Sklepy internetowe Poznań

Projektowanie i tworzenie sklepów internetowych Poznań

Sklepów internetowych wciąż przybywa, zdobycie przewagi nad konkurencją jest więc coraz trudniejsze. Aby dotrzeć do potencjalnych klientów i cieszyć się wysokim współczynnikiem konwersji, trzeba zadbać o najmniejszy szczegół. Sklep musi działać bez zarzutu, mieć przemyślaną strukturę, wyróżniać się designem.
W 1stplace zajmujemy się projektowaniem i tworzeniem sklepów internetowych. Zapraszamy do współpracy zarówno firmy z Poznania i okolic, jak i z innych części Polski.

Na jakich systemach tworzymy sklepy internetowe?

Sklepy internetowe mają wiele zalet, które doceniane są zarówno przez przedsiębiorców, jak i przez konsumentów.
Zdarza się, że nawet osoby prowadzące sklep stacjonarny, rozszerzają działalność o sprzedaż w internecie.
W 1stplace tworzymy sklepy oparte na WooCommerce oraz PrestaShop. Czym są wspomniane systemy i jakie różnice występują pomiędzy nimi ?

WooCommerce

WooCommerce bazuje na systemie CMS WordPress. To dedykowana wtyczka umożliwiająca sprzedaż online. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku sklepów mających w swojej ofercie asortyment do 500 artykułów. Jeśli chcemy prowadzić większy sklep, lepszą opcją będzie inny system.

PrestaShop

PrestaShop to także popularny system e-commerce. Dużą zaletą oprogramowania są liczne funkcje ułatwiające sprzedaż online i kompleksową obsługę klientów. Sklepy oparte o PrestaShop mają intuicyjny w obsłudze panel administracyjny, bez problemów można dodawać nowe produkty, artykuły na bloga czy opisy kategorii. PrestaShop to dobra opcja dla małych i średnich firm, oferujących od 500 do 10000 produktów.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Ile kosztuje sklep internetowy? Wycena przygotowywana jest indywidualnie. Wiele zależy od rodzaju branży, wielkości sklepu, dodatkowych funkcjonalności. W 1stplace sporządzamy indywidualną wycenę.

pozycjonowanie stron w poznaniu
Zostaw kontakt, oddzwonimy

Nowoczesny sklep internetowy - czyli jaki?

Czym powinny wyróżniać się funkcjonalne sklepy internetowe? Ważne jest, aby klient bez problemów poruszał się po takim sklepie. Pomocne tutaj będą linki wewnętrzne, a także wyszukiwarka z opcją podpowiedzi produktów. Dobrze też zadbać o kontakt z klientem – bardzo pomocny będzie formularz kontaktowy. W sklepie internetowym nie powinno też zabraknąć bloga z wartościowymi poradnikami.

Co więcej, witryna powinna być stworzona w technologii rwd – pamiętajmy, że użytkownicy korzystają z internetu, przeglądają strony www.

Pamiętajmy także o przyjaznym panelu administratora. Przyjaznym, czyli takim, w którym możemy śledzić stany magazynowe, historię zamówień konsumentów, informacje na temat dostępności produktu. Warto rozważyć opcję sprzedaży wielokanałowej, na przykład na Allegro.

Chcesz uruchomić własny biznes? Sklep internetowy już dawno chodzi Ci po głowie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dziś!

Projektowanie sklepów internetowych Poznań - postaw na 1stplace

Stworzenie sklepu internetowego obejmuje kilka etapów. Jak to wszystko wygląda w 1stplace? Już wyjaśniamy.

Uzgodnienie szczegółów

Proces tworzenia sklepu internetowego zawsze rozpoczynamy od rozmowy i przygotowania briefu. W zależności od preferencji klienta rozmowa odbywa się w naszym biurze, telefonicznie bądź online. Na spokojnie omawiamy wszystkie szczegóły, poznajemy oczekiwania klienta oraz specyfikę jego branży.

Makietowanie

Na czym polega makietowanie, czyli prototypowanie sklepu internetowego? Makietowanie ma na celu zaplanowanie struktury sklepu internetowego, rozmieszczenia poszczególnych elementów i mechanizmów. Dzięki makiecie możemy pokazać, jak będzie wyglądała interakcja użytkownika ze sklepem.


Makieta sklepu powinna być przygotowana w taki sposób, aby poprawnie wyświetlał się on na komputerze, ale także na innych urządzeniach, na przykład smartfonie. Responsive web design, czyli RWD, to w dzisiejszych czasach podstawa.
W naszej agencji koncentrujemy się na tym, by sprzedaż produktów i usług przebiegała bez najmniejszych problemów, by Twoi klienci mogli szybko znaleźć i zakupić interesujące ich produkty.

Projekt graficzny

Web design to niezwykle ważna kwestia. Tutaj liczy się każdy szczegół – miła dla oka kolorystyka, unikalne grafiki, estetyczne zdjęcia produktów. Szata graficzna musi być spójna, dostosowana do specyfiki branży.

Kodowanie

Gdy już wszystkie powyższe kwestie są ustalone, nasz specjalista przechodzi do programowania i realizacji kwestii technicznych. Przeprowadzane są takie prace, jak optymalizacja kodu źródłowego, integracja z systemami płatności i kurierami, przygotowanie formularza kontaktowego, bazy danych.

Treści i grafiki

Następnie możemy już przejść do wdrażania przyjaznych dla użytkownika, unikalnych treści, grafik, zdjęć itp. (unikalne treści są bardzo istotne, zarówno jeśli chodzi o użytkowników, jak i o SEO). Przeprowadzane są także takie prace, jak podwieszenie sklepu internetowego pod docelową domenę, konfiguracja zabezpieczeń.

Testowanie sklepu internetowego

Sprawdzamy, czy stworzony sklep internetowy działa, jak należy. Kontrolujemy prędkość ładowania, weryfikujemy dane, wprowadzamy poprawki. Po naszej stronie znajdują się kwestie związane z hostingiem.

Uruchomienie sklepu internetowego

Jeśli wszystko działa, jak należy, pozostaje tylko uruchomić sklep internetowy. Od tej pory klienci mogą już robić zakupy w Twoim sklepie e-commerce.

Pamiętajmy jednak, że budowa sklepów internetowych to nie wszystko. Należy także zadbać o widoczność w sieci – w dzisiejszych czasach optymalizacja SEO jest konieczna.

Chcemy być najlepsi w swoim fachu, budować sklepy internetowe, które spełnią zarówno Twoje oczekiwania, jaki i oczekiwania Twoich klientów. Zawsze dążymy do tego, by ostateczny efekt naszych prac wywołał wielkie ŁAŁ!

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Zaprojektowanie sklepu internetowego to dopiero część spraw, o które zadbamy, naszym klientom oferujemy także pozycjonowanie. Zajmujemy się zarówno pozycjonowaniem sklepów, jak i stron www (oferujemy pozycjonowanie lokalne, na przykład na terenie Poznania, jak i ogólnopolskie bądź na rynki zagraniczne).

Zadbamy o usunięcie błędów na stronie, wdrożymy certyfikat SSL, przygotujemy treści, metadane, zoptymalizujemy adresy URL i wykonamy szereg innych prac, dzięki którym Twoja witryna będzie widoczna w internecie.

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Pozycjonowanie w oparciu o dzielnice: Poznań

Pozycjonowanie może odbywać się również w oparciu o lokalizację i nazwy dzielnic oraz większych osiedli np.

W zakresie pozycjonowania lokalnego oferujemy:

Sprawdź, również ofertę pozycjonowania w innych miejscach:

Stoimy za sukcesami

body chief logo
hertz systems logo
studio figura logo
up fit logo
absolu clinic logo
bear lock logo
roedl partner logo
elfi logo
spektrum logo
apteka wawa logo
Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza