jak wypozycjonowac strone w google

Spis treści

Jak wypozycjonować swoją stronę w Google?

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć widoczność swojej witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Jedną z najważniejszych jest regularne tworzenie nowych treści. Google uwielbia świeże treści, a dodając nowe strony, artykuły, posty na blogu i inne rodzaje treści do swojej witryny, możesz pomóc poprawić swój ranking w wynikach wyszukiwania. W tym artykule omówimy, jak pozycjonować swoją witrynę w Google za pomocą słów kluczowych. Przyjrzymy się również słowom kluczowym z długiego ogona, które są frazami wysoce specyficznymi i często mają mniejszą konkurencję niż bardziej popularne słowa kluczowe. Zaczynajmy!

jak wypozycjonować swoją stronę w google

Tworzenie nowych treści

Jak już wspomnieliśmy, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój ranking w SERPach, jest tworzenie nowych treści. Może to obejmować dodawanie nowych publikacji na serwisach zewnętrnzych, pisanie postów na blogu lub artykułów, a nawet tworzenie filmów lub infografik. Nie tylko pomoże to poprawić Twój ranking, ale także da odwiedzającym powód do powrotu na swoją stronę.

Podczas tworzenia nowych treści ważne jest, aby skupić się na jakości nad ilością. Google uwielbia świeże i istotne treści, więc upewnij się, że piszesz coś, co jest interesujące i pouczające. Ważne jest również, aby używać konkretnych słów kluczowych w całej treści. Poprzez włączenie tych słów kluczowych do tytułu, opisów meta, nagłówków i tekstu głównego, możesz pomóc zwiększyć szanse na wyższe pozycji dla słów kluczowych, związanych za danym tematem.

Słowa kluczowe

Jak już wspomnieliśmy, słowa kluczowe są ważne, jeśli chodzi o pozycjonowanie Twojej strony w Google. Są to frazy lub terminy, na które chcesz, aby Twoja strona pojawiła się w wynikach wyszukiwania. Przy wyborze słów kluczowych ważne jest, aby skupić się na tych, które mają wysoki wolumen wyszukiwania i niski

Jak dobrać słowa kluczowe?

Najlepszym sposobem na wybór słów kluczowych jest rozpoczęcie od zastanowienia się, czego mogą szukać Twoi potencjalni klienci. Jakie rodzaje produktów lub usług oferujesz? Jakie są nazwy marek, które sprzedajesz? Jakie są niektóre z kluczowych cech Twoich produktów lub usług? Kiedy masz już listę potencjalnych słów kluczowych, możesz użyć narzędzia takiego jak Google Keyword Planner, aby uzyskać więcej pomysłów i zobaczyć, jak wiele osób szuka danego słowa kluczowego.

Kiedy wybierasz słowa kluczowe, ważne jest, aby myśleć zarówno o jakości i ilości. Lepiej jest mieć mniejszą liczbę wysokiej jakości słów kluczowych niż dużą liczbę słów kluczowych, które nie są tak istotne dla Twojej firmy. Gdy masz już listę słów kluczowych, możesz zacząć włączać je do treści swojej strony.

Long tail (długi ogon)

Fraza długoogonowa, czyli long-tail, jest zazwyczaj rozbudowana i składa się z więcej niż 3 słów, choć nie jest to regułą. Frazy z długiego ogona wyjaśniają intencje użytkownika i chociaż są rzadziej używane niż frazy ogólne, mają większe szanse na doprowadzenie do konwersji. Ogólnie rzecz biorąc, słowo kluczowe o długim ogonie to fraza kluczowa, która jest bardzo specyficzna dla tego, co sprzedajesz lub o czym mówisz na swojej stronie. Takie słowa kluczowe składają się zazwyczaj z 4 lub więcej słów. Kiedy ktoś używa dłuższego i bardziej konkretnego hasła, jest zazwyczaj bliżej punktu zakupu niż ktoś, kto używa krótszego i bardziej ogólnego hasła. Jeśli więc uda ci się wypozycjonować swoją stronę na te dłuższe słowa kluczowe, prawdopodobnie zaobserwujesz wzrost ruchu i konwersji. Przykładowa fraza typu long tail to: „damskie adidas air max 270”.

Pozyskiwanie linków

To proces pozyskiwania innych stron internetowych, które umieszczają linki do Twojej witryny. Google wykorzystuje linki jako czynnik rankingowy, więc im więcej wysokiej jakości linków wskazujących na Twoją stronę, tym lepiej. Istnieje kilka sposobów na zdobycie linków, ale jednym z najskuteczniejszych jest tworzenie świetnych treści, do których inni ludzie będą chcieli linkować.

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?