Spis treści

Reklama masażu – wskazówki, które zwiększą popularność Twojego gabinetu

Gabinet masażu – czyli kojąca muzyka i pełen relaks. Wiele osób, przynajmniej raz na jakiś czas, chętnie odwiedziłoby takie miejsce. Zadbaj o to, by wszyscy zainteresowani bez problemu znaleźli Twoją ofertę ( i oczywiście nabrali zaufania do Twoich usług). W jaki sposób możesz to zrobić? Jak wygląda reklama gabinetu masażu? Mamy kilka wskazówek. 

Promocja gabinetu masażu 

Reklama gabinetu masażu obejmuje wiele działań, o różnym charakterze. Bez względu na rozwiązania, na które się zdecydujesz, pamiętaj, by rozpocząć od analizy potrzeb klienta, weryfikacji konkurencji, mocnych i słabszych stron swojej firmy. Wyznaczaj realistyczne, konkretne i ograniczone czasowo cele. 

Strona internetowa 

Strona internetowa to podstawa, nie tylko w przypadku gabinetu masażu, ale w każdej branży – pisaliśmy o tym na naszym blogu nieraz. Klienci szukają w sieci praktycznie wszystkiego – od wskazówek, po konkretne oferty. Nawet jeśli, spacerując po mieście, zobaczą szyld firmy bądź przeczytają wzmiankę np. w social mediach, i tak weryfikują stronę www. Jeśli więc zależy Ci na skutecznej reklamie, musisz zainwestować w stronę www. W przypadku gabinetu masażu wystarczy prosta, zbudowana na WordPressie witryna. 

Pamiętaj jednak, że Twoja strona musi spełniać określone standardy, poniżej podstawowe kwestie. 

 • Design: Współgrające kolory, estetyczne zdjęcia gabinetu, prezentacja usług to ważne punkty do odhaczenia. Zadbaj także o światło na stronie, wyraźny font, nagłówki zawierające najważniejsze informacje (przuykład nagłowka H1: masaż biurowy Poznań). 
 • Funkcjonalność: Klienci nie mogą gubić się na Twojej stronie, przemyślana struktura witryny, logiczne menu – tutaj nic nie może szwankować. 
 • Content: Na stronie nie może zabraknąć podstawowych informacji o Twoim gabinecie masażu. Wartościowe treści powinny znaleźć się na stronie głównej i w sekcji O nas. Ważne są także opisy masaży i skuteczne CTA. Dobrze też zdecydować się na prowadzenie bloga. 
 • Kontakt: Zakładka kontakt musi zawierać poprawne i pełne dane kontaktowe: adres, telefon, wskazówki dojazdu. Konieczne też zadbaj o interaktywną mapę. 
 • Responsywność: Witryna musi działać bez zarzutu na wszystkich urządzeniach (telefon, tablet, komputer).  
 • Prędkość ładowania: Strona www nie może się zacinać lub zbyt długo ładować. Czas ładowania powyżej 3 sekund zwiększa ryzyko utraty klienta. 
 • Inne: Na stronie warto także umieścić formularz kontaktowy, przyciski do mediów społecznościowych. Coraz więcej firm zapewnia także obsługę chatbota – dzięki temu zainteresowani mogą od razu otrzymać pomoc. 
 • Rezerwacja online: Wielu klientów z pewnością doceni też opcje rezerwacji online. 

Pozycjonowanie lokalne a promocja salonu masażu

Oferta gabinetów masażu kierowana jest głównie do klientów z konkretnego regionu: miasta, a nawet dzielnicy. Właśnie dlatego, dobrą opcją jest skorzystanie z pozycjonowania lokalnego. Pozycjonowanie lokalne to działania on-site i off-site, których celem jest zwiększenie widoczności witryny na frazy lokalne, w tym przypadku będą to np.: masaż Poznań, gabinet masażu Poznań Polanka, masaż kobido centrum Warszawa, masaż tajski Kraków itp. Widoczność na frazy lokalne pozwoli Ci dotrzeć do klientów, którzy mogą być zainteresowani Twoimi usługami. 

