Backlink
pozycjonowanie stron lublin

Backlink

Backlink (link zwrotny, link przychodzący) to odnośnik do strony internetowej, który znajduje się na innej stronie niż ta, do której kieruje. Innymi słowy, to odnośnik znajdujący się na jednej stronie i odsyłający do drugiej. Backlinki są bardzo ważne z punktu widzenia pozycjonowania stron internetowych. Linki zwrotne stanowią bowiem jeden z najważniejszych czynników rankingowych mających wpływ na pozycje strony w wynikach wyszukiwania Google. Strona, aby zajmowała wysokie pozycje w Google, powinna posiadać wartościowe i zróżnicowane linki przychodzące. Proces zdobywania linków zwrotnych przy pozycjonowaniu strony nazywany jest link buildingiem. Backlinki możemy podzielić na linki dofollow, które przekazują moc linkowanej stronie oraz nofollow, które tej mocy nie przekazują.

Jak pozyskiwać linki zwrotne?

Istnieje wiele sposobów na budowanie linków do strony internetowej. Oto kilka najczęściej stosowanych metod:

1. Wykorzystanie swoich istniejących relacji z innymi właścicielami witryn, blogerami. Dotrzyj do tych kontaktów i poproś ich o backlink na swoich stronach internetowych lub w artykułach, które wspominają o Twojej firmie lub stronie. Jest to często jedna z najłatwiejszych – ale również najbardziej skutecznych – metod pozyskiwania wysokiej jakości backlinków.

2. Tworzenie wysokiej jakości treści, które przyniosą Ci zewnętrzne wzmianki i linki z innych stron internetowych i publikacji. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest tworzenie angażujących, wysokiej jakości wpisów na blogu, które oferują przydatne informacje lub spostrzeżenia na dany temat lub trend w branży.

Co daje backlink (link zwrotny)?

Link zwrotny to link z innej strony, który wskazuje na Twoją witrynę. Może to pomóc w poprawieniu pozycji w wyszukiwarkach, ponieważ Google i inne wyszukiwarki biorą pod uwagę liczbę linków wskazujących na daną witrynę, gdy umieszczają ją w wynikach wyszukiwania. Duża ilość wysokiej jakości backlinków może również pomóc w generowaniu ruchu bezpośrednio z witryn zawierających linki do twojej strony, tak więc posiadanie dobrej liczby linków jest ważne zarówno dla pozycjonowania stron jak i generowania ruchu.

1stplace

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zwiększymy widoczność Twojej strony w wyszukiwarce!

paweł kapłan ekspert z zakresu seo i pozycjonowania

Blog 1stplace

Chcesz odkryć potencjał swojej strony?

Reklamy PPC
Strony i sklepy
Social Media
Więcej z kategorii Wiedza