Spis treści

Allegro Ads – czy to dobry sposób na zwiększenie sprzedaży?

Allegro odwiedza 22 000 000 osób miesięcznie. To ogromna liczba użytkowników, którzy szukają różnego rodzaju produktów. Właśnie dlatego, wiele sklepów e-commerce decyduje się na rozszerzenie sprzedaży o Allegro. Ale, Allegro to nie tylko możliwości, ale też wyzwania, np. w postaci dużej konkurencji. W jaki sposób możesz wyróżnić swoje produkty? Doskonałym rozwiązaniem są kampanie Allegro Ads. Jak działają takie reklamy? Czy sprawdzą się w przypadku Twojego biznesu?

Allegro Ads – co to? 

Allegro Ads to system reklamowy Allegro, dzięki któremu sprzedawcy mogą  zwiększać widoczność swoich produktów, docierać do klientów, mnożyć konwersję.  Allegro pozwala na wykorzystanie różnych formatów reklamowych, takich jak banery, reklamy produktowe czy linki sponsorowane. Reklamy wyświetlane są na Allegro, a także poza platformą – w sieci reklamowej Google Ads

Allegro Ads definicja
Allegro Ads definicja

Allegro Ads – rodzaje i cele reklam 

Wyróżniamy różne rodzaje reklam Allegro Ads, są to oferty sponsorowane, reklamy w sieci reklamowej oraz reklamy graficzne.  

Oferty sponsorowane 

Oferty sponsorowane Allegro Ads znane są również jako sponsored offers czy sponsored listings. Takie kampanie są doskonałym sposobem, by dotrzeć do klientów zainteresowanych konkretnymi produktami i wyróżnić się na tle konkurencji.

Oferty sponsorowane, po wpisaniu przez użytkownika odpowiednich fraz kluczowych, wyświetlane są na liście wyszukiwania jako pierwsze. Omawiane reklamy widoczne są w kluczowych miejscach platformy, takich jak górna część wyników wyszukiwania, strony kategorii, strona główna.

Sieć reklamowa 

Sieć reklamowa Allegro Ads, znana również jako Allegro Advertising Network (AAN), poszerza możliwości reklamowania poza samą platformę. Dzięki AAN reklamy wyświetlane są także na Facebooku i w wyszukiwarce Google. Pozwala to na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów.

 • AAN umożliwia precyzyjne targetowanie reklam. Reklamy mogą być dostosowane do preferencji, zachowania zakupowego oraz historii przeglądania użytkowników. Wszystko to zwiększa efektywność reklam.
 • Sieć oferuje różne formaty reklam, w tym banery, reklamy wideo, a także reklamy natywne, które są dostosowane do wyglądu i funkcjonalności strony, na której się pojawiają.

Reklama graficzna

Reklama graficzna Allegro Ads to idealne rozwiązanie dla sprzedawców, którzy chcą szybko zwiększyć rozpoznawalność marki. Taki rodzaj kampanii umożliwia prezentowanie ofert, produktu, marki za pomocą atrakcyjnych obrazów lub grafik. 

 • Reklamy graficzne mogą zawierać zdjęcia produktów, atrakcyjne grafiki, tekst oraz inne elementy, które pomagają wyróżnić produkt na tle innych ofert.
 • Reklamy graficzne wyświetlane są  na stronie głównej Allegro, na stronie kategorii, w wynikach wyszukiwania.

Allegro Ads – korzyści dla Twojego biznesu 

Znasz już rodzaje reklam Allegro Ads, jeśli będziesz potrzebował bardziej szczegółowych informacji, zachęcamy do kontaktu z naszą agencją, z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na każde pytanie. 

Przejdźmy teraz do omówienia korzyści kampanii Allegro Ads. 

 • System Allegro Ads umożliwia prezentację produktów w strategicznych miejscach platformy, takich jak wyniki wyszukiwania, strony kategorii czy strona główna. Reklamy Allegro Ads umożliwiają także zwiększenie widoczności poza platformą. 
 •  Możliwość targetowania reklam na podstawie wieku, płci, lokalizacji, zachowania zakupowego, zainteresowań oraz urządzenia, z którego korzysta użytkownik, pozwala na dotarcie do grupy docelowej. 
 • Allegro Ads oferuje różnorodne formaty i opcje kampanii, od reklam produktowych po reklamy wideo, a to podstawa w kreatywnym i elastycznym marketingu.
 • Reklamy można szybko zaprojektować i uruchomić, pozwala to na szybkie zwiększenie widoczności oraz natychmiastową reakcję na zmieniające się warunki rynkowe lub zachowania konsumentów.

Allegro Ads – analiza i raportowanie

Allegro zapewnia dostęp do narzędzi analitycznych oraz raporty, które umożliwiają monitorowanie wyników kampanii w czasie rzeczywistym. W panelu Allegro dostępne są informacje dotyczące liczby kliknięć, zainteresowania reklamą, wartości sprzedaży czy zwrotu z inwestycji. 

Allegro Ads: korzyści dla biznesu
Allegro Ads: korzyści dla biznesu

Ile kosztuje reklama na Allegro? 

W zależności od formatu reklamowego, naliczane są opłaty za kliknięte – CPC, lub wyświetlenie reklamy – CPM.

Allegro ustala minimalną stawkę CPC, czyli stawkę, poniżej której Twoja reklama nie weźmie działu w licytacji. Wysokość minimalnego CPC różni się w zależności od kategorii produktu, słów kluczowych, sezonowości, lokalizacji reklamy. 

Allegro Ads to ciekawa opcja zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw, które chcą skutecznie konkurować na rynku e-commerce, zwiększać swoją sprzedaż oraz budować rozpoznawalność marki wśród szerokiej grupy użytkowników Allegro.

 

Allegro Ads panel - co to?

Allegro Ads panel to dedykowany interfejs, który umożliwia sprzedawcom i marketerom zarządzanie kampaniami reklamowymi na platformie Allegro. Panel oferuje różnorodne funkcje, takie jak tworzenie i edycja kampanii, analiza wyników, monitorowanie wydatków i efektywności reklam.

Allegro Partner to program partnerski platformy Allegro, dedykowany agencjom, które zajmują się prowadzeniem kampanii Allegro Ads. Agencje, po spełnieniu określonych kryteriów kwalifikacyjnych, otrzymują status Partnera Allegro. Zapewnia to dostęp do dodatkowych narzędzi, zasobów oraz wsparcia ze strony Allegro. Program ma na celu wspieranie efektywności i optymalizacji kampanii reklamowych, co przekłada się na lepsze wyniki firm współpracujących z daną agencją.

Aby zalogować się do panelu Allegro Ads, w pierwszej kolejności musisz założyć konto sprzedawcy. Logowanie odbywa się poprzez stronę główną Allegro – należy wybrać opcję Moje Allegro, a następnie Reklamy. Po wprowadzeniu danych logowania uzyskasz dostęp do panelu Allegro Ads, z poziomu ktorego możesz zarządzać swoimi kampaniami reklamowymi.

 

Aby uruchomić kampanię reklamową w Allegro Ads, wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się na swoje konto Allegro, przejdź do sekcji Moje Allegro, a następnie wybierz Reklamy.
 • Wybierz opcję Utwórz kampanię  i postępuj zgodnie z instrukcjami.
 • Wybierz typ kampanii, produkty, które chcesz promować oraz grupę docelową.
 • Określ budżet dzienny, stawkę CPC, czas trwania kampanii.
 • Wybierz, do kogo mają trafić Twoje reklamy, możesz bazować na demografii, zainteresowaniach oraz historii zakupowej potencjalnych klientów.
 • Po dokonaniu wszystkich ustawień i zatwierdzeniu kampanii, reklamy zostaną  uruchomione. 

 

 

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza