Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie strony z 1stplace.pl to:

 • współpraca z agencją z ponad 10 letnią historią,
 • opieka najlepszych specjalistów z zakresu SEO i pozycjonowania,
 • kooperacja z certyfikowaną agencją Google Partner,
 • zaufanie do agencji z wieloma branżowymi nagrodami i wyróżnieniami,
 • indywidualnie skonstruowana strategia pozycjonowania dla Twojej firmy.

MENU

Co to jest pozycjonowanie? – Definicja

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek (SEO – Search Engine Optimization), to proces poprawy widoczności i pozycji witryny lub strony internetowej na stronach wyników wyszukiwania (SERP – ranking pozycji w wyszukiwarce). Pozycjonowanie stron jest ważną częścią marketingu internetowego od ponad dwóch dekad, a jego znaczenie wciąż rośnie.

Pozycjonowanie stron – Oferta

pozycjonowanie stron oferta

Budowanie dużej widoczności stron internetowych w wyszukiwarkach to odpowiednia kompozycja skoordynowanych działań. Skuteczne pozycjonowanie strony nie obejdzie się bez szczegółowo opracowanej strategii SEO. W naszej ofercie dotyczącej pozycjonowania, stawiamy na kompleksowe rozwiązania zawierające następujące elementy:

 • Strategia SEO
 • Audyt SEO i UX
 • Optymalizacja SEO
 • Content Marketing
 • Analityka
 • Link Building
 • Szybki kontakt ze specjalistą SEO

Nowoczesne pozycjonowanie stron wymaga również innowacyjnych rozwiązań. Nasze autorskie metody w znacznym stopniu wspomagają szybsze osiąganie indeksacji w wyszukiwarkach, a co za tym idzie szybsze osiąganie zamierzonych efektów. Naszym głównym celem podczas pozycjonowania strony, jest zbudowanie jej jak największej widoczności z naciskiem na szerokie spektrum pozycjonowanych słów kluczowych. Strategie SEO i pozycjonowania które stosujemy, doskonale komponują się z intencjami użytkowników, którzy wpisują zapytania w okno wyszukiwarki. Specjalizujemy się w doborze i pozycjonowaniu tzw. fraz intencyjnych, które są przyszłością pozycjonowania i wykorzystywane są coraz częściej przez szukających.
Jeśli wiesz jaki potencjał niesie za sobą voice search oraz chcesz dokładnie trafiać w intencje użytkowników – dobrze trafiłeś.
Fakty dotyczące pozycjonowania strony z agencja 1stplace.pl:

 • kompleksowe pozycjonowanie całej witryny,
 • pełna optymalizacja strony,
 • innowacyjny system indeksowania,
 • dobór fraz intencyjnych,
 • analiza i optymalizacja treści,
 • wdrożenie narzędzi analitycznych,
 • bezpośredni kontakt ze specjalista SEO,
 • szczegółowe raporty.

Jeśli interesuje Cię pozycjonowanie lokalne skierowane na pozyskiwanie klientów z danego obszaru, koniecznie sprawdź:
Pozycjonowanie Poznań, Pozycjonowanie Warszawa, Pozycjonowanie Kraków, Pozycjonowanie Wrocław, Pozycjonowanie Szczecin, Pozycjonowanie Białystok, Pozycjonowanie Gdańsk, Pozycjonowanie Lublin, Pozycjonowanie Bydgoszcz, Pozycjonowanie Łódź.

Pozycjonowanie stron – historia

Pozycjonowanie stron historia i definicja

Historia SEO sięga początków Internetu, kiedy to webmasterzy stosowali proste techniki, aby poprawić widoczność swojej strony w wynikach wyszukiwania. Od tego czasu pozycjonowanie stron www znacznie się rozwinęło, cały czas powstają nowe technologie i strategie. Obecnie pozycjonowanie jest złożoną i ciągle zmieniającą się dziedziną, która wymaga głębokiego zrozumienia zarówno sposobu działania wyszukiwarek, jak i tego, jak ludzie z nich korzystają. Wraz z rozwojem Internetu, ewoluuje również proces pozycjonowania stron internetowych.
Warto nadmienić że określenie Search Engine Optimization ma swój początek w 1990 roku, kiedy to wyszukiwarki internetowe zaczęły indeksować pierwsze wyniki w internecie i umieszczać je w rankingu.
Termin Search Engine Optimization zaczął być propagowany w 1997 roku przez firmę Multimedia Marketing Group.
W 1998 roku studenci Stanford, Larry Page i Sergei Brin stworzyli Backrub, który był wyszukiwarką internetową opartą na matematycznym algorytmie, który mierzył trafność strony internetowej. Co ciekawe był to prototyp wyszukiwarki Google.
Na dzień dzisiejszy to Google tworzy i reguluje zasady pozycjonowania stron www, ponieważ jest najpopularniejszą wyszukiwarką internetową na świecie, w której ślad podążają inne, takie jak Bing, Yandex czy Baidu.

Jak działa pozycjonowanie?

jak dziala pozycjonowanie

Użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę zapytanie, słowo kluczowe, frazę, na przykład buty na jesień, hydraulik Katowicka Poznań, jak dbać o cerę, konserwanty itd.
Google wyświetla strony, które w jak największym stopniu są zgodne z zapytaniem użytkownika, a co za tym idzie, mogą być dla niego jak najbardziej pomocne. Użytkownik klika w link, a następnie zapoznaje się z ofertą firmy, zamawia usługę, robi zakupy, czyta artykuł itd.
Aby strona internetowa znalazła się wysoko w rankingu wyników wyszukiwania, a prawdopodobieństwo, że użytkownik w nią kliknie było duże, musi spełnić wiele wymagań. Jakich?
Roboty Google pod uwagę biorą szybkość ładowania strony, bezpieczeństwo (certyfikat SSL), linkowanie wewnętrzne, unikalność treści oraz wiele innych czynników.
Warto zadbać o wszystkie te czynniki. Domeny znajdujące się na drugiej bądź dalszych stronach wyszukiwarki Google przegrywają już na starcie. Takie firmy mają o wiele mniejszy ruch na stronie, mniejszy autorytet oraz mniejsze zyski.
W 1stplace.pl już od ponad 10 lat zajmujemy się pozycjonowaniem stron internetowych i sklepów e-commerce. Dbamy o widoczność w internecie biznesów o różnej specyfice działania i różnej wielkości. Oferujemy pozycjonowanie lokalne i globalne, dostosowujemy budżet do możliwości klienta, na bieżąco monitorujemy efekty naszej pracy.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? – Cennik SEO

ile kosztuje pozycjonowanie strony cennik seo

Na koszt pozycjonowania strony wpływają różne czynniki. Jednym z nich jest zakres usług, na jaki się zdecydujemy. Firmy działające w branży SEO zazwyczaj proponują pakiety różniące się pod kątem ilości i rodzaju usług, a co za tym idzie, ceny.
Cennik pozycjonowania może obejmować wyłącznie podstawowe usługi, jak i dodatkowe działania. Dodatkowe działania będą dużym wsparciem w zdobywaniu coraz wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania – dobrze mieć to na uwadze.
Najtańsze pakiety w ogromnej większości obejmują wyłącznie podstawowe usługi. Najniższy budżet na działania seo i pozycjonowanie strony www lub sklepów internetowych nie jest więc zalecanym rozwiązaniem. Dlaczego? Może utrudnić, a w niektórych przypadkach uniemożliwić, wykonanie wielu działań. Sprawi to, że efekty będą mniej zadowalające, a czas oczekiwania na rezultaty dłuższy.
Pamiętajmy, że tanie przeważnie nie idzie w parze z dobre. Dobrze mieć z tyłu głowy fakt, że skuteczne pozycjonowanie generuje koszty.

Od czego zależy cena pozycjonowania?

Cena pozycjonowania jest zależna od wielu czynników, które będą miały wpływ na długość oraz poziom trudności tego procesu. Przygotowanie szczegółowej oraz wiarygodnej wyceny pozycjonowania zawsze powinno bazować na analizie poniższych elementów.

Obecna sytuacja strony internetowej

Obecna sytuacja strony internetowej będzie miała kluczowy wpływ na pierwotną wycenę pozycjonowania. Przed przygotowaniem wyceny należy sprawdzić czy strona w swojej przeszłości otrzymała jakiekolwiek kary od Google. Jest to niezwykle istotny aspekt, ponieważ może wpływać na autorytet domeny. Do sytuacji bieżącej możemy również zaliczyć ilość oraz jakość linków przychodzących. Linki w dalszym ciągu są jednym z najsilniejszych czynników rankingowych, dlatego też należy przeprowadzić ich rzetelny audyt i określić ich obecna “siłę”. Na koniec warto się przyjrzeć optymalizacji technicznej strony. W jakiej technologii została stworzona, czy istnieją możliwości jej modyfikacji, czy szybkość jej ładowania jest wystarczająca, a także czy została dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

Obszar działania

W zależności od tego do jakich klientów chcemy docierać, będziemy musieli dobrać odpowiedni obszar działań. Jeśli prowadzimy firmę lokalną to świetnie sprawdzi się pozycjonowanie lokalne na obszarze dzielnicy, miasta lub województwa. Jeśli jesteśmy firma produkcyjną lub sklepem internetowym doskonale sprawdzą się strategie oparte na obszarze całego kraju lub skierowane na państwa zagraniczne.

Konkurencyjność branży oraz fraz kluczowych

Konkurencyjność branży oraz słów kluczowych jest niesamowicie istotna w procesie pozycjonowania strony internetowej. Są to elementy bezpośrednio przekładające się na cenę pozycjonowania. Należy mieć na uwadze, że bardziej ogólne frazy są przeważnie znacznie cięższe do wypozycjonowania ze względu na ich dużą konkurencyjność. Przykładem może być na przykład fraza kluczowa “dentysta Warszawa”, która będzie znacznie trudniejsza do wypozycjonowania niż np. “dobry dentysta Warszawa Wola”.
Pamiętajmy, że mocną, inwestującą w pozycjonowanie konkurencję bardzo trudno będzie wyprzedzić. Konieczne będą spore nakłady pracy, a co za tym idzie, większy budżet. W niektórych sytuacjach, jak na przykład przy sklepach internetowych z odzieżą, z meblami, artykułami budowlanymi, musimy mieć świadomość, że TOP3 może być nieosiągalne. Najwyższe pozycje najczęściej zajmują duże sklepy sieciowe ‒ giganci z ogromnym asortymentem i pokaźnym budżetem miesięcznym na pozycjonowanie.

Ilość słów kluczowych

Wielkość biznesu, firmy, a co za tym idzie spektrum świadczonych usług lub oferowanych produktów na stronie internetowej ma wpływ na cenę pozycjonowania. Im więcej oferowanych usług lub produktów tym więcej wysiłku będzie trzeba włożyć w pozycjonowanie strony www. Przeważnie największą ilością słów kluczowych charakteryzują się sklepy internetowe i to właśnie działania pozycjonerskie prowadzone w ich obrębie są najdroższe.

Historia domeny

Kolejnym czynnikiem, mającym wpływ na koszt pozycjonowania strony internetowej lub sklepu e-commerce, jest historia witryny. Nowe domeny, bez historii i autorytetu, wymagają większych nakładów pracy, a to generuje koszty.
Sytuacja bardzo podobnie wygląda przy stronach www, na które z jakichś powodów zostały nałożone kary Google. (Kary, na przykład w postaci wyłączenia domeny z indeksowania, przyznawane się w przypadku stosowania nieuczciwych praktyk). Takie witryny nie cieszą się zaufaniem robotów Google i umieszczane są niżej w rankingu wyszukiwania ‒ uzyskanie wyższych pozycji jest wtedy trudniejsze i trwa dłużej.

Wyznaczony cel pozycjonowania

Wybrana strategia, a także cel który chcemy osiągnąć w danym interwale czasowym ma znaczący wpływ na cenę pozycjonowania. W większości przypadków jesteśmy w stanie estymować wyniki pozycjonowania maksymalnie 6 miesięcy w przód. Im bardziej ekspansywną i intensywną strategię wybierzemy, tym lepsze i szybsze efekty będziemy w stanie zauważyć.

Co uwzględnia cena pozycjonowania?

Powyższe elementy w głównej mierze determinują cenę procesu pozycjonowania. Jesteśmy w stanie przygotwać indywidualna strategię pozycjonowania dla dowolnego budżetu, natomiast należy mieć na uwadze, że rekomendowany przez nas budżet znacznie szybciej przyniesie oczekiwane efekty.
Informacje dotyczące współpracy z zakresu pozycjonowania z 1stplace.pl:

 • elastyczne umowy (umowy czasowe oraz na czas nieokreślony),
 • rozliczanie w modelu abonamentowym,
 • pozycjonowanie całej strony internetowej, a nie tylko kilku/kilkunastu fraz kluczowych,
 • nacisk na kompleksowe zwiększanie widoczności serwisu,
 • bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO oraz koordynatorem projektu.

Co znajduje się w cenie pozycjonowania?

Analizując cennik pozycjonowania, zwróćmy uwagę na to, jakie usługi zawiera. Profesjonalna agencja SEO przeprowadzi takie działania, jak:

 • audyt SEO, czyli sprawdzenie jakości strony internetowej
 • indywidualna strategia pozycjonowania
 • dobór słów kluczowych
 • monitoring pozycji Twojej strony
 • budowa profilu linków przychodzących, czyli linkowanie zewnętrzne
 • content marketing.

Specjaliści SEO przeprowadzą także analizę konkurencji, przygotują strategię linkowania wewnętrznego, zweryfikują strukturę strony www lub sklepu internetowego, przeprowadzą kompleksową optymalizację strony.
Dobrze sprawdzić czy cena pakietu, który wykupiliśmy, obejmuje wszystkie, ważne usługi. Może zdarzyć się tak, że faktycznie miesięczny abonament będzie mniejszy, ale będziemy musieli dodatkowo zapłacić, na przykład za audyt strony lub treści. W rezultacie koszty będą większe niż wydawało się na początku.

Co daje pozycjonowanie stron w Google?

co daje pozycjonowanie strony w google

Skuteczne pozycjonowanie stron www i e-sklepów to sposób, by zwiększyć konwersję, a o za tym idzie, wygenerować większe zyski. Zgodnie ze statystykami, aż 50% użytkowników klika w pierwszy link, domeny znajdujące się na dziesiątej pozycji odwiedza około 11% użytkowników. Pozostałe 49% użytkowników klika w domeny na pozycjach od 2 do 9.
Do stron spoza TOP 10 dociera niewielki odsetek. Warto więc zadbać o widoczność strony internetowej na interesujące nas frazy i zyskać przewagę nad konkurencją.

Większa widoczność strony w wyszukiwarce Google

Praktycznie każda osoba z dostępem do internetu w Polsce korzysta z wyszukiwarki Google. To właśnie za pomocą tej wyszukiwarki poszukujemy informacji, produktów i usług. Dlatego też należy zadbać o to, aby strona internetowa naszej firmy była widoczna w rankingu wyszukiwarki Google – dzięki pozycjonowaniu stron jest to możliwe.

Zwiększenie rozpoznawalności marki

Wysokie pozycje w wyszukiwarce oraz sama widoczność w jej wynikach zwiększa zaufanie użytkowników do naszej marki. Pozycjonowanie strony sprawia, że użytkownicy mogą zauważyć nasza firmę, ale także zapoznać się z opiniami oraz niezbędnymi informacjami. Jeśli wyszukiwarka Google w swoim rankingu będzie wskazywać naszą stronę na wysokich pozycjach, przełoży się to również na rozpoznawalność naszej marki.

Większa sprzedaż

Większa ilość osób odwiedzających naszą stronę praktycznie zawsze będzie się przekładać na większy poziom sprzedażowy. Oczywiście musimy tutaj pamiętać o tym, aby nasza strona była atrakcyjna wizualnie oraz nienaganna pod względem UX (User Experience). Pamiętajmy o tym, że usługa jaką jest pozycjonowanie stron dostarczy nam na stronę tylko wartościowy ruch użytkowników, którzy rzeczywiście będą zainteresowani zakupem naszych produktów lub usług.

Strategia pozycjonowania stron

strategia pozycjonowania stron

Strategię pozycjonowania należy realizować w przemyślany sposób, działania w obrębie strony internetowej i poza nią muszą być prowadzone regularnie.
Warto jednak poświęcić czas, energię i środki – efekty pozycjonowania stron internetowych i e-sklepów przynoszą wiele korzyści. Przede wszystkim użytkownicy, po wpisaniu słów kluczowych bądź zapytań, w ogromnej większości odwiedzają wyłącznie strony internetowe znajdujące się na pierwszej stronie wyszukiwarki, domeny z dalszych pozycji pozostają daleko w tyle.
Najczęściej użytkownik porównuje 3-4 domeny z TOP 10. To właśnie strony z TOP 10 są najbardziej rozpoznawalne, odnotowują wartościowy ruch na stronie i generują najwyższe zyski.
Pozycjonowanie jest istotne dla firm o różnej specyfice działalności i różnej wielkości, sklepów internetowych z każdym asortymentem, portali, blogów.
Przygotowanie przemyślanej strategii pozycjonowania i regularne, staranne prowadzenie działań sprawi, że strona www bądź sklep internetowy nie tylko zdobędą miejsce w topie, ale utrzymają je (pamiętajmy, że ranking wyszukiwarki Google, to miejsce, gdzie liczą się przede wszystkim poprawnie i wysoko pozycjonowane strony internetowe) . To oczywiście związane jest z wieloma korzyściami.
Zwiększenie widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania to:

 • zwiększenie wartościowego ruchu na stronie
 • większy autorytet Twojej strony
 • budowa pozytywnego wizerunku
 • większe zyski
 • przewaga nad konkurencją
 • dotarcie do potencjalnych klientów

Pozycjonowanie ogólnokrajowe

Pozycjonowanie ogólnokrajowe to strategia pozycjonowania przeznaczona dla firm świadczących usługi na terenie całego państwa lub dla sklepów internetowych e-commerce. Zdolność firmy do dotarcia do odbiorców w całym kraju jest niezbędna praktycznie na każdym konkurencyjnym rynku. Dzięki pozycjonowaniu na skalę krajową, firma może pozyskiwać i rozszerzać swoją bazę klientów. Istnieje wiele sposobów, aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki w pozycjonowaniu nastawionym na tak szeroki obszar działania. Każda strategia tworzona przez naszą agencję będzie skutkować regularnymi oraz stabilnymi wzrostami pozycji oraz kompleksowej widoczności serwisu internetowego. Starannie planując swoją strategię pozycjonowania każda firma jest w stanie osiągnąć ambitne cele biznesowe.

Pozycjonowanie zagraniczne

Pozycjonowanie zagraniczne to świetne rozwiązanie dla firm, które poprzez dynamikę swojego rozwoju chcą poszerzać horyzonty i zdobywać coraz to nowe rynki. Pozycjonowanie zagraniczne będzie wymagało stworzenia nowej wersji strony internetowej (jej kopii) przeznaczonej językowo dla osób zamieszkujących dany kraj. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup domeny, która funkcjonuje w danym Państwie. Równie dobrze sprawdzi się jednak stworzenie nowego katalogu w obrębie jednej domeny z odpowiednią optymalizacją kodu źródłowego strony dla robotów wyszukiwarek. Z pozycjonowania zagranicznego korzystają przeważnie firmy transportowe, sklepy e-commerce, korporacje oraz firmy produkcyjne.

Pozycjonowanie lokalne

Aby pozycjonowanie lokalne było skuteczne, należy się skupić przede wszystkim na doborze odpowiednich fraz kluczowych. Musi się w nich znaleźć zarówno nazwa produktu bądź usługi, jak i nazwa miasta. Dzięki temu na twojej stronie internetowej zwiększy się ruch, a użytkownicy, którzy będą na nią zaglądać, będą realnie zainteresowani zakupem danego towaru. Aby pozyskać potencjalnych klientów, twoja witryna powinna uzyskać jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce. Warto więc skorzystać z usług doświadczonej firmy SEO. Specjaliści skupią się na efektywnym pozycjonowaniu fraz. Wybiorą zatem najczęściej wyszukiwane i konkurencyjne słowa kluczowe dopasowane do specyfiki twojego biznesu.
Jeżeli zastanawiasz się czy pozycjonowanie lokalne związane jest z wysokimi kosztami, powinieneś wiedzieć, że jest to uzależnione przede wszystkim od danych słów kluczowych. Niekiedy nie jest łatwo osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, ponieważ w danej lokalizacji znajduje się bardzo dużo firm o tej samej specyfice i działających w tej samej branży.
Dokładnej wycenie pomoże zarówno audyt SEO, czyli analiza najważniejszych parametrów stron internetowych pod kątem ruchu i widoczności w wyszukiwarce, jak i analiza konkurencji. Dzięki temu zyskasz pewność, że twoja witryna będzie się wyświetlać w wynikach Google. Znalezienie się na szczycie listy jest niezwykle ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na sprzedaż, popularność, wizerunek marki oraz jej rozpoznawalność.
Poniżej przedstawiamy przykładową listę miast w których wykonujemy usługę pozycjonowania lokalnego (oczywiście wykonujemy skuteczne pozycjonowanie lokalne dla każdego miasta i lokalizacji w Polsce):

Pozycjonowanie szerokie (Long Tail tzw. długi ogon)

Pozycjonowanie szerokie, tak zwane long tail odnosi się do stworzenia fraz długiego ogona złożonych z kilku wyrazów. Warto od razu wspomnieć, że frazy long tail są mniej konkurencyjne, niż tradycyjne, pojedyncze. Pozycjonowanie strony oraz sklepów internetowych przy wykorzystaniu tych słów kluczowych jest też dużo łatwiejsze i szybsze. Frazy kluczowe long tail zwykle odnoszą się konkretne do cech produktów, stosunkowo łatwo się je również tworzy. Są to, np.:

Czerwona, długa koszula na co dzień,

Zielona bluza z kapturem na zimę,

Czarna, ciepła czapka.

Frazy typu long tail są zatem bardziej doprecyzowane. Wpisując je w wyszukiwarkę, z pewnością otrzymasz konkretne i nieco węższe wyniki. Mimo że generują one często trochę mniejszy ruch, zdecydowanie warto się na nie zdecydować podczas pozycjonowania strony internetowej. Klienci, którzy już wejdą na www, będą skłonni dużo szybciej kupić produkt, ponieważ znajdą dokładnie ten asortyment, jakiego poszukują. Strategia pozycjonowania szerokiego poprawia konwersję i wpływa zwykle na lepszą sprzedaż. Świetnie sprawdza się podczas optymalizowania strony biznesu lokalnego.
Pamiętaj jednak o tym, że należy je odpowiednio dobrać, tylko wtedy będą rzeczywiście skuteczne. Nasi specjaliści z 1stplace.pl z pewnością znajdą dla Ciebie doprecyzowane, niszowe frazy, które zwiększą konwersję w Twoim sklepie oraz przyciągną wielu potencjalnych klientów. Skontaktuj się z nami!

Indywidualna strategia pozycjonowania strony

Indywidualna strategia pozycjonowania strony jest absolutnie najlepszym rozwiązaniem. Naturalnie może być ona połączeniem wcześniej wymienionych strategii, natomiast powinna być ona stworzona przez doświadczonego specjalistę SEO. Ekspert z zakresu pozycjonowania z pewnością będzie w stanie zidentyfikować bolączki serwisu internetowego i zarekomendować rozwiązania, które będą najbardziej korzystne w danej chwili. Musimy mieć jednak na uwadze, że stworzenie indywidualnej strategii SEO nie należy do rzeczy prostych, a w szczególności tanich… aczkolwiek efekt z pewnością będzie warty wydanych środków.

Na czym polega pozycjonowanie stron i co się na nie składa?

na czym polega pozycjonowanie strony i co sie na nie sklada

Jak już wspomnieliśmy powyżej, pozycjonowanie stron ma na celu zwiększenie widoczności strony www, bądź e-sklepu na konkretne frazy kluczowe. Jak, krok po kroku, przebiega taki proces?

 • Krok pierwszy to audyt SEO, dzięki któremu uzyskamy wiele informacji na temat stanu strony i jej najistotniejszych błędów. Na podstawie audytu przygotowywany jest plan działań.
 • Następnie dobierane są słowa i frazy kluczowe, na które dana strona bądź e-sklep mają być pozycjonowane. Podczas doboru słów uwzględniane są specyfika danej branży, konkurencyjność, oczekiwania grupy docelowej, zapytania użytkowników.
 • Kolejny krok to optymalizacja witryny. Na tym etapie przeprowadzane są prace nad nawigacją i strukturą strony. Specjaliści zajmują się przygotowaniem nagłówków, usuwaniem błędów technicznych, optymalizacją grafik, wdrażaniem treści, usunięciem duplikatów treści.
 • Działania off-site to następny krok. Tutaj ważne jest, aby zadbać o pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących. Wysokiej jakości linki zewnętrzne są jednym z czynników rankingowych Google’a. Strony polecane przez inne serwisy uznane są za wartościowe, zasługujące na wysokie miejsce w wyszukiwarce.
 • W celu utrzymania wyników wykorzystuje się kompleksową analitykę internetową, wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia, między innymi Google Search Console, Ahrefs.

W naszej agencji koncentrujemy się na każdym etapie, dokładnie monitorujemy efekty naszej pracy i na bieżąco optymalizujemy działania. Raz w miesiącu wysyłamy szczegółowy raport, dzięki któremu klient wie, jakie czynności wykonaliśmy i jakie są ich rezultaty.

Audyt SEO

audyt seo

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych rozpoczynamy od przeprowadzania szczegółowego audytu SEO. Audyt SEO to dokładna analiza, podczas której weryfikacji poddawane są wszystkie czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które mają wspływ na pozycjonowanie.
Audyt on-site uwzględnia strukturę strony, jakość i unikalność treści, zagęszczenie słów i fraz kluczowych, linkowanie wewnętrzne, meta dane, błędy kodu strony, szybkość ładowania strony.
Audyt off-site to przede wszystkim analiza backlinków, działania w mediach społecznościowych.
Podczas przeprowadzania audytu wykorzystywane są oczywiście specjalistyczne narzędzia, między innymi Google Search Console, Google Analytics i inne.
To właśnie na podstawie audytu opracowywana jest strategia działań. Dzięki zawartym w audycie informacjom wiadomo, jakie działania należy przeprowadzić w pierwszej kolejności, jakie błędy występują na stronie, jakie są mocne strony domeny.

Działania on-site SEO

On-site to działania prowadzone w obrębie strony www. Weryfikacji i optymalizacji podlegają wszystkie elementy, które mają wpływ na pozycjonowanie. Wśród najistotniejszych działań wymienić możemy utworzenie przyjaznych adresów URL, dobrą strukturę w kodzie strony, poprawne meta tagi, opisy plików graficznych, przemyślany podział na podstrony i kategorie, struktura html, div i css.
Pamiętać też należy o contencie. Unikalne, przyjazne dla użytkownika i zoptymalizowane treści, opisy, artykuły to ważny czynnik rankingowy. Treści muszą mieć odpowiednią długość i zawierać najistotniejsze frazy i słowa kluczowe.
Regularne i prawidłowe prace sprawią, że strona stanie się bardziej przydatna dla użytkownika, a pozycje w rankingu wyszukiwarki Google będą wyższe.

Optymalizacja meta danych

Meta dane są jednym z najważniejszych elementów, na których należy się skupić. Meta dane składają się z meta tytułu, meta opisów oraz innych pomniejszych, które używasz na swojej stronie. Są one wykorzystywane przez wyszukiwarki do indeksowania Twojej strony i określania, o czym jest Twoja strona. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że Twoje meta dane są dobrze napisane, dokładne i bogate w słowa kluczowe.

Jednym z najlepszych sposobów na optymalizację meta danych jest użycie słów kluczowych. Użyj odpowiednich słów kluczowych w znacznikach tytułu i opisach meta, aby wyszukiwarki mogły łatwo zidentyfikować, o czym jest Twoja strona. Ponadto, uwzględnij słowa kluczowe w samej treści witryny. Pomoże to wyszukiwarkom skuteczniej indeksować Twoją stronę i podnieść jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Poświęcając czas na optymalizację meta danych, możesz mieć pewność, że Twoja strona będzie się dobrze pozycjonować w rankingu wyszukiwarki, aby przyciągnąć mnóstwo wysokiej jakości ruchu. Będzie to prowadzić do zwiększenia liczby leadów i sprzedaży dla Twojej firmy.

Meta title – tytuł strony

Optymalizacja strony pod kątem SEO powinna rozpocząć się od przygotowania odpowiedniego tytułu strony. W jednym zdaniu należy dokładnie określić, czego dotyczy strona internetowa. Pozwoli to wyszukiwarce na lepszą ocenę tematyki. Meta title musi być krótki, zawierać do 60 znaków. Powinny w nim znaleźć się trafne słowa kluczowe, dotyczące zarówno tematyki, jak i nazwy strony lub firmy. Warto zwrócić także uwagę na tytuł podstrony. Koniecznie musi być on unikalny, nie może powtarzać się na żadnej innej podstronie.

Meta description – opis strony

Meta description to treść, która pojawia się pod tytułem strony w wynikach wyszukiwania. Tekst ten może być nieco dłuższy niż meta title, czyli mieć około 160 znaków. Jego zadaniem jest przede wszystkim przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, wpływa także bezpośrednio na pozycjonowanie strony. Warto rozwinąć w nim nieco temat zawarty w samym meta title. Meta description należy pisać bezpośrednio do odbiorcy lub grupy klientów i zachęcić tym samym do wejścia na stronę internetową.

Słowa kluczowe w nazwie zdjęć

Nazwa zdjęć oraz grafik ma olbrzymie znaczenie w procesie pozycjonowania. Poprawne techniki SEO dają nam jasne wskazówki z tego zakresu. Nazwa zdjęcia powinna zawierać ważne słowa kluczowe oddzielone myślnikami, a także nie powinniśmy tu używać znaków specjalnych oraz polskich znaków np. “ł”, “ó”, itp. Pamiętajmy, że nazwy grafik mają znaczący wpływ na SEO!

Teksty alternatywne – tagi alt

Teksty alternatywne czyli popularne tagi “alt” są również istotnym elementem w pozycjonowaniu stron internetowych. Teksty alternatywne powinniśmy tworzyć naturalnie. Powinny one opisywać zawartość grafiki lub zdjęcia na stronie internetowej. Oprócz zawartości istotnej dla robotów wyszukiwarki, są one pomocne np. dla osób niedowidzących.

Analiza treści

Im więcej unikalnych, wartościowych treści, tym lepiej, (pamiętajmy jednak o estetyce i nie przesadźmy z liczbą znaków ze spacjami). Strony, na których znajdują się wyczerpujące, przydatne dla użytkownika treści, uznawane są przez roboty Google’a za bardziej wartościowe, a pozycjonowanie przynosi lepsze efekty.
Przygotowując kontent, powinniśmy pamiętać nie tylko o słowach i frazach kluczowych, ale także o naszych odbiorcach. Algorytmy Google są coraz bardziej udoskonalane i potrafią zweryfikować sztuczne upychanie słów i fraz kluczowych.
Czasy, w których w tekstach znajdowały się nieodmienione frazy, umieszczone praktycznie jedna obok drugiej, a tekst nie dostarczał praktycznie żadnych informacji i był nieprzyjemny w odbiorze, już dawno minęły.
Jakie treści sprawią, że strona zajmie w wynikach wyszukiwania wyższe pozycje? Odpowiedź jest prosta:

 • Zoptymalizowane pod kątem słów i fraz kluczowych – zadbajmy oich dpowiednie zagęszczenie.
 • Unikalne – nie ma mowy o duplikatach, kopiowaniu treści od konkurencji.
 • O przemyślanej strukturze – pomyślmy, jakie informacje i w jakiej kolejności chcemy przedstawić czytającym.
 • Przyjemne w odbiorze – tekst powinien zawierać nagłówki, wypunktowania, pogrubienia. Pamiętajmy też o optymalnej liczbie paragrafów i o tym, by zostawić światło na stronie.
 • Przydatne dla użytkownika – Google uwzględnia czas, jaki użytkownik przebywa na stronie. Nieatrakcyjne treści są od razu wyłączane.

Tekst musi zachęcać do czytania. Ściana treści, brak odstępów, nagłówków, brak światła sprawią, że czytelnicy, czyli nasi potencjalni klienci, przeklikają się do konkurencji. A tego nikt nie chce. Zadbajmy więc o to, by treść była nie tylko ciekawa, ale też bardzo dobrze się prezentowała.

Nagłówki H1, H2, H3

Jak treść, to oczywiście nagłówki. Przygotowanie treści warto rozpocząć właśnie od przygotowania nagłówków H1, H2 i H3. Każdy z nagłówków powinien informować, o czym będzie mowa w danym akapicie, powinien też zawierać najważniejsze w danym momencie frazy i słowa kluczowe. Oczywiście frazy muszą też znajdować się w treści.
Istotne jest, by nie przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę. Fraz nie może być zbyt mało, ale może być też za dużo. Zbyt duże zagęszczenie sprawi, że efekty pozycjonowania strony będą odwrotne do tych, które chcieliśmy uzyskać.

Linkowanie wewnętrzne

Osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron www powinny zwrócić uwagę na linki wewnętrzne.
Linki, które odsyłają do innych podstron, ułatwiają użytkownikom poruszanie się po e-sklepie bądź stronie www.
Dobrym przykładem linkowania wewnętrznego są między innymi tematyczne wpisy na blogu, w których można umieszczać konkretne odniesienia do stron. Innym przykładem jest również boczne menu, odsyłające do poszczególnych kategorii na stronie. Warto zwrócić uwagę przy tworzeniu menu na to, by miało ono formę tekstową oraz zostało wykonane w technologii przyjaznej robotom Google, czyli innej niż Flash.
Świetnym, darmowym narzędziem do samodzielnego sprawdzenia jakości strony jest Seoptimer. Dzięki niemu poznasz wszystkie niedociągnięcia związane z nieprawidłową optymalizacją Twojej strony, a także otrzymasz konkretne wskazówki, w jaki sposób warto to poprawić. Narzędzie to pozwoli Ci w łatwy sposób dokonać samodzielnej korekty różnych ustawień związanych z między innymi pozycjonowaniem lokalnym.
Jeśli zależy Ci na tym, by widoczność strony w sieci była dobra, a z całą pewnością tak jest, warto byś skorzystał z usług polecanej firmy SEO. Agencja SEO zajmie się optymalizacją strony i zadba o to, by efekty pozycjonowania były jaknajlepsze.

Linkowanie zewnętrzne

Linkowanie zewnętrzne to bardzo często pomijane i bagatelizowane pojęcie. W większości przypadków strony internetowe omijają jakiekolwiek problemy z linkowaniem zewnętrznym, jednak zdarzają się przypadki, że linkowanie zewnętrzne może być źródłem problemów strony www. Linkowanie do stron o wątpliwym autorytecie, zbyt duża ilość linków wychodzących, mogą być realnymi czynnikami wpływającymi negatywnie na pozycję strony internetowej w rankingu wyszukiwarki Google.

Szybkość ładowania strony internetowej

Ładująca się w nieskończoność strona www każdego potrafi wyprowadzić z równowagi. Co więcej, współcześni użytkownicy oczekują, że strona otworzy się błyskawicznie, a oni będą mieli dostęp do wszystkich informacji. Wystarczy kilka sekund opóźnienia, by zainteresowany zamknął domenę. Nawet jeśli użytkownik poczeka na załadowanie się strony z pewnością nie spędzi na niej dużo czasu.
Prędkość ładowania strony jest istotna nie tylko dla użytkowników, ale także dla robotów Google’a. Algorytmy wyliczają szybkość ładowania się witryny oraz znajdujących się na niej elementów. Zbyt długi czas sprawi, że to witryna straci w kategorii przyjazności dla odbiorcy i znajdzie się na dalszych pozycjach.
Podsumowując, zbyt wolna prędkość ładowania strony www to:

 • frustracja użytkowników
 • spadek konwersji
 • strata klientów
 • wysoki współczynnik odrzuceń
 • spadek pozycji w rankingu Google
 • mniejsze zyski

Struktura adresów URL

Odpowiednia optymalizacja strony internetowej polega również na skonkretyzowaniu treści, jakie znajdują się w adresach URL. Im tekst będzie bardziej przejrzysty i prosty, tym lepiej dla strony internetowej. Potencjalny odbiorca musi domyślać się, co znajduje się na danej stronie, patrząc wyłącznie na sam adres URL. Pamiętaj, że URL musi być krótki, nie mogą znajdować się w nim żadne znaki specjalne.

Przekierowania 301

Przekierowanie 301 to stałe przekierowanie z jednego adresu URL na inny. Kiedy użytkownik lub agent wyszukiwarki próbuje uzyskać dostęp do oryginalnego adresu URL, jest automatycznie przekierowywany na nowy adres URL. przekierowania 301 są często używane, gdy nazwa domeny witryny uległa zmianie lub gdy strona została przeniesiona do nowej lokalizacji. Są one również powszechnie stosowane w celu zapewnienia, że użytkownicy są kierowani do właściwej wersji strony internetowej, takiej jak wersja www lub wersja bez www. Oprócz wykorzystania do celów SEO, przekierowania 301 mogą również pomóc w poprawie bezpieczeństwa strony i zmniejszyć ryzyko złośliwych przekierowań.

Błędy 404

Przy pozycjonowaniu stron www nalezy pamiętać o błędzie 404. Pojawia się on wtedy, gdy strona z danym produktem z jakichś przyczyn znika. Niestety konsekwencją jest obniżony ruch, gdyż odbiorcy, widząc ten błąd, opuszczają całą witrynę.
Rozsądniej jest zatem umieścić informację o braku dostępności danego produktu lub uniemożliwić dodanie go do koszyka, niż usuwać podstronę. Warto odesłać także od razu potencjalnych klientów do produktów o podobnych cechach lub też funkcjonalności.

Działania off-site SEO

Pozycjonowanie strony to także działania off-site. Działania off-site to wszystkie czynności prowadzone poza stroną internetową. Mowa tutaj o linkowaniu zewnętrznym, czyli wszystkich odnośnikach, które prowadzą do naszej strony. Ważne są zarówno jakość, jak i liczba linków. Najlepiej, aby linki pochodziły z domen, które tematycznie powiązane są z naszym biznesem.

Link Building – linkowanie

Link building jest niezwykle istotnym działaniem podejmowanym podczas pozycjonowania strony i optymalizacji SEO biznesu lokalnego. Jeżeli zależy ci na tym żeby poprawić pozycję witryny w wyszukiwarkach oraz zwiększyć ilość wejść, utwórz jak najwięcej linków zewnętrznych, które roboty Google uznają za wiarygodne i warte polecenia. Duża ilość linków na innych stronach internetowych prowadzących do twojej witryny, wpływa pozytywnie na wizerunek firmy oraz zwiększa ruch na twojej stronie.
Warto również pamiętać o tym, że link building dla biznesu lokalnego powinien być związany przede wszystkim z lokalnymi serwisami i witrynami, ponieważ pomogą one w określeniu lokalizacji działania twojej firmy.

Działania w Social Media

Działania w serwisach społecznościowych są również istotnym elementem w pozycjonowaniu stron internetowych. Przede wszystkim posiadanie profili w miejscach takich jak Facebook, Instagram, Twitter uwiarygadnia nasza firmę oraz stronę internetową. Dodatkowo umieszczane tam linki mimo atrybutu nofollow wspomagają dywersyfikację profilu linków i sprawiają, że wygląda on znacznie bardziej naturalnie.

Analiza konkurencji w SEO

Jeżeli chcesz poprawić widoczność swojej witryny oraz dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów, przeprowadź analizę konkurencji SEO. Zanim przejdziesz do pozycjonowania sklepu internetowego, sprawdź jakie dobre i złe działania podejmowały firmy związane z Twoją branżą. W oparciu o ich doświadczenie i praktyki, wyznaczysz skuteczną strategię optymalizacji SEO.
Analiza konkurencji jest kluczowym elementem każdego biznesu, dlatego powinna zostać przeprowadzona już na początkowym etapie działalności. Aby była użyteczna, powinna dostarczyć kompleksowych informacje na temat rywali – zarówno mocne, jak i słabe strony konkurentów. Dzięki temu dowiesz się jaką ścieżkę obrali rywale, nie popełnisz ich błędów oraz wyznaczysz na tej podstawie własną drogę. Również w przypadku działań SEO sytuacja wygląda podobnie. Pozycjonowanie nie polega bowiem jedynie na podejmowaniu własnych działań, lecz także na świadomym wykorzystaniu praktyk rywali.
Jeżeli zamierzasz przeprowadzić efektywny proces analizy konkurencji, najpierw powinieneś zrobić listę bezpośrednich konkurentów. Mimo, że to zadanie wydaje się stosunkowo proste, wymaga dużego rozeznania w danej branży. Należy bowiem wyznaczyć nie tylko strony internetowe, których zakres działania na rynku jest podobny, lecz także te, które są skierowane do takiej samej grupy docelowej, mają podobny zasięg, świadczą podobne usługi oraz są zlokalizowane na tym samym obszarze. Następnym krokiem jest analiza słów kluczowych wykorzystywanych przez rywali do pozycjonowania witryny. Umożliwi to zarówno wybranie najskuteczniejszych fraz kluczowych, które zwiększają widoczność strony w Google, jak i słów kluczowych, których nie używa konkurencja. Najbardziej popularne słowa kluczowe sprawdzisz dzięki specjalnym narzędziom, takim jak Surfer czy Ahrefs.
Ostatnim etapem analizy konkurencji po kątem SEO, jest weryfikacja optymalizacji ich stron internetowych. Aby to działanie przyniosło korzystne rezultaty, powinno się poświęcić szczególną uwagę zamieszczanej na witrynach treści. Zwróć zatem uwagę na to, ile konkretnie wyrazów i znaków zawierają poszczególne teksty oraz jakiej są jakości. Kolejnym ważnym aspektem jest szata graficzna naszej strony internetowej, która ma bezpośredni wpływ na wrażenia odniesione przez użytkowników podczas korzystania z witryny. Jest to tzw. user experience, który odgrywa coraz większą rolę w pozycjonowaniu. Jeżeli dana strona internetowa nie jest prosta w obsłudze ani przejrzysta, część klientów zrezygnuje ze skorzystania z oferowanych usług, wybierając konkurencyjną firmę.
Analiza konkurencji w SEO nie powinna być traktowana jedynie, jako sposób na znalezienie słabych stron rywali. Zebrane dane powinny być przede wszystkim inspiracją do znalezienia mocnych stron konkurentów i dalszego rozwoju działalności. Bazowanie na sprawdzonych praktykach bezpośredniej konkurencji, na ich doświadczeniu i wiedzy, pomoże Ci uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, a także zwiększy twoją sprzedaż i popularność na tle konkurencji.

Algorytm i ranking wyszukiwarki Google

algorytm i ranking wyszukiwarki google

Algorytm wyszukiwania Google to złożony system, który bierze pod uwagę wiele czynników w celu dostarczenia użytkownikom najbardziej trafnych wyników. Chociaż specyfika algorytmu jest ściśle strzeżona, wiemy, że opiera się on na szeregu sygnałów rankingowych w celu określenia kolejności wyświetlania wyników. Sygnały te można ogólnie podzielić na dwie kategorie: czynniki on-page oraz czynniki off-page. Czynniki on-page odnoszą się do elementów, które są obecne na samej stronie internetowej, takich jak tag tytułowy i meta opis. Z kolei czynniki off-page to te, które teoretycznie nie są bezpośrednio kontrolowane przez właściciela strony, takie jak liczba backlinków i zawarte anchor text’y. Biorąc pod uwagę oba rodzaje sygnałów rankingowych, Google jest w stanie dostarczyć wyniki, które są najlepiej dopasowane do intencji użytkownika.

Jak być pierwszym w Google?

Osadzenie strony internetowej na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google to nie lada wyzwanie. Żeby mu sprostać będziemy musieli wykonać szereg specjalistycznych działań takich jak, analiza konkurencji, dobór właściwych słów kluczowych, przeprowadzenie audytu SEO oraz link building. Jeśli wszystkie te czynności zostaną wykonane z najwyższą starannością, możemy być pewni, że wraz z upływającym czasem pozycje strony będą pięły się w górę.

Jak działa algorytm wyszukiwarki Google?

Algorytm wyszukiwarki Google ma jedno zadanie – wskazać użytkownikowi najlepiej dopasowane do jego intencji wyszukiwania wyniki. Algorytm wyszukiwarki Google to jest bardzo zaawansowany jeśli chodzi o ilość składowych. Według powszechnych informacji wiemy, że na stworzenie listy wyników wpływa ponad 200 czynników. Dochodzą do tego również elementy i rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją oraz historią wyszukiwań użytkownika. Algorytm Google i czynniki rankingowe każdego roku ulegają zmianom, dlatego pozycjonowanie i SEO są tak dynamicznie rozwijającą się branżą gdzie nie można pozostawać w tyle.

Ile trwa pozycjonowanie strony?

ile trwa pozycjonowanie strony

Na pytanie: ile trwa pozycjonowanie strony, tak jak na większość pytań dotyczących pozycjonowania czy SEO, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przybliżymy jednak ów temat i opowiemy co i jak.
Już na samym wstępie musimy zaznaczyć, że pozycjonowanie to proces długotrwały. W przypadku działań z tego zakresu mówimy o miesiącach i latach, nie o dniach czy tygodniach. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, poświęcić czas i energię ‒ taka inwestycja zwróci się i to na kilku polach. Przede wszystkim sprawi, że nie będziesz musiał martwić się, że Twoi klienci klikają w domeny konkurencji, a konwersja jest równa zeru. Zyskasz widoczność, rozpoznawalność na rynku i satysfakcję, że Twój biznes się rozwija.
Jak już wspominaliśmy powyżej, uzyskanie rezultatów zajmuje miesiące, a nawet lata. Dlaczego trzeba tak długo czekać na efekty pozycjonowania? Jak to działa?
W pierwszej kolejności należy wykonać audyt i przygotować strategię SEO. Warto też przeprowadzić szczegółową analizę konkurencji. Wszystkie te działania powinny być wykonane z największą dokładnością, nie można realizować ich w pośpiechu. Wszystko to zajmuje czas.
Konieczna jest też analiza błędów występujących na stronie, trzeba przemyśleć słowa kluczowe, sprawdzić treści i profil linków. Warto także określić, które działania SEO wykonać w pierwszej kolejności, przygotować dokładny plan działań on-site i off-site. To czasochłonne prace, które są dopiero początkiem drogi.
Wprowadzenie niezbędnych zmian na stronie www bądź w sklepie internetowym, jak i poza witrynami, trwa. Mowa tutaj o takich pracach, jak budowanie linków zewnętrznych i wewnętrznych, optymalizacja prędkości ładowania i metadanych oraz o wielu innych czynnościach. To nie koniec. Algorytmy Google także nie widzą zmian od razu, potrzebny jest czas na indeksację.

Od czego zależy kiedy zobaczę efekty pozycjonowania?

W wielu przypadkach pierwsze wyniki pozycjonowania uzyskać można w stosunkowo niedługim czasie. Mówiąc w stosunkowo niedługim czasie, mamy na myśli mniej więcej 3-4 miesiące. Taka sytuacja zazwyczaj dotyczy stron zajmujących dalekie pozycje w rankingu. Wprowadzanie podstawowych zmian w obrębie takich witryn często skutkuje przeskokiem nawet o kilkanaście pozycji.
Przy domenach, które już znajdują się wysoko w rankingu, zmiana nawet o 1 czy 2 pozycje w górę jest trudniejsza i zajmuje więcej czasu.
A kiedy pojawią się oczekiwane efekty pozycjonowania? Kiedy uzyskamy satysfakcjonujące pozycje w wynikach organicznych? Ile dokładnie trwa pozycjonowanie stron internetowych? Czas potrzebny na uzyskanie zadowalających wyników uzależniony jest od kilku czynników, powinniśmy jednak liczyć, że wszystko będzie trwało około dwunastu, czternastu miesięcy.

Pozycjonowanie stron platform sklepowych

pozycjonowanie stron platform sklepowych

Pozycjonowanie stron internetowych nie musi odbywać się jedynie w obrębie stron usługowych oraz lokalnych. Olbrzymi udział w rynku pozycjonowania posiadają platformy sklepów internetowych, które również pozycjonujemy z wielkimi sukcesami.

Na co zwrócić uwagę podczas pozycjonowania sklepu internetowego?

 

Sprzedaż internetowa cieszy się coraz większą popularnością. Osoby w różnym wieku kupują w internecie ubrania, dodatki, akcesoria, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych artykułów. Aby zyskać przewagę nad konkurencją i dotrzeć do szerokiego grona klientów, pozycjonowanie jest niezbędne.
Użytkownicy klikają w pierwsze linki , bardzo niewielu przeklikuje się na drugą stronę wyszukiwarki. Warto więc zadbać o to, by nasz sklep na najważniejsze słowa i frazy kluczowe wyświetlał się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron Shoplo

Jeśli masz sklep internetowy, który postawiony jest na popularnej platformie Shoplo, z pewnością warto zadbać również o jego skuteczne wypozycjonowanie. Shoplo jest jedną z najpopularniejszych platform wykorzystywanych w Polsce do prowadzenia sklepu internetowego. W sposób intuicyjny można wprowadzać na niej wiele przydatnych zmian i usprawnień. Cenią ją sobie właściciele zarówno dobrze prosperujących, jak i początkujących biznesów.
Pozycjonowanie sklepu przez Shoplo daje dużo możliwości, pozwala zatem na pełną personalizację oraz na zdobycie wysokiego rankingu witryny w wyszukiwarce. Aby jednak rzeczywiście osiągnąć zamierzone rezultaty, warto zwrócić się o pomoc do polecanej agencji. Jeśli masz zatem swój sklep internetowy na Shoplo, zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Z chęcią zajmiemy się jego pozycjonowaniem.

Pozycjonowanie stron Magento

Równie popularną platformą, bardzo często wybieraną przez właścicieli sklepów internetowych, jest Magento. To, co wyróżnia ją na tle innych, podobnych narzędzi do prowadzenia sklepów online, to fakt, że można dzięki niej zarządzać naprawdę rozbudowanym sklepem ze sporym asortymentem. Narzędzie Magento zostało wyposażone we wszystkie przydatne i niezbędne funkcjonalności, służące do optymalizacji SEO. Dzięki platformie tej można generować automatycznie lub manualnie mapy witryny, metadane dla produktów, ustawiać dowolnie tytuły podstron, przyjazne adresy URL oraz przekierowania 301. Magento umożliwia też skuteczną optymalizację zdjęć i wprowadzanie alternatywnego tekstu, tak zwanego ALT.
Pozycjonowanie sklepu internetowego w Magento powinno bazować nie tylko na kilku podstawowych działaniach SEO. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnorodnych czynników, które przyczyniają się do osiągania wysokiej pozycji sklepu w wyszukiwarce. Nie da się ukryć, że samodzielna optymalizacja bardzo często jest żmudnym zajęciem. Jeśli natomiast zależy Ci na szybkim efekcie, warto zdecydować się na współpracę z polecaną agencją SEO! Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi doświadczonymi w branży e-commerce specjalistami. Zadbamy w sposób profesjonalny o pozycjonowanie Twojego biznesu na platformie Magento.

Pozycjonowanie stron WordPress / Woocommerce

WordPress jest jedną z najpopularniejszych platform, dzięki której można stworzyć naprawdę profesjonalną stronę internetową. Sklep WooCommerce to jedna z wtyczek sprzedażowych, jaką można zainstalować na WordPressie. Wtyczka ta pozwala na utworzenie oraz prowadzenie sklepu internetowego. Korzystają z niej najczęściej osoby, które niedawno założyły swój sklep i szukają rozwiązania prostego i funkcjonalnego. Każdy, kto ma swoją witrynę lub też bloga na platformie WordPress, może zainstalować WooCommerce.
Pozycjonowanie sklepu na WooCommerce odbywa się przy wykorzystaniu popularnej wtyczki do WordPressa, jaką jest Yoast SEO. Darmowa wersja tego narzędzia ma nieco mniej funkcjonalności, natomiast inwestując w płatną wersję, otrzymujesz szereg przydatnych funkcji, które pomogą Ci wypozycjonować Twój sklep w kilku krokach. Jeśli oczywiście zależy Ci na pozycjonerskim sukcesie, zdecyduj się na zakup wersji płatnej.
Dzięki wtyczce Yoast SEO można przeprowadzać skutecznie kilka najważniejszych działań wpływających na pozycjonowanie stron sklepu internetowego. Przy jej pomocy łatwo i intuicyjnie wprowadzisz metadane: tytuły, opisy, umieścisz także linki kanoniczne.
Co więcej, optymalizacja SEO sklepu pod kątem słów kluczowych jest nieco łatwiejsza dzięki tej wtyczce. Nie da się ukryć, że platformę WooCommerce można wykorzystać również do pozycjonowania sklepu w nieco inny sposób. Warto jednak skorzystać z usług doświadczonej firmy SEO. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój sklep internetowy założony na WordPressie na pewno podwyższy swoją pozycję w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie stron Shoper

Funkcjonalną platformą, służącą do prowadzenia sklepu internetowego, jest także Shoper. Jest ona stosunkowo prosta w obsłudze, dlatego decydują się na nią zarówno osoby, które dopiero zakładają swój sklep, jak i te, które prowadzą go od jakiegoś czasu, jednak chcą go przenieść na inną, prostszą platformę.
Pozycjonowanie sklepu internetowego w Shoper nie jest skomplikowane, aby jednak wykorzystać potencjał tej platformy, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistami. Shoper pozwala na między innymi szybką i łatwą edycję opisów produktów oraz na optymalizację SEO metadanych: tytułu oraz opisu. Co ciekawe, platforma Shoper ma bardzo istotną funkcjonalność, a mianowicie można dodawać w niej komentarze pod wystawionymi produktami. Dzięki temu Twoi klienci mogą w łatwy sposób wystawiać swoje opinie, dotyczące produktu i tym samym samodzielnie tworzyć treści. Ponadto na platformie Shoper możesz stworzyć własnego bloga i umieszczać wartościowe artykuły bogate w słowa kluczowe, które dodatkowo będą cały czas pozycjonowały witrynę.
Co więcej, platforma Shoper umożliwia szybką i zaawansowaną obsługę SEO zawartych zdjęć. Można bez problemu dodawać do nich teksty alternatywne, czyli ALT. Ponadto, istnieje też możliwość ustawienia przekierowania 301, gdy, np. zmienisz URL określonego produktu. Platforma Shoper jest naprawdę rozbudowana, pozycjonowanie na niej sklepu daje naprawdę dużo możliwości.
Jeśli zależy Ci na skorzystaniu z profesjonalnych usług i skutecznej optymalizacji Twojego sklepu internetowego, zapraszamy do kontaktu z naszą agencją 1stplace!

Pozycjonowanie stron IdoSell

Jeżeli zamierzasz stworzyć własną stronę na IdoSell Shop (dawniej IAI Shop), powinieneś wiedzieć, że ta platforma także umożliwia pozycjonowanie sklepów internetowych oraz optymalizację SEO.
Pozycjonowanie stron w IdoSell Shop jest niezwykle proste, dzięki temu nawet osoby, które wcześniej nie miały styczności z optymalizacją, poradzą sobie z tym z łatwością. Bez problemu ustawisz meta dane, czyli tytuł, opis i meta tagi na stronie głównej, dla każdej podstrony oraz poszczególnych kategorii. Pamiętaj również o właściwym wykorzystaniu nagłówków H1, H2, H3 itd., które nie tylko podzielą tekst na sekcje, lecz także dzięki słowom kluczowym pomogą uzyskać lepszą widoczność sklepu w wynikach wyszukiwania Google.
Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego z IAI Shop powinno obejmować również wartościowe i unikatowe opisy kategorii zawierające słowa kluczowe. Nie zapominaj o tym, by na każdej podstronie znalazło się jak najwięcej unikalnych treści zoptymalizowanych pod kątem SEO. Szczególną uwagę poświęć także nazewnictwu kategorii po to, by zwiększyć swoje szanse na lepsze wyniki wyszukiwania w Google.
Chociaż platforma IdoSell umożliwia częściowo samodzielne wykonanie optymalizacji twojego sklepu, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy SEO, takiej jak 1STplace. Pozycjonerzy pomogą zarówno poprawić widoczność witryny, jak i w razie jakichkolwiek problemów podczas procesu pozycjonowania, zaproponują najlepsze rozwiązania poprawiające współczynnik klikalności każdego sklepu.

Pozycjonowanie stron Sote

Sote pozwala stworzyć prosty i wygodny w obsłudze sklep internetowy, dzięki któremu z łatwością dotrzesz do klientów indywidualnych i biznesowych nie tylko tych mieszkających w Europie, lecz także na świecie. Oprogramowanie daje możliwość dopasowania wyglądu sklepu do oczekiwań. Umożliwia automatyczne udostępnianie produktów na aukcjach, w wynikach wyszukiwania Google i porównywarkach, a także płacenie przelewami online, kartą kredytową oraz w systemie ratalnym bezpośrednio na witrynie. Za pośrednictwem platformy zbudujesz również własną bazę klientów i pozycję witryny. Pamiętaj jednak o tym, by opis strony zawsze zawierał słowa kluczowe.
Wiemy jak ważne jest pozycjonowanie sklepów internetowych, dlatego od wielu lat zajmujemy się pozycjonowaniem witryn opartych na Sote. Pomagamy naszym klientom w stworzeniu poszczególnych podstron, przyjaznych adresów i słów kluczowych po to, by zaprojektować stronę sklepu zgodną z wymogami SEO. Optymalizujemy również treści i kody po to, by twoja witryna znalazła się na jak najwyższej pozycji w Google.

Pozycjonowanie stron PrestaShop

PrestaShop, czyli bezpłatna platforma e-commerce umożliwia zaprojektowanie w prosty sposób własnej witryny dostosowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. W zestawieniu z innymi oprogramowaniami przeznaczonymi do tworzenia stron, pozycjonowanie sklepu PrestaShop jest jednak nieco trudniejsze, ponieważ wymaga zainstalowania specjalnych dodatków, które pozwolą na optymalizację bez zmiany kodu strony.
PrestaShop wyróżnia się także spośród innych platform wieloma automatycznymi funkcjami, które nie pomagają w optymalizacji SEO i budowaniu pozycji w wyszukiwarce. Wśród nich należy wymienić pojawiające się automatycznie zakładki w opisach produktów. Chociaż zaleca się, by dodatkowy opis zamieszczony na witrynie był przedstawiony pod postacią zakładek, ponieważ wpływa to korzystnie na pozycjonowanie stron w Google, czasami zmiana tej opcji jest wskazana.
Kolejną funkcją sklepów PrestaShop są automatyczne opisy kategorii, które mają negatywny wpływ na wyświetlanie witryny na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google. Żeby witryna była wyżej w wynikach wyszukiwania, bardzo ważny jest unikalny opis strony i podstron kategorii.
Oprogramowanie PrestaShop jest jedną z najbardziej wymagających platform pod względem pozycjonowania i optymalizacji, ponieważ narzuca konieczność wprowadzenia zmian w kodzie strony po to, by usunąć niektóre z automatycznych funkcji. Aby zoptymalizować sklep PrestaShop pod kątem SEO, a jednocześnie odnieść przy tym zadowalające rezultaty, możesz skorzystać z pomocy i doradztwa doświadczonych specjalistów.

Pozycjonowanie stron SkyShop

SkyShop to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce, umożliwiająca stworzenie i pozycjonowanie sklepu internetowego w oparciu o wygodny kreator. Dzięki oprogramowaniu w łatwy sposób możesz zsynchronizować dane i zintegrować swoją witrynę z platformami sprzedażowymi (Allegro, eBay), producentami i hurtowniami internetowymi. Chociaż SkyShop to zaawansowane narzędzie, pozwala intuicyjnie zarządzać sklepem internetowym, również w wersji mobilnej – najlepiej w technologii RWD. Aby było to możliwe bardzo ważna jest skuteczna optymalizacja przyjaznych adresów URL oraz szybkość ładowania witryny.
Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, od lat zajmujemy się pozycjonowaniem SEO sklepów internetowych, również tych zaprojektowanych na platformie Sky Shop. Dlatego możesz być pewny, że zadbamy o widoczność witryny na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google oraz o użyteczny content dla użytkowników.

Pozycjonowanie stron GoShop

GOShop jest jedną z najczęściej wybieranych platform e-commerce, ponieważ umożliwia skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Osoby, którym zależy na tym, żeby ich strona znalazła się na jak najwyższym miejscu w wyszukiwarkach Google, powinny zdecydować się właśnie na to oprogramowanie.
Jedną z największych zalet GOShop jest łatwość obsługi. Przejrzysty, intuicyjny panel pozwala w prosty sposób umieścić na każdej podstronie meta dane, czyli tytuły i opisy zawierające frazy kluczowe. Bez problemu wprowadzisz także tagi i teksty dotyczące produktów.
Platforma generuje Mapę Strony, umożliwia uzupełnienie treści alternatywnych w plikach graficznych oraz zezwala na utworzenie adresów URL przyjaznych wyszukiwarkom i poprawnego kodu HTML. Ponadto sklep GOShop daje możliwość samodzielnej zmiany generowanych automatycznie odnośników produktów czy kategorii. Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego na pewno wiesz, jak ważne jest pozycjonowanie lokalne i optymalizacja SEO. Jeśli chcesz żeby twoja strona znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania i dotarła do jak największej liczby klientów, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy.

Pozycjonowanie stron internetowych – Efektywne wskazówki i porady

pozycjonowanie stron internetowych efektywne wskazowki i porady

Jeśli nadal się wahasz, czy podjąć współpracę z poleconą agencją SEO, poniżej przedstawiamy Ci kilka wskazówek, które możesz wykorzystać podczas podstawowego pozycjonowania w swojej witryny. Są to porady, które możesz wykorzystać, nie mając nawet wiedzy na temat SEO. Pamiętaj jednak, że to tylko niewielka część działań pozycjonerskich, przez które z pewnością nie uda Ci się osiągnąć aż tak spektakularnych efektów, mimo wszystko na pewno dostrzeżesz znaczące różnice.
Po wprowadzeniu poniższych wskazówek możesz podjąć decyzję, czy chcesz edukować się samodzielnie dalej w kierunku pozycjonowania, czy też zacząć współpracę z polecaną agencją, która w sposób profesjonalny zajmie się już dalszą optymalizacją Twojej strony.
Przed podjęciem decyzji, dotyczącej odpowiedniej formy promowania swojej marki w internecie, warto ustalić priorytety, a także uszeregować zadania. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

 • Do jakich klientów chcesz dotrzeć?
 • Co możesz zrobić, aby ich zainteresować swoją marką oraz ofertą?
 • Jakich porad, które dotyczą Twojej branży, mogą szukać w internecie?
 • Czy masz ofertę, która zachęca i budzi zaufanie?

Po udzieleniu odpowiedzi na powyższe pytania zdecyduj się na założenie bloga firmowego. Blog pozwoli Ci w łatwy sposób wspierać pozycjonowanie Twojej strony. Najpierw wypisz pomysły na teksty, jakie mogłyby się znaleźć u Ciebie na blogu. Muszą one przede wszystkim być powiązane z tematyką Twojej firmy, ale także przekazywać jakąś wartość. Obecnie najpopularniejsze są artykuły poradnikowe, zestawienia, rankingi, polecane produkty.

Pozycjonowanie na YouTube – czy warto?

Oprócz pozycjonowania organicznego w wyszukiwarkach istnieje również możliwość pozycjonowania swoich filmów oraz produkcji w serwisie YouTube. Jest to absolutnie największa platforma filmów tworzonych przez użytkowników na świecie. Dlaczego więc nie wykorzystać jej do promocji swojej firmy. Według nas każda firma powinna posiadać własny kanał na platformie YouTube oraz inwestować w tzw. content video. Przede wszystkim jest to doskonała forma promocji, która pomaga budować zaufanie oraz dobry wizerunek wśród użytkowników.
W przypadku wyszukiwarki filmów na YouTube, również mamy do czynienia z algorytmem ustalającym jakie wyniki będą najlepsze dla intencji użytkownika. Czynnikami rankingowymi są, dobrze dobrany tytuł zawierający słowa kluczowe, opis filmu, średnia długość oglądania, ilość łapek w górę oraz komentarzy.

Czy da się pozycjonować stronę w mapach Google?

Osoby, które pragną dotrzeć do jak największej liczby klientów na wybranym obszarze, powinny się zdecydować na pozycjonowanie działalności w wyszukiwarkach internetowych. Aby było to możliwe, należy wykonać dwa kroki. Pierwszym z nich jest optymalizacja wizytówki Google Moja firma. Proces ten jest darmowy oraz niezwykle prosty, dlatego nawet osoby, które dotychczas nie były zaznajomione z podstawowymi zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, mogą wykonać to samodzielnie. Wystarczy uzupełnić informacje związane z biznesem, takie jak: jej nazwa, adres strony internetowej, dane kontaktowe oraz opis zawierający frazy kluczowe.
Po założeniu i zoptymalizowaniu wizytówki można przejść do drugiego etapu, czyli sprawdzenia danych. Proces ten trwa zwykle 2 tygodnie. Po pozytywnej weryfikacji, wizytówka Google zacznie być nie tylko widoczna w wynikach wyszukiwania, lecz także pojawi się w aplikacji Google Maps pod wskazanym wcześniej adresem. Jest to niezwykle istotne, ponieważ umożliwia znalezienie twojego profilu firmowego zarówno w wyszukiwarkach internetowych po wpisaniu odpowiedniej frazy, jak i zwiększy szansę pozyskania potencjalnych klientów, którzy skorzystają z twoich usług. Jeżeli zależy ci na tym żeby poprawić pozycję firmy w lokalnych wynikach wyszukiwania, zdecyduj się na założenie wizytówki i pozycjonowanie w Mapie Google.

Pozycjonowanie samemu i za darmo?

Jeżeli podjąłeś decyzję dotyczącą samodzielnego pozycjonowania swojej strony internetowej, powinieneś wiedzieć, że czeka cię sporo nauki. Warto ją zacząć od zaznajomienia się z cennymi poradami dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Zaglądaj na fora internetowe dotyczące pozycjonowania. Czytaj tematyczne książki, w których znajdziesz mnóstwo praktycznych wskazówek i wiedzy. Zapoznaj się z technikami, których nie można stosować, żeby wiedzieć, czego musisz unikać. Na rynku dostępnych jest również dużo kursów pozycjonowania stron www, w tym szkolenia online, podczas których nauczysz się m.in. tworzyć witryny, programować, edytować grafiki. Dzięki temu poznasz sprawdzone i skuteczne metody optymalizacji i pozycjonowania nie tylko w teorii, lecz także w praktyce, które pomogą osiągnąć twojej stronie wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google.
Kolejnym krokiem, który powinieneś podjąć jest stworzenie własnej witryny, na której będziesz mógł wypróbowywać różne techniki. Na początek zacznij od pozycjonowania strony tekstowej, a dopiero później, po uzyskaniu zadowalających rezultatów, wprowadzaj zmiany na blogu czy witrynie firmowej. Dlaczego to takie istotne? Dzięki temu unikniesz usuwania poważnych błędów ze strony internetowej, która jest dla ciebie ważna. Ich likwidacja zajmuje niekiedy więcej czasu niż pozycjonowanie nowej witryny.

Jakie są rodzaje wyników wyszukiwania?

Wyniki wyszukiwania można podzielić na dwie kategorie – płatne i darmowe.
Pierwszy rodzaj jest zawsze klasyfikowany jako reklama. Z tego powodu wymaga właściwej strategii, która może być bardzo kosztowna. Cena płatnego pozycjonowania zależy m.in. od intensywności kliknięć czy czasu trwania kampanii reklamowej w Google.
Linki sponsorowane wyświetlają się na górze strony, nad organicznymi wynikami wyszukiwania. W przeciwieństwie do tradycyjnego pozycjonowania stron internetowych, ten system reklamowy umożliwia niemalże natychmiastowe znalezienie się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce pod danym słowem kluczowym.

Co to jest pozycjonowanie organiczne i na czym polega?

Pozycjonowanie organiczne to optymalizacja SEO kodu strony internetowej, jej treści oraz link building. Wszystkie podejmowane działania służą do osiągnięcia jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Jest to możliwe dzięki dobraniu odpowiednich słów kluczowych.
Pozycjonowanie organiczne można podzielić na działania widoczne i niewidoczne dla użytkowników. Pierwszy rodzaj opiera się na tworzeniu i dodawaniu wartościowych tekstów, zdjęć, filmów, nagłówków, leadu, alternatywnych opisów grafik, linków zewnętrznych i wewnętrznych, danych adresowych, FAQ i bloga. Zmiany niezauważalne dla odbiorców to m.in. modyfikacja kodu strony internetowej, opisu description, tytułu, odpowiedniego przekierowania, a także usunięcie duplikatów wewnętrznych.

Czy warto połączyć pozycjonowanie w organicznych i nieorganicznych wynikach wyszukiwania?

Wiele osób zastanawia się czy istnieje możliwość połączenia darmowych i płatnych reklam. Oczywiście. Coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z obu rozwiązań, dzięki temu mają szansę trafić do użytkowników, którzy biorą pod uwagę jedynie pierwsze wyniki wyszukiwania Google. Połączenie płatnej kampanii z pozycjonowaniem organicznym zwiększy ruch na twojej stronie również dlatego, że przyciągnie odbiorców, którzy zwykle nie wchodzą na witryny zawierające linki sponsorowane. System reklamowy Google AdWords przynosi niemal natychmiastowe efekty, a więc jest niezwykle opłacalny.
Jeżeli chcesz rozwinąć swoją firmę, zaznaczyć swoją obecność w Internecie lub zwiększyć sprzedaż w bardzo krótkim czasie, powinieneś się zdecydować na płatne rozwiązanie. Pozycjonowanie organiczne, choć pozwala wypracować wyższą pozycję w wyszukiwarce, nie zagwarantuje tak szybkich rezultatów. Efekty pozycjonowania stron internetowych w sposób naturalny są zauważalne dopiero po upływie dłuższego czasu.

Pozycjonowanie lokalne firm – na czym się skupić?

Aby pozycjonowanie lokalne było skuteczne, powinieneś się skupić przede wszystkim na doborze odpowiednich fraz kluczowych. Musi się w nich znaleźć zarówno nazwa produktu bądź usługi, jak i nazwa miasta. Dzięki temu na twojej stronie internetowej zwiększy się ruch, a użytkownicy, którzy będą na nią zaglądać, będą realnie zainteresowani zakupem danego towaru. Aby pozyskać potencjalnych klientów, twoja witryna powinna uzyskać jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce. Warto więc skorzystać z usług doświadczonej firmy SEO. Specjaliści skupią się na efektywnym pozycjonowaniu fraz. Wybiorą zatem najczęściej wyszukiwane i konkurencyjne słowa kluczowe dopasowane do specyfiki twojego biznesu.

Opinie – dlaczego są ważne w pozycjonowaniu?

Firma, która posiada dobre opinie nie tylko znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania, lecz także zbuduje swój pozytywny wizerunek i zwiększy swoją popularność w Internecie. Jak widzisz, komentarze mają bezpośredni wpływ na pozycjonowanie strony oraz na pozyskanie potencjalnych klientów zainteresowanych skorzystaniem z usług przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważnym aspektem jest dbanie o właściwą obsługę oraz zachęcanie zadowolonych klientów do napisania opinii. Według badań o wiele częściej komentarze zostawiają osoby niezadowolone z usług niż osoby usatysfakcjonowane przebiegiem zakupów. Jest to związane przede wszystkim z emocjami.
Aby uniknąć sytuacji, w której zbyt mało zadowolonych klientów zostawi opinię, przekonaj ich do zajrzenia na twoją stronę internetową. Wręcz również wizytówkę oraz nagradzaj rabatami. Doskonałym rozwiązaniem jest także stała komunikacja z osobami zainteresowanymi twoimi usługami za pośrednictwem newslettera. Dzięki temu zbudujecie trwałą relację, a ty przy okazji zwiększysz sprzedaż nie tylko wybranych produktów.

Jak reagować na negatywne opinie w internecie?

W przypadku pozostawienia na twojej stronie internetowej negatywnych opinii, możesz wykonać konkretne działania. Na początek sprawdź czy komentarz został rzeczywiście napisany przez niezadowolonego klienta czy może przez konkurencyjną firmę. Jeżeli nieprzychylna opinia została zamieszczona przez twojego konkurenta, możesz ją zgłosić. Jeśli jednak umieściła ją osoba, która nie była usatysfakcjonowana oferowanymi przez ciebie usługami, warto odpowiedzieć na komentarz. Dowiedz się, co było tego przyczyną, pytając o szczegóły. Zaproponuj rozwiązanie tej sytuacji.
Możesz udzielić takiemu klientowi również rabatu lub zniżki na kolejną usługę czy wybrany produkt bądź wręczyć mu drobny prezent w postaci np. darmowego posiłku. Dzięki temu nie tylko sprawisz, że niezadowolony klient do ciebie wróci i zmieni o tobie opinię, lecz także zyskasz nowych konsumentów. Jak to możliwe? Dla każdego klienta ogromne znaczenie ma pewność, że w razie jakichkolwiek problemów, może liczyć na rekompensatę i zrozumienie. Odpowiadając na negatywne komentarze, pokazujesz, że liczysz się ze zdaniem swoich konsumentów, ponieważ ci na nich zależy.

Czy pozycjonowanie lokalne jest drogie?

Wykaz kosztów generowanych pozycjonowaniem stron internetowych
Jeżeli zastanawiasz się czy pozycjonowanie lokalne związane jest z wysokimi kosztami, powinieneś wiedzieć, że jest to uzależnione przede wszystkim od danych słów kluczowych. Niekiedy nie jest łatwo osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, ponieważ w danej lokalizacji znajduje się bardzo dużo firm o tej samej specyfice i działających w tej samej branży.
Dokładnej wycenie pomoże zarówno audyt SEO, czyli analiza najważniejszych parametrów stron internetowych pod kątem ruchu i widoczności w wyszukiwarce, jak i analiza konkurencji. Dzięki temu zyskasz pewność, że twoja witryna będzie się wyświetlać w wynikach Google. Znalezienie się na szczycie listy jest niezwykle ważne, ponieważ ma bezpośredni wpływ na sprzedaż, popularność, wizerunek marki oraz jej rozpoznawalność.

Pozycjonowanie stron samemu vs z pomocą agencji SEO?

Bez odpowiedniego pozycjonowania, reklamowanie firmy w internecie jest w zasadzie niemożliwe. Wielu właścicieli jednoosobowych działalności lub też mniejszych przedsiębiorstw decyduje się na samodzielne działania związane z pozycjonowaniem oraz optymalizowaniem w stron. Czy czynności te są opłacalne? Wszystko oczywiście zależy od priorytetów firmy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że przeszkolenie pracownika lub też samodzielne działanie pozycjonerskie może zająć sporo godzin.
Nie da się ukryć, że takie prace często doprowadzają również do popełniania szeregu błędów. Warto zatem zdecydować się na współpracę z poleconą firmą, w której doświadczeni i wyszkoleni pracownicy będą w stanie wykonać większość działań pozycjonerskich w naprawdę krótkim czasie i tym samym osiągnąć dużo lepsze efekty swojej pracy.

Samodzielne pozycjonowanie:

 • Niewystarczająca wiedza, by móc stworzyć skuteczną strategię SEO,
 • Tak zwane przepalanie firmowego budżetu,
 • Popełnianie wielu błędów,
 • Długi czas nauki,
 • Pomijanie wielu działań, co przekłada się często na niską efektywność,
 • Niewystarczające wyniki pozycjonowania SEO.

 

Pozycjonowanie przez agencję SEO:

 • Profesjonalne podejście do działań SEO,
 • Współpraca wielu specjalistów,
 • Przemyślana i efektywna strategia, która daje szybkie efekty,
 • Korzystanie z profesjonalnych narzędzi,
 • Wykonywanie dokładnego audytu SEO oraz sprawdzanie konkurencji,
 • Brak konieczności nauki, odbywania działań takich jak kurs i szkolenie z zakresu pozycjonowania.

Jak wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania?

Jednym z podstawowych elementów skutecznego pozycjonowania jest znalezienie odpowiednich fraz kluczowych. Najpierw zastanów się nad tym, jakie hasła są związane typowo z rodzajem Twojej działalności. Następnie pomyśl, jakie zapytania mogą wpisywać w wyszukiwarkę Twoi potencjalni klienci.
Słowa kluczowe mogą być związane z opisem konkretnego produktu, np.: „czerwone buty”, mogą one także dotyczyć lokalizacji: „naprawa komputerów Katowice”. Niekiedy frazami kluczowymi są także zapytania: „jakie buty wybrać na jesień?”, „jakie są najlepsze buciki dla dzieci?” itp.
Po wypisaniu kilku lub nawet kilkunastu propozycji słów kluczowych warto zweryfikować je przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Istnieje wiele darmowych oraz płatnych platform, dzięki którym możesz znaleźć wartościowe słowa kluczowe. Na początek możesz wykorzystać jednak Google Trends. Narzędzie to pozwoli Ci sprawdzić popularność danego słowa kluczowego według różnorodnych tematów. Co więcej, możesz przeanalizować dzięki temu narzędziu także powiązane frazy, które dosyć często pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Kolejnym, popularnym narzędziem jest również Ahrefs. Możesz tam sprawdzić dokładną liczbę wyszukiwań, a także zbadać konkurencyjność danej frazy.
Jeśli jednak masz problem ze znalezieniem odpowiednich słów kluczowych, ale także chcesz mieć pewność, że będą one dopasowane do Twojego biznesu, skontaktuj się z nami, nasi specjaliści z 1stplace.pl z pewnością Ci pomogą.
Pamiętaj, że słowa kluczowe muszą znaleźć się nie tylko w samym tekście, ale powinny być też zawarte w nagłówkach H1, H2, H3, w opisach produktów, a także opisach alternatywnych grafik, czyli w tak zwanych ALT. Co więcej, frazy te muszą występować w tekście naturalnie, można je też normalnie odmieniać przez przypadki, ponieważ algorytmy świetnie radzą sobie z deklinacją słów kluczowych. Pamiętaj jednak o tym, aby zachować umiar. Nie dodawaj słów kluczowych wszędzie, ponieważ tekst będzie wyglądał nienaturalnie, a także nie będzie zachęcać do przeczytania.
Warto także wspomnieć, że teksty powinny być odpowiedniej długości. Przede wszystkim artykuły muszą wyczerpywać temat, być precyzyjne, interesujące, merytoryczne oraz poprawne językowo. Podczas tworzenia treści pamiętaj o:

 • Wysokiej jakości,
 • Potrzebach użytkowników,
 • Unikalności,
 • Odpowiedniej długości

Czy pozycjonowanie stron jest również dla małych firm?

Oczywiście pozycjonowanie stron internetowych jest usługą przeznaczoną również dla mniejszych firm oraz przedsiębiorstw. Sporo właścicieli małych firm próbuje samodzielnie pozycjonować własne strony internetowe, ponieważ uważają oni, że jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pieniądze. Czy faktycznie tak jest?
Niestety, podczas samodzielnego pozycjonowania można popełnić wiele błędów. Optymalizacja strony wiąże się z nauką technicznych rzeczy, narzędzi, których obsługa nie zawsze jest intuicyjna. Nie zachęcamy do tego, aby samodzielnie pozycjonować swoją witrynę, ponieważ jest to ryzykowne. Niekorzystne, nieprzemyślane lub chaotyczne działania SEO mogą spowodować szybki spadek witryny w wynikach wyszukiwania i tym samym przyczynić się do strat finansowych firmy.

Jak znaczącym działaniem jest pozycjonowanie strony w marketingu internetowym?

Pozycjonowanie stron internetowych jest absolutnie kluczowym działaniem z zakresu marketingu internetowego dla każdej firmy. Cechuje się ono niezwykle korzystnym wskaźnikiem ponoszonych kosztów do osiągniętych korzyści. Podczas tworzenia kompleksowej strategii marketingowej zawsze powinniśmy planować część budżetu na działania promocyjne w internecie, które również będą przeznaczone na pozycjonowanie strony internetowej.
Miejmy również na uwadze, że nawet duże firmy z doskonałymi pozycjami w wyszukiwarce w dalszym ciągu przeznaczają sporo środków na utrzymanie tych efektów.

Pozycjonowanie stron na Facebook’u- czy to możliwe?

Pozycjonowanie strony na Facebooku jest kluczem do sukcesu każdej firmy w mediach społecznościowych. Jednak przy ponad 2 miliardach aktywnych użytkowników, nie jest to proste zadanie. Na szczęście istnieje kilka kluczowych strategii, które możesz wykorzystać, aby poprawić widoczność swojej strony. Jedną z nich jest regularne i konsekwentne publikowanie postów. To nie tylko sprawi, że Twoja strona pojawi się na tablicach użytkowników, ale także pomoże Ci zbudować lojalną i zaangażowaną grupę odbiorców. Inną strategią jest skorzystanie z opcji reklamowych Facebooka. Poprzez kierowanie reklam specjalnie do grupy docelowej, możesz znacznie zwiększyć liczbę osób, które zobaczą Twoją stronę. Wreszcie, ważne jest, aby wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami na platformie Facebook. Poprzez komentarze i polubienia innych stron, sprawisz, że Twoja strona będzie widoczna przez większą ilość odbiorców.

Komu opłaca się pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie stron www to usługa, która jest opłacalna zarówno dla mikro przedsiębiorstw jak i olbrzymich korporacji. Internet jest miejscem ekspansywnym, w którym bez wątpienia spędzamy coraz więcej czasu. Poprzez wykorzystanie wyszukiwarek internetowych takich jak Google, każdego dnia poszukujemy interesujących nas informacji, opinii, produktów czy usług. Każda firma której zależy na rozwoju powinna inwestować środki w pozycjonowanie swojej strony w wyszukiwarkach internetowych.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Zrozumienie podstaw oraz założeń pozycjonowania stron internetowych nie jest trudne, natomiast sama praktyka oraz wykonywanie czynności związanych z prawidłowym SEO wymaga bardzo wiele doświadczenia i nie jest to zadanie proste. Żeby skutecznie pozycjonować strony internetowe należy posiadać rozległą wiedzę z takich zakresów jak programowanie, marketing czy tworzenie stron internetowych. Najlepszą drogą do nauki pozycjonowania stron internetowych jest staż w agencji SEO, czytanie książek oraz oglądanie kursów online.

Gdzie zdobyć wartościowe podstawy do pozycjonowania stron?

Rzetelne kursy SEO rzeczywiście dobrze uczą podstaw pozycjonowania. Na tego typu zajęciach wykonasz trochę zadań praktycznych, poznasz teorię, natomiast z pewnością nie będziesz mistrzem pozycjonowania po kilku miesiącach nauki. Kurs SEO może być dobrą podstawą do tego, aby zacząć się interesować zagadnieniami związanymi z pozycjonowaniem. Jeśli jednak masz stronę internetową, która wymaga pilnego pozycjonowania, warto zdecydować się na pomoc sprawdzonej agencji i zainwestować w te działania pieniądze. Specjaliści od razu w sposób rzetelny oraz profesjonalny zajmą się optymalizacją Twojej strony.

Czy można wdrażać audyt SEO podczas projektowania strony www?

Wdrażanie audytu SEO podczas projektowania oraz tworzenia strony internetowej to bardzo korzystna sytuacja. Współpraca na linii agencja SEO, software house to doskonała synergia. Niestety najczęściej osoby projektujące strony internetowe mają jedynie podstawowe pojęcie o SEO, więc niedostosowanie strony internetowej pod pozycjonowanie jest zwykłym marnowaniem czasu.
Najlepszym i najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest wybór firmy świadczącej obie usługi, takiej jak np. 1stplace.pl. Dzięki temu mamy pewność, że stworzona strona internetowa będzie profesjonalnie zoptymalizowana pod wymogi wyszukiwarek internetowych, co przełoży się na doskonale wyniki pozycjonowania.

Jak wybrać agencję marketingową, która wykona skuteczne SEO?

Jakość i czas pozycjonowania uzależnione są także od tego, w jaki sposób przebiega współpraca między właścicielem witryny a agencją. Mowa tutaj o sprawnej akceptacji treści, które przygotowują copywriterzy, nadaniu specjalistom SEO potrzebnych dostępów, udzieleniu informacji na temat specyfiki branży i innych.
Dobra komunikacja, zaufanie do agencji SEO z pewnością pozytywnie wpłyną na efekty pozycjonowania.
Z pewnością już wiesz, dlaczego tak istotne jest skuteczne pozycjonowanie witryny internetowej. Na pewno zależy Ci na tym, aby Twoja strona lub sklep online również znalazły się wysoko w rankingu Google. Istnieje wiele darmowych narzędzi, dzięki którym możesz dokonać wstępnego pozycjonowania swojej strony, warto jednak nawiązać współpracę z polecaną agencją. Dzięki temu, że powierzysz optymalizację swojej strony naszej agencji 1stplace nie będziesz musieć uczyć się pojęć związanych z SEO, czy brać udział w długotrwałych kursach. Nasi profesjonaliści stworzą dla Ciebie spójną strategię pozycjonowania Twojej witryny, zadbają o UX, znajdą najlepsze frazy kluczowe oraz wdrożą wiele różnorodnych, innych działań, dzięki którym Twoja strona lub sklep znajdą się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie w modelu „za efekt” czy abonament?

Budżet pozycjonowania ma wpływ na jakość i szybkość efektów. Przy bardzo niskich miesięcznych abonamentach wykonanie niektórych działań jest po prostu niemożliwe. Wydłuża to czas oczekiwania na rezultaty, a wyniki nie są tak satysfakcjonujące, jak przy większych budżetach.
Przykładem mogą być tutaj artykuły sponsorowane ‒ zarówno przygotowanie, jak i publikacja na wartych uwagi portalach generuje koszty. W zależności od portalu, może to być 200 jak i ponad 2000 złotych. Przy miesięcznym budżecie wynoszącym na przykład 700 zł, wiele portali, dzięki którym moglibyśmy zwiększyć wartościowy ruch na naszej stronie, a także autorytet witryny, jest poza naszym zasięgiem. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę przy ustalaniu budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na e- marketing.
Niestety pozycjonowanie w modelu za efekt w 99% ma na celu “naciągnięcie” klienta na pozycjonowanie fraz z których nie będzie miał żadnego pożytku. Mamy tutaj na myśli sytuację gdzie do umowy zostaną wpisane frazy kluczowe z bardzo niskim poziomem konkurencyjności lub frazy brandowe. W efekcie końcowym klient będzie płacił za pozycjonowanie nie przynoszące mu żadnych korzyści.

Skuteczne pozycjonowanie wymaga nakładów oraz inwestycji środków, dlatego właśnie model abonamentowy jest jedynym, dzięki któremu można osiągać najwyższe pozycje w wyszukiwarce.

Czy można pozycjonować grafikę w wyszukiwarce Google?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko treść ma ogromny wpływ na pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce Google. Duże znaczenie ma również grafika. Część właścicieli witryn www nie ma pojęcia, że pliki graficzne zamieszczane na stronie nie tylko mogą zmniejszyć prędkość jej ładowania, lecz także nie są oceniane zbyt korzystnie przez roboty Google, przez co mogą się nie pojawiać w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zależy Ci na optymalizacji zdjęć, sprawdź najpierw szybkość ładowania plików graficznych na stronie. Im krótszy czas ładowania, tym lepiej. Dzięki temu unikniesz utraty zniecierpliwionych czekaniem użytkowników. Pamiętaj o tym, że Google grafika obsługuje zdjęcia w formacie jpeg, png czy svg.
Na rynku znajdziesz wiele narzędzi, które pomogą ci zadbać o optymalizację grafik w wyszukiwarkach. Jednym z najpopularniejszych jest bezpłatny PageSpeed Insights oferowany przez Google. Umożliwi on analizę prędkości ładowania dla wybranej strony, zarówno wersji mobilnej, jak i desktopowej po podaniu jej adresu URL.
Podczas pozycjonowania strony internetowej, nie tylko istotny jest format grafiki, równie ważny jest opis alternatywny. Żeby wyszukiwarki mogły ocenić zdjęcie zgodnie z wpisywanymi słowami kluczowymi, do każdego obrazu powinno być dołączone krótkie streszczenie dotyczące tego, co się na nich dokładnie znajduje. Równie ważne jest właściwe nazewnictwo grafiki. Poleca się zmieniać nazwy, które są nadawane automatycznie przez aparaty na takie, które brzmią bardziej naturalnie. Należy również unikać polskich znaków.
W treściach alternatywnych warto także wykorzystać słowa kluczowe, dzięki którym zwiększy się skuteczność pozycjonowania stron internetowych w Google oraz liczba użytkowników odwiedzających witrynę.

Pozycjonowanie stron w Google za darmo – czy to możliwe?

Darmowe pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem wykonalnym jedynie w przypadku bardzo nisko konkurencyjnych fraz kluczowych. Niestety, aby osiągać najwyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych oraz aby robić to skutecznie, będą niezbędne nakłady finansowe. Warto natomiast mieć świadomość, że pewną część pozycjonowania można wykonać w zupełności za darmo i będzie ona procentować szybszym uzyskaniem efektów w pozycjonowaniu. Mowa tutaj o optymalizacji strony pod SEO, jeśli tylko posiadamy niezbędna wiedzę będziemy w stanie dostosować nasza stronę internetową pod wymogi wyszukiwarek internetowych.

Szkolenie i kurs pozycjonowania – dlaczego warto się go nauczyć?

Pozycjonowanie stron internetowych jest dziedziną wciąż dość świeżą i ciągle rozwijającą się. Według wielu badań rynkowych, popyt na specjalistów SEO wciąż rośnie. Żeby udanie rozpocząć swoją przygodę z branżą SEO i pozycjonowania w szczególności polecamy zainteresować się szkoleniami oraz kursami z tego zakresu. Istnieje wiele godnych polecenia szkoleniowców oraz publikacji. Po zapoznaniu się z nimi, najlepszą droga będzie staż w agencji SEO w której od podszewki poznamy specyfikę pracy oraz jakie techniki warto wykorzystywać aby skutecznie pozycjonować strony internetowe.

Czy konfiguracja Google Search Console jest trudna?

Google Search Console (kiedyś: Google Webmaster Tools) jest narzędziem, które służy do monitorowania witryn internetowych. Dzięki niemu można zobaczyć, między innymi statystyki indeksowania strony, a także podejrzeć, w jaki sposób roboty Google widzą Twoją witrynę. Co więcej, Google Serach Console jest świetnym narzędziem, dzięki któremu możesz przeanalizować słowa kluczowe, na które Twoja strona wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Wykorzystanie tej metody pozwala w łatwy sposób wykryć elementy, które wymagają poprawy, a także znaleźć błędy indeksowania stron.
Skonfigurowanie usługi Google Search Console wymaga nieco pracy. Przede wszystkim trzeba założyć konto Google i powiązać go w poprawny sposób ze swoją witryną internetową. Kolejnym krokiem jest weryfikacja strony. Należy pobrać plik weryfikacyjny i umieścić go na swoim serwerze w odpowiednim folderze.
Oczywiście nie jest to jedyna możliwość weryfikacji konta Google Search Console, istnieje jeszcze kilka metod. Warto jednak wspomnieć, że dla osób, które nie korzystają na co dzień z narzędzi SEO, tego typu konfiguracja może być trudna. Nawiązując jednak współpracę z naszymi specjalistami 1stplace, możesz liczyć na profesjonalną pomoc w założeniu i konfiguracji konta. Co więcej, z chęcią przeprowadzimy dla Ciebie również rzetelny audyt SEO Twojej strony, a także pomożemy w pozycjonowaniu Twojej witryny. Zapraszamy do kontaktu.

Czy zasady pozycjonowania stron są ogólnodostępne?

Nie istnieje żadna oficjalna baza związana z zasadami pozycjonowania stron internetowych. Możemy natomiast wspomagać się oficjalnymi informacjami ze stron Google, które wskazują na dobre praktyki w zakresie SEO oraz projektowania stron internetowych. Należy pamiętać, że usługa pozycjonowania stron www to swoistego rodzaju sztuka manipulowania wynikami wyszukiwania. W internecie można znaleźć mnóstwo przykładów w jaki sposób udało się wypozycjonować daną stronę internetową. Wiele osób dzieli się także swoja wiedzą na szkoleniach lub kursach.

Należy mieć na uwadze, że każda agencja SEO posiada własne sprawdzone metody pozycjonowania stron internetowych i są one tajne. Pamiętajmy również o tym, że algorytmy wyszukiwarki Google nieustannie ulegają zmianom oraz modyfikacjom, dlatego każdy specjalista w branży musi na bieżąco śledzić zachodzące w wyszukiwarce zmiany.

Czy istnieje automatyczny program do pozycjonowania stron internetowych?

Aktualnie nie istnieją już automatyczne programy do pozycjonowania stron, natomiast jeszcze 15-20 lat temu takie programy istniały. Korzystając z nich, właściciel witryny kupował dużą ilość linków do swojej witryny, dzięki czemu w szybkim czasie znajdowała się ona na najwyższych pozycjach wyszukiwarki Google. Sytuację zmieniła aktualizacja algorytmu wyszukiwarki Google, która banowała oraz filtrowała witryny, które korzystały z takich metod. Korzystanie z takich rozwiązań w dzisiejszych czasach może przynieść więc więcej szkód niż pożytku.

Ocena strony: 5/5 - (2061 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?