Pozycjonowanie lokalne obejmuje następujące działania: 

 • Audyt SEO i UX – to pierwszy krok, który zweryfikuje jakość contentu  widoczność i ogólną kondycję strony www.
 • Optymalizacja www pod kątem lokalnych fraz kluczowych, np. umieszczenie fraz w nagłówkach i treści strony.
 • Regularna publikacja wartościowego contentu, np. artykułów blogowych. 
 • Regularne pozyskiwanie linków zewnętrznych z lokalnych, tematycznych źródeł. 
 • Optymalizacja Profilu Firmy w Google. 
 • Wpisy w lokalnych katalogach online.
 • SEO techniczne, które obejmuje takie działania, jak: optymalizacja adresów url, wdrożenie certyfikatu SSL, optymalizacja plików JavaScript i CSS, tworzenie i aktualizowanie map strony w formatach XML i HTML i wiele innych działań. 
Reklama gabinetu masażu: pozycjonowanie lokalne
Reklama gabinetu masażu: pozycjonowanie lokalne

Profil Firmy w Google 

Profil Firmy w Google jest ważnym elementem seo lokalnego i szeroko pojętej reklamy gabinetu masażu. Dlaczego? Ponieważ zwiększa widoczność w wynikach wyszukiwania i na Mapach Google, buduje rozpoznawalność marki, jest dodatkowym źródłem ruchu na stronie www i konwersji. Wśród najważniejszych działań na profilu znajdują się: 

 • Przygotowanie zawierającego słowa kluczowe tytułu wizytówki, np. Gabinet masażu Poznań
 • Przygotowanie ciekawego opisu usług. 
 • Dodanie dokładnych danych teleadresowych (takich samych, jak na stronie www).
 • Załączenie zdjęć gabinetu (zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz).
 • Publikacja postów, np. dotyczących rodzaju masaży, promocji, nowości, umiejętności masażystów. Do każdego wpisu możesz dołączyć zdjęcie i link, np. prowadzący na Twoją stronę www. 
 • Opinie: Twoi klienci mogą na profilu umieścić opinie na temat Twoich usług. Ty natomiast możesz odpowiedzieć na każdy z komentarzy. 

Content marketing 

Content marketing to ważny element strategii e-marketingowej – pełni ważną rolę w  pozycjonowaniu, w social mediach, na Profilu Firmy w Google. Jakie działania z zakresu contentu możesz podjąć? 

Prowadzenie bloga

Blog to narzędzie, dzięki któremu możesz dotrzeć do osób na różnym etapie procesu decyzyjnego. Zarówno do tych, które dopiero rozważają wizytę w salonie masażu, jak i do odbiorców, którzy szukają specjalistycznej wiedzy na temat konkretnego masażu. Blog to także sposób, by zbudować pozycję eksperta, uczynić stronę wartościowym źródłem informacji. Ciekawe artykuły to także szansa na uzyskanie wyższych pozycji w wyszukiwarce Google. Wszytko to łączy się z pojęciem autorytetu tematycznego witryny, o którym możesz przeczytać tutaj

A czym pisać na bogu gabinetu masażu? Poniżej kilka inspiracji dla gabinetów, które oferują masaż Kobido.

Reklama gabinetu masażu
Reklama gabinetu masażu: blog

Wpisy gościnne 

Wpisy gościnne to kolejny element, który warto uwzględnić w strategii e-marketingowej gabinetu masażu. Takie wpisy zwiększają rozpoznawalność marki, budują autorytet w branży wellness, stanowią dodatkowe źródło ruchu na stronie. Co więcej, jeśli w artykule umieścisz link (to bardzo zalecane działanie), będzie on wspierał link building.

Wpisy gościnne to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy z innymi profesjonalistami w branży. Może to być początkiem wartościowej współpracy partnerskiej. 

Infografiki 

Infografiki pozwalają na kreatywne, atrakcyjne wizualnie przedstawienie informacji na temat gabinetu. Za pomocą grafik możesz zaprezentować korzyści, jakie daje masaż, przedstawić różne techniki czy instrukcje przygotowania do sesji masażu. Infografiki z atrybutami alt oraz ze słowami kluczowymi w nazwie będą też wspierać działania z zakresu pozycjonowania. Są również sposobem, by Twoja witryna zyskała widoczność w Google grafika. 

User generated content

User generated content, czyli content generowany przez użytkowników, jest szczególnie ważny. Dlaczego? Ponieważ klienci ufają opiniom innych użytkowników, kierują się nimi przy podejmowaniu decyzji. Zachęcaj więc klientów do wystawiania komentarzy, a gdy je otrzymasz, pochwal się nimi. Możesz umieścić je na stronie www, w mediach społecznościowych. 

Google Ads dla gabinetów masaży

Zależy Ci na błyskawicznym zwiększeniu widoczności gabinetu sieci? Kampanie Google Ads to szybkie efekty i sposób, by dotrzeć do grupy docelowej. 

 • W przypadku kampanii w sieci wyszukiwania możesz reklamować się na wybrane frazy, np. masaże Poznań. Możesz także wykluczyć zapytania, na które nie chcesz reklamować salonu. 
 • Kampanie display to sposób, by zwiększyć zasięgi marki, zyskać rozpoznawalność. Do wyboru masz reklamy elastyczne i bannery. 
 • Remarketing natomiast pozwoli Ci dotrzeć do osób, które już odwiedziły Twoją stronę www. 

Social media 

Koniecznie wykorzystaj social media takie, jak Facebook, Instagram, czy LinkedIn. Publikuj angażujące treści, chwal się nowościami i sukcesami, pokaż zdjęcia z sesji masażu, jak i samego gabinetu. Za pomocą wspomnianych platform, możesz też przekazać klientom informacje na temat promocji, ofert specjalnych, korzyści płynących z masażu.

Obecność w mediach społecznościowych umożliwia też interakcję z klientami, np.  poprzez komentarze, polubienia i udostępnienia. Sprzyja to budowaniu lojalności. Ponadto, media społecznościowe umożliwiają efektywne dotarcie do nowej grupy odbiorców, np. poprzez płatne reklamy, które można precyzyjnie targetować według demografii, zainteresowań, a nawet zachowania użytkowników.

Booksy 

Booksy to popularna platforma rezerwacyjna online. Za jej pomocą klienci mogą sprawnie i o dowolnej porze umówić wizytę w gabinecie masażu, sprawdzić  dostępne terminy, zweryfikować ceny. 

Materiały drukowane 

Możesz także pomyśleć o materiałach drukowanych: ulotki, foldery, wizytówki to klasyczna, ale wciąż skuteczna forma promocji. Zadbaj o to, by design i przekaz materiałów były spójne z wizerunkiem marki oraz, by materiały zawierały wszystkie istotne informacje. 

Złote zasady e-markietingu (nie tylko dla gabinetów masaży) 

 1. Orientacja na klienta – Zrozumienie potrzeb klientów, personalizacja oferty, koncentracja na użytkowniku we wszystkich działaniach reklamowych. 
 2. Analiza konkurencji – Regularne monitorowanie działań konkurentów,  identyfikacja ich mocnych i słabych stron.
 3. Śledzenie trendów w branży zdrowia i wellness – Śledzenie trendów w terapii masażu i wellness, dopasowanie usług i strategii marketingowych do sezonowości i potrzeb rynku. 
 4. Segmentacja i targetowanie rynku – Precyzyjne określenie grupy docelowej, poznanie swoich klientów.
 5. Budowanie trwałych relacji z klientami – Stosowanie programów lojalnościowych, regularna komunikacja i reagowanie na potrzeby klientów.
 6. Monitoring i analiza danych – Wykorzystanie narzędzi analitycznych do śledzenia efektywności kampanii e-marketingowych i ich optymalizacji. 
 7. Innowacyjność w ofercie – Wprowadzanie nowych technik masażu, organizacja promocji i wydarzeń tematycznych. 
 8. Rozwój zawodowy pracowników – Inwestowanie w szkolenia i rozwój umiejętności terapeutów, które podniesie jakość świadczonych usług i zwiększy konkurencyjność gabinetu.
 9. Wykorzystanie technologii – Integracja nowoczesnych rozwiązań, takich jak aplikacje mobilne do rezerwacji, chatboty do obsługi klienta czy wirtualne spacery po gabinecie.
 10. Aktywność społeczna i ekologiczna – Angażowanie się w działania na rzecz społeczności lokalnej i zrównoważone praktyki (np.stosowanie  ekologicznych produktów), które mogą przyciągnąć klientów ceniących etyczne i odpowiedzialne podejście do biznesu.

Podsumowanie 

Reklama salonu masażu obejmuje kilka elementów. Krok numer jeden to funkcjonalna, estetyczna strona www. Kolejne dzialania to SEO lokalne, które zwiększa widoczność witryny w organicznych wynikach wyszukiwania, media społecznościowe umozliwiające interakcję z odbiorcami oraz Profil Firmy w Google, dzięki któremu zyskasz widoczność na Mapach Google. Doskonałym uzupełnieniem będą też kampanie Google Ads.

Należy też pamiętać, jak ważne jest dostosowanie komunikacji do potrzeb i preferencji klientów. Istotne są personalizacja oferty, weryfikacja efektów działań marketingowych, śledzenie trendów. Wszytsko to umożliwi budowanie silnej i rozpoznawalnej marki gabinetu masażu.

 

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Picture of Karina Zielińska
Karina Zielińska

Piszę, praktycznie o wszystkim. Zawsze robię z sercem i na 100%. Nawet wtedy, gdy temat jest z kosmosu i wymaga godzin researchu. Stawiam na współpracę, w której każdy jest wygrany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza