pozycjonowanie lokalne na miasta - poradnik

Spis treści

Pozycjonowanie lokalne na miasta – Poradnik

Czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne polega w głównej mierze na budowaniu widoczności stron internetowych w lokalnych wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google. Lokalnymi wynikami możemy określić wszystkie słowa kluczowe zawierające w sobie nazwę miasta lub regionu.

Jak wykorzystać pozycjonowanie lokalne do poprawy widoczności na terenie poszczególnych miast?

Żeby w pełni wykorzystać potencjał pozycjonowania lokalnego stron internetowych, zdecydowanie polecamy skorzystać z usług doświadczonej agencji SEO. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne działania powinniśmy pamiętać o tym, aby dla każdego miasta lub lokalizacji utworzyć dedykowany adres url. Ponadto treść w swojej zawartości powinna nawiązywać do nazwy danego miasta. Żeby pozycjonowana przez nas strona mogła wyświetlać się wysoko w wynikach wyszukiwania pamiętajmy o tym, aby umieścić nazwę maista lub regionu również w tagu tytułowym, nagłówkach oraz nazwach grafik i zdjęć.

Wyzwania związane z wdrażaniem pozycjonowania lokalnego

Największym wyzwaniem dotyczącym wdrażania pozycjonowania lokalnego jest przygotowanie odpowiedniej strategii. Musimy się tutaj skupić na wyborze odpowiednich podstron do optymalizacji pod względem słów kluczowych związanych z danym miastem. Kiedy wszystko rozplanujemy, następnym wyzwaniem będzie proces link buildingu oraz zdobywania cytowań NAP dla wizytówki w mapach Google (dawniej Google Moja Firma, a obecnie Profil Firmy w Google).

W dużym skrócie proces link buildingu polega na zdobywaniu wartościowych linków powiązanych z lokalizacją do naszej strony internetowej. Zdobywanie cytowań NAP ma natomiast na celu publikowanie danych teleadresowych pozycjonowanej firmy.

5 najważniejszych porad dotyczących pozycjonowania lokalnego

Poniżej przedstawiam 5 kluczowych zasad podczas pozycjonowania lokalnego których nie można pominąć:

  1. Dodaj nazwę miasta do tagu tytułowego
  2. Stwórz Profil FIrmy w Google dla każdej lokalizacji
  3. Zadbaj aby w treści strony znalazły się frazy kluczowe związane z lokalizacją
  4. Zdobywaj wartościowe linki przychodzące powiązane z lokalizacją
  5. Nie pomijaj linkowania wewnętrznego w obrębie strony internetowej

Czy wszystkie miasta mogą być objęte pozycjonowaniem lokalnym?

Często kontaktują się z nami klienci którzy zadają pytanie czy w ich mieście również możemy wykorzystać potencjał pozycjonowania lokalnego. Odpowiedź brzmi – oczywiście że tak! Pozycjonowanie lokalne nie stawia przed nami żadnych ograniczeń pod względem lokalizacji. Poniżej przykładowa lista miast w których świadczymy usługę pozycjonowania lokalnego:

Ocena strony: 5/5 - (1 głosów)

Zapisz się do naszego Newslettera

bądź na bieżąco ze światem
marketingu internetowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne publikacje

Chcesz odkryć potencjał
swojej strony?