie platformy. Opinie dostępne są także na Profilu Firmy w Google, z pewnością też pojawiają się na forach internetowych.

Shoper czy Sky-Shop?

Wybór platformy e-commerce to ważna decyzja, która może wpłynąć na sukces Twojego sklepu online. Zarówno Shoper, jak i Sky-Shop to popularne i cenione na polskim rynku rozwiązania, ale różnią się one w wielu aspektach. Oto kilka kluczowych punktów, które warto wziąć pod uwagę:

 • Funkcjonalność i elastyczność: Obie platformy oferują bogaty zestaw funkcji  niezbędnych w prowadzeniu sklepu online. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się opcjom dostępnym w każdej z platform.
 • Koszty: Modele cenowe obu platform mogą się różnić. Analiza kosztów początkowych i miesięcznych, ewentualnych opłat za dodatkowe moduły, integracje, modyfikacje jest wysoce zalecana.
 • Wsparcie i społeczność: Jakość wsparcia technicznego oraz dostępność materiałów pomocniczych (poradniki, tutoriale), także są istotne. Dodatkowym atutem może być aktywna społeczność użytkowników.
 • SEO i marketing: Obie platformy umożliwiają optymalizację sklepu pod kątem pozycjonowania. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zweryfikuj, jakie narzędzia marketingowe oferuje każda z platform.
 • Skalowalność: Jeśli planujesz rozwijać swój biznes, wybierz platformę, która umożliwi Ci łatwą skalowalność sklepu w przyszłości.
 • Opinie użytkowników: Warto poszukać opinii innych sprzedawców korzystających z omawianych platform. Komentarze mogą dostarczyć wartościowych informacji na temat doświadczeń, problemów i korzyści związanych z każdym rozwiązaniem.

Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Niektórzy sprzedawcy mogą preferować Sky-Shop ze względu na określone funkcje lub integracje, podczas gdy inni mogą uważać, że Shoper lepiej spełnia ich wymagania.

Redcart czy Sky-Shop?

Redcart, jak i Sky-Shop to cenione na polskim rynku platformy e-commerce. Wybór między nimi zależy od specyfiki sklepu. Sky-Shop słynie ze wsparcia dla dropshippingu, zaawansowanych narzędzi SEO oraz szerokiej gamy integracji. Redcart również oferuje wiele funkcji, ale jego interfejs, struktura i organizacja funkcji w panelu administracyjnym różnią się od tego, co oferuje Sky-Shop.  

Sky shop – FAQ

Czym jest Sky-Shop?

Sky-Shop to platforma e-commerce, która umożliwia tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy chcą prowadzić sprzedaż online w profesjonalny i efektywny sposób.

Sky shop jak usunąć konto?

Aby usunąć konto w Sky-Shop, skontaktuj się z obsługą klienta lub działem wsparcia technicznego platformy. Zespół przekaże Ci instrukcje lub pomoże w procesie usuwania konta. Pamiętaj, że usunięcie konta jest decyzją ostateczną i może prowadzić do trwałej utraty danych i treści witryny. Przed podjęciem takiej decyzji zalecane jest wykonanie kopii zapasowych.

Sky shop jak zacząć?

Aby rozpocząć korzystanie z platformy Sky-Shop, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 • Rejestracja: Odwiedź oficjalną stronę Sky-Shop i zarejestruj się, tworząc nowe konto. Zazwyczaj będzie to wymagało podania podstawowych informacji kontaktowych i wybrania odpowiedniego planu taryfowego.
 • Wybór szablonu: Po zarejestrowaniu się, wybierz jeden z dostępnych szablonów.
 • Konfiguracja sklepu: W panelu administracyjnym dokonaj podstawowej konfiguracji sklepu – ustaw walutę, język, dane kontaktowe oraz konfigurację podatków i dostawy.
 • Dodawanie produktów: Przejdź do sekcji produktów w panelu administracyjnym i zacznij dodawać swoje produkty, ustal ceny, opublikuj zdjęcia, opisy i inne ważne informacje.
 • Integracja z systemami płatności: Podłącz swoje konto bankowe lub system płatności online, aby klienci mogli dokonywać zakupów w Twoim sklepie.
 • Testowanie: Przed oficjalnym uruchomieniem sklepu przeprowadzić kilka testowych transakcji, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo.
 • Promocja: Po uruchomieniu sklepu, zacznij promować go za pomocą mediów społecznościowych, reklam online, e-mail marketingu itp. Marketing internetowy to wiele możliwości. 
 • Wsparcie: W przypadku problemów lub pytań skorzystaj z dostępnego wsparcia klienta Sky-Shop.


Czy Sky-Shop oferuje wsparcie dla dropshippingu?

Tak, Sky-Shop oferuje wsparcie dla modelu dropshippingu, co pozwala sprzedawcom na oferowanie produktów bez konieczności ich fizycznego magazynowania.

Jakie są główne funkcje Sky-Shop?

Sky-Shop oferuje wiele funkcji, takich jak: bramki płatności, różne wersje językowe, przeliczanie walut, możliwość prowadzenia bloga, integracja z firmami kurierskimi i wiele innych.

Czy Sky-Shop jest platformą płatną?

Tak, Sky-Shop działa w modelu SaaS (software as a service) i oferuje różne plany taryfowe, dostosowane do potrzeb różnych użytkowników.

Jakie integracje są dostępne w Sky-Shop?

Sky-Shop umożliwia integrację z wieloma zewnętrznymi narzędziami i usługami, takimi jak systemy płatności, firmy kurierskie, marketplace, Allegro oraz wybrane hurtownie dropshippingowe.

Czy Sky-Shop jest przyjazny dla SEO?

Tak, Sky-Shop oferuje zaawansowane narzędzia SEO, które pomagają optymalizować sklep pod kątem wyszukiwarek, a to sprzyja lepszemu pozycjonowaniu.

Sky-Shop zarobki – ile można zrobić w e-commerce?

Zarobki w e-commerce uzależnione są od wielu czynników, takich jak oferta, marketing, jakość obsługi klienta. Sky-Shop dostarcza narzędzia, które pomagają optymalizować każdy aspekt działania sklepu. Dzięki zaawansowanym analizom i raportom dostępnym w panelu administracyjnym, sprzedawcy mogą monitorować przychody, marże oraz identyfikować obszary wymagające optymalizacji. 

Podsumowanie

Sky-Shop to kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą prowadzić sklep internetowy na najwyższym poziomie. Dzięki szerokiej gamie funkcji, wsparciu i ciągłemu rozwojowi, platforma ta jest doskonałym wyborem zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i dla dużych korporacji.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza