Profil linków
pozycjonowanie stron lublin

Profil linków

Profil linków to aktywne odnośniki, które kierują na daną witrynę ze źródeł zewnętrznych. Na przykład z portali internetowych, blogów, witryn partnerów lub klientów. Wśród innych źródeł linków zewnętrznych wymienić możemy media społecznościowe, wpisy w katalogach firm i na forach internetowych.

Wyróżniamy linki z atrybutem dofollw i nofollow. Tag dofollow to informacja dla robotów, aby podążały za danym odnośnikiem. Domena linkująca podpisuje się pod linkiem. Takie odnośniki są najbardziej wartościowe z punktu pozycjonowania. Tag nofollow to informacja dla robotów, aby nie podążały za danym odnośnikiem.

Profil linków jest ważnym czynnikiem rankingowym, ma więc wpływ na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Google docenia naturalne profile linków, a więc profile, na które składają się odnośniki z różnych źródeł, zarówno dofollow, jak i nofollow.

Jak Ci się podoba artykuł? Oceń

Zwiększymy widoczność Twojej strony w wyszukiwarce!

paweł kapłan ekspert z zakresu seo i pozycjonowania

Blog 1stplace

znaczniki schema

Znaczniki schema

Rich snippets ‒ zwróć uwagę użytkownika już z poziomu wyników wyszukiwania i spraw, że zamiast strony konkurencji otworzy Twoją. W jaki sposób? Jedną z możliwości

Czytaj więcej »

Chcesz odkryć potencjał swojej strony?